Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Rusza konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!"
W roku szkolnym 2011/2012 w ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj Formę!" przeprowadzony zostanie pilotażowy konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia. Pilotaż konkursu obejmie swoim zasięgiem sześć powiatów z dwóch województw: małopolskiego i zachodniopomorskiego.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas I–III gimnazjów zainteresowanych zdobyciem i pogłębianiem wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej.
Uczestnicy konkursu będą mieli możliwość wykazania się na wszystkich jego etapach umiejętnościami i wiedzą wynikającą z podstawy programowej kształcenia ogólnego w zakresie edukacji zdrowotnej na III etapie edukacyjnym, poszerzoną o treści pozaprogramowe.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów zlokalizowanych w powiatach: krakowskim, tarnowskim i wadowickim województwa małopolskiego oraz w powiatach: gryfickim, myśliborskim i szczecińskim województwa zachodniopomorskiego, które uczestniczą w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Trzymaj formę!”
W konkursie mogą wziąć jednak również udział uczniowie gimnazjów zlokalizowanych w ww. powiatach województw małopolskiego i zachodniopomorskiego, które nie uczestniczą w ww. programie.

Cele Konkursu:

1. Zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie wśród młodzieży gimnazjalnej,  w szczególności poprzez:

  • pogłębienie wiedzy na temat prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia oraz ich znaczenia dla organizmu człowieka;
  • pogłębienie wiedzy o wartości odżywczej żywności i doskonalenie umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów żywnościowych;

2. Wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy i doskonaleniu umiejętności praktycznego zastosowania zdobytych informacji;

3. Rozwijanie zainteresowań młodzieży gimnazjalnej tematyką zdrowego stylu życia oraz kształtowanie u niej prozdrowotnych postaw i zachowań;

4. Propagowanie zdrowego stylu życia w szkole, w domu i środowisku pozaszkolnym.

5. Umożliwienie uczniom zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności dotyczących żywności, żywienia i zdrowego stylu życia.

Szkoły zlokalizowane w powiatach: krakowskim, tarnowskim i wadowickim województwa małopolskiego oraz w powiatach: gryfickim, myśliborskim i szczecińskim województwa zachodniopomorskiego, których uczniowie są zainteresowani wzięciem udziału w konkursie, proszone są o kontakt z właściwymi terenowo Powiatowymi Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij