Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Sukces 10. edycji Pikniku Poznaj Dobrą Żywność
W sobotę 15 czerwca odbył się 10. Jubileuszowy Piknik Poznaj Dobrą Żywność, organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców Warszawy i turystów. W tegorocznej edycji wzięło udział 18 000 osób, które przybyły do Ogrodów SGGW, aby spróbować polskich produktów wyróżnionych prestiżowym znakiem „Poznaj Dobrą Żywność” oraz żywności wytwarzanej w krajowych systemach jakości, wyrobów tradycyjnych i regionalnych, a także produktów ekologicznych. Goście Pikniku mieli także możliwość zapoznać się z ofertą gospodarstw agroturystycznych, obejrzeć wystawę zabytkowych maszyn rolniczych, czy też odwiedzić mini zoo ze zwierzętami gospodarskimi.

Piknik Poznaj Dobrą Żywność to już warszawska tradycja. Organizowany po raz dziesiąty jest doskonałą okazją do promocji polskiej żywności a wśród mieszkańców Warszawy zdobył ugruntowaną pozycję promocji zdrowego stylu życia. W tym roku dopisała nie tylko pogoda, ale też frekwencja uczestników. Ogrody SGGW odwiedziło bowiem 18 000 osób. Ale tegoroczny Piknik to nie tylko rekordowa liczba zwiedzających, to także rekordowa liczba wystawców. Przeszło 100 wystawców oferujących produkty spożywcze wysokiej jakości.


Piknik to z jednej strony stoiska z żywnością, na których można było nie tylko spróbować, ale też kupić polskie produkty. Stoiska były też miejscem bezpośrednich kontaktów konsumentów z producentami. Konsumenci mogli porozmawiać z producentami żywności, dowiedzieć się wszystkiego o składzie produktów, normach ich wytwarzania oraz ich pochodzeniu. 


Na Pikniku było także mnóstwo atrakcji dla całej rodziny, odbywających się na scenie głównej i w okolicznych alejkach. Podczas wydarzenia swoje programy artystyczne zaprezentowało Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy oraz Stowarzyszenie Polska Ekologia wraz z Panią Małgorzatą Puzio, Krajowa Rada Izb Rolniczych, promująca w tym roku ryby, a także Polska Izba Mleka oraz Krajowa Rada Drobiarstwa. Swoje występy zaprezentowali także uczniowie ze Szkół Podstawowych w Sierpcu i Skępe, a także Zespół Pieśni i Tańca Harnam z Łodzi. Odbył się także pokaz „Modelowej Kuchni” Kevina Aistona i Moniki Goździalskiej, a dzięki programowi Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych wszyscy uczestnicy Pikniku mogli nauczyć się „Pomidorowej Piosenki”.


W alejkach przy scenie odbywały się także animacje dla dzieci i dorosłych oraz konkursy edukacyjne dotyczące żywienia, zdrowego stylu życia oraz rolnictwa z  atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Można było m.in. ułożyć duże puzzle przedstawiające Piramidę Żywieniową. Miały też miejsce wyścigi w workach, obieranie ziemniaka na czas i jedzenie jabłka zawieszonego na sznurku. Na dużej mapie Polski należało zaznaczyć regionalne potrawy, a także podać składniki naszych tradycyjnych, polskich dań. Najmłodsi mieli możliwość przyozdobienia swoich twarzy w kolorowe, ludowe wzory. 


Podczas pikniku prezentowane były także historyczne maszyny rolnicze, zalety wypoczynku na wsi, a także mini zoo ze zwierzętami hodowlanymi. Agencja Rynku Rolnego zaprezentowała skierowany do uczniów program „Owoce w szkole”, natomiast Związek „Polskie Mięso” promował wieprzowinę ze znakiem PQS. Dzieci mogły też bawić się na dmuchanych zjeżdżalniach i w basenach z piłeczkami.


Kolejny Piknik Poznaj Dobrą Żywność dopiero za rok, ale już teraz warto zapoznać się z listą produktów odznaczonych prestiżowym tytułem „PDŻ” i wybierać je podczas codziennych zakupów. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej: http://www.minrol.gov.pl/pol/Jakosc-zywnosci/Poznaj-Dobra-Zywnosc/Galeria zdjęć:DSC0870_zmm
IMG_4818_zm
IMG_5837_zm


  

(Źródło: MRiRW).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij