Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Międzynarodowe Święto Czekolady w Kargowej po raz 6 razem z Nestlé!
Największa fabryka słodyczy w regionie – zakład Nestlé w Kargowej – po raz kolejny otwiera swoje podwoje dla wszystkich miłośników słodkości w ramach VI Międzynarodowego Święta Czekolady. Słodkie święto w Kargowej trwać będzie cały weekend 4 i 5 czerwca. Na wszystkich uczestników imprezy, poza zwiedzaniem fabryki Nestlé, czeka wiele atrakcji m.in. IV Bieg Princessy, warsztaty cukiernicze, koncerty, mecze i występy kabaretowe.

Fabryka słodyczy Nestlé w Kargowej jest największym producentem słodkości w regionie oraz największym pracodawcą w mieście Kargowa. Od lat zakład aktywnie uczestniczy w życiu miasta i wspiera lokalną społeczność. Dlatego jak co roku, w ramach obchodów Międzynarodowego Święta Czekolady, Nestlé przygotowało dla mieszkańców Kargowej i okolic wiele atrakcji. – To już szósta edycja wielkiego święta czekolady w naszym mieście. Po raz kolejny otworzymy drzwi naszej fabryki słodyczy dla zwiedzających i pokażemy, jak produkowane są flagowe słodkości firmy Nestlé, takie jak wafelki PRINCESSA i batony LION. Już czwarty raz wszyscy chętni, niezależnie od wieku i umiejętności, będą mogli również wziąć udział w Biegu Princessy. Przygotowaliśmy także warsztaty cukiernicze i wiele innych słodkich atrakcji – mówi Robert Gulczyński, Dyrektor fabryki Nestlé w Kargowej.

 

Kargowskie święto trwać będzie cały najbliższy weekend przy placu na ulicy Sportowej. Fabrykę słodyczy Nestlé będzie można zwiedzać w sobotę 4 czerwca w godzinach 9:00 - 12:00. Tam, specjalnie dla dzieci firma przygotuje kącik, a w nim warsztaty cukiernicze i zabawy dla dzieci. Dorośli będą mogli zobaczyć wystawę obrazującą historię zakładu. Tego samego dnia o 14:30 ruszy IV Bieg Princessy. W ramach imprezy organizowane będą ponadto: akcje Fundacji DKMS, pokazy sportowe, koncerty, kabaret, turnieje piłki nożnej i tenisa, animacje i występy artystyczne dla dzieci i wiele innych. Szczegółowy program imprezy w Kargowej dostępny jest na stronie gminy Kargowa: http://www.kargowa.pl/pl/content/%C5%9Bwi%C4%99-czekolady-2016-r-program.

 

Poza udziałem w organizacji corocznego Święta Czekolady, pracownicy fabryki Nestlé od lat działają na rzecz rozwoju społeczności Kargowej, organizując m.in. akcje sadzenia drzewek, sprzątania lasu, promując aktywność fizyczną czy szerząc wiedzę na temat zdrowego odżywiania wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

Edyta Iroko

Koordynator ds. Mediów

Email: edyta.iroko@pl.nestle.com

Telefon: +48 22 607 32 54

Mobile: +48 600 204 870


Marta Gryglewicz

Senior Account Executive
Email: 
m.gryglewicz@partnersi.com.pl
Telefon: 22 858 74 58 wew. 83
Mobile: +48 504 640 360

 


O Nestlé

Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia z portfolio ponad 1500 produktów i prawie 90 marek, w tym m.in.: NESCAFĒ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA, MANHATTAN oraz PURINA. Nestlé działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Firma zatrudnia aktualnie 5000 pracowników w 8 lokalizacjach. W 2015 roku sprzedaż Nestlé w Polsce osiągnęła ponad 3 mld zł.     

 

 

Święto Czekolady

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij