Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Ruszyła 8 edycja programu "Podziel się posiłkiem"
"Podziel się posiłkiem, podziel się sobą!" - to hasło ósmej edycji programu, którego celem jest walka z niedożywieniem oraz propagowanie właściwego żywienia dzieci w Polsce.

W ciągu siedmiu lat dzięki akcji najmłodszym przekazano już ponad 9 milionów posiłków - poinformowali organizatorzy.

Z badania przeprowadzonego na ich zlecenie w 2009 r. roku wynika, że w Polsce problem niedożywienia dotyczy 170 tys. dzieci. Podkreślają też, że znacznie szerszy jest jednak problem ich nieprawidłowego żywienia: dużą część dzieci otrzymuje w szkole posiłki, które nie zawierają wszystkich niezbędnych składników.

Tegoroczna akcja potrwa do października. W tym czasie współorganizator - firma Danone - będzie sprzedawać produkty oznaczone logo programu "Podziel się Posiłkiem" - talerzykiem. Część dochodu z ich sprzedaży zostanie przeznaczona na ufundowanie posiłków potrzebującym dzieciom.

Akcji będzie towarzyszył także Koncert Gwiazd "Podziel się Posiłkiem" - odbędzie się on 21 sierpnia w Zielonej Górze, a biletem wstępu będą produkty żywnościowe z długim terminem ważności. Zostaną one przekazane dzieciom, których rodziny ucierpiały podczas tegorocznej powodzi.

24 i 25 września w ok. 2. tys. sklepów odbędzie się Ogólnopolska Zbiórka Żywności "Podziel się Posiłkiem". Równolegle na stronie www.bankizywnosci.pl będzie prowadzona także Internetowa Zbiórka Żywności.

Organizatorzy zwracają uwagę, że niedożywienie dzieci to jedna z głównych przyczyn ich wykluczenia społecznego. W ramach programu "Podziel się Posiłkiem" ma powstać specjalny poradnik dla nauczycieli z metodami przeciwdziałania wykluczeniu. Program edukacyjny obejmie wybrane szkoły, będzie też dostępny na stronie www.podzielsieposilkiem.pl

Organizatorami ósmej edycji programu "Podziel się posiłkiem" są firma Danone, Fundacja Polsat i Banki Żywności.

(Źródło: PAP, www.portalspozywczy.pl)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij