Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Hochland sponsorem głównym Poznań Business Run!
Firma Hochland Polska została sponsorem głównym tegorocznego biegu Poznań Business Run, który odbędzie się 8 września. Barwy Hochland Polska zdecydowało się reprezentować aż 50 osób zrekrutowanych spośród pracowników firmy.

Grupa kibiców składająca się z pracowników firmy Hochland i ich rodzin zostanie wyposażona w gadżety kibica, a na trasie biegu znajdzie się strefa kibica dopingująca biegaczy. W strefie chillout powstanie strefa Hochland gdzie Foodtruck będzie sprzedawać serdogi, tosty, a dochód zostanie przeznaczony na wsparcie Fundacji Poland Business Run.


Misją Fundacji Poland Business Run od dnia założenia organizacji jest pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową, wsparcie ich aktywizacji zawodowej i niwelowanie barier społecznych. By móc te cele realizować, fundacja wdraża projekty o charakterze społecznym i charytatywnym, z których największym jest biznesowa sztafeta Poland Business Run. Dzięki uzyskanym środkom fundacja „stawia na nogi” kolejne osoby z dysfunkcjami narządów ruchu, dofinansowując zakup protez i sprzętu ortopedycznego, fundując konsultacje psychologiczne oraz cenne godziny rehabilitacji. W 2018 roku fundacja wsparciem objęła 84 beneficjentów z całego kraju. Łącznie, od początku istnienia projektu Poland Business Run, dzięki fundacji udało się zmienić jakość życia ponad 434 osób z niepełnosprawnością ruchową. W tym roku powołano do życia także Centrum Rehabilitacji Poland Business Run Znowu w Biegu, pierwsze w Polsce miejsce oferujące kompleksową pomoc osobom po amputacjach.

Tegorocznymi beneficjentami z Poznania, na których zostaną przeznaczone zebrane środki przez fundację będą dwie osoby: Piotr Kąkol i Włodzimierz Habernik. Piotr Kąkol to 37-latek, który w 2004 roku uległ wypadkowi komunikacyjnemu i przeszedł amputację lewej nogi na wysokości uda, po której długo dochodził do siebie. Aktualnie trenuje rzuty lekkoatletyczne w kadrze Polski, jego celem jest występ w mistrzostwach świata oraz paraolimpiadzie. Potrzebuje protezy nogi, aby móc rozwijać sportowe pasje oraz skończyć studia. Jego marzeniem jest zostać trenerem lekkoatletki. Z kolei Włodzimierz Habernik to 63-latek z Wielkopolski. W 2009 roku w wyniku wypadku w pracy amputowano mu lewą nogę na wysokości uda. Mimo braku kończyny udziela się społecznie i charytatywnie w swojej okolicy. Od 2012 roku jest ambasadorem Fundacji Dr. Clown, dzieli się swoim doświadczeniem i pomaga osobom w podobnej sytuacji. Nowa proteza pomoże mu wrócić do aktywności i działalności społecznej.

 

„Charytatywna sztafeta biznesowa Poland Business Run jest największym z projektów fundacji. Co roku pracownicy polskich firm, korporacji i instytucji dobierają się w 5-osobowe drużyny i stają na starcie w szczytnym celu. W poprzednich latach nasi pracownicy brali udział w tym wydarzeniu, ale w tym roku zdecydowaliśmy się być sponsorem głównym biegu Poznań Business Run, który odbędzie się już 8 września. Bardzo ważnym dla nas jest fakt, że każdorazowo środki z opłat wpisowych przekazywane są na wsparcie konkretnych, wytypowanych beneficjentów. Kolejne edycje organizowane są na najwyższym poziomie, to jeden z najlepszych biegów w Polsce. Atmosfera jest zawsze cudowna, liczy się cel, dla którego uczestnicy biegną.” – powiedział Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.

 


Hochland istnieje na polskim rynku od początku lat 90-tych. W Polsce działają dwa zakłady – w Kaźmierzu i Węgrowie. Hochland, Almette, Valbon to wiodące na rynku marki, pod którymi kryje się cała gama produktów, dostępna także dla rynku HoReCa. Doskonały smak i jakość zawdzięczają najlepszym surowcom i technologiom.

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij