Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

26.10.2021
Hochland Sielski Złotą Innowacją FMCG & Retail 2021
W 4 edycji konkursu „Złote Innowacje FMCG & Retail 2021”w ścisłym gronie laureatów znalazł się Hochland Sielski zdobywając Złotą Innowację FMCG & Retail 2021 w kategorii opakowanie.


25.10.2021
Nowy dyrektor fabryki Nestlé Purina
Derk Paessens objął stanowisko dyrektora zarządzającego fabryki Nestlé w Nowej Wsi Wrocławskiej. Zakład produkuje najwyższej jakości żywność dla zwierząt domowych tak znanych marek, jak Friskies, Felix, Gourmet, Purina One. Fabryka zatrudnia 1250 pracowników.


20.10.2021
Akademia Młodego Hodowcy Hochland w siedzibie Regionu Oceny Centrum, Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka
W kolejnym module Akademii Młodego Hodowcy Hochland uczestnicy zapoznali się z szeroką ofertą Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka w zakresie oceny i opieki nad stadem bydła mlecznego. Odwiedzili także siedzibę Regionu Oceny Centrum w Parzniewie.


20.10.2021
Nestlé organizuje warsztaty dla dzieci w ramach Międzynarodowego Dnia Szefa Kuchni
20 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni. To doroczne święto wszystkich szefów kuchni na całym świecie, którzy na co dzień przygotowują pyszne dania i przekazują swoją wiedzę oraz umiejętności kulinarne kolejnym pokoleniom. W organizację obchodów angażuje się, jak co roku, Nestlé Polska oraz Nestlé Professional (biznes oferujący rozwiązania dla gastronomii).


19.10.2021
Biuro Hochland w Poznaniu znalazło się w rankingu TOP 30 najbardziej designerskich biur 2021 roku!
Propertydesign.pl przygotowało ranking TOP 30 najbardziej designerskich biur 2021 roku - jest co oglądać! Hochland Polska, Sony Music Polska, Red Bull, Columbus Energy - na decyzję o otwarciu biura w 2021 roku zdecydowali się m.in. ci giganci.


18.10.2021
Hochland Partnerem Jubileuszowej Gali AHK
Firma Hochland Polska została Partnerem Gali Roku Jubileuszowego Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej AHK Polska. W ramach uroczystych obchodów finałowym wydarzeniem była Gala 25 lat AHK Polska w Auli Politechniki Warszawskiej, która odbyła się 12 października 2021 roku.


04.10.2021
Medale „Good Cheese” dla serów Hochland
Sery Hochland zdobyły medale w tegorocznym konkursie sera „Good Cheese" zorganizowanym w ramach kolejnej edycji Polskiego Kongresu Serowarskiego, którego finał zaplanowano w tym roku w Mrągowie 29 września, podczas uroczystej Gali.


27.08.2021
Coca-Cola HBC Polska i Kraje Bałtyckie zawarła umowę dotyczącą zakupu biznesu Costa Express, będącego częścią Costa Coffee w Polsce
To kolejny, ważny krok firmy w realizacji wizji, by być liderem rynku napojowego 24/7, oferującym swoim konsumentom napoje na każdą okazję i porę dnia.


26.08.2021
PepsiCo zainwestuje ponad 1 mld zł w budowę kolejnego zakładu produkcji przekąsek w Polsce
- Nowy zakład stanie się największym i najbardziej zrównoważonym środowiskowo obiektem PepsiCo w Europie
- Dzięki inwestycji w regionie powstanie 450 miejsc pracy, a wytwarzane w zakładzie produkty będą eksportowane do ponad 20 europejskich krajów
- Obiekt uzyska neutralność klimatyczną do roku 2035 i będzie wykorzystywać najnowsze rozwiązania technologiczne w zakresie zrównoważonego rozwoju.


30.07.2021
Międzynarodowy Dzień Sernika z Hochland
30 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sernika! To ważne święto dla cukierników, ponieważ to sernik pozostaje niekwestionowanym królem deserów. Firma Hochland Polska zachęca do świętowania tego wyjątkowego wydarzenia i wykorzystania sera Hochland Cremette, jako idealnej bazy premium do ciast i deserów.


17.06.2021
Produkty Colian ze znakiem Przekreślonego Kłosa
Colian - polski producent słodyczy, przypraw, napojów i lodów dołączył do grona firm, mogących posługiwać się licencjonowanym symbolem Przekreślonego Kłosa.


15.06.2021
Herbatka malinowa Herbaciany Ogród Hitem Handlu 2021!
Herbatka owocowo-ziołowa o smaku malinowym Herbaciany Ogród została wyróżniona prestiżowym tytułem Hit Handlu 2021 jako najlepiej sprzedający się produkt w kategorii HERBATA SMAKOWA I ZIOŁOWA.


15.06.2021
Hochland gotowy na Dzień Sushi
Dzień Sushi przypada na 18 czerwca. Hochland przygotował specjalnie z tej okazji szeroką promocję serów twarogowych Hochland Cremette oraz Hochland Creamland, rekomendowanych, jako najlepsze spoiwo do rolek sushi.


14.06.2021
Listek CSR trafił do Hochland Polska!
Już po raz dziesiąty tygodnik POLITYKA we współpracy z firmą doradczą Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprosił firmy działające w Polsce do przeglądu ich rozwiązań wspierających zrównoważony rozwój i zaangażowanie społeczne. W tegorocznej edycji podsumowania Biały Listek CSR POLITYKI trafił do Hochland Polska!


09.06.2021
Hochland na Festiwalu Grilla
Niespełna dwa tygodnie pozostały do prawdopodobnie najbardziej spektakularnego wydarzenia kulinarnego tego lata, jakim niewątpliwie będzie „Festiwal Grilla 2021” w Czeladzi. Hochland jest Partnerem tego wydarzenia ze swoją ofertą grillową. Znany wielkopolski szef kuchni Patryk Dziamski będzie przygotowywał burgera z medalionem grillowym oraz sałatę letnią na fecie sałatkowej.


28.05.2021
Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2021!
Konkurs Design by Śliwka Nałęczowska twórczo pobudza środowisko artystyczne. Do IV edycji akcji, promującej i odkrywającego talenty z dziedziny szeroko pojętej grafiki i designu, zgłoszono niemal 2400 prac. Jury wyłoniło 12 najlepszych prac inspirowanych hasłem „Śliwka Nałęczowska – sztuka łączenia”.


09.04.2021
Loteria MODA NA VALBON Do wygrania luksusowe zakupy!
Marka Valbon znana z najwyższej jakości serów pleśniowych Brie i Camembert rozpoczyna ogólnopolską loterię. Co tydzień przez 6 tygodni do wygrania będą luksusowe zakupy, każde o wartości 9 000 zł do wydania w sklepach LaMania oraz codzienne nagrody pieniężne – 5 x 100 zł. Zgłoszenia kodów loteryjnych z opakowań rozpoczynają się 12.04.2021 r. i potrwają do 23.05.2021 r.


24.03.2021
Hochland Polska z nową siedzibą w Poznaniu!
Zapowiadana w trzecim kwartale 2019 roku przeprowadzka głównych struktur biurowych Hochland Polska z Kaźmierza do Poznania stała się faktem. W marcu tego roku nowe biuro zostało oddane do dyspozycji pracowników, partnerów i kontrahentów firmy. Nowa lokalizacja biura Hochland Polska w kompleksie Business Garden przy ul. Pastelowej 12, w najbliższych latach będzie stanowić doskonałe miejsce do pracy i rozwoju zawodowego pracowników.


15.02.2021
Papierowa butelka - wspólny projekt Coca-Cola i PABOCO Pioneer Community
Świat Bez Odpadów według Coca-Cola.


15.02.2021
Hochland Cheesemaster Gala za nami!
Gala Hochland Cheesemaster to tradycyjne spotkanie w ramach którego następuje podsumowanie roku oraz wyników sprzedażowych. W tym roku Galę Cheesmaster 2019/2020 zaplanowano na piątek, 12 lutego. To była GALA jakiej nikt nie znał, w nowej i niepowtarzalnej wirtualnej odsłonie, która ze względu na pandemię odbyła się w ramach Hochland Cheesmaster Channel.


19.01.2021
Organizacje związane z rynkiem roślinnych alternatyw wzywają UE do odrzucenia szkodliwej poprawki
ProVeg International, Oatly i Upfield składają wspólną petycję o zaprzestanie "cenzury roślinnych alternatyw nabiału".


11.01.2021
Przekazanie sterów w Nestlé Polska
Z dniem 1 stycznia 2021 stanowisko prezesa zarządu Nestlé Polska S.A. objął Artur Jankowski.


09.11.2020
Nowy Dyrektor Finansowy w Hochland Polska
Tomasz Lewandowski został od 1 listopada 2020 roku powołany na stanowisko nowego Dyrektora Finansowego w Hochland Polska.
Tomasz Lewandowski dołączył do Grupy Hochland w listopadzie 2019 roku na stanowisko Menadżera Controllingu. Posiada tytuł magistra finansów międzynarodowych i miał możliwość doskonalić swoją wiedzę w różnych obszarach finansów i logistyki. Przed dołączeniem do Hochland ponad 16 lat pracował w firmie Wrigley/Mars, gdzie zajmował się miedzy innymi integracją biznesów Wrigley i Mars.


22.09.2020
Medale „Good Cheese” dla serów Hochland
Sery Hochland zdobyły medale w kilku kategoriach w konkursie sera „Good Cheese” zorganizowanym w ramach kolejnej edycji Polskiego Kongresu Serowarskiego, który odbył się we wrześniu w Lublinie, w Between Hotelu.


10.08.2020
Colian rozpoczyna budowę nowego magazynu w zakładzie w Opatówku
W pierwszych dniach sierpnia spółka Colian przystąpiła do realizacji inwestycji polegającej na budowie nowego magazynu w zakładzie w Opatówku. W obiekcie będą składowane napoje marki Hellena, w tym kultowa już Oranżada Hellena.


01.06.2020
Hochland kupił grunty i lokale przemysłowe w Kaźmierzu
Zarząd Hochland Polska po wielu latach starań, 28 maja 2020 roku kupił grunty i istniejące obiekty spółdzielni mleczarskiej „Jana”, położone w Kaźmierzu, bezpośrednio obok siedziby Hochland.


27.09.2019
Mondelēz International stawia na HARMONY - pozyskiwanie pszenicy do produkcji kultowych ciastek w trosce o środowisko naturalne
Andrzej Gantner, wiceprezes i dyrektor generalny PFPŻ ZP biorąc udział w dyskusji panelowej konferencji Mondelez podkreślił wagę zrównoważonego rozwoju przemysłu żywnościowego dla ochrony zasobów naturalnych, w tym istotne wsparcie przez przetwórców zrównoważonej produkcji rolnej.


09.08.2019
Hochland sponsorem głównym Poznań Business Run!
Firma Hochland Polska została sponsorem głównym tegorocznego biegu Poznań Business Run, który odbędzie się 8 września. Barwy Hochland Polska zdecydowało się reprezentować aż 50 osób zrekrutowanych spośród pracowników firmy.


22.07.2019
Nestlé opatentowało 70% ciemną czekoladę wyprodukowaną wyłącznie z owocu kakaowca i bez dodatku cukru
Nestlé stworzyło unikatową recepturę czekolady – w całości z owocu kakao. Jej jedynymi składnikami są nasiona i miazga. Do czekolady nie dodano żadnego cukru rafinowanego. Tym samym firma potwierdza swoją pozycję lidera w kategorii słodyczy, tworząc nowe produkty, oparte na naturalnych składnikach.


18.06.2019
Hochland celebrował 25 rok istnienia w Polsce!
W minionym tygodniu Hochland Polska zaprosił do świętowania swojego jubileuszu partnerów biznesowych i pracowników. Dla wszystkich pracowników zorganizowana została wyjątkowa Gala Urodzinowa – “Pyszne od 25 lat”. Poprzedził ją biznesowy event – Kolacja Mistrzów, która był okazją do spotkania partnerów związanych z firmą od początków jej istnienia.


11.12.2018
Lider w branży przekąsek zwiększa inwestycje we Wrocławiu. Nowe receptury słodyczy trafiają stąd na cały świat
We wrocławskim Centrum Badań, Rozwoju i Jakości firmy Mondelēz International tworzone są nowe produkty kultowych marek słodyczy lubianych na całym świecie – to tutaj powstają m.in. receptury czekolad Milka czy ciastek Oreo. W kilkanaście miesięcy po otwarciu wrocławskiego ośrodka globalny potentat zdecydował o jego rozbudowie. Za 5 mln dol. stworzona zostanie nowa przestrzeń technologiczna i pilotażowa fabryka dla nowych kategorii produktowych. Oprócz czekolady i ciastek we Wrocławiu będą powstawać też nowe receptury gum do żucia i cukierków znanych brandów. Stąd trafią m.in. na rynki Europy Zachodniej, do Rosji, Afryki i na Bliski Wschód.


29.11.2018
25 lat Programu Agro kluczem do sukcesu PepsiCo w Polsce
W zakładzie w Grodzisku Mazowieckim odbyła się uroczystość podsumowująca 25 lat Programu Agrarnego PepsiCo w Polsce. W ciągu minionego ćwierćwiecza, dzięki znaczącym inwestycjom PepsiCo, areał upraw wzrósł do 7000 ha, a wielkość kontraktowanych zamówień, pochodzących w 100% od polskich rolników, sięgnęła ok. 230 tys. ton ziemniaków rocznie. Tym samym PepsiCo umocniło pozycję największego odbiorcy ziemniaka chipsowego w Polsce. Wielomilionowe inwestycje przekształciły zakład w Grodzisku, w jeden z największych i najbardziej nowoczesnych ośrodków produkcyjnych PepsiCo w Europie. Aż 50% produkcji przeznaczane jest na eksport do 13 krajów w Europie. W planach jest zwiększenie liczby współpracujących gospodarstw o 30% do 2025 roku oraz znaczące inwestycje w rozwijanie nowych odmian ziemniaków, programu sadzeniakowego opartego w 100% o polskie firmy nasienne, jak również poszerzenie przestrzeni komór przechowalniczych o 25 000 ton.


27.11.2018
PepsiCo zapowiada wielomilionowe inwestycje w rozwój swoich zakładów w Polsce. Planuje zwiększenie liczby współpracujących gospodarstw rolnych o 30 proc.
Od 25 lat PepsiCo prowadzi w Polsce program agrarny oparty na współpracy z polskimi producentami ziemniaka, rocznie skupując płody rolne o wartości blisko 120 mln zł. W planach ma zwiększenie liczby współpracujących gospodarstw rolnych o 30 proc. i kolejne, wielomilionowe inwestycje w zakłady działające w Polsce, w tym zakład w Grodzisku Mazowieckim, jeden z największych i najbardziej nowoczesnych ośrodków produkcyjnych PepsiCo w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma prowadzi też prace badawcze nad nowymi odmianami ziemniaków i sadzeniaków. W styczniu 2019 planowane jest wypuszczenie na rynek nowych produktów spoza segmentu napojów gazowanych i słonych przekąsek.


20.09.2018
PEPSICO WICELIDEREM BADANIA SATYSFAKCJI WSPÓŁPRACY WEDŁUG SIECI HANDLOWYCH W POLSC
Od 5 lat PepsiCo znajduje się na podium w badaniach TAG Advantage; w tym roku firma zajęła 2. miejsce pod względem oceny całościowej wśród 19 biorących udział w badaniu firm z branży dóbr szybkozbywalnych.


23.04.2018
LEMON LEMON® OD 7UP – NOWA, BARDZO BARDZO CYTRYNOWA LEMONIADA Z BĄBELKAMI OD PEPSICO
Już tej wiosny, PepsiCo zaprezentuje Lemon Lemon od 7UP, zupełnie nową lemoniadę z bąbelkami, która jest idealnym dopełnieniem pikników na świeżym powietrzu. Produkt zawiera sok z cytryn i ma mniej kalorii, dzięki częściowemu zastąpieniu cukru substancją słodzącą otrzymaną ze stewii.


31.10.2017
Szkoły szukują się do zdrowej rywalizacji w ramach 8. edycji programu "Żyj smacznie i zdrowo"
Nauczyciele szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy zarejestrują się do programu, otrzymają przygotowane przez zespół specjalistów darmowe materiały edukacyjne pomocne w przeprowadzeniu lekcji z obszaru prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej. Jednocześnie mają możliwość wzięcia udziału razem ze swoimi uczniami w czterech konkursach: trzech cyklicznych i jednym głównym. Na zwycięzców czeka, jak zawsze, wiele atrakcyjnych nagród.


30.10.2017
PEPSICO ZWYCIĘZCĄ BADANIA SATYSFAKCJI WSPÓŁPRACY WEDŁUG SIECI HANDLOWYCH W POLSCE
Firma PepsiCo drugi rok z rzędu może poszczycić się tym wysokim wyróżnieniem od swoich partnerów handlowych.


25.10.2017
Rusza 8. edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” WINIARY. Włącz się do gry!
Czym jest dobra energia, jak wzmocnić umysł, czy przekąski mogą być nie tylko smaczne, ale i pożywne? Na te pytania odpowiedzą organizatorzy ósmej już edycji programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. Program, do tej pory realizowany z sukcesem w szkołach gimnazjalnych, w tym roku obejmie swoim zasięgiem również uczniów szkół podstawowych z klas 5-7, natomiast materiały dydaktyczne zostaną wzbogacone o atrakcyjną, karcianą grę edukacyjną YEDZO. Ambasadorem 8. edycji został po raz kolejny youtuber Sheo, a za merytorykę materiałów dydaktycznych odpowiedzialna jest Katarzyna Zadka – ekspert ds. żywienia marki WINIARY.


29.09.2017
Tegoroczny kaliski Bieg Ptolemeusza z udziałem gwiazd lekkoatletyki
1 października w Kaliszu odbędzie się 37 Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza. W wydarzeniu nie zabraknie gwiazd polskiego sportu: ambasadorki programu „Lekkoatletyka dla każdego!” (LDK) Anny Jagaciak i Szymona Ziółkowskiego. W biegu wystartuje prezydent Kalisza, Grzegorz Sapiński. Swój udział zapowiedzieli również przedstawiciele Zarządu Nestlé Polska, dyrektor i pracownicy fabryki Winiary – łącznie na linii startowej stanie prawie 40 pracowników firmy. Partnerem wydarzenia jest fabryka WINIARY oraz Dział Kulinariów Nestlé Polska.


18.07.2017
PepsiCo wzmacnia swoją pozycję na rynku słonych przekąsek w Europie Środkowo-Wschodniej, otwierając dwie nowe linie produkcyjne w zakładach w Grodzisku i Tomaszowie Mazowieckim
Firma PepsiCo uruchomiła dwie nowe linie do produkcji słonych przekąsek w fabrykach Frito Lay w Grodzisku Mazowieckim i Tomaszowie Mazowieckim. Modernizacja zakładów w Polsce pozwoli firmie PepsiCo zwiększyć zdolność produkcyjną przekąsek, w tym chipsów ziemniaczanych i chrupek kukurydzianych oraz rozszerzyć zakres produkcji. Chipsy ziemniaczane i chrupki kukurydziane produkowane w zmodernizowanych fabrykach Frito Lay w Grodzisku Mazowieckim i Tomaszowie Mazowieckim są dostarczane na rynki Europy Środkowo-Wschodniej, w tym polski, czeski i słowacki.


29.05.2017
Nestlé Polska partnerem inicjatywy CEMS Chance
Do grona partnerów korporacyjnych XII edycji programu CEMS Chance dołączyło Nestlé Polska. Celem programu jest pomoc młodym ludziom w podjęciu decyzji edukacyjnych i zaplanowaniu ścieżki zawodowej.


24.04.2017
DANONE i WhiteWave łączą siły
7 lipca ubiegłego roku DANONE ogłosił, że rozpoczyna proces uzgodnień dotyczący zakupu firmy WhiteWave Foods, lidera żywności organicznej i produktów powstających w oparciu o surowce roślinne. Miło nam poinformować, że 12 kwietnia br. proces zakończył się sukcesem. DANONE i WhiteWave połączą swoje biznesy w Ameryce Północnej, dotyczy to także Alpro, obecnej w Europie. Chcemy podkreślić, że dla DANONE to bardzo dobry krok w strategii, dzięki któremu będziemy wzmacniać nasz rozwój oraz działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.


28.03.2017
Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, 4-5 kwietnia 2017 r. w EXPO XXI Warszawa.
Interesujesz się tematyką opakowań, a może szukasz nowych rozwiązań produktowych? Chcesz się dowiedzieć, jakie działania marketingowe podjąć, żeby zwiększyć sprzedaż i promocję? Odwiedź największe targi opakowań w Europie Centralnej - 9. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations 2017. Targi odbędą się już 4-5 kwietnia w EXPO XXI Warszawa.


28.03.2017
Kuchnie świata na targach WorldFood Warsaw
Kuchnie różnych krajów, najlepsze produkty żywnościowe, specjalności regionalne, napoje
i soki naturalne, słodkie i pikantne przekąski a wszystko pachnące ziołami i przyprawami
z całego świata zaprezentowane przez znanych kucharzy warszawskich restauracji –
to wszystko czeka na Państwa podczas targów WorldFood Warsaw.


20.03.2017
WorldFood Warsaw zaprasza Branżę gastronomiczną!
Podczas kolejnej edycji targów WorldFood Warsaw czeka na Państwa wiele nowości produktowych, szeroka oferta polskich i zagranicznych firm, możliwość spotkań biznesowych z producentami i dystrybutorami żywności i napojów oraz panele dyskusyjne prowadzone przez ekspertów. Organizatorzy WorldFood Warsaw szczególnie zapraszają wszystkich przedstawicieli sektora HoReCa do udziału w wydarzeniu.


10.03.2017
Opakuj swój biznes w innowacje i sukces!
9. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations 4-5 kwietnia 2017 r., EXPO XXI Warszawa


17.02.2017
Nestlé S.A. ogłasza wyniki finansowe za 2016 rok
Rok 2016 firma zamknęła z 3,2% wzrostu organicznego i wzrostem zysku operacyjnego o 30 punktów bazowych przy zachowaniu stałego kursu walutowego. W 2017 roku Nestlé będzie dążyć do osiągnięcia organicznego wzrostu na poziomie od 2% do 4%.


10.02.2017
Firma ifm electronic sp. z o.o. „Gazelą Biznesu” oraz „Diamentem Forbesa”!
Rok 2017 dla firmy ifm electronic sp. z o.o. rozpoczął się niezwykle pomyślnie. Na przestrzeni zaledwie jednego miesiąca, zostaliśmy nagrodzeni dwoma prestiżowymi tytułami – „Gazelą Biznesu” oraz „Diamentem Forbesa”.


09.02.2017
Prezes spółki FRONERI Polska odchodzi na emeryturę
Witold Michalik, autor sukcesu biznesu lodowego Nestlé, po niespełna 25 latach odchodzi na emeryturę. Jego kariera w branży spożywczej rozpoczęła się w 1993 roku od Nestlé, gdzie piastował różne funkcje zarządcze. W ubiegłym roku stanął na czele FRONERI, spółki joint venture utworzonej na mocy porozumienia między Nestlé i Grupą R&R.


30.01.2017
Nowa realizacja Eiffage Polska Budownictwo w segmencie przemysłowym – tym razem dla Unilever Polska
Firma Eiffage Polska Budownictwo podpisała z Unilever Polska S.A. kontrakt na rozbudowę budynku produkcyjnego przy ul. Bałtyckiej w Poznaniu. Obie firmy będą współpracować w Polsce po raz pierwszy.


13.01.2017
Oświadczenie Ferrero w sprawie informacji dotyczących kremu Nutella pojawiających się w mediach
• Nutella jest bezpieczna dla zdrowia.
• Nutella nie zawiera składników kancerogennych.
• Nutella nie została w żadnym kraju usunięta z półek żadnych supermarketów. Włoska sieć COOP wycofała produkty zawierające olej palmowy sprzedawane pod marką własną COOP.


15.12.2016
Nestlé Polska S.A. ma nowego Dyrektora Sprzedaży
Z dniem 1 grudnia 2016 roku nowym Dyrektorem Sprzedaży w Nestlé Polska S.A. został Artur Jankowski, który zastąpił na tym stanowisku Beatę Porowską.


23.11.2016
Nowa linia produkcyjna za 10 mln złotych na 90. urodziny fabryki Nestlé w Rzeszowie
Ponad 100 mln sztuk produktów rocznie, blisko 90 ton odżywek dla dzieci dziennie, 10 mln złotych przeznaczonych na powstanie nowej linii produkcyjnej, prawie 330 wytwarzanych produktów, sprzedawanych w Polsce oraz eksportowanych m.in. do Rosji, Finlandii, Izraela i na Ukrainę. Fabryka Nestlé w Rzeszowie świętuje 90. urodziny.


03.10.2016
FRONERI – nowa globalna spółka joint venture na rynku lodów i mrożonek
Po spełnieniu wszystkich formalnych wymagań, Nestlé i R&R zawarły porozumienie o utworzeniu FRONERI, nowej spółki joint venture w przemyśle lodów, mrożonek i mlecznych deserów mrożonych. Nestlé i PAI Partners mają równe udziały w spółce.


28.09.2016
Komunikat Żywiec Zdrój w sprawie incydentu w Bolesławcu
Wszystkie zakończone dotąd badania i analizy prowadzone przez służby sanitarne nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Bezpieczeństwo produktów Żywiec Zdrój nie zostało zakwestionowane, więc podjęliśmy decyzję o wznowieniu sprzedaży dwóch wstrzymanych wcześniej serii wody mocno gazowanej Żywioł S:08.08/08:49/3/1 oraz S: 20.04/11:04/3/1.


21.09.2016
Kwartalnik Food-Lex zaprasza do odwiedzenia stoiska na Targach Polagra- Food w Poznaniu!
Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego stoiska podczas bloku Targów Polagra-Food i Polagra-Tech w Poznaniu w dniach 26-27.09.2016 r.


28.06.2016
Nestlé od 2017 roku z nowym prezesem
Od 1 stycznia 2017 roku koncern Nestlé, który w tym roku obchodzi 150-lecie, będzie miał nowego prezesa. Paul Bulcke, obecnie pełniący tę funkcję, zostanie Przewodniczącym Rady Nadzorczej. Nowym prezesem koncernu Nestlé zostanie 50-letni Ulf Mark Schneider, który od 2003 roku jest prezesem Fresenius Group.


03.06.2016
Międzynarodowe Święto Czekolady w Kargowej po raz 6 razem z Nestlé!
Największa fabryka słodyczy w regionie – zakład Nestlé w Kargowej – po raz kolejny otwiera swoje podwoje dla wszystkich miłośników słodkości w ramach VI Międzynarodowego Święta Czekolady. Słodkie święto w Kargowej trwać będzie cały weekend 4 i 5 czerwca. Na wszystkich uczestników imprezy, poza zwiedzaniem fabryki Nestlé, czeka wiele atrakcji m.in. IV Bieg Princessy, warsztaty cukiernicze, koncerty, mecze i występy kabaretowe.


10.05.2016
Zmiana na stanowisku dyrektora fabryki słodyczy w Kargowej
Od maja 2016 roku fabryką słodyczy Nestlé w Kargowej zarządza nowy dyrektor. Funkcję tę objął Robert Gulczyński, który związany jest z firmą od 2012 roku.


27.04.2016
Nestlé podpisało umowę z R&R na utworzenie nowej spółki joint venture pod nazwą FRONERI
FRONERI, nowa spółka joint venture z siedzibą w Wielkiej Brytanii, utworzona na mocy porozumienia między Nestlé i Grupą R&R, będzie obecna m.in. na rynku europejskim, bliskowschodnim, argentyńskim, australijskim, brazylijskim i filipińskim. Zgodnie z planami to lodowe joint venture ma swoją działalnością obejmować ponad 20 państw i zatrudniać 15 000 osób. Szacowany obrót ze sprzedaży produktów spółki ma wynieść około 2,7 mld CHF.


07.04.2016
Tytuł „Produkt Roku” dla NESVITA i Puddingu na zimno WINIARY
Polscy konsumenci wybrali aż 2 produkty z portfolio Nestlé w plebiscycie „Produkt Roku. Wybór Konsumentów – Innowacja 2016". W XII edycji konkursu NESVITA zwyciężyła w kategorii Płatki Owsiane Instant, a Pudding na zimno WINIARY zatriumfował w kategorii Zimne Desery.


06.04.2016
50 nowych miejsc pracy w Nestlé w Kargowej
W oddziale Nestlé w Kargowej, czyli w fabryce słodyczy, w której produkowane są m.in. wafle Princessa i batony LION, przybędzie 50 nowych miejsc pracy. Zwiększenie zatrudnienia związane jest ze wzrostem produkcji na rynek polski i eksport. Od kilku lat rok do roku produkcja fabryki w Kargowej rośnie dwucyfrowo. To jednak nie koniec. Oddział Nestlé w Kargowej zastępuje umowy na czas określony umowami na czas nieokreślony (dotyczy to tych, którzy przepracowali przynajmniej rok).


31.03.2016
Zmiana na stanowisku Kierownika Działu Spraw Korporacyjnych i Public Relations Nestlé Polska
Z dniem 1 kwietnia 2016 roku stanowisko Kierownika Działu Spraw Korporacyjnych i Public Relations obejmie Mariola Raudo, dotychczasowa szefowa Działu Rekrutacji i HR Biznes Partner, znana z komunikacji Inicjatywy na rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych – Nestlé needs YOUth.


16.02.2016
Nestlé jako jedyna firma FMCG korzysta z oprogramowania SAS. Wykorzystywanie oprogramowania rozwijają najlepsi polscy studenci
SAS to oprogramowanie statystyczne z powodzeniem wykorzystywane w branżach takich jak np. finanse, bankowość czy telekomunikacja. W branży FMCG korzysta z niego dotychczas wyłącznie Nestlé. W Nestlé Polska SAS wdrażane jest od 2014 roku. Od tego czasu analitycy z Polski stali się wzorem dla innych oddziałów firmy w zakresie analiz statystycznych oraz wzorcowego wdrożenia i wykorzystywania SAS. Nic dziwnego – w zespole analiz pracują m.in. najzdolniejsi polscy studenci.


15.02.2016
Christophe Guille mianowany Dyrektorem Generalnym PepsiCo na Europę Centralną i Bałkany
PepsiCo mianowało Christophe’a Guille’a Dyrektorem Generalnym na Europę Centralną i Bałkany, która jest nową strukturą organizacyjną w firmie powstałą z połączenia tych obszarów.


21.01.2016
Liderzy Nestlé biorą udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos
Podczas corocznego Światowego Forum Ekonomicznego w Davos w Szwajcarii liderzy Nestlé będą dyskutować o kluczowych globalnych zagadnieniach dotyczących zdrowia i zrównoważonego rozwoju, w szczególności o przyszłości opieki zdrowotnej i odpowiedzialnego zarządzania wodą. Forum potrwa od 20 do 23 stycznia 2016 roku. Panele dyskusyjne można oglądać online na stronie internetowej wydarzenia.


14.01.2016
Jedz smacznie, żyj zdrowo: świętujemy 150 lat firmy Nestlé!
Dzięki swojej determinacji, poświęceniu i pionierskiemu podejściu Henri Nestlé stworzył biznes, który działa na rynku już od 150 lat! Ta półtorawieczna tradycja wynika z rozumienia i przewidywania zmieniających się potrzeb i oczekiwań konsumentów. Na całym świecie ludzie korzystają obecnie z ponad 1 mld porcji produktów Nestlé dziennie. Firma działa w ponad 197 krajach i zatrudnia prawie 340 tys. osób. To, co przez 150 lat pozostało niezmienne, to wartości Nestlé, słynne logo z gniazdem, a także siedziba centrali firmy w szwajcarskim mieście Vevey. Zapraszamy do lektury historii firmy Nestlé.


17.12.2015
Nestlé House – nowa siedziba Nestlé w Warszawie
Polska centrala Nestlé zmienia adres. Firma przenosi się do specjalnie dla niej zaprojektowanego budynku – Nestlé House przy ul. Domaniewskiej 32 w Warszawie. Pod jednym dachem znajdą się tu wszystkie biura Nestlé, które obecnie mieszczą się w różnych lokalizacjach przy ulicach: Szturmowej, Cybernetyki i Domaniewskiej, czyli całe Nestlé Polska S.A., Nespresso, Nestlé Professional, Nestlé Purina, Nestlé Nutrition, Nestlé Health Science oraz Nestlé Waters Retail.


27.11.2015
Bielmar z nową linią olejów tłoczonych na zimno
Zakłady Tluszczowe Bielmar wprowadziły nową linię olejów tłoczonych na zimno Mivitol. Mivitol to nowa marka oferująca produkty z kategorii tłuszczów roślinnych.


05.11.2015
Fabryka WINIARY w Kaliszu ma nowego dyrektora
Od października funkcję dyrektora fabryki WINIARY w Kaliszu objął Tomasz Lazarowicz. Przez ostatnie 4 lata zarządzał fabryką lodów Nestlé Schöller w Namysłowie.


03.11.2015
Zmiana na stanowisku dyrektora fabryki lodów Nestlé Schöller w Namysłowie
Od października fabryka lodów Nestlé Schöller w Namysłowie ma nowego dyrektora. Funkcję tę objął Dariusz Put, związany z produkcją lodów Nestlé Schöller od 22 lat.


06.10.2015
Gala 25-lecia Cereal Partners Poland Toruń-Pacific z udziałem najwyższych władz państwowych i regionalnych
To była swoista kanonada komplementów i deszcz honorów dla CPP Toruń-Pacific, producenta płatków śniadaniowych Nestle. Tak można by podsumować jubileusz 25-lecia firmy, który zgromadził władze państwowe, regionalne i najważniejsze osoby z koncernu Cereal Partners Worldwide, którego Toruń-Pacific jest częścią od 1994 roku.


16.09.2015
Kwartalnik Food-Lex zaprasza do odwiedzenia stoiska na Targach Polagra- Food w Poznaniu
Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego stoiska podczas bloku Targów Polagra-Food i Polagra-Tech w Poznaniu w dniach 21-23.09.2015 r.


26.05.2015
Grupa Maspex Wadowice otrzymała zgodę UOKIK na finalizację transakcji zakupu wybranych aktywów firmy Agros Nova
W efekcie przejęcia powstanie największa polska grupa spożywcza o obrotach ponad 4 miliardów zł., lider w wielu segmentach rynku spożywczego z bardzo silnymi, rozpoznawalnymi markami.


07.05.2015
Piknik Poznaj Dobrą Żywność – rodzinne święto polskiej żywności
W sobotę 16 maja 2015 r. w ogrodach SGGW w Warszawie odbędzie się organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Piknik Poznaj Dobrą Żywność.


06.05.2015
Duża reprezentacja polskich firm na targach żywności SIAL
Około 110 firm z Polski uczestniczy w tegorocznych targach spożywczych SIAL China. Polska jest w tym roku jednym z najważniejszych wystawców. Wkrótce w Szanghaju rozpocznie działalność pierwsza polska hurtownia.


27.04.2015
Fabryka Nestlé w Namysłowie rozpoczyna produkcję lodów koszernych. Pierwszą partię osobiście nadzorował naczelny rabin Polski, Michael Schudrich.
Koszerne lody produkowane w Nestlé przeznaczone są na razie wyłącznie na rynek izraelski i tylko tam będzie można je kupić. Na początek planowana jest produkcja jednego koszernego produktu – rożka Kit Kat waniliowo-kakaowego. W poniedziałek, 27 kwietnia, naczelny rabin Polski, Michael Schudrich, osobiście nadzorował produkcję pierwszej partii koszernych lodów w Namysłowie.


17.03.2015
Słoweńska Radenska nowym członkiem Grupy Kofola
Kofola i Pivovarna Laško podpisały umowę zakupu słoweńskiej spółki Radenska w grudniu 2014 r. Umowa zawierała szereg warunków wstrzymujących płatność i przejście własności akcji. Wszystkie te warunki zostały spełnione, Kofola zapłaciła cenę, a spółka Radenska dzisiaj stała się oficjalnie nowym członkiem Grupy Kofola.


19.02.2015
Zmiany w zarządzie Hoop Polska
Martin Mateáš kierujący od ponad 4 lat spółką Hoop Polska zakończył z dniem 1 lutego 2015 r. pełnienie obowiązków prezesa zarządu. Funkcję nowego prezesa objęła dotychczasowa wiceprezes i dyrektor ds. finansowych Hoop Polska - Simona Nováková.


11.02.2015
Dyrektor Coca-Cola HBC: Nowe trendy konsumenckie to wyzwanie dla handlu i producentów
Wprowadzanie produktów markowych do sieci dyskontowych to trend, który od jakiegoś czasu rozwija się w wielu krajach, dobrym przykładem jest np. rynek dyskontów niemieckich. Ich doświadczenia potwierdzają zasadność takich zmian - zauważa w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Iwona Jacaszek-Pruś, dyrektor ds. korporacyjnych Coca-Cola HBC Polska.


11.02.2015
Hoop Polska zamierza pokonać konkurentów i zwiększyć udziały rynkowe
Po zakończonym procesie restrukturyzacji Hoop Polska zamierza przeskoczyć dwóch solidnych konkurentów - czytamy w "Pulsie Biznesu".


27.01.2015
Dentons - Historyczne połączenie
Partnerzy w Dentons z entuzjazmem zatwierdzili połączenie Kancelarii z jedną z najbardziej znanych i wiodących prywatnych chińskich firm prawniczych 大成 (Dacheng), co znacznie zwiększy zakres oferowanych przez nich usług.


02.12.2014
Prezes Coca-Cola HBC Polska: Widzimy duży potencjał wzrostu krajowego rynku napojów
Konsumpcja napojów na osobę jest w Polsce relatywnie niska. Coca-Cola może więc nie tylko zwiększać swoją sprzedaż, ale również pomóc rosnąć całej kategorii napojów bezalkoholowych. Na tle innych krajów Europy Polska ma wciąż duży potencjał wzrostu, poza tym to duży kraj i jeden z naszych najważniejszych rynków na Starym Kontynencie - powiedział w wywiadzie dla "Wiadomości Handlowych", Nikos Kalaitzidakis, nowy prezes zarządu i dyrektor generalny Coca-Cola HBC Polska.


28.11.2014
Coca-Cola Poland Services jest liderem rynku napojów gazowanych w Polsce w ujęciu wartościowym
- Utrzymujemy pozycję lidera na rynku napojów w ujęciu wartościowym, w tym co dla nas szczególnie ważne, lidera w kategorii napojów gazowanych ze swoją sztandarową marką Coca-Cola na czele. Planujemy tę pozycję utrzymać - mówi Anna Jakubowski, dyrektor generalna Coca-Cola Poland Services.


12.11.2014
Hoop usprawnił logistykę wewnętrzną
Klienci zawsze oczekują przed wszystkim jednego - wysokiego poziomu service level oraz dobrej organizacji załadunków. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, wdrożyliśmy system zarządzania załadunkami - powiedział Witold Rutkowski, warehouse manager Hoop Polska.


20.10.2014
Ferrero w ciągu dwóch lat zainwestuje w Polsce kilkadziesiąt mln euro
Dzięki najnowszej inwestycji w zakładzie w Belsku Dużym, znacznie zwiększą się możliwości produkcyjne Ferrero.


06.08.2014
Konkurs Pepsi Light i Pepsi Light Lemon we współpracy z Rossmannem
Warszawa, 25 lipca 2014 r. – Od dziś rusza konkurs Pepsi Light i Pepsi Light Lemon we współpracy z Rossmannem, w którym do wygrania jest 28 unikalnych, błękitno-cytrynowych rowerów Pepsi Light firmy Plumbike.


04.08.2014
Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race
Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race w Polsce! Czwarty przystanek sezonu 2014 wylądował w Gdyni.


15.04.2014
WorldFood Warsaw 2014 zakończone: Ponad 3 tys. gości, 100 wystawców z całego świata i pełne sale podczas konferencji
Wystawcy, goście i organizatorzy nie kryli zadowolenia po pierwszej edycji Międzynarodowych Targów Żywności i Napojów WorldFood Warsaw 2014. Przez trzy dni imprezy Warszawskie Centrum EXPO XXI odwiedziło ponad 3 tys. gości. Jak mówili wystawcy, najważniejsze że odwiedzający nie byli przypadkowi. Na targi organizowane w formule business-to-business przyszli menadżerowie i szefowie firm z branży spożywczej i innych, które z nią współpracują.


02.04.2014
Bank Zachodni WBK partnerem Forum 100
Podczas tegorocznej edycji jednym z partnerów Forum 100 jest Bank Zachodni WBK. Bank Zachodni WBK należy do największych i najbardziej innowacyjnych instytucji finansowych w Polsce. Głównym akcjonariuszem Banku Zachodniego WBK jest Santander, największy pod względem kapitalizaji bank w strefie euro. Bank Zachodni WBK to jeden z najszybciej rozwijających się banków na polskim rynku, obsługującym Klientów indywidualnych, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz duże korporacje. Naszym Klientom oferujemy kompleksowe usługi finansowe na najwyższym poziomie, wspierane przez nowoczesne technologie bankowe.


02.04.2014
Forum 100 - Doroczna Gala Przemysłu Żywnościowego
Forum 100 - Doroczna Gala Przemysłu Żywnościowego


21.03.2014
Międzynarodowe Targi Żywności World Food Warsaw 2014 to wydarzenie business to business skierowane do sektora branży spożywczej.
Przez trzy dni, osoby związane z branżą będą miały możliwość nawiązania nowych kontaktów i poszerzenia obecnych, ocenienia zapotrzebowania rynku na ich produkty czy usługi oraz śledzenia globalnych trendów.


05.12.2013
Noc Cudów w Mercedes-Benz Warszawa Sp. z o.o.
Noc Cudów to jedna noc w roku, podczas której mają Państwo niebywała okazję kupić auta marki Mercedes-Benz w bardzo korzystnej cenie. Przygotowaliśmy dla Państwa najbogatszą ofertę samochodów osobowych i dostawczych - nowych, służbowych, testowych i z rynku wtórnego. Zapraszamy do salonu już w najbliższy piątek 6. grudnia 2013 od godziny 18:00.


26.11.2013
Wielki Finał kampanii „Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików Samochodowych 2013″
Wielkimi krokami zbliża się Wielki Finał kampanii „Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików Samochodowych 2013″. Mamy przyjemność zaprosić Państwa na to wydarzenie do naszego salonu przy ulicy Gottlieba Daimlera 1 już w nadchodzący weekend 30.11-01.12.2013.


09.11.2013
Spotkanie z przedstawicielami organizacji zrzeszonych w FBZPR
Sytuacja na rynku zbóż, ze szczególnym uwzględnieniem wymiany handlowej na rynku kukurydzy to temat spotkania ministra Stanisława Kalemby z przedstawicielami Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych, Krajowej Federacji Producentów Zbóż, Polskiego Związku Producentów Kukurydzy zrzeszonymi w Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych oraz reprezentantami Zamojskiego Towarzystwa Rolniczego. Spotkanie odbyło się wczoraj w gmachu ministerstwa.


08.11.2013
MLEKO-EXPO 2013
Bardzo dobra pozycja na rynku krajowym i rynkach zagranicznych, świetne zorganizowanie w ramach spółdzielni, wysoka jakość produktów i zaufanie klientów, to tylko niektóre z sukcesów polskiej branży mleczarskiej wymieniane podczas pierwszego dnia targów MLEKOEXPO.


28.10.2013
Relacja z Europejskiego Forum Otyłości, 16-18 października br., Bukareszt
W dniach 16-18 października br. w Bukareszcie odbyło się Europejskie Forum Otyłości organizowane przez Międzynarodową Sieć Programów EPODE – pozarządową organizację non-profit, której misją jest ograniczenie częstotliwości występowania nadwagi i otyłości poprzez wdrażanie strategii bazujących na partnerstwie publiczno-prywatnym i na zaangażowaniu społeczności lokalnych. Jednym z członków sieci EPODE jest Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!” realizowany przez PFPŻ ZP wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym.


05.10.2013
Wyjazdowe posiedzenie Rady Naukowej przy PFPŻ ZP
W dniu 2 października br. odbyło się posiedzenie Rady Naukowej przy Polskiej Federacji Producentów Żywności. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Nestle Polska S.A. i obejmowało wizytę studyjną w zakładzie produkcyjnym w Rzeszowie.


27.09.2013
Znaki PDŻ - Poznaj Dobrą Żywność rozdane
Firmy, których produkty otrzymują znaki PDŻ - Poznaj Dobrą Żywność to elita wśród zakładów kompleksu żywnościowego - powiedział minister Stanisław Kalemba wczoraj podczas uroczystości ich wręczenia i dodał, że podniosły charakter tej imprezy jest wyrazem uznania i docenienia roli producentów, którzy dostarczają na rynek produkty najwyższej jakości.
Znaki Poznaj Dobrą Żywność przyznano tym razem 126. produktom z 41. przedsiębiorstw branży rolno – spożywczej. Minister Kalemba wręczał je wraz z podsekretarz stanu Zofią Szalczyk.


27.09.2013
Zakończyło się święto branży spożywczej w Poznaniu
Przez ostatnie dni Poznań był niewątpliwie centrum promocji polskiej żywności. Kończące się dziś targi Polagra Food, Polagra Gastro, Polagra Tech, Invest Hotel i Pakfood oraz nieco wcześniej Targi Smaki Regionów odwiedziła rekordowa liczba zwiedzających. Smaki Regionów promujące naszą regionalną, tradycyjna i certyfikowaną żywności odwiedziło ponad 25 tys. osób. Natomiast na Tragach Polagra Food oraz na towarzyszących jej wystawienniczych imprezach gościło ok. 50 tysięcy zwiedzających.


26.09.2013
Wielkie święto producentów żywności - Polagra Food
Ponad 1000 wystawców z 32. krajów przyjechało do Poznania by brać udział w największych w Europie Środkowo - Wschodniej międzynarodowych targach spożywczych. Od dziś, aż do czwartku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywają się Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych Polagra Food, którym towarzyszą: Międzynarodowe Targi Gastronomii Polagra Gastro, Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych Polagra Tech, Międzynarodowe Targi Opakowań dla Przemysłu Spożywczego Pakfood i Targi Wyposażenia Hoteli Invest Hotel, a także otwarte, już od wczoraj targi Smaki Regionów.


23.09.2013
Tradycyjne i regionalne smaki w Poznaniu
Smaki Regionów rozpoczęły, trwający blisko tydzień, cykl poznańskich targów branży spożywczej. Podczas uroczystości otwarcia prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzej Byrt stwierdził, że targi te pokazują siłę smaku polskiej cywilizacji gastronomicznej. Przypomniał, że polskie specjały były często wspominane przez emigrantów i przytoczył fragment wiersza Juliana Tuwima „Kwiaty Polskie”, w którym przebywający poza krajem poeta tęskni za tradycyjną, polską kuchnią i smakiem polskich specjałów wspominając „Delicje przednie, chociaż skromne: Słoninki rożowawe plastry (…) Czółenka twardych jajek z chrzanem; Rolmopsy; owczy ser w talarki; Myśliwskich kabanosów parki (…) Chrzanowy sos i sos tatarski (…) Cielęce nóżki w galarecie”, a także srebrzystego ducha – wódkę koniecznie dużą, zimną i czystą.


20.09.2013
Polska na targach World Food Moscow
Międzynarodowe Targi World Food Moscow to cykliczna impreza organizowana w Moskwie od 1992 roku. W tym roku targi odbywały się od 16 do 19 września, a uczestniczyło w nich ponad 1600. wystawców z 70. krajów z całego świata. m.in. z Polski, Francji, Włoch, Hiszpanii, a także Chile, Argentyny, Ekwadoru, RPA i Chin.


20.08.2013
Stacja Mercedes
To bez wątpienia najmodniejszy punkt na kulturalnej mapie Warszawy.
Przez cały okres wakacyjny Stacja będzie tętnić życiem kulturalnym, proponując Państwu liczne wystawy, projekcje i wykłądy dotyczące szeroko rozumianej kultury najnowszej. Przed nami wydarzenia z zakresu sztuki, muzyki, design'u, filmu i motoryzacji.


01.08.2013
Coke Live Music Festival, 9-10 sierpnia 2013 r.
Po raz ósmy na polach lotniska w Krakowie odbędzie się koncert Coke Live Music Festval.


01.07.2013
Sukces 10. edycji Pikniku Poznaj Dobrą Żywność
W sobotę 15 czerwca odbył się 10. Jubileuszowy Piknik Poznaj Dobrą Żywność, organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców Warszawy i turystów. W tegorocznej edycji wzięło udział 18 000 osób, które przybyły do Ogrodów SGGW, aby spróbować polskich produktów wyróżnionych prestiżowym znakiem „Poznaj Dobrą Żywność” oraz żywności wytwarzanej w krajowych systemach jakości, wyrobów tradycyjnych i regionalnych, a także produktów ekologicznych. Goście Pikniku mieli także możliwość zapoznać się z ofertą gospodarstw agroturystycznych, obejrzeć wystawę zabytkowych maszyn rolniczych, czy też odwiedzić mini zoo ze zwierzętami gospodarskimi.


15.03.2013
Herbapol Lublin w gronie PFPZ
W marcu 2013 r. grono firm członkowskich powiększyło się o firmę Herbapol Lublin S.A.


05.11.2012
Druga Olimpiada dla Dziennikarzy "Fakty i mity o żywności i żywieniu" - 30/10/2012 r.
W dniu 30 października br., Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców zorganizowała Drugą Olimpiadę dla dziennikarzy pt. „Fakty i mity o żywności i żywieniu” w hotelu Intercontinental w Warszawie. Olimpiada stanowiła zwieńczenie serii spotkań objętych honorowymi patronatami Federacji Konsumentów, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Głównego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Kampania sfinansowana została ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych oraz ze środków PFPŻ ZP.


08.10.2012
Warsztaty dla dziennikarzy "Fakty i mity o zywności i żywieniu" na temat Przetworów Zbożowych już za nami!
W dniach 4-5 października br., Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców zorganizowała warsztaty dla dziennikarzy pt. „Fakty i mity o żywności i żywieniu” w hotelu InterContinental w Warszawie. Warsztaty zostały objęte honorowymi patronatami Federacji Konsumentów, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Głównego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Kampania sfinansowana została ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych oraz ze środków PFPŻ ZP.


08.10.2012
Relacja z warsztatów dla dziennikarzy "Fakty i mity o zywności i żywieniu" na temat Owoców i Warzyw w dniach 4-5 października br.
W dniach 4-5 października br., Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców zorganizowała warsztaty dla dziennikarzy pt. „Fakty i mity o żywności i żywieniu” w hotelu InterContinental w Warszawie. Warsztaty zostały objęte honorowymi patronatami Federacji Konsumentów, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Głównego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Kampania sfinansowana została ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw oraz ze środków PFPŻ ZP.


18.07.2012
Kampania edukacyjna „Znakowanie produktów żywnościowych podstawą decyzji konsumenckich”
Ruszyła kampania edukacyjna „Znakowanie produktów żywnościowych podstawą decyzji konsumenckich” skierowana do polskich konsumentów.


13.07.2012
Ogólnopolski Program Edukacyjny "Trzymaj Formę!" na światowym forum poświęconym otyłości - Nowy Jork, 28-29 czerwca 2012 r.
W czerwcu br. w Nowym Jorku, odbyło się ważne międzynarodowe forum dotyczące zwalczania nadwagi i otyłości, którego organizatorem była międzynarodowa sieć EPODE.


26.06.2012
Jubileusz SRW RP
Główne obchody Jubileuszu 90-lecia Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP odbyły się 23 czerwca na Jasnej Górze. Uczestnicy rocznicowego spotkania zgromadzili się w sobotnie południe w Kaplicy Matki Bożej.


10.06.2012
Bezpłatne seminarium w sprawie promocji handlu czarną herbatą i grzybami jadalnymi między Polską a prowincją Yunnan w Chinach, 21.06.2012
Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców (PFPŻ ZP) zaprasza do udziału w bezpłatnym seminarium w sprawie promocji handlu czarną herbatą i grzybami jadalnymi między Polską a prowincją Yunnan w Chinach.


31.05.2012
KONKURS ŻYWIENIOWY NESTLE DLA STUDENTÓW
Weź udział w ogólnopolskim konkursie Nestlé skierowanym do studentów kierunków związanych z żywieniem i zdrowiem człowieka!

Zdobądź ciekawe doświadczenie zawodowe pod okiem specjalistów z zakresu dietetyki oraz komunikacji!


28.05.2012
Piknik z programem Poznaj Dobrą Żywność
Już po raz czwarty w ogrodach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odbywał się dziś Piknik z programem Poznaj Dobrą Żywność. Była to 15. edycja tej imprezy, która od 2009 r. organizowana jest przez ministerstwo we współpracy z najstarszą w Polsce uczelnią rolniczą.

Program Poznaj Dobrą Żywność to program Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który służy promocji artykułów rolno-spożywczych najwyższej jakości. Jego celem jest motywowanie producentów i przetwórców do podnoszenia jakości wyrobów, a przez to do zwiększania różnorodności żywności w Polsce i na całym obszarze UE.


20.05.2012
Piknik Rodzinny "Poznaj Dobrą Żywność" - 26 maja 2012 r.
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza na Piknik Rodzinny "Poznaj Dobrą Żywność" , który odbędzie się 26 maja 2012 r. w ogrodach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.


23.04.2012
Finał Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!"
W dniu 19 kwietnia br. odbył się finał konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę”. Finał konkursu został objęty honorowymi patronatami Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Wydziału Nauk o Żywności SGGW w Warszawie.


16.03.2012
Rozstrzygnięcie II etapu Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia Trzymaj Formę!
W dniu dzisiejszym na stronie Ogólnopolskiego programu Edukacyjnego "Trzymaj Formę!" www.trzymajforme.pl została zamieszczona lista laureatów II etapu powiatowego Konkursu.


09.03.2012
Konferencja Komisji Europejskiej dot. partnerstwa na rzecz zdrowego i aktywnego starzenia się społeczeństwa UE - 03/04/2012, Bruksela
Pod koniec lutego 2012 r. Komisja Europejska zatwierdziła plany działania dotyczące trzech obszarów postrzeganych jako kluczowe w kontekście wzrostu gospodarczego i tworzenia miejsc pracy: zaopatrzenie w surowce, zrównoważone rolnictwo oraz aktywne i zdrowe starzeniu się.


02.03.2012
Już dziś II etap powiatowy Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia Trzymaj Formę!
W dniu 02/03/2012 r. odbywa się II etap powiatowy Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”. Do II etapu Konkursu zakwalifikowanych zostało 58 uczniów z 6 powiatów dwóch województw.


13.02.2012
Targi Seoul Food and Foodtech 8-11 maja 2012 r.
Sekcja Handlowa Ambasady Republiki Korei Południowej
zaprasza do uczestnictwa w Targach Seoul Food and Foodtech które mają miejsce w Korei Południowej w Seoulu w dniach 8-11 maja 2012 r.


07.02.2012
Rozstrzygnięcie I etapu Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia Trzymaj Formę!
Zgodnie z regulaminem Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!", w dniu 2 lutego 2012 r. na stronie Ogólnopolskiego programu Edukacyjnego "Trzymaj Formę!" została zamieszczona lista laureatów I etapu szkolnego Konkursu.


25.01.2012
Udział PFPŻ ZP w warsztatach EATWELL 12-13/01/2012 r.
W dniach 12-13 stycznia br. odbyła się konferencja podsumowująca projekt badawczy EATWELL (Interventions to Promote Healthy Eating Habits: Evaluation and Recommendations) realizowany przez Uniwersytet Jagielloński w ramach 7 Programu Ramowego.


25.01.2012
I etap szkolny Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia już za nami!
W dniu 9 stycznia 2012 r. miał miejsce I etap szkolny Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów zlokalizowanych w powiatach: krakowskim, tarnowskim i wadowickim województwa małopolskiego oraz w powiatach: gryfickim, myśliborskim i szczecińskim województwa zachodniopomorskiego. W pierwszej kolejności konkurs kierowany jest do szkół, które uczestniczą w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Trzymaj formę!”, chociaż mogą wziąć w nim również udział uczniowie gimnazjów zlokalizowanych w ww. powiatach województw małopolskiego i zachodniopomorskiego, które nie uczestniczą w ww. programie.


24.01.2012
Rozstrzygnięcie Konkursu na projekt edukacyjny promujący aktywne uczestnictwo rodziców w realizacji programu edukacyjnego pt. „Trzymaj Formę!”.
W dniu 11 stycznia 2012 r. odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej, której celem była ocena prac nadesłanych na Konkurs na projekt edukacyjny promujący aktywne uczestnictwo rodziców w realizacji programu edykacyjnego pt. „Trzymaj Formę!”.


14.11.2011
Program "Trzymaj Formę!" w trakcie Ministerialnej Konferencji "Solidarność w zdrowiu"
W dniach 7-8 listopada 2011 r. odbyła się konferencja Ministerialna „Solidarność w zdrowiu. Wyrównywanie różnic zdrowotnych między państwami Unii Europejskiej” organizowana w ramach Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej.


26.10.2011
Prezentacja programu "Trzymaj Formę!" na Miedzynarodowym Forum Promocji i Profilaktyki Zdrowotnej
W trakcie odbywającego się w dniach 18-20 października br. I Międzynarodowego Forum Promocji i Profilaktyki Zdrowotnej przestawiciele PFPŻ ZP i GIS zaprezentowali uczestnikom konferencji założenia, sposób realizacji oraz dotychczasowe wyniki monitoringu Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj Formę!"


22.10.2011
Kraft Foods otwiera 12 centrum badań i rozwoju
Koncern Kraft Foods otworzył europejskie centrum badań i rozwoju dla segmentu ciastek. Centrum mieści się w Saclay, na przedmieściach Paryża i ma stanowić wsparcie dla rozwoju produktowego głównych marek w tym segmencie, jak LU, Oreo, czy Prince - informuje serwis KamCity.


14.10.2011
Rusza konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!"
W roku szkolnym 2011/2012 w ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj Formę!" przeprowadzony zostanie pilotażowy konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia. Pilotaż konkursu obejmie swoim zasięgiem sześć powiatów z dwóch województw: małopolskiego i zachodniopomorskiego.


10.10.2011
Znakowanie produktów spożywczych – najnowsze zmiany ustawodawstwa unijnego oraz krajowego i ich skutki dla przedsiębiorców
Relacja z konferencji PFPZ ZP - Znakowanie produktów spożywczych, 05.10.2011 r.


06.10.2011
Prezentacja programu "Trzymaj Formę!" w trakcie konferencji Obesity Governance
W dniu 29 września br. miała miejsce konferencja podsumowująca trwający od listopada 2009 r projekt „Obesity Governance” . Projekt OBESITY GOVERNANCE zainicjowany został przez Komisję Europejską (DG SANCO) i ukierunkowany jest na promocję zdrowego stylu życia.


05.10.2011
Promocja programu "Rodzino, Trzymaj Formę!" w trakcie Pikniku Zdrowia
W pierwszy weekend września na Kępie Potockiej odbył się "Piknik Zdrowia", którego organizatorem był Urząd m.st. Warszawy oraz Urząd Dzielnicy Żoliborz. W trakcie pikniku PFPŻ ZP i PSSE Warszawa prezentowały mieszkańcom Żoliborza program "Rodzino, Trzymaj Formę!"


24.08.2011
Moc i muzyczna fantazja. Zakończył się szósty Coke Live Music Festival w Krakowie.
30 tysięcy ludzi bawiło się podczas dwóch dni krakowskiego Coke Live Music Festival. Najbardziej oczekiwany koncert szóstej edycji i zarazem ostatni koncert jego letniej tarsy po Europie – Kanye West – spełnił oczekiwania publiczności ponad miarę.


29.07.2011
Red Bull X-Fighters World Tour – najlepsi jeźdźcy Freestyle Motocross lądują u nas po trzyletniej przerwie!
Największe zawody Freestyle Motocross na świecie wracają do Polski. Red Bull X-Fighters World Tour – najlepsi jeźdźcy Freestyle Motocross lądują u nas po trzyletniej przerwie! Tym razem w Poznaniu. Zaprzeczając grawitacji będą wykonywać na motocyklach ponad 20 metrowe skoki, połączone z niesamowitymi trikami.


07.07.2011
Nestle podpisała umowę na dostawę opakowań z polską firmą
Alupol Packaging, spółka zależna Grupy Kęty, podpisała umowę ramową na dostawę opakowań giętkich do europejskich zakładów Nestle - podała spółka w komunikacie.


29.06.2011
Lato z radiem
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - dr Marek Sawicki zaprasza na prezentację programu "Poznaj Dobrą Żywność" podczas pikników Lata z Radiem od 18 czerwca do 3 września 2011 r.


20.06.2011
Piknik Programu „Poznaj Dobrą Żywność”
Spotkanie ze wspaniałą, polską żywnością najwyższej jakości otworzył minister Marek Sawicki wraz z ambasadorami dobrej, zdrowej żywności, czyli grupą dzieci uczestniczących w programach „Szklanka mleka” oraz „Owoce w szkole”.


10.06.2011
Piknik Poznaj Dobrą Żywność
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Marek Sawicki w dniu 18 czerwca 2011 r. (sobota) zaprasza na Piknik Poznaj Dobrą Żywność.


21.01.2011
W Berlinie ruszyły targi spożywcze Gruene Woche
Tysiące zwiedzających oglądało w piątek polskie stoiska na 76. targach rolno-spożywczych "Gruene Woche" w Berlinie. Do zapoznania się z produktami spożywczymi z różnych regionów Polski zaprosił minister rolnictwa Marek Sawicki.


19.01.2011
„Paryska IPA i SIAL na światowym poziomie”
W nr 12/2010 „Przemysłu Spożywczego” ukazał się artykuł pt „Paryska IPA i SIAL na światowym poziomie”.


08.11.2010
Det Norske Veritas Poland o analizie ryzyka i audycie w firmach spożywczych
5 listopada 2010 r. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się seminarium dla członków Polskiej Federacji Producentów Żywności oraz członków Rady Gospodarki Żywności zatytułowane „Risk Based Internal Audit„ Audyt Wewnętrzny Firmy Zorientowany na Ryzyka Biznesowe”.


26.10.2010
Laureaci konkursu "Trzymaj Formę!" odebrali nagrody podczas Gali Zdrowia Publicznego
22 października 2010 r. ostatecznie dobiegł końca konkurs plastyczny „Trzymaj Formę!”. Laureaci – uczniowie szkół gimnazjalnych i podstawowych, a było ich dziesięcioro, zostali nagrodzeni rowerami oraz aparatami fotograficznymi.


26.10.2010
Przedstawicie PFPŻ ZP odznaczeni Srebrnym Krzyżem Zasługi w związku z obchodami Dnia Zdrowia Publicznego
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski nadał odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w dziedzinie ochrony zdrowia publicznego. W uznaniu długotrwałej współpracy PFPŻ ZP z GIS w zakresie programu Trzymaj Forme, srebnymi krzyżami zasługi zostali uhonorowaniu Prezes PFPŻ ZP Małgorzata Skonieczna oraz Dyrektor Generalny Andrzej Gantner. Wręczenie nadanych odznaczeń państwowych odbyło się w dniu 22 października 2010 r. w Teatrze Wielkim w Warszawie podczas uroczystej Gali w związku z obchodami Dni Zdrowia Publicznego.


18.10.2010
AgroRanking 2010: Omówienie VII EDYCJI RANKINGU ZAKŁADÓW MLECZARSKICH AgroTrendy
Podczas, gdy wartość przychodów ze sprzedaży dla branży mleczarskiej w 2009 r. pozostała na poziomie zbliżonym do poprzedniego roku, firmom biorącym udział w rankingu udało się osiągnąć 3,8% wzrostu. Biorąc pod uwagę inflację, realny wzrost przychodów wyniósł 0,3%.


13.10.2010
Rusza kampania "Koniec z głodem"
Rusza kampania pomocy głodującym i niedożywionym Konieczgłodem.pl. Połowa zebranych środków będzie przekazana przez Światowy Program Żywnościowy na dożywianie dzieci w szkołach, drugą połowę otrzymają Banki Żywności w Polsce na zakup kuchni mobilnych.


13.10.2010
Danone zwycięzcą VII edycji Rankingu Zakładów Mleczarskich 2010
12 października w Warszawie podczas konferencji pt. „Konkurencyjność polskiej branży mleczarskiej na rynkach UE”, redakcja AgroTrendy ogłosiła wyniki VII edycji Rankingu Zakładów Mleczarskich.


12.10.2010
Sklepy Tchibo otrzymały Godło Jakości Obsługi 2010
Sklepy Tchibo otrzymały Godło Jakości Obsługi 2010, nagrodę przyznaną przez społeczność dwóch milionów konsumentów skupionych na portalu jakoscobslugi.pl. To trzecie z rzędu Godło przyznane sklepom Tchibo.


09.10.2010
Finał międzynarodowych rozgrywek Danone Nations Cup
5. października na stadionie Orlando w Soweto w RPA odbył się finał międzynarodowych rozgrywek Danone Nations Cup. Wielki sukces odniósł zespół Lech Poznań zajmując 10. miejsce, to najlepszy rezultat polskiej drużyny w 11-letniej tradycji turnieju! Drugi z zespołów reprezentujących Polskę, Jagiellonia Białystok zajął 22. miejsce.


08.10.2010
Delecta Top Marką 2010 w rankingu „Press”
Delecta uplasowała się na drugiej pozycji najczęściej opisywanych w mediach marek spożywczych w ubiegłym roku. To już trzeci rok obecności marki w czołowej piątce rankingu Top Marka, ogłaszanego przez magazyn „Press”.


17.09.2010
Panel "Przemysłu Spożywczego" na targach Polagra-Food i Polagra-Tech, 14.09.2010 r.
14 września 2010 roku podczas Międzynarodowych Targów Polagra-Food w Poznaniu miała miejsce konferencja pt. „Informacje na etykietach produktów spożywczych - jakie i dla kogo?". Organizatorem był miesięcznik „Przemysł Spożywczy" przy współudziale Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego SIGMA-NOT oraz Polskiej Federacji Producentów Żywności. Patronat nad konferencją objął Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno Sporzywczych - prof. Stanisław Kowalczyk.


09.09.2010
Panel "Przemysłu Spożywczego" na targach Polagra-Food i Polagra-Tech, 14.09.2010 r.
14 września 2010 r., godz. 11-13, paw. 7, sala C,
Polagra-Tech i Polagra-Food w Poznaniu
(bilet wstępu na targi upoważnia do bezpłatnego udziału w panelu).


07.09.2010
Konkurs „Słoneczne przyjemności z Develey” rozstrzygnięty
Zakończył się II etap konkursu fotograficznego organizowanego przez firmę Develey. Nagroda główna - lustrzanka d90 firmy Nikon powędrowała do rąk Anny Kołodziejskiej ze Skępego. Drugie i trzecie miejsce przyznano Bartoszowi Kamińskiemu z Gdańska i Adamowi Śliwakowskiemu z Piekar Śląskich.


07.09.2010
Bezpłatne seminarium i coaching dla przedstawicieli firm
Fundacja AKAT serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnych seminariach oraz coachingu (konsultacjach) organizowanych w ramach projektu CSR pt. „Wolontariat pracowniczy - nowe perspektywy dla prospołecznych działań”, które odbędą się we wrześniu w Warszawie.
Miejsce: al. Jerozolimskie 6, IV piętro, sala 414 lub 402


07.09.2010
Nestle na podium
Zaangażowanie firmy Nestle w dziedzinie technologii i nauki o żywności zostało docenione przez Międzynarodową Unię Technologii i Nauki o Żywności (IUFoST), która uhonorowała Nestle swą prestiżową Nagrodą Przewodniczącego, przyznawaną w uznaniu wkładu w rozwój globalnej technologii i nauki o żywności dla dobra ludzkości.


06.09.2010
20-lecie CPP Toruń-Pacific, producenta płatków Nestle
W piątek 3 września w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu największy w naszej części Europy producent płatków śniadaniowych, firma Toruń-Pacific, świętowała 20-lecie działalności. Gościem specjalnym uroczystości był prof. Leszek Balcerowicz, który za zasługi dla budowania wolnej gospodarki i wolnego świata otrzymał z rąk Christi Strauss, prezes Cereal Partners Worldwide, honorową nagrodę CPW.


03.09.2010
Warsztaty dla Kadry Managerskiej "BEZPIECZEŃSTWO I JAKOŚĆ ŻYWNOŚCI"
Silliker Polska Sp.z o.o. zaprasza do udziału w 7-mych dorocznych Warsztatach Kadry Managerskiej BEZPIECZEŃSTWO I JAKOŚĆ ŻYWNOŚCI w dniu 20 października 2010 roku w Hotelu Marriott w Warszawie


31.08.2010
Sukces ekologicznej akcji edukacyjnej na Coke Live Music Festival w Krakowie
Warszawa, 26 sierpnia 2010 r. Zakończona w sobotę piąta edycja krakowskiego Coke Live Music Festival zgodnie z zapowiedziami organizatorów okazała się przełomową. Prawie 50 tysięcy widzów i koncerty największych rockowych gwiazd ostatnich lat niewątpliwie przejdą do historii polskich festiwali. Impreza po raz kolejny stała się także dowodem na zaagażowanie młodych ludzi w działania promujące ekologię.
W rezultacie ekologicznej zabawy przebiegającej pod hasłem „nie zatrzymuj. przetwarzaj” udało się zebrać ponad 88% wszystkich plastikowych i papierowych kubków dostarczonych na teren festiwalu. Celem szeroko zakrojonej akcji „nie zatrzymuj.przetwarzaj” była edukacja i zachęcanie uczestników festiwalu do segregacji odpadów oraz recyklingu.


24.08.2010
Maspex i PepsiCo rozmawiają o współpracy. Analitycy: W dłuższej perspektywie może chodzić nawet o przejęcie
Polski Maspex i amerykańskie PepsiCo są bliskie sfinalizowania rozmów dotyczących utworzenia dystrybucyjnej spółki joint venture. Jak dowiedział się portalspozywczy.pl umowa między firmami miała zostać podpisana już w czerwcu, jednak rozmowy cały czas się toczą.


23.08.2010
Zielona Góra stolicą dobroczynności! 15 ton żywności zebrano podczas Koncertu Gwiazd Podziel się Posiłkiem!
Zielonogórzanie pokazali całej Polsce, że czynienie dobra to ich lokalna specjalność. Tłumnie przybyli na parking przy Centrum Rekreacyjno – Sportowym, by bawić
się na wyjątkowym Koncercie Gwiazd i dzielić się posiłkiem z tymi, którzy ucierpieli podczas powodzi.


19.08.2010
Nestle zwiększyło zysk netto o 7,5 proc.
Zysk netto grupy Nestle w pierwszym półroczu 2010 wyniósł 5,45 miliardów franków szwajcarskich, i był o 7,5 proc. wyższy rdr - podała firma w komunikacie.


19.08.2010
Szkolenie „ Mikrobiologia dla nie-mikrobiologów”
Firma J.S.HAMILTON POLAND LTD. zaprasza technologów i pracowników służb kontroli jakości , do udziału w szkoleniu pt. " Mikrobiologia dla nie-mikrobiologów” organizowanym w dniu 3 września 2010 roku w Centrum Finansowo Bankowym „ Nowy Świat” w Warszawie .


18.08.2010
Unilever wzmacnia swoją pozycję na skandynawskim rynku lodów
Norweska mleczarnia Tine sprzedała koncernowi Unilever duńską markę lodów Diplom-Is. Dzięki tej akwizycji Unilever wejdzie na rynek lodów w gastronomii.


17.08.2010
Tchibo i Fundacja Aeris Futuro przeprowadziły ekologiczny projekt edukacyjno szkoleniowy
Tchibo i Fundacja Aeris Futuro wspólnie zrealizowały w sierpniu projekt edukacyjno-szkoleniowy skierowany do pracowników Tchibo. Jego celem było zwiększenie świadomości ekologicznej pracowników Tchibo oraz zachęcenie ich do podejmowania inicjatyw ekologicznych w miejscu pracy. W czasie trwania projektu Tchibo wprowadziło do sprzedaży w swoich placówkach kolekcję produktów pozwalających oszczędzać prąd, wodę oraz ciepło niezbędne do ogrzania pomieszczeń.


17.08.2010
PepsiCo wyrusza na podbój Wietnamu z 250 mln USD
PepsiCo poinformowała o planach zainwestowania 250 mln USD w Wietnamie. Kwota ta będzie przeznaczona na różne przedsięwzięcia w żywności i napojach, na projekty związane ze zwiększeniem mocy produkcyjnych, działalność marketingową, wzmocnienie dotychczasowych marek i na innowacje produktowe.


13.08.2010
Danone sprzedaje udziały w Wimm-Bill-Dann
Danone odsprzedało swoje 18,4 proc. udziałów w spółce mleczarsko-sokowej Wimm-Bill-Dann w Moskwie za sumę 470 mln USD. Nabywcą była spółka Wimm-Bill-Dann.


12.08.2010
Unilever wzmacnia swoją pozycję na skandynawskim rynku lodów
Norweska mleczarnia Tine sprzedała koncernowi Unilever duńską markę lodów Diplom-Is. Dzięki tej akwizycji Unilever wejdzie na rynek lodów w gastronomii.


05.08.2010
Unilever w I półroczu zwiększył zysk o 35 proc.
Sprzedaż koncernu w I półroczu br. wzrosła o 9,7 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ub. r. osiągając 21,9 mld euro. Wynik netto urósł jeszcze szybciej, o 35 proc. do 2,2 mld euro. W naszym regionie.


04.08.2010
Ruszyła 8 edycja programu "Podziel się posiłkiem"
"Podziel się posiłkiem, podziel się sobą!" - to hasło ósmej edycji programu, którego celem jest walka z niedożywieniem oraz propagowanie właściwego żywienia dzieci w Polsce.


04.08.2010
Ruszył nabór zgłoszeń do nowej edycji Konsumenckiej Oceny Produktów
Ruszył nabór zgłoszeń do nowej edycji Konsumenckiej Oceny Produktów Już po raz ósmy Międzynarodowe Targi Poznańskie wraz z firmą Horyzont przeprowadzą w dniach 13-16 września 2010 Konsumencką Ocenę Produktów podczas najbliższych Targów Polagra Food.


30.07.2010
POLSKA - KRAJEM PARTNERSKIM MIĘDZYNARODOWYCH TARGÓW
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozpoczęło przygotowania do 76 Międzynarodowych Targów Grüne Woche (IGW) w Berlinie. Targi te to najważniejsze i największe branżowe spotkanie producentów i przetwórców żywności z całego świata, w których w bieżącym roku uczestniczyło 1.589 wystawców z 56 krajów.


27.07.2010
Firma DNV partnerem strategicznym PFPŻ ZP
W lipcu 2010r. firma Det Norske Veritas Business Assurance Poland Sp. z o. o. została Partnerem Strategicznym Polskiej Federacji Producentów Żywności Związku Pracodawców.


05.07.2010
Fuzja DANONE'A i UNIMILKU w Rosji
Francuski gigant mleczarski Danone ma do końca bieżącego roku przeprowadzić fuzję swej rosyjskiej filii z tamtejszym potentatem Unimilk (druga firma mleczarska w tym kraju).


23.06.2010
Marka WINIARY na fali tryumfów – cztery prestiżowe nagrody pod rząd
Na przełomie kwietnia i maja 2010 odbyło się coroczne badanie PremiumBrand. W tym roku tytuł Marki Wysokiej Reputacji zdobyła marka WINIARY. O wygranej zdecydowały głosy konsumentów i firm w otoczeniu biznesowym. Listę laurów dla marki WINIARY poszerzyły kolejne nagrody zdobyte 16 i 17 czerwca – Przeboje FMCG, Perły Rynku 2010 oraz Złote Godło na European Trusted Brands.


22.06.2010
Piknik Poznaj Dobrą Żywność
- Spotykamy się tradycyjnie na Pikniku „Poznaj Dobrą Żywność”. Już po raz piąty pod tą nazwą, a po raz drugi w gościnnych ogrodach rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego profesora Alojzego Szymańskiego – powiedział minister Marek Sawicki otwierając oficjalnie dzisiejszą imprezę i podkreślił, że bardzo się cieszy - iż w takiej scenerii około100 firm z 600 produktami może wystawiać się w stolicy, a mieszkańcy Warszawy mogą nawiązać bezpośredni kontakt z producentami.


17.06.2010
Tchibo Warszawa Firmą Wysokiej Reputacji
Firma Tchibo Warszawa otrzymała tytuł Firmy Wysokiej Reputacji w tegorocznym badaniu PremiumBrand.


14.06.2010
Materiały do kontaktu z żywnościa - po pierwsze bezpieczeństwo
Materiały i wyroby przeznaczone do kontaktu z żywnością to główny temat konferencji szkoleniowej Polskiej Federacji Producentów Żywności, która odbyła się 11 czerwca w Warszawie. Eksperci dyskutowali o aspektach prawnych i technologicznych związanych z tym zagadnieniem. Konferencja zgromadziła ponad 70 przedstawicieli firm z sektora przetwórstwa żywności, instytucji naukowo-badawczych oraz mediów.


31.05.2010
Sukces konferencji szkoleniowej Polskiej Federacji Producentów Żywności „Bezpieczeństwo żywności i żywienia- zmiany prawne i ich skutki dla przedsiębiorców”
Ponad 120 osób, przedstawicieli departamentów ds. legislacji firm przetwórstwa żywności w Polsce, przedstawicieli uczelni, firm związanych z jakością i bezpieczeństwem żywności oraz przedstawicieli mediów branżowych, spotkało się 27 maja na konferencji szkoleniowej Polskiej Federacji Producentów Żywności w Warszawie, której patronem merytorycznym był Główny Inspektorat Sanitarny.
Tematem przewodnim spotkania były najnowsze zmiany w prawie żywnościowym wynikające z nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia oraz tworzone przepisy unijne z zakresu bezpieczeństwa żywności.


27.05.2010
TCHIBO WARSZAWA Z SYSTEMEM ASSECO EBI ENTERPRISE
W Tchibo Warszawa wdrożono rozwiązania Asseco EBI Enterprise, czyli platformy umożliwiającej wymianę danych handlowych pomiędzy producentem, a współpracującymi z nim dystrybutorami. Celem wdrożenia było usprawnienie zarządzania łańcuchem dostaw na rynku kawy. Objęło ono kilkudziesięciu kluczowych dystrybutorów Tchibo Warszawa.


27.05.2010
King Oscar zmienił właściciela
Norweski koncern Rieber & Søn sprzedał firmę King Oscar z branży konserw rybnych. Umowę sprzedaży podpisano 25 maja br. Rieber Foods Polska S.A – polski oddział koncernu, nadal będzie dystrybuował produkty King Oscara na terenie Polski.


17.03.2010
Refleksje po Forum 100
Pierwsze Forum 100 mamy już za sobą. Warto zatem pokusić się o kilka refleksji . Ideą jaka przyświecała organizatorom Forum, było doprowadzenie do spotkania osób reprezentujących zarówno firmy jak organizacje i instytucje działające w obrębie sektora produkcji żywności. Forum miało charakter międzybranżowy, gdyż bardzo często, rozpatrując problemy i osiągnięcia branż zapominamy czym jest przemysł żywnościowy jako całość i jakie jest jego miejsce w narodowej gospodarce.


08.02.2010
FORUM 100


22.01.2010
Nowy Rok u dyplomatów ds. Rolnych
W dniu 21 stycznia 2010 odbyło się Tradycyjne Przyjęcie Noworoczne zorganizowane przez Dyplomatów ds. Rolnych oraz Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.


20.01.2010
15-lecie Związku Polskie Mięso
15 stycznia 2010 Związek "Polskie Mięso" obchodził piętnastolecie działalności. Związek został utworzony przez wiodące firmy przemysłu mięsnego, w celu reprezentowania interesów polskiej branży mięsnej w kraju i Unii Europejskiej.


16.12.2009
Etykieta musi mówić prawdę. Relacja z konferencji szkoleniowej ZPPM
Konferencja szkoleniowa skierowana do specjalistów branży mleczarskiej, która odbyła się 2 grudnia 2009roku
Organizatorem konferencji był Związek Polskich Przetwórców Mleka


15.10.0204
POLAGRA-TECH 2014
Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych POLAGRA-TECH, największe wydarzenie
o tematyce technologii spożywczych w 2014 roku, zgromadziło niemal 300 firm prezentujących maszyny, urządzenia, nowoczesne rozwiązania technologiczne dla branży piekarskiej, cukierniczej
i lodziarskiej, mleczarskiej, spożywczej oraz dodatki do żywności. Wystawę targów
POLAGRA-TECH uzupełniały produkty i prezentacje stoisk zorganizowane w ramach odbywających się w tym samym czasie targów Polagra-Food, Polagra Gastro, Smaki Regionów, Taropak oraz Invest-Hotel. Łącznie w dniach od 27 września do 2 października wystawiło się ponad 1 300 firm z 45 krajów świata, które zajęły powierzchnię wszystkich pawilonów Międzynarodowych Targów Poznańskich.


00.00.0000
Opakuj swój biznes w innowacje i sukces!
9. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations 4-5 kwietnia 2017 r., EXPO XXI Warszawa


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij