Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Relacja z Europejskiego Forum Otyłości, 16-18 października br., Bukareszt
W dniach 16-18 października br. w Bukareszcie odbyło się Europejskie Forum Otyłości organizowane przez Międzynarodową Sieć Programów EPODE – pozarządową organizację non-profit, której misją jest ograniczenie częstotliwości występowania nadwagi i otyłości poprzez wdrażanie strategii bazujących na partnerstwie publiczno-prywatnym i na zaangażowaniu społeczności lokalnych. Jednym z członków sieci EPODE jest Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!” realizowany przez PFPŻ ZP wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

Europejskie Forum Otyłości stanowi doskonałą okazję dla realizatorów programów edukacyjnych bazujących na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego do wymiany najlepszych praktyk, wypracowywania nowatorskich rozwiązań i podejmowania zobowiązań na rzecz zwalczania nadwagi, otyłości i współistniejących z nimi schorzeń.

W trakcie dwóch pierwszych dni spotkania odbywały się sesje robocze dla członków sieci EPODE. W tegorocznym spotkaniu członków sieci udział wzięli przedstawiciele ponad 10 programów realizowanych na terenie całej Europy, m.in.: „Viasano” (Belgia), „Healthy Living” (Izrael), „SETS” (Rumunia), „Phunky Foods” i „Beat the street” (Wielka Brytania), „Eurobis” (Włochy) oraz oczywiście Trzymaj Formę!.

W ostatnim dniu spotkania, odbyła się plenarna konferencja z udziałem międzynarodowych ekspertów – przedstawicielami wiodących jednostek naukowych, oraz organów politycznych, organizacji publicznych i podmiotów prywatnych zaangażowanych w zwalczanie nadwagi i otyłości. Prelegentami w trakcie konferencji byli m.in. przedstawiciele Komisji Europejskiej, regionu WHO Europa, Uniwersytetu w Amsterdamie oraz ministerstw i urzędów państwowych Państw Członkowskich UE

Na stronie EPODE pod adresem: http://www.epode-international-network.com/meetings/european-obesity-forum dostępne są prezentacje prelegentów.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij