Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
King Oscar zmienił właściciela
Norweski koncern Rieber & Søn sprzedał firmę King Oscar z branży konserw rybnych. Umowę sprzedaży podpisano 25 maja br. Rieber Foods Polska S.A – polski oddział koncernu, nadal będzie dystrybuował produkty King Oscara na terenie Polski.

King Oscar został przejęty przez Procuritas Capital Investors IV LP A, fundusz kapitałowy działający głównie w Norwegii. Rieber & Søn zatrzymał 10 procent udziałów w King Oscarze. 

Sprzedaż jest konsekwentną realizacją ubiegłorocznej decyzji o zmianie charakteru King Oscara z Jednostki Biznesowej na oddzielną filię. Celem podjętych działań było przygotowanie firmy do dalszego rozwoju i zmian własnościowych. 

Rieber & Søn był właścicielem King Oscara od momentu przejęcia Norway Foods w roku 1996. Na przestrzeni lat, do 2010 roku z sukcesem wprowadzono markę King Oscar na rynki Europy Środkowo-Wschodniej: czeski, słowacki, rumuński, polski i oczywiście na rodzimy norweski. Położono nacisk na budowę świadomości marki i rozwój portfolio produktowego. Podjęte działania przyniosły wymierne efekty oraz przygotowały markę do sukcesywnego rozwoju w kategorii ryb w puszkach.

Piotr Sieńko, Prezes Rieber Foods Polska S.A., jednostki odpowiedzialnej za sprzedaż produktów King Oscar w Polsce, powiedział: Pomimo zmiany właściciela, nadal będziemy zajmować się dystrybucją produktów King Oscar na terenie Polski. Od momentu wprowadzenia marki na rynki w Europie Środkowo-Wschodniej wypracowaliśmy bowiem sprawny system sprzedaży. Zmiana pod względem własności, to jedynie kolejny, formalny krok na drodze rozwoju King Oscara, który silną pozycję w Polsce zyskał dzięki koncentracji na produktach o najwyższej jakości, wygodnych w użyciu i zdrowych.  

Siły koncernu Rieber & Søn, zaangażowane w sprzedaż produktów King Oscara w Norwegii, Polsce, Czechach i Słowacji nadal będą odpowiadać za dystrybucję w tych obszarach geograficznych. Administracja pozostanie na Nøstegaten w Norwegii. Ponadto, King Oscar zamierza kupować od R&S  usługi informatyczne oraz usługi w zakresie bezpieczeństwa żywności.

Wartości przeprowadzonej transakcji nie ujawniono. 

Rieber & Søn ASA wywodzi się z Norwegii. Jeden z największych producentów żywności w Europie. Posiada 18 zakładów produkcyjnych w 7 krajach. Od 1992 r. Rieber & Søn rozwija działalność w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. W 1996 roku w skład koncernu weszła polska firma Delecta S.A. (obecnie marka firmy Rieber Foods Polska S.A.)

Rieber Foods Polska S.A., zlokalizowana we Włocławku, posiada w swoim portfolio marki Delecta i Anatol. Firma sięga korzeniami roku 1816  i pierwszej na ziemiach polskich fabryki przerobu cykorii, utworzonej przez braci Bohm.

King Oscar - marka spożywcza konserw rybnych, utworzona w roku 1902 w Norwegii. Od 1996 do 2010 roku w portfolio Rieber & Søn. Posiada zakłady produkcyjne w Svolvær w Norwegii i w Gniewinie w Polsce. Firma obecna na rynkach między innymi w Norwegii, USA, w Europie Środkowo – Wschodniej w Polsce, Czechach, na Słowacji, Węgrzech, w Rumunii, a także w Rosji.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij