Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Prezes spółki FRONERI Polska odchodzi na emeryturę
Witold Michalik, autor sukcesu biznesu lodowego Nestlé, po niespełna 25 latach odchodzi na emeryturę. Jego kariera w branży spożywczej rozpoczęła się w 1993 roku od Nestlé, gdzie piastował różne funkcje zarządcze. W ubiegłym roku stanął na czele FRONERI, spółki joint venture utworzonej na mocy porozumienia między Nestlé i Grupą R&R.

Witold Michalik rozpoczął pracę w Nestlé w 1993 roku obejmując stanowisko Supply Chain Managera, a dwa lata później – Eksport/ Import Managera. W latach 2000-2005 był szefem Nestlé na Kraje Bałtyckie, gdzie odpowiadał za stworzenie struktur firmy. Po powrocie do Polski w 2005 roku objął stanowisko Dyrektora HR i Komunikacji Nestlé Polska S.A. Od 2008 roku stanął na czele Działu Lodów i odpowiadał m.in. za rozwój obrotów w Regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W 2014 roku powtórnie wprowadził markę Schöller na polski rynek.


Jako Dyrektor Działu Lodów w Nestlé znacząco przyczynił się do zwiększenia udziałów rynkowych wielu kultowych marek. To dzięki opracowanej przez niego strategii firma rok do roku zwiększała sprzedaż, czego dowodem jest ubiegłoroczne rekordowe lato i ogromna popularność lodów marki KAKTUS – w 2016 roku sprzedano ich aż 40 mln sztuk! Biznes lodowy zarządzany przez Witolda Michalika był jednym z najbardziej dochodowych w całej Grupie Nestlé w Europie.


Wraz z utworzeniem FRONERI, nowej globalnej spółki joint venture na rynku lodów i mrożonek w 2016 roku, Witold Michalik został jej prezesem w Polsce, z sukcesem przeprowadzając proces integracji. W związku z jego przejściem na emeryturę zarządzanie FRONERI zostanie powierzone Zbigniewowi Dyśko, obecnemu szefowi Zielonej Budki.

 


W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

Edyta Iroko

Koordynator ds. Mediów

Email: edyta.iroko@pl.nestle.com

Telefon: +48 22 607 32 54

Mobile: +48 600 204 870


Daria Grzesiek

Junior Account Executive
Email: d.grzesiek@partnersi.com.pl
Telefon: 22 858 74 58 ext. 30

 


O Nestlé

Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia z portfolio ponad 1500 produktów i prawie 90 marek, w tym m.in.: NESCAFĒ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA oraz PURINA. Nestlé działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Firma zatrudnia aktualnie 4500 pracowników w 8 lokalizacjach. W 2015 roku sprzedaż Nestlé w Polsce osiągnęła ponad 3 mld zł.


Michalik Witold

 

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij