Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
20-lecie CPP Toruń-Pacific, producenta płatków Nestle
W piątek 3 września w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu największy w naszej części Europy producent płatków śniadaniowych, firma Toruń-Pacific, świętowała 20-lecie działalności. Gościem specjalnym uroczystości był prof. Leszek Balcerowicz, który za zasługi dla budowania wolnej gospodarki i wolnego świata otrzymał z rąk Christi Strauss, prezes Cereal Partners Worldwide, honorową nagrodę CPW.

Przy wręczeniu statuetki asystował Wojciech Sobieszak, prezes firmy Toruń-Pacific, która jest częścią CPW od 1994 roku.


Wręczenie honorowej nagrody CPW. Na zdjęciu od lewej: Wojciech Sobieszak, Leszek Balcerowicz, Christi Strauss
Zdjęcie: Daniel Pach

1 września 1990 roku na gospodarczej mapie ówczesnego województwa toruńskiego i Polski pojawiła się firma Toruń-Pacific, formalnie rozpoczynając tego dnia swoją działalność. Spółka powstała wskutek prywatyzacji państwowego Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego. Była to jedna z pierwszych i – jak się potem okazało – modelowo poprowadzonych prywatyzacji, która przyniosła przedsiębiorstwu możliwość rozwoju, a pracownikom i Toruniowi dała solidne miejsca zatrudnienia.

Ciężka praca wielu ludzi, profesjonalne działania ministerialnych urzędników, życzliwość lokalnych władz, ale też zaangażowanie zagranicznych udziałowców doprowadziły do sytuacji, że Toruń-Pacific stał się na początku lat dziewięćdziesiątych największym w naszej części Europy producentem płatków śniadaniowych. I tak jest do dziś! W 1994 roku firma dołączyła do grupy Cereal Partners Worldwide, powołanej przez Nestlé SA, największą na świecie firmę spożywczą, i General Mills, amerykańskiego producenta żywności, w tym płatków śniadaniowych. Spółka przyjęła wówczas nazwę Cereal Partners Poland Toruń-Pacific.

Dziś firma daje godne utrzymanie niemal 1000 rodzin i należy do największych przedsiębiorstw na Kujawach i Pomorzu, a Toruń jest regionalnym centrum decyzyjnym nadzorującym rynki śniadaniowe Europy Centralnej. Od momentu powstania firma przekazała Skarbowi Państwa podatek CIT w wysokości ponad 133 mln PLN. Może pochwalić się w tym okresie średnim wzrostem rentowności na poziomie 20 %. Przedsiębiorstwo aktywnie uczestniczy w życiu Regionu i Miasta, wspierając inicjatywy obywatelskie, włączając się w realizację projektów kulturalnych, sportowych i społecznych.

Płatki Nestle produkowane przez Cereal Partners Poland Toruń-Pacific są najchętniej wybieranymi przez Polaków płatkami śniadaniowymi. Najbardziej rozpoznawalne marki to Nestle Nesquik i Nestle Corn Flakes, Nestle Chocapic i Nestle Fitness.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij