Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Ferrero w ciągu dwóch lat zainwestuje w Polsce kilkadziesiąt mln euro
Dzięki najnowszej inwestycji w zakładzie w Belsku Dużym, znacznie zwiększą się możliwości produkcyjne Ferrero.

Wpłynie to w pierwszej kolejności na wzrost eksportu, ale równocześnie zamierzamy wypuszczać więcej produktów na lokalny, polski rynek - powiedział serwisowi portalspozywczy.pl podczas VII Forum Rynku Spożywczego i Handlu Enrico Bottero, dyrektor generalny Ferrero Polska Commercial.

Jak dodał Bottero, samo zwiększenie powierzchni fabryki jest jedynie pierwszym krokiem, za którym podążyć powinny kolejne. Ferrero po rozbudowie zakładu (nowa hala produkcyjna, magazyn wysokiego składowania, hala przeładunkowa i pomieszczenia biurowe) ma w planie zainwestować w nowe linie produkcyjne i nowe maszyny.


- Spodziewam się, że najbliższe inwestycje w zakładzie w Belsku Dużym będą trwać dwa lata i pochłoną łącznie kilkadziesiąt mln euro - zdradził szef Ferrero. Przypomnijmy, jak pisaliśmy pod koniec sierpnia, sama rozbudowa powierzchni fabryki w Belsku Dużym ma się zakończyć w sierpniu 2015 r. i kosztować będzie ok. 154 mln zł.


Zakład Ferrero w Belsku Dużym działa od 1997 r. Produkowane są w nim między innymi takie marki, jak Nutella, Kinder Bueno, Rafaello, jak również jajka Kinder Niespodzianka. Fabryka w Belsku Dużym realizuje zamówienia zarówno na rynek polski, jak i zagraniczne, dostarcza produkty do takich krajów jak m.in. Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania oraz kraje Europy Wschodniej i Środkowej. Produkty z fabryki trafiają także na inne kontynenty, do około 60 krajów świata.


(Źródło: Portalspożywczy.pl).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij