Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
POLSKA - KRAJEM PARTNERSKIM MIĘDZYNARODOWYCH TARGÓW
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozpoczęło przygotowania do 76 Międzynarodowych Targów Grüne Woche (IGW) w Berlinie. Targi te to najważniejsze i największe branżowe spotkanie producentów i przetwórców żywności z całego świata, w których w bieżącym roku uczestniczyło 1.589 wystawców z 56 krajów.

               

Przyszłoroczna edycja targów, która odbędzie się w dniach 21-30 stycznia 2011 roku, będzie szczególnym wydarzeniem, gdyż Polska przyjęła tytuł Kraju Partnerskiego Targów Grüne Woche. Tytuł Kraju Partnerskiego targów IGW oznacza, że Polska, a tym samym polska żywność, będzie obecna we wszystkich działaniach promocyjnych tej prestiżowej imprezy. Powierzenie roli Kraju Partnerskiego zwróci na Polskę i polską żywność wysokiej jakości zainteresowanie nie tylko publiczności i mediów niemieckich, ale także zyska szeroki, międzynarodowy wydźwięk. Jest to niezwykle ważne wydarzenie, które zdarza się raz na 20 lat. 

Polska obecność na IGW będzie odbywać się pod hasłem „Polska …schmeckt!” – Polska smakuje. A nasze polskie smaki będzie można pokazać podczas kulinarnej podróży przez Polskę. Będzie to pewnego rodzaju kontynuacja działań rozpoczętych w 2009 roku w Berlinie przez Województwo Kujawsko-Pomorskie pod hasłem „Kulinarna podróż po Kujawach i Pomorzu”. W podróży po Polsce pokażemy także dziedzictwo kulinarne, kulturowe, atrakcje turystyczne Polski oraz naszą ofertę agroturystyczną.

Podjęte działania będą realizowane wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną, która udostępniła logo Polska. Wspólnie będą realizowane także działania wizerunkowe.


Zobowiązania wynikające z przyjęcia tytułu kraju partnerskiego:

1.      Organizacja ceremonii otwarcia - Program sceniczny składają się z jednej lub dwóch części i obejmuje występy trwające 20-25 minut, podczas których przedstawiony jest kraj partnerski. Schemat programu:

a.      występ wprowadzający: pięć minut;

b.      przemówienia;

część zamykająca: 5-15 minut. Prowadzący: Steffen Möller Propozycje występów: Mazowsze, Audiofeels, You can dance, Grupa MoCarta

2.      Organizacja przyjęcia po ceremonii otwarcia dla ok. 4500 osób

3.      Organizacja przyjęcia wraz z niemieckim resortem rolnictwa dla 150 ministrów rolnictwa

Polska otrzymuje w zamian zamieszczenie logo kraju partnerskiego na następujacych nośnikach: 

1007 City Light (Berlin) 142  podświetlonych billboardów (Berlin&Brandenburg) 186 tablic świetlnych  (Berlin& lotniska). Wszystkie informacje prasowe 45.000 szt. Ulotek niemieckich 15.000 szt. Ulotek angielskich 3.000 szt. Ulotek dla biur podróży 6.000 zaproszeń dla wystawców  (w tym osobistych dla ministrów rolnictwa na całym świecie) 80.000 szt. Planów hal. Podlinkowane logo na stronie internetowej IGW (385.000 odwiedzin w  2010) artykuł przewodni ze zdjęciami w „Grüne Woche Zeitung“ (nakład 65.000 egz.) bannery na wejściu do ICC od strony północnej oraz w hali ICC podczas ceremonii otwarcia.

W okresie 15 grudnia 2010 – 31 marca 2011 planujemy także umieszczenie zaproszeń na polskie stoiska, a tym samym do Polski na rotundzie oraz na ICC, a także na budynku dawnej ambasady RP w Berlinie oraz na Hauptbahhof w Berlinie.

W ramach partnerstwa zorganizowane zostaną także konferencje prasowe oraz śniadania prasowe zarówno w centrum prasowym, jak i na polskim stoisku narodowym.

W zamian za przygotowanie bufetu, nad ladą zostanie umieszczony banner z logotypami sponsorów bufetu.

Polskie Stoisko Narodowe

Hala: nr 11.2. - szacowana wielkość powierzchni wystawienniczej ok. 850m² (netto).

W ramach pawilonu polskiego powstanie RESTAURACJA POLSKA oferująca polskie specjały dostępna dla wystawców oraz zwiedzających, a także miejsce na działań, jakie mogłyby uświetnić polską prezentację.

Ceny:

OPŁATA REJESTRACYJNA - wpis do katalogu drukowanego, wpis do katalogu internetowego, katalog w wersji drukowanej, identyfikatory (wejściówki) dla wystawców.

1.650,00 PLN (netto = brutto pod warunkiem dokonania płatności w 2010r.)

1.650,00 PLN + 22% VAT = 2.013,00 PLN (płatność w 2011r.)

POWIERZCHNIA WYSTWIENNICZA  - wynajem powierzchni wystawienniczej w hali, akceptację projektu zabudowy stoiska, obligatoryjną opłatę na rzecz Stowarzyszenia AUMA.

780,00 PLN / m² (netto = brutto pod warunkiem dokonania płatności w 2010r.)

780,00 PLN / m² + 22% VAT = 951,60 PLN / m² (płatność w 2011r.

ZABUDOWA STOISKA                  

1.400,00 PLN / m² + 22% VAT = 1.708,00 PLN / m² (płatność w 2011r.)

Cena zawiera: przygotowanie konstrukcji stoiska zgodnie z projektem, kompletne wyposażenie stoiska, media (prąd i woda – podłączenie i zużycie), wydruki, wynajem sprzętu audio-wideo, montaż, demontaż, serwis techniczny podczas trwania targów, transport materiałów reklamowych, przygotowanie i druk wydawnictwa targowego, smycze dla wystawców, obsługa medialna na terenie Niemiec.

Proponowane działania:

Wydawnictwo stoiska polskiego – format zbliżony do A4, objętość ok. 32 stron, nakład ok. 10.000 egz. – do dyspozycji wystawców, do Centrum Prasowego, zaproszenie na targi rozsyłane m. in. przez rozdzielnik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Berlinie. Na poszczególnych stronach – prezentacja regionów, firm, program wydarzeń i plan hali.

Działania na stoisku:

Proponujemy dni tematyczne i prezentację następujących produktów:

- alkohole (piwa, wódki, lubuskie wino)

- nabiał (oscypek, twarogi…)

- gęsina

- wędliny

- dziczyzna

- ryby – śledź, kawior, jesiotr

- pierogi

- słodycze (ciasta, sękacze, pierniki, kajmak).

Oprócz prezentacji na stoisku, mamy możliwość zaprezentowania  zespołów (5 os.) oraz rozdawania materiałów promocyjnych przy wejściu północnego i południowego oraz do hallu przy wejściu do ICC.

Centrum Prasowe:
Mamy do dyspozycji regal w centrum prasowym, w którym jest 25 półek. Będzie to doskonała okazja do promocji regionów i producentów żywności. Materiały powinny być w formie teczek prasowych, informacji prasowych z załączonymi CD lub DVD.

Wydarzenia w Berlinie:

kuchnia polska w hotelach w Berlinie

akcje w polskich sklepach w Berlinie. Istnieje możliwość nawiązania współpracy z polskimi sklepami w Berlinie.

Wszystkich chętnych do udziału w 76 Międzynarodowych Targach Grüne Woche w Berlinie prosimy o nadsyłanie deklaracji udziału – zawierających powierzchnię niezbędną do prezentacji oraz działania, jakie mogłyby uświetnić polską prezentację na stoisku narodowym -  do dnia 15 sierpnia 2010 r.

Kontakt:

Filip Bittner

Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o. / Zespół ds. Organizacji Targów za Granicą

tel. 61 /869 29 84, fax  61/ 869 20 40, filip.bittner@mtp.pl

Joana Pietrusewicz

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi / Biuro Ministra - Wydział Promocji i Komunikacji

tel. 22 623 20 44, fax 22 623 22 27, joanna.pietrusewicz@minrol.gov.pl

 

 

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij