Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Nestlé od 2017 roku z nowym prezesem
Od 1 stycznia 2017 roku koncern Nestlé, który w tym roku obchodzi 150-lecie, będzie miał nowego prezesa. Paul Bulcke, obecnie pełniący tę funkcję, zostanie Przewodniczącym Rady Nadzorczej. Nowym prezesem koncernu Nestlé zostanie 50-letni Ulf Mark Schneider, który od 2003 roku jest prezesem Fresenius Group.

Peter Brabeck-Letmathe, pełniący funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej, zgodnie ze statutem spółki nie będzie ubiegał się o reelekcję i osiągając wiek emerytalny, zrezygnuje z wszystkich swoich funkcji w Radzie. W związku z tym Rada Nadzorcza dniu 27 czerwca br. zaproponowała aktualnemu prezesowi Nestlé, Paulowi Bulcke, aby podczas walnego zgromadzenia, które odbędzie się 6 kwietnia 2017 roku, ubiegał się o funkcję przewodniczącego.

 

W celu przygotowania się do przyszłej roli i respektowania minimalnego okresu odstąpienia od umowy, z dniem 31 grudnia 2016 roku Paul Bulcke, zrezygnuje ze swojej obecnej funkcji, którą pełni od 10 kwietnia 2008 roku.

 

Jego następca, 50-letni Ulf Mark Schneider, od 2003 roku jest prezesem Fresenius Group. Ma tytuł doktora Uniwersytetu St. Gallen, a także jest absolwentem MBA w Harvard Business School. W celu zapewnienia płynnego objęcia stanowiska Ulf Mark Schneider dołączy do zespołu Nestlé w dniu 1 września 2016 roku na okres wprowadzający.

 

Paul Bulcke, prezes Nestlé: „Dziękuję Radzie Nadzorczej za zaufanie, jakim mnie obdarzyła, proponując stanowisko przewodniczącego. Nie mogę się doczekać współpracy z Ulfem Markiem Schneiderem, która z pewnością przyczyni się do sukcesu Nestlé. Ulf Mark Schneider wniesie do naszej firmy swoje bogate zawodowe doświadczenie oraz kompetencje, które idealnie wkomponują się w styl zarządzania oraz kulturę firmy Nestlé."

Nestlé

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

 

Edyta Iroko

Koordynator ds. Mediów

Email: edyta.iroko@pl.nestle.com

Telefon: +48 22 607 32 54

Mobile: +48 600 204 870


Marta Gryglewicz

Account Manager
Email: m.gryglewicz@partnersi.com.pl
Telefon: 22 858 74 58 wew. 83
Mobile: +48 504 640 360

 

O Nestlé

Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia z portfolio ponad 1500 produktów i prawie 90 marek, w tym m.in.: NESCAFĒ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA, MANHATTAN oraz PURINA. Nestlé działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Firma zatrudnia aktualnie 4500 pracowników w 8 lokalizacjach. W 2015 roku sprzedaż Nestlé w Polsce osiągnęła ponad 3 mld zł.     

 

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij