Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Sukces ekologicznej akcji edukacyjnej na Coke Live Music Festival w Krakowie
Warszawa, 26 sierpnia 2010 r. Zakończona w sobotę piąta edycja krakowskiego Coke Live Music Festival zgodnie z zapowiedziami organizatorów okazała się przełomową. Prawie 50 tysięcy widzów i koncerty największych rockowych gwiazd ostatnich lat niewątpliwie przejdą do historii polskich festiwali. Impreza po raz kolejny stała się także dowodem na zaagażowanie młodych ludzi w działania promujące ekologię.
W rezultacie ekologicznej zabawy przebiegającej pod hasłem „nie zatrzymuj. przetwarzaj” udało się zebrać ponad 88% wszystkich plastikowych i papierowych kubków dostarczonych na teren festiwalu. Celem szeroko zakrojonej akcji „nie zatrzymuj.przetwarzaj” była edukacja i zachęcanie uczestników festiwalu do segregacji odpadów oraz recyklingu.


Każdy z uczestników zabawy zbierał zużyte plastikowe lub papierowe kubeczki po napojach oraz oddawał  je do ponownego przetworzenia w specjalnym punkcie, w którym firma Coca-Cola, organizacja odzysku Rekopol oraz fundacja Recal prowadziły edukację ekologiczną. Za zebranie określonej liczby   kubków  otrzymywało się   nagrody wykonane z przetworzonych plastikowych butelek PET.   Za przyniesienie 50 kubeczków otrzymywano koszulkę,  za 30 czapeczkę, a za 20 smycz na szyję.
 
 
Akcja zbierania kubków

Wszyscy chętni mogli także wziąć udział w związanych z ekologią zabawach, quizach oraz konkursie na najlepszy plakat promujący akcję. Na terenie festiwalu pojawiły się również plakaty informacyjne zachęcające do wzięcia udziału w akcji oraz specjalnie oznakowane kosze umożliwiające selekcję odpadów.
 
Konkurs na najlepszy plakat promujący akcję

– Działania na rzecz odzyskiwania i przetwarzania opakowań to dla Coca-Cola jeden z podstawowych celów polityki w zakresie ochrony środowiska. Chcemy pokazywać ludziom, szczególnie młodym, że opakowania, również te plastikowe, które do niedawna uważano   za odpady, są obecnie cennym i poszukiwanym surowcem. Festiwal gromadzący dziesiątki tysięcy osób to doskonała platforma do takich działań jak ekologiczna akcja „nie zatrzymuj. przetwarzaj”. - mówi Katarzyna Borucka, dyrektor ds. wizerunku firmy, kontaktów zewnętrznych i komunikacji Coca-Cola Poland Services – Dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu młodych festiwalowiczów nasza ekologiczna akcja edukacyjna po raz kolejny przyniosła olbrzymi sukces, dzięki czemu można śmiało powiedzieć, że Coke Live Music Festival jest jedną z najczystszych imprez muzycznych w Polsce – dodała.

To już druga edycja akcji ekologicznej na festiwalu. W wyniku pierwszej, w 2009 roku, zebrano blisko 77 %  kubków dostarczonych na festiwal, a bezapelacyjny rekordzista stawił się w punkcie zbiórki z 520 opakowaniami naraz. Zachęcone ubiegłorocznym gorącym przyjęciem tego typu działań  przez młodych ludzi, firmy systemu Coca-Cola włączyły promocję segregacji odpadów i recyklingu do na wszystkich swoich imprez masowych. 

Działania związane z edukacją ekologiczną podczas Coke Live Music Fesitval to element strategii społecznej odpowiedzialności biznesu firm systemu Coca-Cola, która zakłada minimalizację wypływu działalności firm na środowisko. Coca-Cola dąży do stworzenia obiegu zamkniętego opakowań i przetwarzania zużytych na nowe. Firmy systemu Coca-Cola zmniejszają ilość generowanych odpadów zwiększając efektywność  produkcjii  stosując segregację,  inwestują również w technologie i systemy odzysku zużytych opakowań.  W 2009 roku odsetek odpadów produkcyjnych w polskich zakładach Coca-Cola, które poddane zostały recyklingowi wyniósł 97%.  Redukowana jest również waga opakowań.  W 2008 roku ograniczono wagę opakowań  napojów gazowanych w zależności od ich typu o 5% do 11%, a w 2009 roku zmniejszono wagę butelki PET na wodę o pojemności 0,5l. o 20%. 

Ciekawym przykładem ponownego wykorzystania przetworzonych butelek PET jest krzesło „111 Navy Chair” wykonane z co najmniej 111 plastikowych butelek pochodzących z odzysku. Mebel ten jest owocem współpracy firmy Emeco, wiodącego producent mebli i twórcy kultowego już krzesła Emeco Navy Chair (#1006) z 1944 roku i firmy  Coca-Cola. W tym roku będzie je można zobaczyć również w Polsce. 

Więcej informacji na: www.cocacola.com.pl

 

                                                               *****


Coke Live Music Festival 


Coke Live Music Festival

                               O FIRMACH Z SYSTEMU COCA-COLA:

System Coca-Cola w Polsce reprezentują firmy Coca-Cola Poland Services Spółka z o.o. oraz Coca-Cola HBC Polska. Coca-Cola Poland Services to spółka-córka The Coca-Cola Company, właściciela wiodących marek napojów bezalkoholowych, obecnych w ponad 200 krajach świata. Coca-Cola HBC Polska to oddział Coca-Cola Hellenic Bottling Company, będącej pod względem sprzedaży drugim na świecie rozlewcą napojów The Coca-Cola Company, docierającym do ponad 560 milionów konsumentów. Wśród marek firm dostępnych na naszym rynku figurują: Coca-Cola, Coca-Cola light, Coca-Cola Zero, Cherry Coke, Fanta, Sprite, Lift, Kinley Tonic, napój izotoniczny Powerade, soki, nektary i napoje owocowe Cappy, naturalne wody mineralne Kropla Beskidu i Multivita z ujęcia Kropla Minerałów, napój energetyczny Burn oraz herbaty mrożone Nestea.  Firmy z systemu Coca-Cola są liderem na polskim rynku napojów bezalkoholowych i zatrudniają ponad 3 tysiące osób. Od 1991 r. firmy te zainwestowały w Polsce ponad 500 milionów dolarów. 

Dodatkowe informacje o Coca-Cola:
Coca-Cola Poland Services:                                                                            
Katarzyna Borucka                                                                                       
Dyrektor ds. wizerunku firmy, kontaktów zewnętrznych i komunikacji Unit Director

Tel. 22 579 68 35                                                                                         

Tel. +48 607 035 394

E-mail: kborucka@eur.ko.com                                                                         

Email: maciej.lason@edelman.com

 

Edelman Polska :
Maciej Lasoń
Unit Director
Tel. +48 607 035 394
E-mail: maciej.lason@edelman.com


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij