Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Piknik Poznaj Dobrą Żywność
- Spotykamy się tradycyjnie na Pikniku „Poznaj Dobrą Żywność”. Już po raz piąty pod tą nazwą, a po raz drugi w gościnnych ogrodach rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego profesora Alojzego Szymańskiego – powiedział minister Marek Sawicki otwierając oficjalnie dzisiejszą imprezę i podkreślił, że bardzo się cieszy - iż w takiej scenerii około100 firm z 600 produktami może wystawiać się w stolicy, a mieszkańcy Warszawy mogą nawiązać bezpośredni kontakt z producentami.

- O polskiej, dobrej żywności nie trzeba mówić, trzeba ją jeść i smakować. W odróżnieniu od innej ma ona jeszcze swój niepowtarzalny smak, zapach i tradycyjny wygląd – podkreślił minister i dodał, że podczas dzisiejszego spotkania wspólnie z Caritas zbierane są pieniądze na pomoc dla powodzian.

Rektor SGGW podziękował ministrowi za to, że promocja wspaniałej polskiej żywności odbywa się właśnie na terenach największej w Polsce uczelni rolniczej.

Uczestniczący w ceremonii otwarcia wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak wyraził przekonanie, że polska, wspaniała żywność będzie dalej zdobywała światowe rynki, bo jest wyjątkowa, na poparcie czego przytoczył słowa zagranicznego dziennikarza – Polska to taki kraj, gdzie jajko smakuje, jak jajko, a szynka, jak szynka.

Po uroczystym otwarciu minister Marek Sawicki i jego goście zwiedzili stoiska wystawowe. Piękna pogoda sprawiła, że liczne rzesze warszawiaków tłumnie stawiły się na imprezie. Było wiele rodzin z małymi dziećmi, dla których przygotowane były specjalne miejsca do zabawy.

W atmosferze tradycyjnego pikniku odbywały się występy zespołów artystycznych oraz pokazy kulinarne. Miedzy innymi polskie potrawy przyrządzały żony ambasadorów akredytowanych w Polsce.


Pani Zhao Xiuzhen - Radca Chińskiej Republiki Ludowej w trakcie przygotowywania polskich potraw wspólnie z Ministrem Markiem Sawickim oraz Karolem Okrasą

Odbył się także pokaz kulinarny w wykonaniu dzieci, które przygotowywały smaczne i apetyczne kanapki.

(MRiRW)

Piknik programu "Poznaj Dobrą Żywność", 12 czerwca 2010 r.
Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij