Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

29.08.2022
Maciej Tomaszewski nowym Dyrektorem Generalnym w Hochland Polska
Z początkiem października Maciej Tomaszewski dołączy do Hochland Polska (właściciel takich marek, jak Almette, Valbon) obejmując stanowisko dyrektora generalnego. Zastąpi Piotra Knauera, który z końcem roku przechodzi na emeryturę.


27.06.2022
Mondelēz International raportuje postępy w realizacji celów zrównoważonego rozwoju
• 91% pszenicy potrzebnej do produkcji ciastek na terenie Europy pochodzi z upraw objętych programem Harmony.
• 75% kakao pochodzi z upraw objętych programem Cocoa Life.
• 100% wykorzystywanego oleju palmowego posiada certyfikat RSPO (Roundtable on Sustainable Palm Oil).
• 95% wszystkich opakowań nadaje się do recyklingu.


12.05.2022
Co czwarty Polak sięga dziś po produkty roślinne, ich rynek rozwija się w rekordowym tempie, a za pięć lat może być trzykrotnie większy
Już co czwarty konsument w Polsce regularnie sięga po produkty roślinne [1], a ich rynek rozszerza się w rekordowym tempie 40 proc. rocznie [2]. Wybierając żywność, coraz częściej kierujemy się nie tylko ceną, smakiem czy korzyściami zdrowotnymi, ale również jej wpływem na środowisko. „W tej części Europy nie ma drugiego tak otwartego na innowacje społeczeństwa, a produkty coraz bardziej przyjazne zarówno zdrowiu, jak i planecie, to żywność przyszłości” - tłumaczy Marek Sumiła, dyrektor zarządzający Danone i Żywiec Zdrój.


06.05.2022
Almette Chroni Łąki - rusza kolejna edycja 2022
W ubiegłym roku rozpoczęto program „Almette Chroni Łąki”. Kolejna edycja wystartowała w kwietniu, kiedy to obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło - Inwestujemy w naszą planetę – zainspirowało organizatorów programu „Almette Chroni Łąki” do siania łąk.


05.04.2022
Almette Bez Laktozy – BEST PRODUCT 2021!
Almette Bez Laktozy zajął 1. miejsce kategoria FOOD w plebiscycie BEST PRODUCT 2021 organizowanym przez portal Ofeminin.pl. Według testerek jest „Absolutnie pyszny”, ma „Jakość na medal” i zasługuje na słowa „Kupię go ponownie”. Serki z tej linii powstają na bazie oryginalnej receptury, z wyselekcjonowanych, naturalnych składników i polskiego mleka. To zapewnia im gwarancję najwyższej jakości oraz przyjemność smaku. Są niezmiennie delikatne i naturalnie lekkie!


24.02.2022
ŻYWIEC ZDRÓJ I GMINA JELEŚNIA POWOŁUJĄ FUNDUSZ WODNY
W ciągu najbliższych 4 lat firma dofinansuje inwestycje związane z rozwojem gminnej sieci wodociągowej, aby zwiększyć dostęp do wody dla mieszkańców Gminy Jeleśnia - dofinansowanie to wyniesie 2 mln zł. Porozumienie o podpisaniu Funduszu podpisali Wójt Gminy Jeleśnia - Anna Wasilewska oraz Dyrektor zakładu rozlewniczego Żywiec Zdrój - Mariusz Wójcik.


11.02.2022
FERRERO wśród laureatów „Diamentów Forbes'a”
Grupa Ferrero w Polsce znalazła się w prestiżowym gronie laureatów "Diamentów Forbes'a" 2022.


10.02.2022
Nestlé ogłasza plan przeciwdziałania ryzyku pracy dzieci i wprowadza rozwiązania zwiększające dochody rolników
Nestlé ogłasza innowacyjny program zwiększający dochody rolników, który ma podnieść poziom życia rodzin uprawiających kakao i przyspieszyć wdrażanie praktyk rolnictwa regeneracyjnego. Dodatek finansowy otrzymają gospodarstwa stosujące dobre praktyki takie, jak m.in. posyłanie dzieci do szkoły czy stosowanie optymalnych metod upraw. Nestlé zainwestuje 1,3 miliarda franków szwajcarskich do 2030 roku, co oznacza ponad trzykrotne zwiększenie dotychczasowego corocznego poziomu inwestycji w tym obszarze.


09.02.2022
Mondelez Polska w gronie najlepszych pracodawców w Polsce z tytułem Top Employer 2022
Polski oddział firmy Mondelēz International otrzymał certyfikat Top Employer 2022, zyskując tym samym tytuł jednego z najlepszych pracodawców w kraju. Top Employers Institute corocznie, od ponad 30 lat, przyznaje nagrodę firmom, które stawiają swoich pracowników w centrum uwagi, oferując im doskonałe środowisko pracy oraz rozwoju. W tym roku wyróżnienia otrzymało 1 857 pracodawców w 123 krajach na pięciu kontynentach, w tym 73 organizacje z Polski.


07.02.2022
Coca-Cola HBC europejskim liderem zrównoważonego rozwoju wśród producentów napojów
Coca-Cola HBC po raz kolejny została uznana za najbardziej zrównoważoną firmę branży napojowej w Europie. W globalnym rankingu, już 11. rok z rzędu, znalazła się w pierwszej trójce. Coca-Cola HBC Polska i Kraje Bałtyckie odgrywa istotną rolę w realizacji strategii zrównoważonego rozwoju Grupy.


03.02.2022
Komitet Ochrony Praw Dziecka nagrodził "Poradnik młodych ratowników Ziemi"
Wydawnictwo PWN w Konkursie Świat Przyjazny Dziecku otrzymało za „Poradnik młodych ratowników ziemi” nagrodę główną w kategorii książki dla dzieci starszych za publikacje. Firma Hochland Polska jest Partnerem tej niesamowitej publikacji i współpracowała przy jej wydaniu.


31.01.2022
Nowe trendy i rosnąca rola przekąsek wśród konsumentów. Mondelēz International publikuje trzeci coroczny raport State of Snacking™.
• 85% konsumentów na całym świecie preferuje przekąski firm, które neutralizują wpływ produkcji na środowisko,
• Świadome odżywianie i troska o dobre samopoczucie odgrywają coraz większą rolę przy wyborze przekąsek,
• Każdego dnia, 75% pokolenia „Z” zastępuje przekąską co najmniej jeden posiłek,
• Słodkie przekąski dostarczające przyjemności coraz częściej są częścią zbilansowanej diety.


20.01.2022
Veganuary: Nestlé podsumowuje trendy na rynku roślinnych alternatyw mięsa i wprowadza trzy nowości marki Garden Gourmet
Sznycel, grillowany filet i nuggetsy – wraz z Veganuary w ofercie marki Garden Gourmet pojawiły się roślinne nowości. Jednak przysmaki sprawdzą się nie tylko podczas dorocznego święta diety bezmięsnej. W Polsce żywność roślinna dynamicznie zyskuje na popularności, a w 2022 roku rynek zamienników mięsa może wzrosnąć nawet dwukrotnie.


19.01.2022
Danone – największy polski B Corp – zmieni postawy żywieniowe Polaków
Danone Sp. z o.o. otrzymał właśnie międzynarodowy certyfikat B Corp, poświadczający wysokie standardy zarządzania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jest on pierwszą polską spółką tej skali i największą firmą FMCG w Polsce, która pomyślnie przeszła proces certyfikacji. Certyfikat B Corp jest ważnym wyróżnikiem dla dziewięciu marek z portfolio Danone. Mogą się nim poszczycić tak znane marki, jak: Patagonia czy Ben & Jerry’s.


16.12.2021
Winiary podsumowują pierwszy rok programu „Pomagamy w gotowaniu i niemarnowaniu” i przedstawiają plany na 2022
6 jadłodzielni uruchomionych w różnych regionach kraju, setki przepisów pozwalających zagospodarować żywność pozostałą w kuchni, przedsięwzięcia edukacyjne z partnerami społecznymi – to tylko niektóre działania, zrealizowane przez Winiary w ramach programu „Pomagamy w gotowaniu i niemarnowaniu”. W efekcie blisko 80 proc. odwiedzających stronę Winiary.pl przyznało, że program pomógł im w ograniczeniu marnowania żywności.


13.12.2021
Hochland stawia na lokalne społeczności
Hochland Polska dąży do podniesienia standardów rozwoju, ochrony środowiska i poszanowania praw, a także koordynuje interesy zainteresowanych stron we wspólnym podejściu do jakości i zrównoważoności. CSR zdefiniowano tu jako system zarządzania relacjami pomiędzy firmą a otaczającym je środowiskiem, traktując lokalne społeczności jako jeden z priorytetów.


03.12.2021
Danone wspólnie z rolnikami regeneruje gleby w Polsce
Ma to pomóc rolnikom przygotować się do nowych regulacji unijnych i przywrócić równowagę w środowisku.


29.11.2021
Już jest kalendarz Hochland Polska na 2022 rok!
Już od 15 lat Hochland Polska przygotowuje specjalny kalendarz, którego myśl przewodnia związana jest z filozofią i strategią firmy. W ubiegłym roku tematem było zero waste, w tym 12 wyjątkowych zdjęć ilustruje ideę zrównoważonego rozwoju. Autorami zarówno pięknie wykonanych fotografii, jak i ciekawych opisów, są Pracownicy Hochland Polska.


18.11.2021
"Poradnik młodych ratowników Ziemi" dostępny w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Kaźmierzu
"Poradnik młodych ratowników Ziemi" autorstwa Tomasza Samojlika został wrześniową Książką Miesiąca PWN. Dzięki firmie Hochland Polska, Partnerowi Wydania, książka ze wspaniałym przekazem dla najmłodszych czytelników dostępna jest także w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Kaźmierzu.


15.11.2021
PepsiCo i Fundacja PepsiCo zawiązują partnerstwo z Polskim Czerwonym Krzyżem w celu przeciwdziałania kryzysowi bezpieczeństwa żywnościowego wśród najbardziej potrzebujących
PepsiCo, Fundacja PepsiCo i Polski Czerwony Krzyż zajmą się problemem braku bezpieczeństwa żywnościowego w społecznościach najbardziej dotkniętych pandemią Covid-19.


21.10.2021
Nestlé Polska oraz PepsiCo Polska inaugurują pierwsze w Polsce przedsięwzięcie mające na celu zwiększenie zbiórki i recyklingu odpadów opakowaniowych po elastycznych opakowaniach wielomateriałowych oraz z tworzyw sztucznych
Istotą przedsięwzięcia jest zwiększenie masy odpadów opakowaniowych po opakowaniach elastycznych, takich jak folie po chipsach czy płatkach śniadaniowych, wysortowywanych przez instalacje komunalne. Finansowany przez obie firmy projekt „ReFlex” pozwoli na zwiększenie poziomów recyklingu tych odpadów w naszym kraju, co przyczyni się do dalszego rozwoju gospodarki obiegu zamkniętego, a tym samym ochrony planety przed zmianami klimatycznymi.


19.10.2021
Marka Herbapol przeciwdziała marnowaniu żywności w ramach kampanii „Często dobre dłużej”
Celem ogólnopolskiej kampanii zainicjowanej przez Too Good To Go jest uczenie konsumentów poprawnego czytania i interpretowania dat ważności na produktach spożywczych oraz weryfikowania ich świeżości za pomocą zmysłów. Dlatego na etykietach dżemów marki Herbapol, partnera akcji, znajdziemy teraz oznakowania kampanii w formie piktogramów. Wszystko po to, by ograniczyć marnowanie żywności.


12.10.2021
Coca-Cola HBC zobowiązuje się do osiągnięcia zerowej emisyjności do roku 2040
Coca-Cola HBC ogłasza dziś zobowiązanie, w ramach którego ma osiągnąć zerową emisję netto w całym łańcuchu wartości do 2040 roku. Obowiązujący cel działań oznaczać będzie redukcję emisji w całym łańcuchu wartości.


29.09.2021
Jak poprawnie czytać etykiety i nie marnować żywności?
Większość Polaków czyta etykiety kupowanych produktów.


31.08.2021
Udany powrót Święta Chleba i Sera 2021 w Kaźmierzu
Święto Chleba i Sera to jedna z największych imprez organizowanych w Gminie Kaźmierz, pod Poznaniem. W tym roku, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, festyn w końcu się odbył, a na gości czekało mnóstwo atrakcji. Święto Chleba i Sera organizowane jest przez tamtejszy Urząd Gminy, Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury. Głównym sponsorem imprezy jest firma Hochland, która w swojej fabryce w Kaźmierzu produkuje sery żółte i kremowe.


31.08.2021
Pierwszy Prezes Hochland Polska patronem czytelni w Kaźmierzu
Za historią i siłą Hochland stoją ludzie. Osobą, która w sposób szczególny przyczyniła się do sukcesu firmy był pierwszy Prezes w Polsce – Jan Glacel. Aby podziękować i uczcić jego pamięć w budynku Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Kaźmierzu zapoczątkowano działalność czytelni im. Jana Glacela. Z tej okazji odbyło się spotkanie, w którym wzięła udział rodzina Śp. Jana Glacela, przedstawiciele władz lokalnych oraz Hochland Polska.


25.08.2021
Akademia Młodego Hodowcy z Hochland
Hochland Polska wraz z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka (PFHBiPM) zacieśniają współpracę i zaprosiły kilkudziesięciu młodych hodowców do wspólnej przygody w ramach Akademii Młodego Hodowcy, która potrwa dwanaście miesięcy.


24.08.2021
„Herbapol-Lublin” S.A. docenia polskich plantatorów w Dniu Polskiej Żywności
25 sierpnia przypada Dzień Polskiej Żywności. To doskonała okazja, by przypomnieć,
że sukces polskich produktów zawdzięczamy współpracy z lokalnymi dostawcami. Dzięki nim możemy nieprzerwanie cieszyć się wyjątkowymi smakami herbatek czy dżemów. „Herbapol-Lublin” S.A. od 1949 roku czerpie inspirację z natury i niezmiennie oferuje polskim konsumentom produkty wysokiej jakości, pełne smaku i o przyjemnym aromacie,
a w jego ofercie znajdziemy herbatki i dżemy tworzone z surowców od rodzimych dostawców.


19.08.2021
Zdrowe śniadanie Polaków: wyniki badania opinii
Jakie jest idealne śniadanie według Polaków? Smaczne – deklaruje 51% respondentów. Zwracamy uwagę także na łatwość i szybkość przygotowania oraz by zawierało porcję warzyw lub owoców. Marka owsianek funkcjonalnych NESVITA firmy Nestlé przedstawia wyniki ankiety „NESVITA dobry dzień” zrealizowanej wspólnie z agencją badawczą SW Research.


09.08.2021
Hochland Półmaraton już p raz dziewiąty!
Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku, osoby chętne będą mogły spróbować swoich sił w organizowanej przez firmę Hochland Polska rywalizacji. 9 Hochland Półmaraton odbędzie się w dniach 24 - 26 września 2021 roku i będzie przeprowadzony w formie wirtualnej.


09.07.2021
Mondelēz International coraz bliżej celów zrównoważonego rozwoju na 2025 r.
• Mondelēz International, lider branży przekąsek, opublikował swój coroczny raport odpowiedzialności społecznej „Snacking Made Right”. W minionym roku firma zrobiła ogromne postępy w realizacji swoich celów zrównoważonego rozwoju wyznaczonych na 2025 r., a w przypadku wielu z nich już teraz przekroczyła pierwotne założenia.
• Do najważniejszych należą: obniżenie emisji CO2 z działalności produkcyjnej o ponad 20%, ograniczenie zużycia wody o ponad 30% oraz zmniejszenie ilości odpadów powstających przy produkcji o ponad 30%.


29.06.2021
Hochland w Radzie Nadzorczej Związku Polskich Przetwórców Mleka
28 czerwca podczas obrad Walnego Zgromadzenia Członków Związku Polskich Przetwórców Mleka wybrano nowe władze Związku. Dagmara Jank, Dyrektor Jakości i Rozwoju w Hochland Polska została wybrana na członka Rady Nadzorczej ZPPM.


29.06.2021
Nestlé Waters planuje osiągnąć pozytywny wpływ na zasoby wodne poprzez regenerację lokalnych obiegów wody
Do 2025 roku Nestlé zrealizuje ponad 100 projektów o łącznej wartości 130 mln USD, wspierających regenerację lokalnych obiegów wodnych wokół swoich 48 rozlewni wody na całym świecie – również w Polsce. Podjęte działania mają na celu pomóc, by od 2025 roku w naturze pozostawało więcej wody, niż Nestlé pobiera dla swojej działalności w biznesie Waters.


28.05.2021
Kto sięga po roślinne zamienniki mięsa?
Marka żywności roślinnej Garden Gourmet firmy Nestlé przeanalizowała zwyczaje Polaków, którzy ograniczają mięso w codziennej diecie, by sprawdzić, kto sięga po zamienniki mięsa.


20.05.2021
Warto przygotowywać posiłki wspólnie z dzieckiem!
Wiosna – czas świeżych, pysznych nowalijek – to świetny moment by rozwijać i wzmacniać prawidłowe nawyki żywieniowe najmłodszych. Jak to zrobić? Wspólnie gotując!


04.05.2021
Nestlé przekazuje personelowi medycznemu żywność wartą 9 mln zł
Nestlé w okresie pandemii postanowiło otoczyć szczególną troską tych, którzy na co dzień bohatersko troszczą się o innych. Do połowy 2021 r. firma, we współpracy z Fundacją Lekarze Lekarzom oraz Raben Logistics, przekaże ok. 4,5 mln produktów spożywczych i butelek wody o łącznej wartości blisko 9 mln złotych. Produkty trafią do personelu medycznego w całej Polsce, w pierwszej kolejności do 190 placówek.


20.04.2021
Hochland w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki”
W raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki" znalazło się 10 dobrych praktyk z firmy Hochland Polska. Najnowszy opublikowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu największy w Polsce przegląd CSR i zrównoważonego rozwoju potwierdza ogromną mobilizację i zaangażowanie w walkę z pandemią. Wiele firm wdrożyło zupełnie nowe działania CSR, które miały nieść pomoc i wsparcie. W 19. już edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki" odnotowano ponad 40 proc. wzrost działań zgłoszonych do publikacji po raz pierwszy. Łączna liczba praktyk, które znalazły się w raporcie stanowi rekord w historii wydawnictwa i wynosi blisko 2000.


20.04.2021
Rolnictwo regeneracyjne odpowiedzią PepsiCo na aktualne zagrożenia dla światowego systemu żywnościowego
W ramach pakietu działań dla rozwoju upraw rolnych pod nazwą „Pozytywne Rolnictwo”, firma PepsiCo ogłosiła nowe cele, jakie zamierza zrealizować do roku 2030. Obejmują one wdrożenie praktyk rolnictwa regeneracyjnego na obszarze 2,8 mln hektarów na całym świecie, co jest praktycznie jednoznaczne z całością obszaru wszystkich upraw prowadzonych na potrzeby działalności PepsiCo. W ten sposób do końca bieżącej dekady firma zamierza zredukować emisje gazów cieplarnianych o co najmniej 3 mln ton. Działania ujęte w programie podejmowane będą także w Polsce, gdzie PepsiCo na stałe współpracuje z 80 gospodarstwami dostarczającymi ziemniaki produkowane w 100% w sposób zrównoważony na łącznym obszarze 5800 hektarów.


09.04.2021
Nareszcie wiosna! Fizjoterapeutka poleca rodzinne ćwiczenia w plenerze dla zmęczonych przymusową izolacją – w tym najmłodszych
Na konsekwencje wynikające ze skrajnego wydłużenia czasu spędzanego przed komputerem szczególnie narażone są dzieci i młodzież. Ładna wiosenna pogoda sprzyja korzystaniu z różnych form ruchu na świeżym powietrzu - w dobie reżimu sanitarnego ekspertka poleca ćwiczenia w parku czy lesie.


24.03.2021
Nestlé we wszystkich produktach spożywczych w Polsce stosuje jaja z chowu bezklatkowego
Firma Nestlé poinformowała, że w Europie, w tym również w Polsce, stosuje jaja pochodzące wyłącznie z chowu bezklatkowego. Zrealizowała tym samym cel, do którego zobowiązała się w 2017 roku. W ramach dalszego zaangażowania na rzecz dobrostanu zwierząt, Nestlé przyłączyło się także do apelu do decydentów Unii Europejskiej o wprowadzenie zakazu hodowli klatkowej kur.


19.03.2021
Nestlé Polska ograniczyło zużycie wody o 18 proc.
Z okazji Światowego Dnia Wody, przypadającego 22 marca, Nestlé podsumowuje efekty zarządzania zasobami wody w operacjach firmy w Polsce.


17.03.2021
Design by Śliwka Nałęczowska – wystartowała IV edycja konkursu dla pasjonatów grafiki i designu
Marka Śliwka Nałęczowska już po raz czwarty organizuje konkurs Design by Śliwka Nałęczowska. Młodzi artyści mają za zadanie zaprojektować nadruk na koszulkę, będący kreatywną interpretacją hasła „Śliwka Nałęczowska – sztuka łączenia”. Z wybranych projektów powstanie limitowana kolekcja T-shirtów, a w puli do wygrania jest m.in. 10 tys. złotych. Zgłoszenia można przesyłać do 25 kwietnia br


17.03.2021
Upfield oferuje prośrodowiskowe opakowanie
Margaryny „Flora” i „Rama” dostępne są w innowacyjnych kubkach wielokrotnego użytku i różnego wykorzystania. To jedyne tego typu opakowanie w Polsce. Po zużyciu margaryny do kanapek, opakowanie Upfield sprawdzi się do bezpiecznego przechowywania także innej żywności, a nawet krótkotrwałego podgrzewania w mikrofalówce. Można je myć w zmywarce.


03.03.2021
Czy łatwo wychowywać dziecko w Polsce?
Polska znalazła się wśród 16 państw świata, w których przeprowadzono badanie na temat wyzwań związanych z wychowywaniem dzieci. Nestlé publikuje wyniki raportu Parenting Index.


25.02.2021
Więcej czasu dla najmłodszych: Nestlé wprowadza dodatkowy 4-tygodniowy urlop ojcowski
Od początku roku pracownicy Nestlé w Polsce mogą korzystać z urlopu ojcowskiego wydłużonego o cztery tygodnie. Dodatkowy czas ułatwi nowym rodzicom łączenie wychowania dzieci z pracą oraz pomoże wyrównać szanse kobiet i mężczyzn na rynku pracy.


10.02.2021
Nestlé stawia na rolnictwo regeneracyjne – również w Polsce
Zmiany klimatyczne to ogromne zagrożenie dla przyszłości żywności. Jej produkcja jest jednym z głównych źródeł emisji gazów cieplarnianych. Z tego względu zrównoważenie całego systemu jest dziś kluczowym krokiem. W zaprezentowanej przez Nestlé mapie drogowej do osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 roku ważnym punktem są działania w obszarze rolnictwa regeneracyjnego . W ciągu pięciu lat firma będzie w ten sposób pozyskiwać 20% kluczowych surowców, zaś do 2030 roku – połowę.


09.02.2021
Hochland KIDS AT WINTER HOLIDAY
W styczniu kolejny raz odbyły się wirtualne zajęcia KIDS AT HOME dla dzieci pracowników Hochland, tym razem pod hasłem KIDS AT WINTER HOLIDAY.


03.02.2021
Z boiska przed komputer – jak zmieniło się życie dzieci podczas izolacji
Nestlé i Polski Związek Lekkiej Atletyki przedstawiają raport „Aktywność fizyczna i żywienie dzieci w czasie pandemii”, zrealizowany w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego!”.


14.12.2020
Hochland gotowy na Święta!
Koniec roku zbliża się wielkimi krokami! Rok 2020 postawił cały sektor spożywczy w wyjątkowej sytuacji pandemii. Wyjątkowe są też firmowe kartki na Boże Narodzenie i życzenia, które ilustrują, że Pracownicy Hochland w dobie zamknięcia gospodarki poczuli niesamowitą solidarność i wzajemne wsparcie w ramach sprawnej organizacji biznesowej. Hochland jest gotowy na Święta! Właśnie ruszyła dystrybucja życzeń firmowych!


09.12.2020
Przełom w PepsiCo - butelki Pepsi wykonane będą w 100% zrPET do końca 2021
Jeden z największych producentów żywności i napojów na świecie, firma PepsiCo, w samym tylko 2021 roku zainwestuje 3,6 mln USD oraz 8 mln USD w każdym kolejnym roku na pozyskanie przetworzonego plastiku (rPET), który umożliwi produkcję w Polsce wszystkich butelek napojów Pepsi oraz Mirinda z surowca zawierającego tworzywo w 100% pochodzące z recyklingu. To kolejny ważny krok do realizacji wizji świata PepsiCo, w którym plastik nigdy nie stanie się odpadem – w lecie 2020 roku firma wprowadziła do obiegu butelki herbaty mrożonej Lipton Ice Tea w 100% wykonane z rPET. Efektem wprowadzanych zmian będzie ograniczenie emisji gazów cieplarnianych średnio o 40%.


07.12.2020
Hochland wprowadza samochody elektryczne do swojej floty
Firma Hochland Polska wzmacnia działania w zakresie zrównoważonego rozwoju poprzez konsekwentne wdrażanie aktywności mających na celu ochronę środowiska. Hochland jako jedna z pierwszych firm w Polsce wprowadziła do floty elektryczne Volkswageny ID3. Samochody nie emitują lokalnie CO2 i są ciche, co ma znaczący pozytywny wpływ na otoczenie i środowisko. Dostawcą pojazdów, wraz z pełną obsługą, jest Arval Service Lease Polska.


04.12.2020
Nestlé wzmacnia wysiłki w walce ze zmianami klimatu
Firma koncentruje się na rolnictwie regeneracyjnym i przechodzi na energię odnawialną.


09.11.2020
Hochland z nagrodami w konkursie Lider Forum 2020
Almette serek śmietankowy bez laktozy, Kremowy Hochland Kanapkowy Mini śmietankowy, ser żółty Hochland Edamski, ser topiony Hochland Gouda kremowy oraz Valbon Camembert, zajęły kolejno I miejsce w kategorii Top jakość, II miejsce w kategorii Twarożki, II miejsce w kategorii Sery żółte, I miejsce w kategorii Sery topione oraz II miejsce w kategorii Sery pleśniowe w konkursie Lider Forum 2020.


02.11.2020
Hit Handlu 2020 dla Almette!
Serek Almette śmietankowy został wyróżniony prestiżowym tytułem Hit Handlu 2020, jako najlepiej sprzedający się produkt w kategorii Serki kanapkowe.


02.11.2020
Godło „Doceń polskie” dla produktów Hochland Polska
Ser Kremowy Hochland, Naturalnie, że pyszny! Gouda oraz Almette puszysty serek twarogowy bez laktozy śmietankowy otrzymały certyfikaty „Doceń polskie” przyznawane w ramach Ogólnopolskiego Programu Certyfikacyjnego „Doceń polskie”. Oba produkty zdobyły maksymalne noty we wszystkich kategoriach i przyznano im najwyższy Laur Programu - Godło “Doceń polskie TOP PRODUKT”.


27.10.2020
Kuchnia bez resztek w kalendarzu Hochland Polska 2021
Wystartowała dystrybucja nowej edycji kalendarza firmowego Hochland Polska na 2021 rok. „Kuchnia bez resztek, czyli zero waste z Hochland” – bo właśnie taki ma tytuł kalendarz firmowy Hochland Polska - to 12 autorskich pomysłów kulinarnych na gotowanie bez resztek, przypisanych kolejnym miesiącom, wykonanych i sfotografowanych przez Pracowników Hochland Polska, w ramach czternastej edycji konkursu fotograficznego.


23.10.2020
Hochland SPONSOREM SŁODKIEJ POLSKI
Hochland Polska objął swoją pomocą Słodką Polskę, czyli Reprezentację Polski Dzieci z Cukrzycą, został partnerem Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą i aktywnie uczestniczy w działalności Stowarzyszenia CukierAsy.


09.10.2020
Hochland Partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Z początkiem października firma Hochland Polska dołączyła do grupy Partnerów Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Zrównoważony rozwój był od zawsze wpisany w DNA Hochland.


07.10.2020
Technics i Red Bull — dwie legendy łączą siły, aby wspólnie celebrować kulturę hip-hopu
Gramofon Technics SL-1210 to fundament kultury hip-hop. Firma Technics zaprezentowała limitowaną edycję specjalną stworzoną we współpracy z firmą Red Bull.


06.10.2020
Hochland wyróżnia stabilność!
Hochland działa na polskim rynku od ponad 25 lat, do portfela marek należą najpopularniejsze sery: Hochland, Almette, Valbon. Produkuje w Polsce w dwóch fabrykach: w Kaźmierzu i Węgrowie. Hochland rozwija się i podejmuje szereg kolejnych inwestycji. W maju tego roku Zarząd Hochland Polska kupił grunty i istniejące obiekty Spółdzielni Mleczarskiej „Jana", położone w Kaźmierzu, bezpośrednio obok siedziby Hochland. Aktualnie trwa remont obiektu.


29.09.2020
Upfield: Polacy deklarują zmianę nawyków żywieniowych
Czas społecznego odosobnienia podczas Covid-19 zmienił nawyki żywieniowe Polaków – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Upfield pod koniec czerwca br. na reprezentatywnej grupie 2000 dorosłych Polaków. Analiza „Nawyków żywieniowych Polaków w czasie izolacji społecznej podczas epidemii koronawirusa 2020” pokazuje, że znacząca część rodaków jadła w tym czasie zdrowiej, chętnie sięgała po warzywa, a część rezygnowała z mięsa na rzecz produktów pochodzenia roślinnego. Chętniej gotowaliśmy i zasiadaliśmy do posiłków z bliskimi. Co ważne, wielu z nas deklaruje, że pozytywne zmiany pozostają na dobre w jadłospisach i stylu żywienia również po zakończeniu izolacji.


25.09.2020
Hochland Polska w szczytnym celu mobilizuje pracowników do aktywności fizycznej
W ramach sportowo-charytatywnego wyzwania Hochland Challenge pracownicy Hochland Polska pomagają potrzebującym poprzez zaangażowanie sportowe. Tegoroczna edycja wydarzenia cieszyła się wielkim zainteresowaniem, a założony pierwotnie cel został ponad dwukrotnie przekroczony. Dzięki temu firma przekaże na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bon o wartości 10 tys. zł. To nie jedyny benefit wynikający z Hochland Challenge – w wyniku rezygnacji pracowników z przemieszczania się samochodami na poczet aktywności fizycznej nie wyemitowali oni ponad 10 ton dwutlenku węgla do atmosfery.


07.09.2020
Nestlé podejmuje kolejne kroki na rzecz zrównoważonych technologii opakowaniowych
Firma podsumowuje najnowsze inicjatywy oraz efekty działań, których celem jest przyszłość bez odpadów.


24.08.2020
Hochland przekazał Szkole Podstawowej w Kaźmierzu komputery
21 sierpnia 2020 roku firma Hochland Polska przekazała Szkole Podstawowej w Kaźmierzu 26 komputerów stacjonarnych. Komputery będą wykorzystywane podczas zajęć edukacyjnych.


06.08.2020
8 Hochland Półmaraton – inny niż dotychczas!
Hochland Półmaraton to tradycja! Hochland Polska od początku jest sponsorem tytularnym tego współzawodnictwa. W tym roku to już 8 Hochland Półmaraton Doliną Samy i Pyrlandzka Dycha, ale z uwagi na sytuację epidemiczną i ograniczenia - bieg nie odbędzie się tradycyjnie w Kaźmierzu, miejscu w którym znajduje się siedziba Hochland Polska. Tym razem formuła tego współzawodnictwa będzie inna niż dotychczas.


03.08.2020
Nestlé wspiera wznowiony „Europejski sojusz na rzecz przygotowania zawodowego”
Nestlé potwierdziło swoje zaangażowanie w zatrudnianie młodych w Europie, wspierając „Europejski sojusz na rzecz przygotowania zawodowego”.


27.07.2020
Nestlé i European Clean Trucking Alliance wzywają do bardziej zrównoważonego transportu drogowego
Nestlé dołączyło do grona partnerów tworzących European Clean Trucking Alliance. Ten wyjątkowy sojusz skupia organizacje pozarządowe, spedytorów, logistyków i firmy zajmujące się towarami konsumpcyjnymi. Ich wspólnym celem jest przyspieszenie dekarbonizacji transportu drogowego w Unii Europejskiej.


20.07.2020
NESCAFÉ Dolce Gusto z programem recyklingu kapsułek
Wystartował projekt #RecyklingDolceGusto, w ramach którego klienci sklepu internetowego NESCAFÉ® Dolce Gusto® mogą bezpłatnie oddawać do recyklingu zużyte kapsułki po kawie. To kolejny krok marki w dążeniu do zwiększenia odzysku i recyklingu kapsułek.


17.07.2020
Hochland #GaszynChallenge
To wyzwanie ogarnęło już całą Polskę, a Hochland Polska z radością przyjęło nominację i wzięło udział w niezwykłej akcji.


07.07.2020
Upfield buduje roślinną przyszłość
Firma znana z produktów roślinnych, takich jak Delma, Rama, Flora, Kasia czy Violife, otworzy Centrum Nauk o Żywności.


24.06.2020
Nestlé Polska z Mapą Drogową na rzecz zrównoważonego oleju palmowego w ramach nowego Porozumienia PKZOP
Nestlé Polska podpisało nowe Porozumienie Polskiej Koalicji ds. Zrównoważonego Oleju Palmowego, którego celem strategicznym jest osiągnięcie w Polsce poziomu 100% zrównoważonego oleju palmowego do 2023 roku. Podczas wspólnej konferencji prasowej, sygnatariusze Koalicji zaprezentowali także Mapę Drogową definiującą ich zobowiązania i działania w tym kierunku.


10.06.2020
Hochland Polska dla pracowników
Pandemia COVID-19 dotknęła wszystkich, a widmo kryzysu zdrowotnego, jak i gospodarczego, stało się prawdziwym wyzwaniem zarówno dla społeczeństwa, jak i firm. Hochland Polska jako przedsiębiorstwo, które szczególną wagę przywiązuje do wartości rodzinnych, przeprowadził szereg akcji mających na celu wsparcie pracowników w tym wyjątkowym okresie.


20.05.2020
10 lat programu "Z Kujawskim pomagamy pszczołom"
20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Dla ZT „Kruszwica” S.A. tegoroczne obchody są wyjątkowe, ponieważ celebrujemy 10-lecie Programu „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom”.


10.03.2020
Zero waste w praktyce - Inspiracje kulinarne Hochland
Na początku marca odbyły się wyjątkowe warsztaty kulinarne Hochland w idei zero waste. Wydarzenie poprowadzili: Damian Kordas, utalentowany kucharz młodego pokolenia i Jagna Niedzielska, propagatorka ruchu Zero Waste w Polsce. W spotkaniu uczestniczyli influencerzy, którzy pod okiem ekspertów zgłębiali tajniki gotowania zgodnie z filozofią niemarnowania żywności, przyrządzając pyszne dania z serami kremowymi Hochland.


21.01.2020
WWF: Olej palmowy FERRERO najbardziej zrównoważony w całej branży
Karta oceny nabywcy oleju palmowego WWF 2020 Scorecard.


10.01.2020
Hochland bada poziom zadowolenia lokalnych społeczności
Hochland Polska na koniec 2019 roku już trzeci raz przeprowadził ankietowanie oceniające zadowolenie wśród społeczności lokalnej. Zgodnie z przyjętymi założeniami zaproszono do wypełnienia ankiety wszystkie chętne osoby, mieszkańców z rejonu Kaźmierza i Węgrowa, miejsc w których Hochland ma w Polsce swoje zakłady produkcyjne.


20.12.2019
Śladami najświeższych trendów kulinarnych z Hochland
Hochland Professional stale pracuje nad nowymi przepisami z udziałem produktów food service. Na zorganizowanych ostatnio warsztatach kulinarnych wspólnie ze znakomitym szefem kuchni Ernestem Jagodzińskim stworzono nowe dania na bazie dwóch produktów: sera twarogowego Cremette i sera Cagliata.


10.12.2019
„Ulubione danie z serem Hochland" na Nowy 2020 Rok!
Kalendarz Hochland Polska na rok 2020 prezentuje „Ulubione danie z serem Hochland". 12 wyjątkowych przepisów wyłoniono w ramach trzynastej edycji konkursu fotograficznego, w którym udział wzięli Pracownicy Hochland Polska. Znajdują się w nim przepisy na zupy, przekąski, dania główne oraz desery. Ten niezwykły kalendarz z jedynymi w swoim rodzaju inspiracjami kulinarnymi doceni każdy fan gotowania!


04.12.2019
Mondelez: W 2018 programu Harmony pozyskaliśmy już 177 tys. ton mąki, z której powstaje 60 proc. ciastek sprzedawanych w UE
Jesienią tego roku firma Mondelez ogłosiła objęcie marek sprzedawanych i produkowanych w Polsce programem Harmony, w ramach którego do produkcji ciastek wykorzystuje się pszenicę pozyskaną w sposób przyjazny dla środowiska. O działaniu programu i wpływie na produkcję ciastek w Mondelez opowiada nam Flora Schmitlin, kierownik ds. Programu Harmony w Europie.


26.11.2019
Hochland z tytułem EKOinwestor w Przemyśle Spożywczym 2019
Firma Hochland Polska została wyróżniona tytułem EKOinwestor w Przemyśle Spożywczym 2019 za projekt inwestycji w Węgrowie, polegający na modernizacji instalacji suszarniczo – wyparnej.


20.11.2019
Tworzenie angażującego środowiska pracy w Hochland to priorytet!
Dziś pracodawcy muszą stwarzać takie warunki pracy, które z jednej strony będą odpowiadać młodszym pokoleniom pracowników, ale będą też optymalne dla pracowników o dłuższym stażu pracy. Nie chodzi o to, żeby adresować potrzeby tylko do jednej grupy pracowników, ale żeby to wszystko ze sobą połączyć. Hochland Polska tworzy angażujące środowisko pracy.


08.11.2019
Hochland w akcji „Postaw świat na kółkach"
Udział Hochland Polska w akcji „Postaw świat na kółkach” był uzupełnieniem realizowanej od wielu lat wewnętrznej misji angażowania pracowników do aktywności sportowych. Teraz dodano do tego połączenie jazdy rowerem z realną pomocą. W ramach aktywowanego programu charytatywnego wyjeżdżone przez uczestników punkty przeliczane były na złotówki wsparcia dla wybranej fundacji, jako dodatkowa motywacja do częstszego wsiadania na rower. Celem Hochland Polska było „wykręcić” na rowerach 50 tysięcy kilometrów, aby przekazać pieniądze na rehabilitację dla Pana Ryszarda Szurkowskiego, zasłużonego w sporcie kolarza.


02.11.2019
Cel osiągnięty – w Polsce wszystkie fabryki Nestlé są „zero waste”
W Polsce wszystkie fabryki Nestlé są w pełni „zero waste”. W całej Europie jest to aż 80% zakładów produkcyjnych firmy. Nestlé zakłada, że już w 2020 roku osiągnie cel „zero waste” we wszystkich swoich lokalizacjach.


22.10.2019
Hochland daje przykład
Ślad węglowy obejmuje emisję dwutlenku węgla, metanu, podtlenku azotu i innych gazów cieplarnianych wyrażone w ekwiwalencie CO2. Hochland daje przykład i stara się równoważyć te emisje, inwestując w projekty wychwytywania i ograniczania emisji CO2.


27.09.2019
Mondelēz International stawia na HARMONY - pozyskiwanie pszenicy do produkcji kultowych ciastek w trosce o środowisko naturalne
Andrzej Gantner, wiceprezes i dyrektor generalny PFPŻ ZP biorąc udział w dyskusji panelowej konferencji Mondelez podkreślił wagę zrównoważonego rozwoju przemysłu żywnościowego dla ochrony zasobów naturalnych, w tym istotne wsparcie przez przetwórców zrównoważonej produkcji rolnej.


17.09.2019
Mazowieckie Święto Chleba i Sera z Hochland!
W niedzielę 15 września na węgrowskim rynku odbyło się Mazowieckie Święto Chleba i Sera, którego sponsorem już trzeci raz z rzędu była firmy Hochland Polska.


11.09.2019
Pracownicy Hochland biegli w szczytnym celu!
W Poznaniu po raz czwarty odbył się bieg Business Run w którym udział wzięli reprezentanci firm i instytucji. Hochland Polska był sponsorem głównym tego wydarzenia. W imprezie wystartowało ponad 4 tys. osób, 800 sztafet z 333 firmy. Barwy Hochland Polska zdecydowało się reprezentować aż 50 osób zrekrutowanych spośród pracowników firmy. Równocześnie bieg odbył się również w innych miastach Polski.


09.08.2019
Hochland dba o zrównoważony rozwój
ługofalowa współpraca z dostawcami mleka to dla Hochland Polska jeden z priorytetów. Dostawcy są starannie dobierani i objęci wymagającymi procedurami, potwierdzającymi spełnienie standardów w zakresie jakości, bezpieczeństwa czy wpływu na środowisko naturalne. Dzięki unikalnemu modelowi współpracy Hochland zna osobiście wszystkich dostawców, a z większością współpracuje od wielu lat. Możliwość realizacji wspólnych projektów na partnerskich zasadach, umacnia relacje i pozwala sprostać wyzwaniom stawianym przez konsumentów.


03.06.2019
Hochland jest dumny z dostawców mleka
Hochland Polska skupuje mleko od ponad 600 gospodarstw, które podlegają restrykcyjnym procedurom stosowanym dla uzyskania produktu najwyższej jakości. W tych wszystkich gospodarstwach krowy mogą być karmione wyłącznie paszą pozbawioną GMO, czyli organizmów modyfikowanych genetycznie. Szczegółowe wymagania obejmują także utrzymanie dobrostanu zwierząt, dbałość o ekologię i środowisko naturalne, a także ochronę żywności. Wśród gospodarstw, od których Hochland Polska skupuje mleko jest także to, które właśnie uruchomiło największą oborę na Mazowszu. Uroczystość otwarcia nowego obiektu miała miejsce 25 maja 2019 roku.


20.05.2019
Hochland wspiera Słodką Polskę
Słodka Polska to reprezentacja Polski Dzieci z Cukrzycą w piłce nożnej. Została powołana do życia jesienią 2018 roku. Oficjalnie działa pod skrzydłami Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą w Warszawie. Hochland wspiera Słodką Polskę, ogólnopolską reprezentację, rocznik młodszy 2008-2010.


07.05.2019
Hochland w akcji „Dwie godziny dla Rodziny”
Akcja „Dwie godziny dla Rodziny” to kampania społeczna na rzecz głębokich relacji rodzinnych, aby być razem, a nie obok siebie i jednocześnie jeden z głównych programów Fundacji Humanites, której misją jest świadomy, szczęśliwy i społecznie wrażliwy człowiek. Hochland od kilku lat aktywnie uczestniczy w akcji „Dwie godziny dla Rodziny”.


07.05.2019
Hochland zmniejsza zużycie plastiku poprzez opakowania zrównoważone
Hochland Polska w oparciu o najnowsze wymagania prawne, a także wymagania ze strony klientów, między innymi sieci handlowe, wypracował listę priorytetów dotyczących opakowań zrównoważonych.


22.04.2019
Światowy Dzień Ziemi z Hochland
Światowy Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia zgodnie z naturą. W tym roku Hochland Polska dołączył do świętowania.


16.04.2019
Hochland „Ulubioną Marką Polaków 2019”
Poznaliśmy wyniki badania Ulubiona Marka Polaków / Polek 2019! Ich ogłoszenie miało miejsce w czwartek 11 kwietnia w warszawskim Hotelu Bellotto. Marka HOCHLAND zwyciężyła w kategorii SERY ŻÓŁTE w tegorocznej edycji ogólnopolskiego badania konsumenckiego „Ulubiona Marka Polaków®”. Z kolei marka Almette została wyróżniona w kategorii serki kanapkowe.


14.11.2018
Co czwarte dziecko nie je codziennie śniadania. Zdrowe nawyki żywieniowe mogą budować w najmłodszych szkoły
Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Badania wskazują jednak, że w porannym pośpiechu często o nim zapominamy. 24 proc. dzieci nie je codziennie śniadania, nie wszystkie zabierają też drugie śniadanie do szkoły – mówi Ewa Gayny z Partnerstwa dla Zdrowia. By nauczyć dziecko tego zdrowego nawyku, potrzebny jest przede wszystkim dobry przykład. To ważna rola nie tylko rodziców, lecz także nauczycieli. W tym roku w podstawówkach w całej Polsce po raz ósmy odbędzie się akcja „Śniadanie daje moc”, której celem jest zaszczepianie wśród najmłodszych zdrowego nawyku, jakim jest codzienne jedzenie śniadań.


20.09.2018
Gryf Gospodarczy 2018 dla Farm Frites Poland
W środę, 19 września w Dworze Artusa w Gdańsku, Dorota Markiewicz-Kubik, Dyrektor ds. HR, Komunikacji i Zaangażowania Społecznego naszej firmy, odebrała z rąk Marszałka Województwa Pomorskiego, Mieczysława Struka, statuetkę Gryfa Gospodarczego 2018, przyznaną naszej firmie w kategorii Lider Odpowiedzialności Społecznej.


27.07.2018
PEPSICO OGŁASZA ZNACZĄCE POSTĘPY W REALIZACJI CELÓW FIRMY DO ROKU 2025, WYNIKAJĄCYCH ZE STRATEGII „DZIAŁANIE ZE ŚWIADOMOŚCIĄ CELU”
Poszerzenie oferty napojów o wartości energetycznej nieprzekraczającej 100 kalorii do 43%; ponad dwukrotne zwiększenie odsetka płodów rolnych pozyskiwanych w ramach Programu Zrównoważonego Rolnictwa; dotarcie do 6,4 mln kobiet i dziewcząt dzięki inwestycjom w projekty dot. lokalnych społeczności.


22.05.2018
PEPSICO OGŁASZA DRUGĄ EDYCJĘ PROGRAMU NUTRITION GREENHOUSE WSPIERAJĄCEGO MARKI SPOŻYWCZE PRZYSZŁOŚCI
Nawet 10 start-upów skupionych wokół odżywiania może skorzystać z dotacji o łącznej wysokości 300 tysięcy euro i zawalczyć o nagrodę pieniężną


23.02.2018
Żywiec Zdrój wspiera lokalne społeczności w ramach programu „Dobry Sąsiad”
Żywiec Zdrój ze szczególną troską dba o dobro natury i okolic, z których pochodzi. Dlatego firma stworzyła program „Dobry Sąsiad”, którego celem jest wspieranie oraz pomoc mieszkańcom, a także angażowanie się w rozwiązywanie istotnych problemów z punktu widzenia lokalnej społeczności. W ramach programu 19 lutego br. odbyło się oficjalne otwarcie świetlicy Domu Ludowego w Juszczynie, która dzięki dofinansowaniu firmy Żywiec Zdrój oraz środkom z funduszu sołeckiego przeszła gruntowny remont.


19.10.2017
Pierwsze siłownie plenerowe w ramach akcji „Nestlé Porusza Polskę” już otwarte
Na przełomie września i października zakończyły się prace montażowe, związane z otwarciem pierwszych siłowni plenerowych w ramach finału tegorocznej edycji akcji „Nestlé porusza Polskę”. Z obiektów mogą już korzystać m.in. mieszkańcy Szczytny, Chynowa oraz Koła. Siłownie stanęły w zwycięskich gminach dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy oddawali na nie głosy w internetowym konkursie. Dzięki nowym obiektom lokalna społeczność zyskała dostęp do wielofunkcjonalnego sprzętu ćwiczeniowego.


09.10.2017
PEPSICO OGŁASZA POSTĘP W ZAKRESIE OSIĄGANIA CELÓW W ZAKRESIE ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU DO 2025 ROKU
Globalna firma z branży spożywczej wykazuje poprawę m.in. w zakresie oferty produktów, uzupełnienia ilości wody, pozyskiwania surowców w zrównoważony sposób oraz różnorodności zatrudnionych osób.


29.09.2017
Rozpoczęcie procesu wyboru agencji realizującej kampanię „Wsparcie promocji polskiej żywności poprzez niwelowanie barier w ekspercie w 2017 roku – kontynuacja kampanii”
PFPŻ ZP informuje o rozpoczęciu procesu wyboru agencji realizującej kampanię „Wsparcie promocji polskiej żywności poprzez niwelowanie barier w ekspercie w 2017 roku – kontynuacja kampanii” i zaprasza do udziału w konkursie.


27.09.2017
Nestlé Solidnym Pracodawcą Roku 2017
W XV edycji ogólnopolskiego programu Solidny Pracodawca Roku firma Nestlé została uhonorowana tytułem Solidnego Pracodawcy Roku 2017. Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej Gali zaplanowanej na pierwszy kwartał 2018 roku.


26.09.2017
Jakub Piekarz promuje aktywny tryb życia w ramach programu „Nestlé porusza Polskę”
Aktywność fizyczna to dla niego sposób na złapanie zdrowego dystansu do biegnącego świata. Sport uprawia praktycznie od zawsze, kierując się mottem życiowym „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Teraz namawia do aktywności fizycznej Polaków – Jakub Piekarz, pracownik Nestlé Polska i Ambasador tegorocznej edycji programu „Nestlé porusza Polskę” pokazuje na swoim przykładzie, że sport to styl życia i konsekwencja w realizacji młodzieńczych pasji.


21.09.2017
Globalna inicjatywa na rzecz zatrudniania „Nestlé needs YOUth” wesprze 10 milionów młodych
Nestlé ogłosiło, że w ramach inicjatywy na rzecz zatrudniania młodych, do 2030 roku pomoże 10 milionom osób z całego świata w wykorzystaniu możliwości ekonomicznych.


12.09.2017
Ostatnie dni głosowania na najlepsze raporty społecznej odpowiedzialności biznesu
Jeszcze tylko do niedzieli, 17 września br., można głosować na najlepsze raporty społeczne. Wśród ubiegających się o ten tytuł jest Raport Tworzenia Wspólnej Wartości 2014-2016 firmy Nestlé Polska.
Głosuj na Raport Tworzenia Wspólnej Wartości 2014-2016 firmy Nestlé Polska!


29.08.2017
Nestlé ogłasza konkurs w ramach Tworzenia Wspólnej Wartości. Do wygrania aż 500 000 CHF!
Nestlé i Ashoka ogłosiły dzisiaj start konkursu Nestlé „Nagroda w dziedzinie Tworzenia Wspólnej Wartości.” Całkowita wartość nagród wynosi 500 000 CHF. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 października br.


01.08.2017
Wpływ pszczół miodnych na plonowanie sadów
Korzyści z zapylania owadopylnych roślin uprawnych są niepodważalne. Wartość zapylania światowych upraw przez owady oszacowano na ponad 150 mld euro,
z czego na Europę przypadało ok. 23 mld euro. Ocenia się, że ok. 1/3 produktów spożywanych przez człowieka wymaga zapylenia przez owady.


27.07.2017
Renata Jaszczuk dołącza do grupy ambasadorów programu „Nestlé Porusza Polskę!”
Renata Jaszczuk swoją przygodę ze sportem rozpoczęła wraz ze startem ubiegłorocznej edycji programu “Nestlé Porusza Polskę!” Do zmiany dotychczasowego trybu życia skłoniły ją postępujące problemy zdrowotne, wynikające z siedzącego charakteru pracy i zbyt małej ilości ruchu. Dolegliwości sukcesywnie malały wraz z kolejnymi treningami. Dziś Renata za cel stawia sobie przede wszystkim utrzymanie przez długie lata dobrego zdrowiu i kondycji. Jako ambasadorka programu "Nestlé porusza Polskę", wraz z innymi pracownikami Nestlé, wspiera zdrowy i pogodny styl życia.


24.07.2017
Ruszyły 18. letnie praktyki w Nestlé Polska
Na początku lipca już po raz 18. w warszawskiej centrali Nestlé Polska oraz fabrykach w Kaliszu,
Nowej Wsi Wrocławskiej, Rzeszowie, Kargowej i Nałęczowie ruszył program 3-miesięcznych płatnych praktyk, na które w tym roku przyjęto 66 studentów i absolwentów.


19.07.2017
„Nestlé porusza Polskę”: wiemy, gdzie powstaną siłownie plenerowe, ufundowane przez Nestlé!
30 czerwca zakończyło się internetowe głosowanie w ramach programu „Nestlé porusza Polskę”,
w którym gminy walczyły o budowę siłowni plenerowych. W całym kraju można było głosować na blisko 500 zgłoszonych lokalizacji. Dzięki zaangażowaniu internautów, w Szczytnej, Pruszczu, Bytomsku oraz 13 innych lokalizacjach powstaną siłownie terenowe ufundowane przez Nestlé.


17.07.2017
Uczniowska dieta pod lupą. Gimnazjaliści kontra zdrowe odżywianie
Co jedzą polscy gimnazjaliści? Czy zasady prawidłowego trybu życia, które poznali podczas programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” marki WINIARY, przekładają się na praktykę? Czy w ich jadłospisie królują warzywa i owoce, czy może wciąż ulegają pokusie słodkich przekąsek i jedzenia typu fast food?


12.07.2017
Anna Mitura ambasadorką akcji Nestlé Porusza Polskę!
Poznaj drugą z czworga ambasadorów ogólnopolskiej akcji Nestlé, motywującej Polaków do prowadzenia aktywnego trybu życia.


05.07.2017
Kolejna 7. już edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” marki WINIARY zakończona!
Przeszło 3000 szkół, 174 252 uczniów i ponad 3000 zaangażowanych nauczycieli – ten imponujący wynik podsumowuje tegoroczną edycję programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” marki WINIARY. Od 2010 roku wzięło w nim udział już 80% szkół gimnazjalnych.


05.07.2017
Kamera termowizyjna dla kaliskich strażaków od Nestlé
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu wzbogaciła się o kamerę termowizyjną, którą podarował jej zakład WINIARY, należący do firmy Nestlé Polska.


03.07.2017
Sport dla osób w każdym wieku, czyli moda na siłownie plenerowe
Aktywność fizyczna jest niezbędna, by cieszyć się pełnią życia niezależnie od wieku. Regularne ćwiczenia
na świeżym powietrzu poprawiają samopoczucie, wspomagają krążenie i pozytywnie wpływają
na dotlenienie organizmu, co korzystnie oddziałuje nie tylko na sprawność fizyczną, ale również psychiczną. Dlatego niezależnie od wieku warto wolną chwilę przeznaczyć na ćwiczenia – chociażby takie na świeżym powietrzu. Do prostego treningu wzmacniającego wystarczy krótka seria powtórzeń na siłowni plenerowej. Teraz firma Nestlé, w ramach drugiej edycji programu „Nestlé porusza Polskę”, ufunduje 16 siłowni plenerowych, po jednej w każdym województwie.


03.07.2017
Siłownia plenerowa, czyli pomysł na aktywne wakacje
Nadchodzące wakacje to idealna okazja dla młodzieży do większej aktywności fizycznej, w tym do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jedną z opcji jest ćwiczenie na siłowni plenerowej. Jeżeli w Twojej okolicy jeszcze takiej nie ma, weź udział w drugiej edycji programu „Nestlé porusza Polskę” w ramach, której firma ufunduje 16 siłowni zewnętrznych, po jednej w każdym województwie.


29.06.2017
Biegaczka Agnieszka Kowalczyk została ambasadorką akcji Nestlé Porusza Polskę! Poznaj pierwszą z czworga ambasadorów ogólnopolskiej akcji Nestlé, zachęcającej Polaków do prowadzenia zdrowego trybu życia
Tacy jak my – Agnieszka Kowalczyk, Ania Mitura, Renata Jaszczuk i Jakub Piekarz, czyli pracownicy Nestlé Polska, mają swoje życie zawodowe i rodzinne. Wśród licznych codziennych obowiązków znajdują jednak czas na coś więcej. Zmienili eleganckie obuwie na sportowe buty i wykonali pierwszy krok do zdrowszej przyszłości. Biegają, grają w tenisa i w siatkówkę. Teraz jako ambasadorzy akcji „Nestlé Porusza Polskę” przekonują Polaków, że aby żyć zdrowiej, nie trzeba być wyczynowym sportowcem.


20.06.2017
Firma Nestlé Polska nagrodzona "Srebrnym Listkiem CSR"
Program Nestlé needs YOUth otrzymał „Srebrny Listek CSR” przyznawany przez tygodnik Polityka oraz Deloitte. Inicjatywa znalazła się również w gronie 10 wyróżnionych projektów, wspierających realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals – SDGs). Obydwa wyróżnienia
to potwierdzenie odpowiedzialnego podejścia Nestlé Polska do prowadzenia biznesu.


14.06.2017
Zrównoważony rozwój się opłaca – Unilever podsumowuje postępy w 2016 roku
Rok 2016 udowodnił, że zrównoważone podejście korzystnie wpływa na rozwój działalności firmy Unilever. Z najnowszego raportu podsumowującego realizację Planu „Życie w sposób zrównoważony” firmy Unilever wynika, że należące do koncernu marki, które realizują założenia opracowanego w 2010 roku planu, osiągnęły o 50% wyższe tempo wzrostu niż pozostałe, a ich udział w całkowitej stopie wzrostu wyniósł 60%.


13.06.2017
Organizacja STOP THE TRAFFIK ocenia, jak Nestlé walczy z pracą dzieci
Organizacja STOP THE TRAFFIK uznała System Monitorowania Pracy Dzieci oraz Działań Naprawczych (ang. Child Labour Monitoring and Remediation System, CLMRS) Nestlé za najbardziej kompleksowy program służący do niesienia pomocy dzieciom pracującym w łańcuchu dostaw kakao. W najnowszym sprawozdaniu, przygotowanym przez tę organizację, podkreślono również postępy Nestlé w rozwiązywaniu tego problemu.


13.06.2017
Małomiccy gimnazjaliści po raz kolejny w finale konkursu „Żyj smacznie i zdrowo”!
Grupa Fit Chef z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Małomicach jako jedna z 5 szkół z całej Polski zdobyła główną nagrodę w programie edukacyjnym „Żyj smacznie i zdrowo” marki WINIARY. Z prawie 300 nadesłanych prac to właśnie szkoła z województwa lubuskiego wyróżniła się na tle innych zgłoszeń i po raz kolejny gościła w swych murach zespół programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”.


07.06.2017
Nestlé Polska partnerem Ministerstwa Rozwoju przy realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju
W miniony poniedziałek do grona partnerów Ministerstwa Rozwoju przy realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) dołączyły m.in. takie firmy jak: Nestlé Polska, L'Oreal Polska, Kompania Piwowarska i Orange Polska. Celem SDGsów jest stworzenie nowej rzeczywistości ekonomicznej, która otworzy ścieżki rozwoju dla biznesu i będzie szansą na dokonanie zmian w kraju, regionie i firmie, a także zwiększy wpływ sektora prywatnego na zrównoważony rozwój.


01.06.2017
1 mld inwestycji, w tym 61 mln w projekty środowiskowe w latach 2014-2016. Nestlé Polska ogłasza efekty swojego społecznego zaangażowania w trzecim Raporcie Tworzenia Wspólnej Wartości 2014-2016
Od początku swojej działalności Nestlé wywiera pozytywny wpływ na społeczeństwo i działa na rzecz podnoszenia jakości życia i dążenia do lepszej przyszłości. W najnowszym raporcie „Nestlé w Polsce
w zakresie Tworzenia Wspólnej Wartości” zostały zaprezentowane działania, jakie podejmuje firma w tym zakresie. Raport dostępny jest w formie cyfrowej na stronie www.raportnestle.pl.


31.05.2017
System QAFP wyróżniony honorowym Godłem Teraz Polska
W poniedziałek, 29 maja 2017 r. w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się XXVII uroczysta Gala „Teraz Polska”, podczas której nagrodzone zostały najlepsze polskie firmy, usługi, innowacje i samorządy. Po raz ósmy przyznane zostały również tytuły
„Wybitny Polak”. ” Po raz szósty Kapituła przyznała Honorowe Wyróżnienia wyjątkowym wydarzeniom i inicjatywom promującym Polskę w kraju i za granicą. Jedno z tych wyróżnień otrzymał system jakości żywności QAFP, administrowany przez Unię Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego.


30.05.2017
„Orzeł” Tygodnika Wprost dla Farm Frites Poland
25 maja podczas uroczystej gali w Sopocie, Wiceprezes Farm Frites Poland, Rafał Reszka, odebrał „Orła” Tygodnika Wprost.


12.05.2017
Nestlé zaprasza na konferencję Polish-Swiss Innovation Day
Jak stworzyć skuteczny ekosystem cyfrowy? – to temat tegorocznej edycji konferencji Polish-Swiss Innovation Day, która odbędzie się 23 maja na Politechnice Warszawskiej. Wydarzenie organizowane jest przez Polsko-Szwajcarską Izbę Gospodarczą, we współpracy z Ambasadą Szwajcarii w Polsce i udziałem Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Podczas spotkania odbędą się warsztaty, które poprowadzi przedstawiciel firmy Nestlé Polska.


11.05.2017
Konkurs „Żyj smacznie i zdrowo” rozstrzygnięty – zaangażowanych prawie 3 tysiące szkół!
7 edycja programu edukacyjnego marki Winiary ,,Żyj smacznie i zdrowo” dobiegła końca! Tegoroczna odsłona programu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki niej 174.252 gimnazjalistów z 3.040 szkół z całej Polski zdobyło wiedzę o zdrowym żywieniu! W ramach konkursu nadesłano prawie 300 prac, z których wyłoniono 25 laureatów. Do kogo w tej edycji powędrują nagrody?


11.05.2017
Głosuj na siłownię terenową od Nestlé w Twojej okolicy
Wyłącznie od aktywności internautów zależy, gdzie powstanie 16 siłowni plenerowych, które ufunduje firma Nestlé w ramach drugiej edycji programu „Nestlé porusza Polskę”. W każdym województwie będzie jeden taki obiekt. W całym kraju można już głosować na blisko 500 lokalizacji zgłoszonych przez gminy do konkursu. Głosowanie trwa do 30 czerwca. Każdego dnia można oddać 1 głos. Pełna lista lokalizacji znajduje się na www.NestlePorusza.pl.


09.05.2017
11 maja 2017 r - Dzień Bez Śmiecenia. Segreguj surowce.
11 maja 2017 r. to Dzień bez Śmiecenia. W tym roku obchodzony jest pod hasłem #ChceMiSie i zachęca do segregacji odpadów obalając od lat powtarzane na ten temat mity. Kampania przypada w wyjątkowym okresie – od lipca wchodzą nowe zasady segregacji odpadów komunalnych.


08.05.2017
Zbożowy zawrót głowy
Moda lubi powracać – również ta kulinarna! Amarantus, komosa ryżowa, kamut to tylko nieliczne przykłady na to, że lubimy wracać do przeszłości. Dziś starożytne odmiany zbóż przeżywają swój renesans i ponownie pojawiają się na naszych talerzach. Co odróżnia je od popularnych gatunków ? Czy warto dodawać je do codziennych posiłków?


04.05.2017
Nestlé Polska wspiera bezpieczeństwo podczas jazdy
Bezpieczeństwo jest dla Nestlé priorytetem. Firma podejmuje szereg działań eliminujących zagrożenia
w pracy, w tym unowocześnienie procesów, podnoszenie świadomości pracowników poprzez liczne szkolenia oraz wizualną komunikację. Jednym z przykładów takich działań są szkolenia z bezpiecznej jazdy samochodem.


04.05.2017
Szansa na zdobycie doświadczenia zawodowego w międzynarodowej firmie – trwa rekrutacja do 18. edycji Letnich Praktyk w Nestlé
W Kaliszu, Nowej Wsi Wrocławskiej, Rzeszowie, Kargowej, Strykowie, Warszawie i Nałęczowie – to właśnie w tych miastach Nestlé przez 3 letnie miesiące będzie szkolić studentów i absolwentów. Trwa właśnie proces rekrutacyjny. Kandydaci, którzy zaprezentują się na nim najlepiej, otrzymają propozycję odbycia praktyk.


25.04.2017
Dobrane pary prosto z natury!
Wiele słyszy się o diecie rozdzielnej i nie łączeniu produktów z różnych grup piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, ale czy takie działanie ma swoje naukowe uzasadnienie? Jak powinno dobierać się produkty, by przynosiły tylko korzyści dla naszego organizmu? Gdzie szukać inspiracji?


11.04.2017
PEPSICO WPROWADZA EUROPEJSKI PROGRAM ODKRYWAJĄCY I WSPIERAJĄCY WSCHODZĄCE MARKI
Nowy inkubator PepsiCo przekaże firmom spożywczym 25 tysięcy i 100 tysięcy euro na „świeże pomysły” w odżywianiu.


05.04.2017
Pozytywnie na wiosnę, czyli przepisy na wiosenne przesilenie
„W marcu jak w garncu” oraz „Kwiecień plecień bo przeplata” - te powiedzenia trafnie opisują pogodę pierwszych wiosennych dni. Zmiana pory roku to zawsze wyzwanie dla naszego organizmu. Jak sobie poradzić z przesileniem? Co jeść, aby cieszyć się wiosną i razem z przyrodą z nową siłą obudzić się do życia?


04.04.2017
Nestlé rekrutuje do Programu Letnich Praktyk
Firma Nestlé Polska ogłosiła rekrutację na praktyki letnie w swojej warszawskiej centrali oraz fabrykach w Kaliszu, Nowej Wsi Wrocławskiej, Rzeszowie, Kargowej i Nałęczowie. Aplikacje na praktyki, wysłane przez stronę internetową firmy, przyjmowane są do 15 kwietnia br.


30.03.2017
Program „Nestlé porusza Polskę” – case study
Siłownie na świeżym powietrzu stają się coraz bardziej popularne. Sprawdzają się w okolicy szkoły, placu zabaw, parku, domu seniora, osiedli mieszkaniowych czy terenów rekreacyjnych. Ich zaletą jest ogólnodostępność – ćwiczyć może każdy, za darmo o dowolnej porze dnia. Koszt zakupu urządzeń treningowych i organizacji siłowni pod chmurką ponoszą zazwyczaj gminy. Siłownie na świeżym powietrzu stały się wśród mieszkańców na tyle popularne, że projekty takich miejsc coraz częściej pojawiają się jako propozycje do budżetu partycypacyjnego. Niestety, nie każda gmina może przeznaczyć środki ze swojego budżetu na ten cel. Dlatego firma Nestlé postanowiła wypełnić tę lukę, organizując konkurs dla gmin, zarówno miejskich, miejsko-wiejskich, jak i wiejskich, w ramach inicjatywy „Nestlé porusza Polskę”. Wygraną w konkursie jest 16 siłowni terenowych ufundowanych przez Nestlé.


29.03.2017
Czujnik 3D O3D312 Produktem Roku 2016 według Control Engineering!
Z przyjemnością informujemy, że Czujnik 3D O3D312 został Produktem Roku 2016, według rankingu prestiżowego czasopisma Control Engineering. Innowacyjny produkt ifm electronic zwyciężył w kategorii Systemy wizyjne/ Systemy RFID, otrzymując największą liczbę głosów czytelników i głosów jury. Niezwykle prestiżowa nagroda jest potwierdzeniem wysokiej jakości produktów ifm electronic.


28.03.2017
Inicjatywa „Nestlé needs YOUth” najlepszym programem społecznej odpowiedzialności biznesu w konkursie „European HR Excellence Award”
W międzynarodowym konkursie „European HR Excellence Award” inicjatywę „Nestlé needs YOUth” uznano za najlepszy program społecznej odpowiedzialności biznesu w Europie. Ogłoszenie wyników odbyło się 22 marca br. podczas uroczystej gali w Berlinie.


24.03.2017
Działania Nestlé na rzecz kontrolowania zużycia wody 22 marca – Światowy Dzień Wody
W przeciągu 5 lat aż o 19% firma Nestlé Polska zredukowała zużycie wody przy produkcji w swoich 4 zakładach! W głównej siedzibie firmy, w warszawskim Nestlé House, wprowadzono dualną instalację wykorzystującą deszczówkę. Jednak firma na tym nie poprzestaje i wyznacza sobie kolejne cele w zakresie oszczędnego gospodarowania wodą.


10.03.2017
Nestlé realizuje swoje zobowiązanie poprawy jakości życia. W ciągu 10 lat firma wyprodukowała miliardy porcji produktów wzbogaconych o składniki odżywcze!
W ciągu ostatniej dekady Nestlé wzbogaciło o składniki pokarmowe aż 207 mld porcji produktów. Swoje osiągnięcia w tym zakresie firma przedstawia w opublikowanym raporcie "Nestlé w społeczeństwie: Tworzenie Wspólnej Wartości i realizacja naszych zobowiązań na 2016 rok", w którym podsumowuje podjęte przez siebie działania na rzecz podnoszenia jakości życia.


27.02.2017
Nestlé Polska promuje aktywność fizyczną i funduje siłownie plenerowe – do 10 marca mogą zgłaszać się gminy, które chcą wziąć udział w drugiej edycji akcji „Nestlé porusza Polskę”
Zostały jeszcze niecałe 2 tygodnie na zgłaszanie się gmin do akcji „Nestlé porusza Polskę”, w której do wygrania jest aż 16 siłowni terenowych ufundowanych przez Nestlé. Każda z gmin ma szansę na wygraną, ponieważ o tym, gdzie powstaną siłownie, zadecydują lokalne społeczności podczas głosowania internetowego, które rozpocznie się już 10 maja 2017 roku.


24.02.2017
Nestlé zobowiązało się zredukować zawartość cukru w swoich produktach w Europie o 18 000 ton do 2020 roku. To blisko 5 mld kostek cukru!
Nestlé ogłosiło swoje zobowiązanie redukcji cukru w swoich produktach o co najmniej 18 000 ton. Wskutek tego do 2020 roku asortyment produktów firmy w Europie będzie miał średnio o 5% mniej cukru niż obecnie. Nestlé chce wesprzeć Komisję Europejską i państwa członkowskie UE, które mają opracować do końca tego roku plany działania dotyczące ulepszenia produktów spożywczych. Deklaracja redukcji cukru jest częścią większego pakietu globalnych zobowiązań Nestlé, który zostanie ogłoszony już 7 marca br.


21.02.2017
Złoty Laur Pomorskiej Nagrody Jakości dla Farm Frites Poland
16 lutego br. firma Farm Frites Poland otrzymała Złoty Laur w kategorii średnie przedsiębiorstwo, w XX edycji konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości, organizowanego przez Pomorską Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Gdańsku.


17.02.2017
Nowy POMYSŁ NA… idealnie kruche mięso pieczone w sosie – tylko z marką WINIARY!
Jednymi z ulubionych dań Polaków są potrawy z sosem, niemal połowa z nich to te z wykorzystaniem mięs. Wybierając rodzaj mięsa na codzienny obiad coraz chętniej sięgamy po czerwone mięso, najczęściej schab, karkówkę i mielone*. Teraz dzięki nowej linii WINIARY POMYSŁ NA… Pieczone w sosie, w prosty i szybki sposób możemy przyrządzić pyszne oraz sycące danie, bez konieczności wcześniejszego marynowania mięsa i gotowania sosu oddzielnie. Nowość od marki WINIARY to unikalna propozycja, dzięki której poporcjowane mięso oraz sos piecze się razem w woreczku. Mięso przygotowane w ten sposób jest kruche, miękkie i idealnie przyprawione. Przekonaj się sam, jak w krótkim czasie wypełnić dom pysznym aromatem oraz zaskakującym smakiem i spróbuj wszystkich trzech nowości od marki WINIARY!


13.02.2017
Ruszyła druga edycja akcji „Nestlé porusza Polskę” – do 10 marca mogą zgłaszać się gminy, które chcą zawalczyć o siłownie terenowe od Nestlé
Lepsza kondycja, szczuplejsza sylwetka i zwiększona odporność organizmu – to kilka korzyści wynikających z ćwiczenia na urządzeniach treningowych na świeżym powietrzu. Teraz siłownię plenerową można zdobyć bezpłatnie w konkursie „Nestlé porusza Polskę”. Wystarczy, że gmina zgłosi swój udział w akcji do 10 marca 2017 roku. Aż 16 siłowni terenowych od Nestlé trafi do tych gmin, których mieszkańcy i sympatycy wykażą się największą aktywnością w internetowym głosowaniu. Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń!


13.02.2017
Żywność jest jak moda, też podlega trendom
Każdy rok przynosi ze sobą zupełnie nowe trendy – w modzie, makijażu czy nawet kierunkach naszych podróży. Nie inaczej sprawa wygląda z jedzeniem. Jakie dietetyczne trendy tym razem opanują świat? Czym będziemy się inspirować w 2017 roku, by być pięknymi i tryskać witalnością?


07.02.2017
Czytaj etykiety! To się opłaca!
Sklepowe półki uginają się od produktów i kuszą nas mnogością asortymentu. Jak w gąszczu produktów znaleźć ten najlepszy dla siebie? Z pomocą przychodzą etykiety! Czytanie informacji zamieszczonych na opakowaniu to jeden z warunków podjęcia świadomej decyzji zakupowej.


06.02.2017
Marka Gotorade sponsorem klubu piłkarskiego TS Podbeskidzie
Firma PepsiCo podpisała umowę z klubem piłkarskim TS Podbeskidzie Bielsko-Biała, w ramach której znany na całym świecie napój izotoniczny Gatorade będzie służył zawodnikom i kibicom Podbeskidzia. Marka Gatorade znana jest wśród wszystkich miłośników sportu, zwłaszcza tych, którzy się realizują poprzez aktywność fizyczną.


24.01.2017
Krajanki WINIARY, płatki Nestlé CHEERIOS OATS oraz owocowe deserki w tubkach GERBER wśród najlepszych produktów FMCG w Polsce
Aż 3 produkty z portfolio Nestlé zostały docenione przez polskich konsumentów w plebiscycie „Najlepszy Produkt 2017 – Wybór Konsumentów". W najnowszej edycji konkursu Krajanki WINIARY zostały nagrodzone w kategorii Przetwory warzywno-owocowe, Nestlé Cheerios Oats wyróżniono wśród Produktów śniadaniowych, a owocowe deserki w tubkach GERBER zdobyły uznanie w kategorii Żywność dla dzieci w wieku 0-3 lat.


20.01.2017
Uśmiechnij się z Lay’s i przekaż uśmiech innym!
Niezwykła akcja Lay's, w której uśmiech niesie pomoc potrzebującym.


17.01.2017
Blue Monday nam niestraszny! Co jeść, by tryskać optymizmem?
Za nami jeden z najbardziej depresyjnych dni w roku, czyli Blue Monday. Niestety złe samopoczucie dopada nas nieco częściej niż tylko w trzeci poniedziałek stycznia. Co zrobić, żeby tryskać optymizmem przez cały rok? Jaki wpływ na nastrój mają nasze nawyki żywieniowe? Co jeść, by uśmiech towarzyszył nam nawet w szary zimowy dzień?


16.01.2017
Twoje dziecko wyjeżdża? Zatroszcz się o jego jadłospis już teraz!
Ferie zimowe za pasem. Ten okres to dla młodzieży nie tylko moment odpoczynku od nauki, ale także odskocznia od codziennej rutyny. Zapobiegliwi rodzice w dużej mierze zaplanowali już swoim pociechom wspomniane dwa tygodnie, posyłając je na obóz zimowy bądź organizując atrakcje w okolicy miejsca zamieszkania. Obmyślając wyjazd zachodzimy w głowę jak sprawić, by dziecko wróciło do domu zdrowe, pełne wrażeń i szczęśliwe. W tym celu warto rozważyć aspekt dotyczący żywienia naszych pociech – pomoże im to zachować energię oraz zmniejszyć ryzyko zachorowania.


09.01.2017
Nestlé Polska podsumowuje 2016 rok
Dla Nestlé 2016 to był rok jubileuszy. Firma celebrowała swoje 150-lecie. 75. urodziny skończyła marka WINIARY, a swoje 90. lat świętowała rzeszowska fabryka firmy. To jednak nie wszystko. Firma zaangażowała się w szereg projektów społecznych.


22.12.2016
Świąteczne zakupy Polaków
Już za kilka dni miliony Polaków zasiądą przy wigilijnym stole, aby wspólnie celebrować bożonarodzeniowy czas. Zanim to jednak nastąpi, czeka nas szał świątecznych zakupów. Jak wynika z najnowszych badań IBRIS, w tym roku Polacy planują wydać na święta 20 mld złotych. To o 8% więcej niż w 2015 roku.


21.12.2016
Rzecz o dobrych manierach przy wigilijnym stole
Wielkimi krokami zbliża się najbardziej oczekiwana w roku chwila! Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas – pełen pachnących potraw, mieniącej się tysiącami światełek choinki, góry prezentów i uśmiechniętych twarzy najbliższych. To właśnie w Wigilię przykładamy szczególną uwagę, aby wszystko było perfekcyjne, a rodzinne ciepło udzieliło się zarówno nam, jak i każdemu z naszych gości. Niepowtarzalny, świąteczny klimat z pewnością pomoże stworzyć znajomość dobrych manier! A zatem czas na lekcję savoir-vivre’u!


13.12.2016
PepsiCo na rzecz budowy bardziej zrównoważonego systemu żywności w Europie
Firma PepsiCo przyłączyła się do koalicji składającej się z 50 czołowych firm, uniwersytetów i partnerów naukowych związanych z branżą żywnościową tworząc EIT Food, inicjatywę Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT).


02.12.2016
Naukowcy Nestlé odkryli, jak zmniejszyć zawartość cukru w czekoladzie, zachowując jej słodki smak
Używając wyłącznie naturalnych składników, naukowcy Nestlé znaleźli sposób na zmniejszenie zawartości cukru w czekoladzie, przy jednoczesnym zachowaniu jej wyśmienitego słodkiego smaku.


25.11.2016
Podwójny jubileusz 90-lecia: dziecko z logo marki Gerber i Fabryka Nestlé w Rzeszowie wytwarzająca produkty Gerber obchodzą swoje urodziny!
Ann Turner Cook, znana jako „dziecko Gerbera”, właśnie skończyła 90 lat. Jako kilkumiesięczna dziewczynka została sportretowana przez przyjaciółkę swojej matki. Wkrótce po tym rysunek trafił na produkty producenta żywności dla dzieci i stał się oficjalnym znakiem towarowym firmy. W tym miesiącu 90. urodziny obchodzi również Fabryka Nestlé w Rzeszowie.


22.11.2016
Sukcesy środowiskowe PepsiCo w Polsce doceniane i nagradzane!
PepsiCo zostało ostatnio wyróżnione prestiżową nagrodą „Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny 2016” za oszczędność energii w polskich zakładach firmy. PepsiCo otrzymało także wyróżnienie w konkursie„Eko-odpowiedzialni w Biznesie" za swoją politykę opartą na zrównoważonym rozwoju i dbałości o środowisko. W lutym br. firma została też podwójnie nagrodzona – statuetką oraz godłem „Eko Inspiracja 2015”.


18.11.2016
PEPSICO zwycięzcą badania satysfakcji współpracy według sieci handlowych w Polsce
Firma PepsiCo została sklasyfikowana na 1. miejscu przez działające w Polsce sieci handlowe pod względem satysfakcji współpracy z dostawcami produktów z kategorii dóbr szybkozbywalnych. W badaniu FMCG, typu Core Benchmark Set, zrealizowanym przez Advantage Group w 2016 roku, dziewiętnastu znanych producentów z branży FMCG zostało ocenionych przez trzynaście głównych sieci handlowych.


18.11.2016
Nestlé na podium w rankingu TOP Marka
Firma Nestlé Polska zdobyła w najnowszym rankingu TOP Marka, przygotowanym przez magazyn Press i Press-Service Monitoring Mediów, drugie miejsce w branży artykułów spożywczych. Przy tworzeniu klasyfikacji przeanalizowano blisko 18 milionów publikacji.


16.11.2016
115 000 młodych Europejczyków skorzystało już z Sojuszu dla Młodych, w tym samo Nestlé zaoferowało aż 32 000 szans zatrudnienia
Od 2014 roku programem „Sojusz dla Młodych” (ang. „Alliance for YOUth”) zostało objętych łącznie 115 000 młodych Europejczyków, w tym w Polsce prawie 2000 osób. Firmy zaangażowane w Sojusz jednak na tym nie poprzestają – do 2020 roku zaoferowały stworzenie dla ludzi młodych kolejnych 230 000 miejsc pracy, staży i praktyk w całej Europie. Sam inicjator Sojuszu – firma Nestlé, zobowiązała się do utworzenia 35 000 nowych szans zatrudnienia, w tym przygotowania 15 000 ofert staży i praktyk dla młodych ludzi.


19.10.2016
Nestlé House najlepszym certyfikowanym budynkiem ekologicznym!
Nestlé House to jeden z budynków nagrodzonych w 6. edycji prestiżowego konkursu organizowanego przez Polish Green Building Council PLGBC. Rozdanie nagród odbyło się na początku października podczas VI PLGBC Green Building Symposium w Warszawie.


14.10.2016
Pasja Polaków do gotowania
Jedzenie to już nie tylko dostarczenie do organizmu niezbędnych składników odżywczych – jedzenie, a właściwie jego przyrządzanie urosło do rangi pewnego hobby i pasji. Chcemy cieszyć się tym, co jemy, celebrować nasze posiłki. Stale powstają nowe programy kulinarne: znani kucharze przemierzają tajemnicze zakątki świata i gotują lokalne potrawy, dzieci zawstydzają swoich rodziców popisami kulinarnymi, a dorośli walczą o tytuł najlepszego kucharza amatora. Ogromną popularność zdobyły również kanały na YouTube o gotowaniu i blogi kulinarne. Skąd ten fenomen na gotowanie w domu?


12.10.2016
Pracownicy WINIARY zasadzili nowe drzewa w Kaliszu!
W poniedziałek, 10 października, przedstawiciele fabryki WINIARY, należącej do Nestlé, razem z Prezydentem Miasta Kalisza Grzegorzem Sapińskim, zasadzili 15 nowych drzew obok kaliskiego Aquaparku. Drzewa to coroczny prezent dla miasta i jego mieszkańców od fabryki.


30.09.2016
Pracownicy Nestlé pobiegną w 36. Międzynarodowym Biegu Ulicznym Ptolemeusza w Kaliszu
2 października 2016 roku w Kaliszu odbędzie się 36. Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza. Sponsorem głównym wydarzenia są WINIARY, które w tym roku świętują swoje 75-lecie, oraz Dział Kulinariów Nestlé Polska. W zawodach wezmą udział przedstawiciele Zarządu Nestlé Polska, dyrektorzy zakładów produkcyjnych i pracownicy Winiary – w sumie około 50 osób. W Biegu Ptolemeusza wystartuje również prezydent Kalisza, Grzegorz Sapiński.


29.09.2016
Nestlé liderem w branży spożywczej w rankingu Diversity and Inclusion Index
Firma Nestlé została doceniona za promowania idei równego traktowania i wdrażania polityki zarządzania różnorodnością w organizacji. Koncern zajął wysokie trzynaste miejsce i pierwsze wśród firm spożywczych w rankingu Thomson Reuters Diversity and Inclusion Index (D&I), oceniającym przedsiębiorstwa pod względem polityki na rzecz pracowników.


13.09.2016
Nestlé wspiera Europejski Tydzień Sportu
13 września rozpoczyna się Europejski Tydzień Sportu, którego partnerem na poziomie europejskim jest program Nestlé Healthy Kids oraz organizacja EuroActive, reprezentowana w Polsce przez Polski Związek Pracodawców Fitness. Program został zainicjowany przez Komisję Europejską w ramach projektu Active Learning dla Dzieci w Szkołach (ALCIS) w 10 krajach europejskich, w tym Polsce. W ramach programu zorganizowane zostaną zajęcia grupowe w klubach fitness, a nauczyciele przeprowadzą specjalne lekcje o tym jak ważny jest sport i prawidłowe odżywanie dla rozwoju człowieka. W sumie w Polsce w projekcie weźmie udział 2000 dzieci, 20 szkół i 14 klubów fitness.


12.09.2016
Coca-Cola HBC wyróżniono wśród liderów zrównoważonego biznesu
Coca-Cola HBC zdobyła tytuł lidera zrównoważonego biznesu w opublikowanym dziś rankingu Dow Jones Sustainability Indices. Firma uzyskała 90 punktów, czyli o 40 punktów więcej niż średnia dla całej branży napojowej i zarazem o 3 punkty więcej niż rok wcześniej.


18.07.2016
6 edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” marki WINIARY dobiegła końca
2 500 szkół, 180 000 uczniów i 3 100 nauczycieli – oto bilans kolejnej, 6 edycji programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” marki WINIARY. Ogólnopolski program edukacyjny realizowany od 2010 roku na stałe wpisał się w kalendarz pracy gimnazjalistów. Czym po 6 latach organizator zaskoczył uczestników akcji? Niespodzianek było kilka, a potwierdzają to słowa zaangażowanych w program!


18.07.2016
Znamy już wyniki głosowania na siłownie terenowe od Nestlé!
Internauci zadecydowali – w Hajnówce, Markach, Pabianicach oraz 13 innych lokalizacjach powstaną siłownie terenowe ufundowane w ramach programu „Nestlé porusza Polskę” zorganizowanego z okazji 150-lecia działalności firmy. W ogólnopolskim plebiscycie Nestlé konkurowało ze sobą aż 710 lokalizacji w całej Polsce.


05.07.2016
Nestlé w czołówce najlepszych pracodawców na świecie
W najnowszym rankingu portalu LinkedIn „Top Attractors”, czyli ogólnoświatowym zestawieniu pracodawców, którzy najskuteczniej przyciągają talenty, Nestlé zajęło 12. z 40. wyróżnionych miejsc. Międzynarodowy koncern został również uznany za jednego z najatrakcyjniejszych pracodawców na świecie w rankingu Universum 2016.


27.06.2016
Nestlé partnerem w międzynarodowym programie przeciw marnowaniu żywności
Marnowanie żywności jest plagą współczesnego świata – szacuje się, że aż jedna trzecia żywności produkowanej globalnie ląduje na śmietniku. By walczyć z tym problemem, powołano właśnie międzynarodowy program ramowy, w którym udział bierze Nestlé jako wiodący, światowy producent żywności. Pierwszym krokiem partnerstwa firm i organizacji przeciw marnowaniu żywności jest ustanowienie międzynarodowych standardów do mierzenia strat żywności.


27.06.2016
Nestlé wspiera Unię Europejską w stworzeniu polityki na rzecz lepszej żywności
Ponad 300 osobistości ze świata polityki Unii Europejskiej, ambasadorów, przedstawicieli unijnych instytucji, organizacji pozarządowych oraz ekspertów ds. żywienia spotkało się na obchodach 150-lecia Nestlé, które miały miejsce 21 czerwca w Brukseli. Podczas uroczystości dyskutowano o zrównoważonym rozwoju, przyszłości żywienia i zobowiązaniach Nestlé wobec społeczeństwa. Spotkanie było również okazją do przedstawienia stanowiska międzynarodowego koncernu wobec problemów żywieniowych, z którymi boryka się cała Europa.


03.06.2016
Dzień Dziecka na sportowo: „Lekkoatletyka dla Każdego” w Włocławku
Włocławek postawił na sportowy Dzień Dziecka. Z tej okazji na mieszkańców miasta czekało wiele sportowych atrakcji zorganizowanych w ramach programu „Lekkoatletyka dla Każdego”. 1 czerwca na Placu Grodzkim przed Wzorcownią powstało Miasteczko Lekkoatletyczne, gdzie można było m.in. skorzystać z porad dietetycznych udzielanych przez ekspertów ds. żywienia Nestlé. Następnego dnia, 2 czerwca, na stadionie OSiR odbyły się zawody lekkoatletyczne – „O uśmiech dziecka”, w którym wzięło udział około 1000 dzieci.


26.05.2016
Nestlé sygnowało Kartę Różnorodności
Nestlé Polska dołączyło właśnie do grona firm, które podpisały Kartę Różnorodności, zobowiązując się tym samym do promowania idei równego traktowania i wdrażania polityki zarządzania różnorodnością w organizacji. Uroczyste sygnowanie Karty odbyło się w ramach obchodów III Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności, a gościem specjalnym wydarzenia była Sylwia Spurek, Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich ds. Równego Traktowania.


25.05.2016
Nestlé już od 150 lat wspiera mamy na całym świecie: świętujemy Dzień Matki!
Mleko kobiece jest najlepszym pokarmem dla niemowląt. Zdarzają się jednak sytuacje, w których karmienie piersią nie jest możliwie, a dla żywienia dziecka potrzeba bogatej w odżywcze składniki alternatywy. Półtora wieku temu pierwszy pokarm zastępczy dla niemowląt opracował szwajcarski aptekarz Henri Nestlé. Od tego czasu nieprzerwanie firma Nestlé wpiera mamy, dostarczając produkty dla niemowląt i dzieci, dzięki którym mogą rozwijać się prawidłowo i zdrowo rosnąć.


18.05.2016
Nestlé po raz kolejny wśród liderów działań na rzecz zrównoważonego rozwoju w rankingu Oxfam
W najnowszym raporcie „Behind the Brands”, przygotowanym przez międzynarodową organizację humanitarną Oxfam, Nestlé po raz kolejny zostało sklasyfikowane na drugim miejscu, uzyskując wynik na poziomie 69%. Koncern został doceniony m.in. za działania na rzecz ochrony środowiska, zapobieganie wycinaniu lasów, podejmowane inicjatywy na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet w łańcuchu dostaw oraz działania mające na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych.


17.05.2016
Eko-Aplikacja PEPSICO uczy dzieci zgniatać puste butelki!
Firma PepsiCo działa zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju i stale poszukuje innowacyjnych sposobów pozwalających ograniczać swój wpływ na środowisko. PepsiCo angażuje się także w działania edukacyjne kształtujące proekologiczne zachowania konsumentów. Dlatego firma zleciła opracowanie edukacyjnej eko-aplikacji Up Up Hippo (upuphippo.com) na smartfony dla dzieci. Dzięki niej najmłodsi poprzez zabawę uczą się zgniatać plastikowe butelki po napojach.


29.04.2016
Ponad 4 lata bezpiecznej pracy w fabryce Nestlé w Rzeszowie
Zapewnienie przyjaznego i bezpiecznego środowiska pracy jest priorytetem w Nestlé. Dzięki staraniom kierownictwa, znakomitej współpracy ze strony pracowników w kwestii przestrzegania zasad BHP oraz efektywnemu systemowi zarządzania bezpieczeństwem pracy, fabryka produktów dla niemowląt i dzieci Nestlé w Rzeszowie już od ponad 4 lat pracuje bezwypadkowo.


25.04.2016
Fabryki Nestlé w Namysłowie i Rzeszowie dbają o środowisko
Kolejne dwie fabryki Nestlé spełniły ważne założenie inicjatywy „Zero odpadów”. Zarówno w fabryce lodów w Namysłowie, jak i w zakładzie Gerber w Rzeszowie z sukcesem wdrożono program „Zero odpadów na składowisko”, co potwierdził audyt europejskiej firmy certyfikującej Bureau Veritas. Odpady z obu fabryk poddawane są recyklingowi, kompostowaniu, regeneracji lub innym procesom odzysku i nie trafiają na składowiska. Inicjatywa Nestlé to ważny krok w kierunku ochrony środowiska naturalnego


25.04.2016
www.Nestle.com najlepszą stroną korporacyjną
W najnowszym międzynarodowym rankingu Bowen Craggs Index of Online Excellence 2016, strona internetowa Nestle.com została uznana za najlepszą stronę firmową spośród 200 serwisów internetowych należących do największych międzynarodowych firm.


14.04.2016
Zbigniew Bródka ambasadorem programu „Nestlé porusza Polskę”
Zbigniew Bródka, polski łyżwiarz szybki i złoty medalista olimpijski, został ambasadorem programu „Nestlé porusza Polskę”. To jubileuszowa inicjatywa Nestlé z okazji 150-lecia firmy, propagująca aktywny styl życia oraz ruch na świeżym powietrzu. Firma ufunduje 16 nowoczesnych siłowni terenowych w całym kraju. Internetowe głosowanie na lokalizacje siłowni trwa do 6 lipca na www.NestlePorusza.pl.


14.03.2016
Studenci powalczą o staż – ruszyła rekrutacja do programu Mars Business Experience
Po raz kolejny studenci i absolwenci z całej Polski mają szansę dołączyć do specjalnego programu stażowego realizowanego przez Mars Polska. 1 marca ruszyła rekrutacja na Mars Business Experience, na który można aplikować za pośrednictwem strony marskariera.pl. Kandydaci, którzy dołączą do programu, od razu otrzymają samodzielne stanowisko i będą realizować odpowiedzialne zadania, wynikające z realnych potrzeb biznesowych firmy. Mars Business Experience to szansa na wyjątkową podróż w świat wielkiego biznesu i pierwszy krok do kariery zawodowej.


10.03.2016
PepsiCo obniża o jedną czwartą zużycie energii i wody w swoich zakładach w Polsce
PepsiCo odnotowało wymierne sukcesy w ograniczaniu wpływu swoich czterech polskich zakładów na środowisko. W ciągu ostatnich 6 lat firma obniżyła zużycie energii i wody na jednostkę gotowego produktu średnio o jedną czwartą. Ponad 99% odpadów produkcyjnych PepsiCo trafia do recyklingu.


08.03.2016
Rekrutacja na praktyki letnie w Nestlé już otwarta
Jak co roku w marcu, firma Nestlé rozpoczęła rekrutację na praktyki letnie w swojej warszawskiej centrali oraz oddziałach w Kaliszu, Nowej Wsi Wrocławskiej, Rzeszowie, Namysłowie, Kargowej i Nałęczowie. Pierwszy krok to wysłanie aplikacji poprzez stronę internetową firmy. Można to zrobić do 15 kwietnia. Ci, którzy nie są zdecydowani, jakie praktyki wybrać, mogą wziąć udział w Największych Targach Pracy i Praktyk w Polsce - Absolvent Talent Days, które już w czwartek odbędą się na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.


03.03.2016
Ostatnia szansa na siłownie terenowe od Nestlé
Siłownie na świeżym powietrzu stają się coraz bardziej popularne. Umiejscowione przy placu zabaw umożliwiają wykonywanie ćwiczeń rodzicom doglądającym bawiących się dzieci, a wybudowane w parku stwarzają okazję do aktywności fizycznej nie tylko nastolatkom, ale i spacerującym seniorom. Trening na świeżym powietrzu jest też ekonomiczną alternatywą dla płatnych obiektów, na które nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Koszt zakupu urządzeń treningowych i organizacji siłowni pod chmurką ponoszą zazwyczaj gminy. Teraz taką siłownię można zdobyć bezpłatnie w konkursie „Nestlé porusza Polskę”. Wystarczy, że gmina zgłosi swój udział w akcji do 10 marca 2016 roku. Aż 16 siłowni terenowych od Nestlé trafi do tych gmin, których mieszkańcy i sympatycy wykażą się największą aktywnością w internetowym głosowaniu.


10.02.2016
Nestlé współpracuje z Fundacją Didiera Drogby
Fundacja Didiera Drogby i Nestlé połączyły siły na rzecz wspierania edukacji dzieci z Wybrzeża Kości Słoniowej. Fundacja Didiera Drogby została utworzona w 2007 roku w celu niesienia praktycznej pomocy Afrykanom, zwłaszcza w kwestiach związanych z edukacją i zdrowiem. Pomoc ta jest szczególnie potrzebna w kraju, z którego pochodzi Drogba, tj. na Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie z powodu ubóstwa wiele dzieci, zamiast uczyć się, pracuje razem z rodzicami. W ramach porozumienia między Didierem Drogbą a Nestlé ogłoszono ponadto, że KitKat jest obecnie pierwszą na świecie globalną marką słodyczy produkowaną w 100% ze zrównoważonych dostaw kakao.


04.02.2016
Idol nastolatków w programie edukacyjnym WINIARY „Żyj smacznie i zdrowo”
Marka WINIARY wyszła naprzeciw odbiorcom autorskiego programu „Żyj smacznie i zdrowo” i nawiązała współpracę z jednym z najchętniej oglądanych polskich nastoletnich vlogerów! Blow ma już ponad 1 550 000 subskrybentów na portalu YouTube, 236 tys. obserwatorów na Instagramie oraz ponad 600 tys. polubień na Facebooku. Na czym polega jego współpraca z programem edukacyjnym marki WINIARY „Żyj smacznie i zdrowo”?


21.01.2016
Ekologiczne inwestycje Nestlé w fabryce słodyczy w Kargowej
W zakładzie produkcyjnym Nestlé w Kargowej w woj. lubuskim, gdzie powstają m.in. batony LION i wafelki PRINCESSA, trwają prace mające na celu odzysk energii z komina pieca waflowego. Metamorfozę przechodzi także cały system wytwarzania ciepła. W efekcie tych ekologicznych inwestycji, które zakończą się w pierwszym kwartale 2016 roku, zużycie gazu wykorzystywanego na cele cieplne w fabryce w Kargowej zmniejszy się o 38%, a zużycie wody w kotłowni aż o 61%.


17.12.2015
Wolontariusze Wrigley Poland po raz piąty posprzątali Poznań!
Ponad 31 000 litrów uprzątniętych suchych liści, 60 umytych okien, 120 zasadzonych krzewów i 60 m2 rozłożonej sztucznej trawy – to tylko niektóre z prac wykonanych w październiku przez wolontariuszy Mars Volunteer Program w Poznaniu.


19.11.2015
Nestlé tworzy możliwości zatrudnienia młodzieży
Nestlé tworzy możliwości zatrudnienia młodzieży na całym świecie współpracując ze swoimi partnerami biznesowymi - case study.


18.11.2015
Sojusz dla Młodych dołącza do Europejskiego Paktu na Rzecz Młodzieży
Aby zwiększyć szanse młodzieży na rynku pracy, a w szczególności poprawić dostęp do ofert pracy, praktyk oraz staży, Nestlé i powołany przez firmę Sojusz dla Młodych (ang. Alliance for YOUth) przyłączyli się w charakterze współinicjatorów do ogłoszonego dziś w Brukseli Europejskiego Paktu na Rzecz Młodzieży (ang. European Pact for YOUth).


16.11.2015
Adopciaki.pl – case study
W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości od dziś do końca tygodnia pracownicy Nestlé będą propagować przedsiębiorczość, dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem pod hasłem “Współpraca się opłaca!”. Każdego dnia firma prezentować będzie inne studium przypadku promujące przedsiębiorczość i pokazujące jakie wymierne korzyści może przynieść aktywna biznesowa i życiowa postawa.
Dziś pierwszy case: Adopciaki.pl.
Adopciaki.pl to realizowany przez fundację Viva! w partnerstwie z Nestlé program odpowiedzialnej adopcji zwierząt.


13.11.2015
Nestlé przystąpiło do Koalicji Na Rzecz Przedsiębiorczości. Współpraca się opłaca!
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ang. Global Entrepreneurship Week) to odbywające się każdego roku w prawie 150 krajach na całym świecie warsztaty, spotkania i inne wydarzenia na rzecz promowania aktywnej postawy wobec życia, rozwoju i podejmowania biznesowych inicjatyw. W tym roku do koalicji przystąpiła także firma Nestlé Polska.


27.10.2015
Jest praca dla młodych! 40 studentów i absolwentów zatrudniono na stałe po letnich praktykach w Nestlé
Pracę po zakończeniu 3-miesięcznej letniej płatnej praktyki w Nestlé zaproponowano w centrali firmy w Warszawie aż 22 osobom. Młodzież wesprze m.in. działy sprzedaży, marketingu, Customer Service, księgowości, kontrolingu czy HR. Oferty pracy otrzymali także praktykanci w oddziałach firmy w Kaliszu, Nowej Wsi Wrocławskiej, Namysłowie, Kargowej i Rzeszowie. Łącznie w całym kraju po praktykach zatrudniono aż 40 z 74 studentów i absolwentów.


22.10.2015
Unilever osiąga kolejny etap w realizacji projektu „Zero odpadów”
Unilever w Europie stał się firmą, która nie przekazuje już odpadów (innych niż niebezpieczne) na składowiska.


20.10.2015
Poznaj się na tłuszczach!
Czy tłuszcze są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu? Które z nich są dobre dla zdrowia? Jak wpleść w dietę „dobre” tłuszcze? To pytania, które zazwyczaj zadają osoby chcące zadbać o zdrowy styl życia lub borykające się z chorobami układu krążenia. Jednak eksperci przekonują, że na rodzaj spożywanego tłuszczu powinien zwrócić uwagę każdy z nas. Taki też cel przyświeca nowej kampanii edukacyjnej „Poznaj się na tłuszczach”, której patronują wiodące w naszym kraju instytucje wyznaczające normy w zakresie żywienia, w tym Instytut Żywności i Żywienia i Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością.


16.10.2015
Światowy Dzień Żywności 2015 - Marka Knorr włącza się w inicjatywę ONZ
16 października obchodzony jest Światowy Dzień Żywności proklamowany przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). Ten szczególny dzień jest znakomitą okazją do zwrócenia uwagi na globalny problem głodu i niedożywienia, z którym walkę podejmuje także Unilever na czele z marką Knorr.


14.10.2015
„Zero odpadów” w Nestlé w Kaliszu
W lipcu 2015 roku fabryka WINIARY w Kaliszu spełniła założenie deklaracji Nestlé „Zero odpadów”. To aż pięć lat przed upływem planowanego terminu! Dzięki temu już teraz 100% odpadów z fabryki Nestlé w Kaliszu trafia do odzysku – recyklingu, kompostowania, procesu biogazowania, regeneracji, wykorzystania jako paliwo lub inny środek wytwarzania energii. Odpady są traktowane jako zasoby, a nie kłopotliwy temat. To wartość dodana dla środowiska i lokalnej społeczności.


12.10.2015
Wolontariusze na start – jesienna odsłona Mars Volunteer Program!
Jesień to szczególnie intensywny okres dla wolontariuszy Wrigley Poland oraz Mars Financial Services. To właśnie teraz wyjątkowo mocno wzrasta zaangażowanie
w działania na rzecz środowiska i lokalnych społeczności w ramach wolontaryjnego programu pracowniczego „Mars Volunteer Program”. W tym roku Współpracownicy Wrigley oraz MSF wybrali aż sześć miejsc, które otoczą szczególną opieką. Zadbają
o tereny Ogrodu Botanicznego oraz Starego Zoo, wesprą dwa Domy Pomocy Społecznej, szkołę Podstawową oraz Przedszkole.


08.10.2015
Pracownicy Nestlé w Kaliszu wysprzątali Las Winiarski. Zebrali pół tony śmieci!
Załoga zakładu produkcyjnego WINIARY jak co roku posprzątała Las Winiarski. Aż 191 osób z kaliskiego oddziału Nestlé zebrało pół tony odpadów. To już szósty rok troski pracowników WINIAR o ich las.


05.10.2015
Unilever wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ
25 września 2015 Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła 17 Globalnych Celów Zrównoważonego Rozwoju. Mają one pomóc dokonać w ciągu następnych 15 lat trzech osiągnięć: wyeliminować skrajne ubóstwo, walczyć z nierównościami i wstrzymać zmiany środowiskowe. Opracowane cele to drogowskaz aby uczynić ten plan realnym. Do wyzwania włączyła się również firma Unilever.


02.10.2015
Biegaj z Nestlé w Kaliszu
W niedzielę 4 października w Kaliszu odbędzie się 35. Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza 2015. Nestlé jest Sponsorem Głównym wydarzenia. To jednak nie jedyna aktywność firmy – w biegu weźmie udział 29 pracowników Nestlé, dla których utworzono dodatkową klasyfikację – Puchar Najszybszego Biegacza. Na starcie Biegu Ptolemeusza staną ramię w ramię z innymi przedstawicielami lokalnego biznesu oraz władzami miasta. Udział w biegu zadeklarował też Prezydent Kalisza – Grzegorz Sapiński.


28.09.2015
Nestlé komentuje nowelizację ustawy o promocji zatrudnienia. To nowa szansa na pracę dla młodych!
– Bezrobocie wśród ludzi młodych od lat utrzymuje się na wysokim poziomie mimo regularnych niewielkich tendencji spadkowych. Osoby do 25. roku życia to grupa, w której bezrobocie jest najwyższe spośród wszystkich grup wiekowych. Nestlé od lat prowadzi działania na rzecz właśnie tej grupy wiekowej i wspierania jej we wchodzeniu na rynek pracy.


23.09.2015
Nestlé kolejny raz wyróżnione Certyfikatem HR Najwyższej Jakości
Już po raz drugi firma Nestlé została wyróżniona przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (PSZK) za wzorcowe praktyki zarządzania zasobami ludzkimi. To już 3. edycja badania doceniającego pracodawców prowadzących wzorową politykę personalną i wyznaczających trendy HR w Polsce.


21.09.2015
Nestlé wyróżnione w prestiżowym zestawieniu firm odpowiedzialnych społecznie – Dow Jones Sustainability Index
Działania z zakresu zrównoważonego rozwoju, w tym oszczędności wody i energii, zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, zapobieganie powstawaniu odpadów, poddawanie powstałych odpadów procesom odzysku, w tym recyklingowi, oraz optymalizacja opakowań to tylko niektóre z działań, które przyczyniły się do wysokiej pozycji Nestlé w prestiżowym rankingu Dow Jones Sustainability Index (DJSI) 2015. W dziedzinie troski o środowisko firma uzyskała imponujący wynik 99 na 100 i jest jednocześnie liderem w branży producentów żywności.


16.09.2015
Zamiast „kanapki z niczym”, pudełko ze zdrową sałatką – czyli jak jedzą studenci
Nowy rok akademicki rozpocznie się już niebawem. Okres studiów to dla wielu młodych ludzi czas zmian i kolejny krok ku wejściu w dorosłość. Część z nich wyjeżdża z rodzinnych stron, zmienia otoczenie i zaczyna nowy etap w życiu. O studenckim życiu krążą już legendy, głównie w związku ze studencką dietą. Na szczęście w ostatnim czasie mit głodnego studenta gotującego parówki w czajniku i jedzącego „kanapki z niczym” zaczyna się zmieniać.


08.09.2015
Nestlé w Kaliszu dba o przestrzeń przyjazną dzieciom
Po raz kolejny przedstawiciele zakładu WINIARY należącego do Nestlé Polska S.A. zadbali o przyjazną przestrzeń miejską. Tym razem otoczyli opieką teren Publicznego Przedszkola nr 20 przy ulicy Chełmskiej 6 w Kaliszu. Posadzili klony i tuje, stworzyli żywopłot i zadbali o istniejący drzewostan. Akcję, jak co roku, wspierał także Prezydent Miasta Kalisza, Pan Grzegorz Sapiński.


03.09.2015
Nestlé tworzy możliwości zatrudnienia młodzieży na całym świecie
Nestlé rozszerzyło Europejską Inicjatywę Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych Nestlé needs YOUth na pozostałe kontynenty. W lutym 2015 roku firma zapowiedziała jej globalny rozwój, począwszy od Meksyku. Teraz szanse na wejście na rynek pracy dostanie 900 000 osób w obu Amerykach.


01.09.2015
PepsiCo inwestuje w energooszczędność
Koncern PepsiCo zainwestował w nowe linie produkcyjne na Ukrainie. Dzięki wdrożeniom fabryki należące do PepsiCo mają zużywać o 42 proc. mniej energii.


24.08.2015
Nietypowa kampania Nestlé w Berlinie
Należąca do rodziny Nestlé marka Nescafé zachęcała nieznajomych w Berlinie do poznania się przy kawie. W ramach nietypowej akcji marketingowej przy przejściu dla pieszych przygotowano specjalne automaty do kawy imitujące przyciski wywołujące zielone światło.


03.08.2015
Frito-Lay opatentuje opakowanie umożliwiające podgrzewanie jego zawartości
Firma Frito-Lay złożyła do Europejskiego Urzędu Patentowego wniosek o opatentowanie opakowania umożliwiającego podgrzewanie jego zawartości w mikrofalówce. Wynalazek służyć może podgrzewaniu m.in. chipsów ziemniaczanych, nachosów, płatków kukurydzianych, krakersów czy precli - donosi portal Bakery and Snacks.


31.07.2015
Nestlé i EpiGen badają wpływ diety matki na zdrowie i geny dziecka
To pierwsza tego typu kliniczna próba, podczas której Centrum Badawcze Nestlé przeanalizuje czy spożywanie określonej mieszanki składników odżywczych i probiotyków w trakcie i przed ciążą może wpłynąć na poprawę jakości zdrowia matek i ich dzieci. Badania te są pierwszym wspólnym projektem Centrum Badawczego Nestlé i Międzynarodowego Konsorcjum Badawczego EpiGen.


16.07.2015
Nestlé i WINIARY już od 20 lat razem
20 lat temu firma Nestlé podjęła decyzję o strategicznym zainwestowaniu w znaną kaliską fabrykę WINIARY, włączając ją tym samym do rodziny Nestlé. Od tego czasu zakład ten przeszedł całkowitą metamorfozę. Inwestor go zmodernizował i zapewnił marce WINIARY silną pozycję na rynku kulinariów. Teraz kaliszanie świętują 20-lecie mariażu polskiej tradycji kulinarnej i światowego know-how.


15.07.2015
Jarosław Świgulski został szefem Mars Food na Amerykę Północną.
Polak od 1 lipca jest odpowiedzialny za strategię rozwoju oraz działalność operacyjną firmy na rynkach w USA i w Kanadzie. Będzie też odpowiadał za strategię i inwestycje w segmencie Food w Brazylii, a także za globalną strategię marki Uncle Ben’s.


26.06.2015
50% mniej odpadów spożywczych. Nestlé zobowiązuje się do dalszych działań na rzecz niemarnowania żywności.
Nestlé i inni członkowie Forum Dóbr Konsumpcyjnych (Consumer Goods Forum, CGF) zobowiązali się do zmniejszenia o połowę ilości odpadów żywnościowych w całej swojej działalności do 2025 roku w porównaniu z rokiem 2016 i wspierania celów ONZ w tym zakresie.


11.06.2015
Marki rozwijane zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju odnotowują dwukrotnie wyższe wzrosty - Unilever podsumowuje cztery lata realizacji planu „Życie w sposób zrównoważony”
W tym roku mijają już cztery lata odkąd działania mające na celu poprawę zdrowia i samopoczucia ludzi oraz zmniejszenie wpływu firmy na środowisko naturalne stały się integralną częścią strategii biznesowej firmy Unilever. Przez ten czas spółka na całym świecie analizuje, w jaki sposób zrównoważony rozwój wpływa na wzrost, pozwala na kontrolę kosztów i zapewnia sprawne zarządzanie ryzykiem. Wnioski są jasne – marki rozwijane w sposób zrównoważony cieszą się zaufaniem konsumentów oraz notują wyższe wzrosty sprzedaży.


14.05.2015
Nestlé i Google łączą siły, żeby tysiącom ludzi na całym świecie umilić ich codzienne przerwy
Nestlé i Google wystartowały z nową globalną kampanią „YouTube my break”. Dzięki temu posiadacze telefonów komórkowych z systemem Android podczas swoich przerw będą mogli szybko i sprawnie wyszukać najpopularniejsze filmy na YouTube i podzielić się nimi z przyjaciółmi.


06.05.2015
Ponad cztery tysiące zgłoszeń do Można Inaczej 2015 - rusza II etap akcji
Z końcem kwietnia zakończył się pierwszy etap YouTube’owego talent show „Można Inaczej” organizowanego wspólnie przez Hoop Colę i Agora Internet Artists. To już druga edycja akcji w której Hoop Cola przy wsparciu znanych youtuberów poszukuje nowych gwiazd polskiej wersji serwisu.


14.04.2015
Polak potrafi! Historia polskiego managera, który zrobił karierę za granicą
Leszek Wącirz to były koszykarz, przedstawiciel handlowy, a dziś dyrektor działu wyrobów kulinarnych Nestlé Italia. Historia jego kariery może być inspirująca dla wszystkich młodych ludzi. To przykład, że „chcieć – znaczy móc”. Dzięki IV edycji Konkursu Żywieniowego dla studentów i absolwentów „Natalia Honorata Witalna” każdy uczestnik ma szansę poznać go osobiście.


08.04.2015
Nestlé prezentuje, jak powstaje bezpieczna żywność i jak przygotowywać ją w naszych domach
Od 1948 roku, 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Bezpieczeństwa. Cały świat zwraca wówczas uwagę na najbardziej priorytetowe problemy zdrowotne społeczeństwa. Każdego roku Światowa Organizacja Zdrowia wybiera temat przewodni – tym razem jest nim „Bezpieczeństwo Żywności”. Nestlé – wiodąca firma w zakresie żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia, zdradza, jak w praktyce zapewnić bezpieczeństwo żywności od procesu produkcji przez dystrybucję, aż po moment, gdy trafia ona na rodzinne stoły. Nestlé prezentuje też 7 porad, jak przygotowywać posiłki bezpiecznie, smacznie i zdrowo.


24.03.2015
Rockstar otworzył sezon rowerowy widowiskowymi zawodami downmall
Wyjątkowy event "Porusz swoje miasto" podbił serca publiczności


20.03.2015
Hoop Cola i youtuberzy szukają wschodzących gwiazd youtube’a
Pierwszego dnia wiosny, 21. marca 2015 r. Hoop Cola rusza z kolejną edycją internetowego talent show „Można inaczej”. Hoop Cola po raz kolejny zaangażuje do współpracy gwiazdy polskiego youtube’a i wspólnie z nimi będzie poszukiwać tym razem trzech wyjątkowych osobowości polskiej wersji serwisu. Tego dnia, akcja zostanie zainaugurowana również w „realu” na ulicach Warszawy i w programie Dzień Dobry TVN, a otworzy ją oficjalnie - Titan The Robot!


17.03.2015
Nestlé otwiera drzwi do kariery
16 marca ruszyła IV edycja „Konkursu Żywieniowego” dla studentów i absolwentów firmy Nestlé. Na uczestników zabawy czekają niezwykle atrakcyjne nagrody, m.in. staże, wyjazd do Mediolanu czy udział w konferencji żywieniowej. Zatem dla studentów i absolwentów drzwi do kariery stają otworem. Wystarczy wykorzystać tę szansę.


02.03.2015
Nestlé zapewni żywność dla pilotów udających się w pierwszą w historii podróż dookoła świata samolotem zasilanym energią słoneczną
Nestlé przygotuje zbilansowane i pełne wartości odżywczych pożywienie dla pilotów udających się w przyszłym tygodniu w pierwszą w historii podróż dookoła świata samolotem zasilanym energią słoneczną. Producent żywności jest jednym z partnerów projektu Solar Impulse.


26.02.2015
Druga odsłona kampanii Gwarancja Jakości QAFP
Z początkiem marca 2015 r. rozpocznie się kolejna, druga już odsłona kampanii „Gwarancja Jakości QAFP” na bilbordach. Wielkoformatowe plakaty będą widoczne w całej Polsce w 345 lokalizacjach m.in. na terenie Warszawy, Poznania, Łodzi, Wrocławia, Katowic czy Sosnowca aż do 30 kwietnia. W marcu jesteśmy obecni w 175 lokalizacjach w kwietniu w 170. Dodatkowo po raz pierwszy reklama apetycznych wędlin i mięs pojawi się w warszawskim metrze.


28.01.2015
Finał akcji „Projekt: Praca” – powstał program „Absolwent na rynku pracy”
Jak pomóc młodym znaleźć pracę w czasach, gdy wykształconych osób jest coraz więcej, miejsc pracy niewiele, a konkurencja ogromna? Jak sprostać jednocześnie oczekiwaniom pracodawcy i młodego pracownika? Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy II edycji akcji społecznej „Projekt: Praca”, trwającej od kwietnia 2014 r.


07.01.2015
PepsiCo wyróżnione godłem „Eko Inspiracja 2014”
Z radością informujemy, że PepsiCo zostało wyróżnione godłem „Eko Inspiracja 2014” w kategorii Firma, przyznawanym przez redakcję magazynu Ekologia i Rynek w ramach największego w Polsce ekologicznego projektu edukacyjnego „Odpowiedzialnie z Naturą”, organizowanego pod patronatem honorowym Ministerstwa Środowiska.


22.12.2014
Bielmar „Przedsiębiorstwem Fair Play” 2014
Zakłady Tłuszczowe „Bielmar” Sp. z o. o. otrzymały certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2014 w tegorocznej, XVII edycji Programu Promocji Kultury Przedsiębiorczości. To trzynaste wyróżnienie przyznane bielskiej firmie w uznaniu dla jej etycznej postawy w działalności gospodarczej i biznesowej.


09.12.2014
Nestlé zmniejsza ilość soli w swoich produktach. 10% soli mniej w produktach Winiary do 2016 roku
Już o 23% zredukowano obecność soli w produktach Winiary w latach 2005 – 2013. W latach 2014 – 2016 Nestlé będzie kontynuować ten trend – soli będzie mniej jeszcze o co najmniej 10%. Zgodnie z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) konsumpcja soli nie powinna przekraczać 5g dziennie.


24.11.2014
Ile Nestlé Polska S.A. wydaje na zakupy od polskich dostawców?
2,729 mld zł – tyle Nestlé w Polsce wydało w ciągu 2 lat (2012 – 2013) na zakupy od krajowych dostawców. To ponad 70% budżetu zakupowego firmy w tym czasie. Kwota ta trafiła do ponad 6000 polskich dostawców firmy. Nestlé w Polsce pozyskuje od lokalnych dostawców aż od 50 do 70% surowców i opakowań.


20.11.2014
Startuje nowy serwis marki WINIARY Smakasze.pl!
Marka WINIARY zebrała wszystko, co warto wiedzieć o kaszach i uruchomiła na swojej stronie nowy serwis Smakasze.pl! To skarbnica wiedzy na temat rodzajów kasz, ich wartości odżywczych czy sposobów przygotowania. A na dokładkę wiele pysznych przepisów i ciekawostek z kaszą w roli głównej.


07.11.2014
Nestle Polska: Nadal mamy możliwości, aby rozwijać się bez przejęć
Nadal mamy możliwości, aby rozwijać się bez przejęć - mówi Simon Smith, prezes Nestle Polska w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".


04.11.2014
Nutricia zwiększa wydajność i obniża koszty
Nutricia dzięki rozwiązaniom Transwide firmy Piomar zwiększa wydajność i obniża koszty.


13.10.2014
Światowe Forum CSV
Jakie są obowiązki biznesu wobec społeczeństwa i środowiska? Jak zmienia się rola firm we współczesnym świecie? Na te i inne pytania próbowali odpowiedzieć eksperci z całego świata podczas 6. Światowego Forum CSV (ang. Creating Shared Value, pol. Tworzenie Wspólnej Wartości). Organizatorem odbywającego się w Szwajcarii Forum CSV 2014 są Konferencja Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju (UNCTAD) oraz Nestlé S.A.


13.10.2014
Coca-Cola HBC Polska: Osiągnęliśmy 21,4 proc. wartości sprzedaży w rynku napojów bezalkoholowych w Polsce
- W 2013 roku Coca-Cola HBC Polska sprzedała łącznie 946 mln litrów napojów. Szacujemy, że osiągnęliśmy 21,4 proc. wartości sprzedaży w rynku napojów bezalkoholowych w Polsce - podała spółka w raporcie CSR za 2013 r.


07.10.2014
Nestlé sponsorem głównym Międzynarodowego Biegu Ptolemeusza w Kaliszu
Czy firmy powinny wspierać lokalne społeczności w miejscach, w których działają? Wywiad z Maciejem Klęczkiem, Dyrektorem Fabryki WINIARY w Kaliszu.


07.10.2014
PepsiCo w prestiżowym Raporcie „Zagraniczni Inwestorzy 25-lecia”
Z dumą informujemy, że PepsiCo zostało uwzględnione w Raporcie „Zagraniczni Inwestorzy 25-lecia” opracowanym na zlecenie Instytutu Lecha Wałęsy z okazji ćwierćwiecza polskich przemian ustrojowych i gospodarczych.


07.10.2014
Podładuj baterie z Rockstar Energy Drink!
Właśnie wystartowała ogólnopolska akcja samplingowa Rockstar Energy Drink skierowana do studentów, którzy wraz z początkiem jesieni i powrotem na uczelnie odczuwają spadek energii.


23.09.2014
Red Bull wprowadza nowy program lojalnościowy - Red Bull Mobile Collect
22 września firma Red Bull oraz telefonia komórkowa Red Bull Mobile wraz z siecią Play wprowadzają na rynek program lojalnościowy - Red Bull Mobile Collect.


23.09.2014
Mondelez zainwestował w dużą fabrykę czekolad na Węgrzech
Koncern Mondelez International przeznaczył 4,5 mld forintów (ok. 60 mln zł) na rozbudowę fabryki słodyczy w Székesfehérvár, mieście ulokowanym w północno-zachodnich Węgrzech. Produkowana tam żywność ma trafiać przede wszystkim na eksport, ale częściowo także na rynek węgierski - informuje "Budapest Business Journal".


22.09.2014
Winiary: Moda na gotowanie w domu to dla nas szansa na budowanie biznesu
- W ostatnich kilkunastu miesiącach ekonomia nie pomagała nam w budowaniu wzrostu kategorii kulinarnych. Jednak ostatnie dane i prognozy rynkowe stwarzają podstawy do pozytywnego myślenia - mówi serwisowi www.portalspozywczy.pl Maciej Kaźmierczak, dyrektor działu kulinariów, Nestlé Polska.


19.09.2014
Hoop Polska z nowym PR Managerem
Po odejściu Edyty Bach z Hoop Polska, nowym PR Managerem został Piotr Czarniak. Do jego zadań należą m.in.: relacje z mediami, planowanie i realizacja strategii PR spółki i rozwój jej komunikacji i wewnętrznej.


16.09.2014
Ponad 60% Polaków wybrało smak PEPSI!
Finał drugiej edycji akcji Wyzwanie smaku PEPSI w Polsce.


15.09.2014
Delecta reklamuje Łatwe ciacho
Pod hasłem Łatwe ciacho zawsze pod ręką! 15 września br. startuje telewizyjna odsłona kampanii reklamowej pierwszego na polskim rynku ciasta z mikrofalówki, firmowanego marką Delecta. Dodatkowe działania obejmą Internet i punkty sprzedaży.


09.09.2014
Nestle zbudowało zakład produkcji kawy w kapsułkach, który obsłuży rynek polski
W Schwerin (północne Niemcy) otwarty został zakład, w którym produkowana będzie kawa w kapsułkach Nescafe Dolce Gusto, a także napoje herbaciane, z przeznaczeniem na rynek tego kraju, Skandynawii, a także państw Europy Wschodniej. Wartość inwestycji to 220 mln euro - donosi portal Beverage Daily.


09.09.2014
Wkrótce dostępny będzie nowy Raport Tworzenia Wspólnej Wartości Nestlé w Polsce 2012-2013
Już dziś Nestlé ogłasza nowe zobowiązania Tworzenia Wspólnej Wartości 2014-2016.


01.09.2014
Nestle kontynuuje rebranding wody Aquarel na Pure Life
Nestle zdecydowało się na przeprowadzenie kolejnego etapu rebrandingu wody Nestle Aquarel - tym razem przemianowano wodę Nestle Aquarel Kids na Nestle Pure Life Kids.


21.08.2014
Ferrero rozbudowuje fabrykę pod Warszawą
Firma Ferrero Polska, producent czekoladowych jajek niespodzianek, Nutelli czy batoników Kinder, rozbudowuje swoją fabrykę w Belsku Dużym pod Grójcem. Inwestycja pochłonie ponad 150 mln zł i będzie gotowa za rok.


21.08.2014
Coca-Cola zapowiada kolejne inwestycje w Polsce. Pracuje także nad nowymi produktami
Po zakończeniu rozbudowy zakładu produkcyjnego w Radzyminie Coca-Cola zapowiada kolejne projekty w Polsce. To dowód na to, że z polskim rynkiem koncern wiąże duże nadzieje.


14.08.2014
Żywiec Zdrój najbardziej popularną marką wody czystej niegazowanej w Polsce
Jak wynika z badań Nielsena dot. udziału wolumenowego w segmencie wody czystej niegazowanej z wył. marek własnych, które zostały przeprowadzone w okresie od lipca 2013 r. do czerwca 2014 r., marka Żywiec Zdrój po raz kolejny okazała się najpopularniejszym produktem tej kategorii w Polsce.


12.08.2014
Czego życzą sobie studenci z okazji Dnia Młodzieży?
Dziś Międzynarodowy Dzień Młodzieży! Z tej okazji firma Nestle zapytała swoich praktykantów czego życzą sobie młodzi Polacy w życiu zawodowym.


09.08.2014
200 lat temu urodził się Henri Nestlé – twórca największej firmy spożywczej świata
9 sierpnia 2014 roku Nestlé świętuje 200. rocznicę urodzin swojego założyciela, Henri Nestlé. W historii zapisał się on jako człowiek wykorzystujący najnowsze odkrycia naukowe na rzecz realizacji potrzeb społecznych.


07.08.2014
PepsiCo przeprowadza szereg inwestycji w rozlew
Dzięki ostatnim inwestycjom w rozlew została zwiększona efektywność produkcji, a także uzyskano oszczędności w zużyciu energii elektrycznej, sprężonego powietrza oraz wody.


07.08.2014
Drugi Wielki Dzień Pszczół już jutro!
Tym razem świętować będą ogrody botaniczne, parki narodowe i krajobrazowe oraz inne placówki przyrodnicze, które chcą 8 sierpnia przypominać o tym, jak ważną i pożyteczną rolę w całym ekosystemie pełnią owady pszczołowate i jak możemy im stworzyć przyjazne środowisko!


06.08.2014
Bliżej kibiców
Legia Warszawa i PepsiCo ogłaszają kolejny etap pomyślnej współpracy.


02.07.2014
„Żyj smacznie i zdrowo” – podsumowanie IV edycji programu
Dobiega końca IV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”.


14.06.2014
Simon Smith został nowym prezesem Nestle Polska
Nestle Polska potwierdziło informacje serwisu portalspozywczy.pl, że Pierre Detry nie jest już prezesem Nestle Polska. Nowym prezesem został Simon Smith.


15.05.2014
Ruszają finały wojewódzkie Coca-Cola Cup 2014
Zakończyła się faza eliminacyjna piłkarskiego turnieju dla młodzieży gimnazjalnej Coca-Cola Cup 2014. Spośród blisko 4.000 zespołów zgłoszonych do udziału w rozgrywkach zostały już tylko 384. Przez najbliższe tygodnie na terenie całego kraju będą się odbywać finały wojewódzkie, w których uczniowie powalczą o miano najlepszych w regionie i awans do wielkiego finału krajowego.


25.04.2014
Rzeszowskie Centrum Badawcze Nestlé (NQAC) podsumowuje pierwszy rok działalności
Nestlé umacnia pozycję lidera w dziedzinie nauki o żywności, odżywianiu i technologii. Centrum ds. Zapewnienia Jakości Badań – Nestlé Quality Assurance Center (NQAC) wykonało już ponad 50 tys. analiz dla ponad 20 fabryk z 8 europejskich krajów.


02.04.2014
Coca-Cola Poland Services ma nowego rzecznika prasowego
Coca-Cola Poland Services ma nowego rzecznika prasowego. 1 kwietnia 2014 roku Iwona Zaczek rozpoczęła pracę na stanowisku Public Affairs and Communications Manager w Coca-Cola Poland Services.


24.03.2014
Kodeksy dostawców marek społecznie odpowiedzialnych
Czyli co jeszcze ważne poza jakością i terminowością dostaw


17.03.2014
Nestlé Mentorem Kariery młodych ludzi
Nestlé Polska S.A. planuje w 2014 roku zaprosić do udziału w „Letniej Praktyce z Nestlé” około 80 osób. Praktykanci będą mogli zdobyć doświadczenie zawodowe w biurze głównym w Warszawie (Business Internship Program) lub w jednym z zakładów produkcyjnych firmy (Technology Engineering Development Program). Informacje o możliwościach rozwoju w Nestlé studenci mogą uzyskać m.in. podczas 18 wydarzeń targowych z udziałem firmy, organizowanych w największych ośrodkach akademickich w Polsce. Działania podjęte przez Nestlé wpisują się w zaplanowaną do 2016 roku Europejską Inicjatywę Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych[1] (ang. Youth Employment Initiative).


14.03.2014
Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o... nowalijkach!
Przeciętny Polak podczas zimy przybiera na wadze około 2 kg. W zrzuceniu tych sezonowych kilogramów mogą być pomocne wiosenne nowalijki. Nie tylko uzupełnią składniki odżywcze, których brakowało nam zimą, ale i zapewnią wyjątkowe doznania smakowe. Choć nowalijki powinny stanowić dodatek do potraw, a nie jego podstawę, warto przyjrzeć się im bliżej.


12.02.2014
Komentarz Nestlé: Dieta z Internetu, czyli czego o żywieniu możemy nauczyć się w sieci
Szanowni Państwo,

z internetowych metod na odchudzanie, zwłaszcza tych gwarantujących „natychmiastowe efekty”, korzystamy coraz chętniej. Najczęściej szukamy w sieci informacji na temat diety paleo, zwanej również jaskiniową, sokowej – propagowanej przez prof. Tombaka, a także śródziemnomorskiej, imitującej nawyki żywieniowe mieszkańców basenu Morza Śródziemnego – podaje raport Google Zeitgeist. Rzadko natomiast „googlujemy” wskazówki, jak w zdrowy sposób obniżyć masę ciała. Co gorsza, anonimowość w sieci zapewnia nam dostęp do ekstremalnych diet, stanowiących poważne zagrożenie dla naszego zdrowia.


05.02.2014
Zmiany w zarządzie Nestle Polska
Nestle Polska ma nowego członka zarządu i dyrektora sprzedaży. Została nim, z dniem 1 lutego, Beata Porowska, dotychczasowy dyrektor sprzedaży Nestlé Nutrition. Na stanowisku tym zastąpiła Wojciecha Buczaka.


31.01.2014
Rusza konkurs grantowy „1000 pierwszych dni dla zdrowia”
Warszawa, 21 stycznia 2014 r. – Rusza ogólnopolski konkurs grantowy organizowany przez Fundację NUTRICIA wspólnie z Federacją Polskich Banków Żywności. Organizacje pozarządowe, publiczne żłobki lub kluby dziecka mogą w jego ramach ubiegać się o środki na realizację działań edukacyjnych i promocyjnych związanych z żywieniem dzieci do lat 3. W ramach konkursu grantowego zostanie przyznanych 20 grantów finansowych, każdy na kwotę 5000 zł brutto. To doskonała okazja do przeprowadzenia ciekawych działań edukacyjnych.


28.01.2014
Cała Polska trzyma formę!
Ruszyła kampania medialna Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę!” – inicjatywy Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Polskiej Federacji Producentów Żywności (PFPŻ ZP) mającej na celu promocję zbilansowanej diety i aktywności fizycznej wśród młodzieży i rodziców.


17.12.2013
Komentarz Nestlé: Raporty społeczne – sztuka komunikowania odpowiedzialności społecznej
Szanowni Państwo,

za nami rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu Raporty Społeczne, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB), PwC oraz SGS. Ta, obecna w Polsce już od 7 lat, inicjatywa mobilizuje firmy do dobrowolnego raportowania swoich działań. Tę dobrą praktykę podkreśla także Komisja Europejska, która planuje wprowadzenie obowiązku ujawniania danych pozafinansowych dla wszystkich firm. Niezależnie jednak od tego, czy raportowanie będzie działaniem dobrowolnym, czy obligatoryjnym, warto przygotować się do niego wcześniej.


28.11.2013
Już w piątek rusza Świąteczna Zbiórka Żywności w sklepach!
52 000 wolontariuszy, 3 500 sklepów spożywczych, 584 miejscowości, 32 Banki Żywności. W najbliższy piątek rozpoczyna się 17-sta Świąteczna Zbiórka Żywności


26.11.2013
Wielki Finał kampanii „Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików Samochodowych 2013″
Wielkimi krokami zbliża się Wielki Finał kampanii „Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików Samochodowych 2013″. Mamy przyjemność zaprosić Państwa na to wydarzenie do naszego salonu przy ulicy Gottlieba Daimlera 1 już w nadchodzący weekend 30.11-01.12.2013.


24.11.2013
Komentarz Nestlé: Jaki kształt ma zdrowie?
Szanowni Państwo,

fakt, że plasterek marchwi swoim wyglądem przypomina ludzkie oko, orzechy włoskie mózg, a cebula komórki organizmu nie jest przypadkowy. W dodatku to podobieństwo może nam ułatwić wybór najlepszych dla naszego zdrowia produktów. Czas sprawdzić co kryją w sobie warzywno-owocowe kształty i wykorzystać tę wiedzę podczas najbliższych zakupów!


15.11.2013
Światowy Dzień Walki z Cukrzycą, czyli jak Nestlé inspiruje do działania
edukacja w przystępnej formie, praktyczne porady specjalisty ds. żywienia czy zorganizowanie badań dla pracowników – to tylko niektóre z dobrych praktyk, jakie mogą podejmować pracodawcy w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Od kilku lat Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna (ang. International Diabetes Federation) zachęca m.in. do oświetlania budynków, pomników i innych ważnych miejsc w mieście na kolor niebieski, który jest symbolem walki z cukrzycą. Firma Nestlé jako partner IDP aktywnie wspiera te inicjatywę, a także podejmuje szereg innych działań na rzecz zwiększania świadomości na temat tej choroby.


07.11.2013
Anna Jakubowska nową dyrektor generalną Coca-Cola w Polsce i krajach bałtyckich.
Warszawa, 7 listopada 2013 r. -- Od 1 listopada 2013 roku funkcję dyrektor generalnej Coca-Cola Poland Services, odpowiedzialnej za Polskę oraz kraje bałtyckie Litwę, Łotwę i Estonię, pełni Anna Jakubowska. Zastąpiła ona na tym stanowisku Paul’a Woodward’a, który pełnił tę funkcję od sierpnia 2010 roku. Siedzibą nowej dyrektor jest biuro Coca-Cola Poland Services w Warszawie.


25.10.2013
Nestlé Polska S.A. Najlepszym Szwajcarskim Inwestorem Roku 2013
Szanowni Państwo,

Nestlé Polska S.A. zostało uznane za Najlepszego Szwajcarskiego Inwestora Roku 2013 w ramach inicjatywy Foreign Direct Investment Poland Investor. Tym samym podkreślono osiągnięcia firmy w dziedzinie bezpośrednich inwestycji w Polsce i jej wkład w rozwój polskiej gospodarki. W jury zasiedli przewodniczący zagranicznych Izb Handlowych w Polsce oraz Radców Handlowych przy ambasadach państw, których przedsiębiorcy są najbardziej aktywni w naszym kraju. Do nagrody było nominowanych 78 globalnych firm. Wyróżniono 15 z nich.


24.10.2013
Komentarz Nestlé: Nie marnuj żywności! Zadbaj o dobre praktyki produkcyjne
Od 1 października 2013 r., w związku ze zmianą ustawy o VAT, nie tylko producenci, ale teraz również sklepy mogą przekazywać organizacjom pożytku publicznego nieodpłatnie żywność bez konieczności naliczania podatku od towarów i usług[1]. Nowelizacja umożliwia także producentom wolne od podatku przekazywanie nadwyżek żywności pochodzących z importu. Przedsiębiorstwa zapowiadają, że skorzystają z takiej formy wsparcia potrzebujących. Kwestia niemarnowania żywności jest jednak bardziej złożona i zaczyna się dużo wcześniej, bo już na etapie planowania produkcji.


22.10.2013
Nestlé sprząta las Winiarski w trosce o przyszłe pokolenia
las Winiarski stanowi ważny ośrodek rekreacyjno-edukacyjny dla mieszkańców Kalisza i okolic. Jednak, by obecne i przyszłe pokolenia mogły w pełni korzystać z jego uroków, należy nieustannie dbać o jego czystość. Dlatego w tym roku już po raz czwarty Nestlé Polska S.A. oddział w Kaliszu zorganizowało sprzątanie lasu. W trakcie akcji zebrano ponad 1 tonę śmieci. Zaangażowało się w nią 160 pracowników zakładu. Inicjatywę wsparła Pani Ewa Maciaszek, Naczelnik Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej w Kaliszu.


14.10.2013
Jakich pracodawców doceniają polscy menedżerowie? Nestlé Polska S.A. Pracodawcą Roku 2013 w kategorii Marketing i PR
Nestlé Polska S.A. otrzymało nagrodę Pracodawca Roku 2013 w kategorii Marketing i PR w rankingu „Top Employer for Top Management”. Wyróżnienie zostało przyznane na podstawie wyników badania przeprowadzonego przez Harvard Business Review Polska oraz firmę doradztwa personalnego Hays Poland. Jego celem było wyłonienie czynników kształtujących wizerunek atrakcyjnego pracodawcy według kadry kierowniczej. W badaniu wzięło udział 1014 menedżerów. Nestlé Polska S.A. zostało uhonorowane nagrodą podczas uroczystej gali, która odbyła się 10 października 2013 roku w Warszawie.


26.09.2013
Komentarz Nestlé: Spotkajmy się, czyli o roli prelekcji dla studentów
Rozpoczynający się rok akademicki, to doskonała okazja do zacieśnienia relacji pomiędzy światem biznesu i szkolnictwa wyższego. Dzięki spotkaniom praktyków ze studentami, troska o rynek pracy nabiera pragmatycznego wymiaru. Udział w takich wydarzeniach jest odpowiedzią na potrzeby młodych ludzi, którzy obok teorii, potrzebują też praktycznej wiedzy. Rozmowy i czerpanie z doświadczenia praktyków mogą być dla wielu studentów pierwszym krokiem do wejścia z sukcesem na rynek pracy. O roli spotkań biznesu ze środowiskiem akademickim i znaczeniu pojęć „news you can use” czy „call to action” opowiada Katarzyna Zadka, Specjalista ds. Żywienia Nestlé Polska S.A., koordynator II edycji ogólnopolskiego projektu studenckiego Nestlé Nutrition, Health & Wellness (NHW).


23.09.2013
Ruszyła IV edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” marki WINIARY
To już IV odsłona jednego z największych programów edukacyjnych o zdrowym odżywianiu w Polsce. Poprzednia edycja projektu marki WINIARY wspieranego przez Federację Polskich Banków Żywności zaangażowała ponad 38% szkół gimnazjalnych. W roku szkolnym 2013/2014 program został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Od 23 września szkoły mogą zgłaszać swój udział.


20.09.2013
Vitaliy Novikov dyrektorem generalnym Coca-Cola HBC Polska
Potwierdzam, że Ahmed Elafifi przestał pełnić funkcję dyrektora generalnego Coca-Cola HBC Polska, a na tym stanowisku zastąpił go Vitaliy Novikov - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Iwona Jacaszek, dyrektor ds. korporacyjnych spółki


19.09.2013
Zbilansowany obiad od ręki
Jak przygotować zdrowy obiad, który zasmakuje całej rodzinie? To proste! Najważniejsze są odpowiednie proporcje i sprawdzone kulinarne rozwiązania. Z nowym WINIARY POMYSŁ NA… soczystego kurczaka w ziołach z nutą cytryny przygotowanie zdrowego i pysznego obiadu jest bardzo proste.


19.09.2013
PepsiCo rozpoczyna współpracę z informatycznym gigantem Apple
Koncern PepsiCo ogłosił, że rozpoczął współpracę z informatyczną firmą Apple. Producent napojów i przekąsek będzie oficjalnym i jedynym w branży partnerem usługi iTunes Radio, usprawnieniem obecnym w nowym systemie operacyjnym iOS 7, który miał premierę w tę środę, 18 września - informuje serwis marketwatch.com


17.09.2013
Coca-Cola ma już hymn na Mundial w Brazylii
Koncern Coca-Cola zaprezentował utwór muzyczny, który będzie wykorzystywany w kampaniach promocyjnych prowadzonych w związku z przyszłorocznymi piłkarskimi Mistrzostwami Świata w Brazylii - informuje serwis Press.pl.


13.09.2013
Mondelez mocno zaangażuje się w obecność w sieci społecznościowej
Grupa Mondelez International zawarła umowę, na mocy której w wielu siedzibach firmy pojawią się specjalni pracownicy odpowiedzialni za komunikację za pośrednictwem serwisu społecznościowego Twitter i współpracę z lokalnymi marketingowcami - czytamy na marketingmagazine.co.uk.


12.09.2013
Marka Tymbark uruchomiła swój sklep internetowy
Marka Tymbark uruchomiła sklep internetowy: www.sklep.tymbark.com. W e-sklepie Tymbarku można zamówić napoje Tymbark z wyjątkową etykietą, na której będzie zamieszczone wybrane zdjęcie oraz wpisane hasło.


29.08.2013
Komentarz Nestlé: Gdzie leży żywieniowa prawda?
Po wakacyjnej dyspensie żywieniowej wiele osób z pewnością będzie chciało wprowadzić w życie zasady zdrowego odżywiania. Jak jednak odnaleźć się w gąszczu coraz to nowych informacji na temat prawidłowo zbilansowanej diety oraz zdrowego komponowania posiłków? O 10-ciu najbardziej popularnych mitach żywieniowych i o tym, co korzystnie wpływa na nasze zdrowie i dobre samopoczucie mówi Agnieszka Piskała, Starszy Specjalista ds. Żywienia w Nestlé Polska S.A.


28.08.2013
Nowy szef Mondeleza w regionie obejmującym Polskę
Spółka Mondelez International ogłosiła, że wraz z końcem roku Pradeep Pant, będący wiceprezesem firmy, a zarazem prezesem jej oddziału obejmującego regiony Europy Wschodniej, Azji, Pacyfiku, Bliskiego Wschodu i Afryki, odejdzie z pracy. Na tych stanowiskach ma go zastąpić Timothy P. Cofer - czytamy na dailyherald.com.


26.08.2013
Komentarz Nestlé: Rekrutacja to inwestycja. Przeprowadź ją skutecznie
Jesień to okres wzmożonej aktywności zarówno po stronie specjalistów ds. HR, jak i pracowników. Z szacunków Work Express wynika, że po wakacjach rotacja na rynku pracy rośnie o blisko 35%[1]. Po letnim odpoczynku, z nowym zapasem sił i ambicji, wielu z nas decyduje się na zmianę miejsca zatrudnienia albo – w przypadku studentów ostatnich lat i absolwentów – rozpoczyna się poszukiwanie stałej pracy. Rekruterzy mają zatem pełne ręce roboty. Czym się kierują w procesie rekrutacji? Co decyduje o skuteczności i sukcesie rozmowy dla obu stron rekrutacyjnego stołu?


26.07.2013
Firmy wciąż uczą się społecznej odpowiedzialności biznesu
Z 54 firm należących do Koalicji CR, które podpisały się pod Kodeksem Odpowiedzialnego Biznesu, deklarując znajomość oraz przestrzeganie jego zasad w codziennej praktyce, aż 79% z nich kieruje się zasadą transparentności i upublicznia dane na temat swojej działalności. Około 70% przestrzega zasad dotyczących gwarancji bezpieczeństwa produktów i usług, a grubo ponad połowa (66%) posiada regulacje dotyczące respektowania praw człowieka. Nadal jednak największym wyzwaniem dla przedsiębiorstw jest tworzenie i rozwijanie produktów oraz usług w odpowiedzi na nowe potrzeby społeczne i środowiskowe. Dane te pochodzą z raportu weryfikującego przestrzeganie Kodeksu w 2012 roku.


24.07.2013
Tom Dewaele nowym członkiem zarządy Unilevera w regionie CEE
Do zarządu Unilever w w regionie CEE dołączył od 1 lipca Tom Dewaele. Objął funkcję wiceprezesa ds. HR firmy Unilever w Europie Środkowo-Wschodniej.


22.07.2013
Zmiany w radzie dyrektorów Coca-Cola Company
Do rady dyrektorów Coca-Cola Company dołączyła Ana Botin, dyrektor generalna brytyjskiego oddziału banku Santander - informuje portal bizjournals.com.


20.07.2013
Coca-Cola i WWF pracują nad ekologiczną butelką z roślin
The Coca-Cola Company i organizacja ekologiczna WWF ogłosiły nowe cele w zakresie ochrony środowiska w związku z przedłużeniem partnerstwa. Firmy wspólnie pracują m.in. nad wprowadzeniem butelki PlantBottle, która wykonana jest z materiałów pochodzenia roślinnego - podało RMF24.pl.


10.07.2013
Coca-Cola ograniczy zużycie wody i emisję CO2 o 25 proc.
Firma Coca-Cola wyznacza nowe cele, które stanowią uzupełnienie innych zobowiązań firmy na rzecz dobrostanu i wspierania społeczności lokalnych koncentrują się na zrównoważonym zarządzaniu wodą, energią i wykorzystaniu opakowań, a także zrównoważonym rolnictwie do 2020 roku.


10.07.2013
Pepsi ogłasza kampanię Wyzwanie Smaku
Pierwszy raz w Polsce Pepsi przeprowadzi znaną na świecie kampanię "Wyzwanie Smaku" (Pepsi Challenge). Przez trzy miesiące w czasie publicznych imprez każdy będzie mógł wziąć udział w teście - zabawie, która pozwoli mu na porównanie smaku dwóch najczęściej kupowanych napojów typu cola.


26.06.2013
Komentarz Nestlé: Cera pełna blasku przez cały rok – sekret ukryty w jadłospisie
Korzystając z dobrodziejstw lata, pamiętajmy o naszej skórze. Wystawiona na wielogodzinne działanie słońca, wiatru, niskiej wilgotności powietrza czy słonej morskiej wody, wymaga intensywniejszej pielęgnacji. Warto w tym czasie zwrócić uwagę również na swój jadłospis. Tym bardziej, że przed wakacyjnym urlopem często ograniczamy tłuszcze w diecie, by pozbyć się kilku zbędnych kilogramów, a to właśnie m.in. nienasycone kwasy tłuszczowe decydują o właściwym nawilżeniu naszej skóry.


26.06.2013
„Nauka praktyce”, czyli Nestlé na konferencji „Nauka o żywieniu człowieka – osiągnięcia i wyzwania”
Na dofinansowanie działań naukowych budżet państwa przeznaczył w 2013 roku prawie 7 miliardów złotych.[1] Wsparcie pracy badaczy ma kluczowe znaczenie również dla świata biznesu. Konferencja, organizowana przez Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW „Nauka o żywieniu człowieka – osiągnięcia i wyzwania” w dniach 28-29 czerwca 2013, będzie okazją do wymiany myśli, doświadczeń oraz najnowszych wyników badań z zakresu żywienia zarówno naukowców, jak i osób wdrażających w życie proponowane przez nich rozwiązania.


20.06.2013
162 000 dzieci w Polsce jest niedożywionych lub wymaga dożywiania – najnowsze dane z programu społecznego Danone Podziel się Posiłkiem
Codziennie w Polsce z problemem niedożywienia boryka się, według raportu Millward Brown przeprowadzonego na zlecenie Danone i Banków Żywności, 162 tysiące uczniów szkół podstawowych . Z myślą o nich od 10 lat Danone prowadzi program Podziel się Posiłkiem. Dzięki zaangażowaniu organizacji, mediów, konsumentów przez ten okres udało się wydać
prawie 13 milionów posiłków. 20 czerwca 2013r. w siedzibie Fundacji „Gwiazdeczka” w Warszawie podsumowano stan wiedzy o problemie i działania programu na rzecz niedożywionych oraz wymagających dożywiania dzieci w kraju.


04.06.2013
Komentarz Nestlé: Twoje dziecko też może zostać Małym Szefem Kuchni!
System kwalifikacji „Home Cooking Skills” Jamiego Oliver’a pomagający dzieciom w nauce gotowania, Nigella Lawson przygotowująca programy kulinarne wraz ze swoimi pociechami czy "Junior MasterChef" Gordona Ramsey'a – to tylko jedne z nielicznych przykładów zaangażowania ikon światowego przemysłu kulinarnego w poszerzanie świadomości z zakresu odżywiania wśród dzieci. Nie jest niespodzianką, że to właśnie wczesne edukowanie maluchów w tym temacie wpływa na ich przyszłe wybory żywieniowe. Potwierdzają to badania Nestlé Research Center (NRC)[1] – znaczenie mają już krótkie zajęcia!


03.06.2013
Przyszli żywieniowcy pod opieką Nestlé rozwijają swoją karierę!
30-dniowe plany zmiany nawyków żywieniowych, listy do pacjentów czy symulacje gier – to tylko niektóre z form, jakie studenci i absolwenci z całej Polski zaproponowali obserwowanym przez dwa miesiące bohaterom II edycji konkursu żywieniowego Nestlé. Celem ich prac była zmiana nawyków żywieniowych i modyfikacja stylu życia 4-osobowej wirtualnej rodziny. Spośród nadesłanych zgłoszeń nagrodzonych zostało aż 10 najlepszych propozycji! Dzięki merytorycznym nagrodom ich autorzy będą mogli zdobyć cenne doświadczenie zawodowe, wzmacniając swoją pozycję na rynku pracy.


28.05.2013
„Danone w trosce o dobre nawyki”
W ramach nowej kampanii marka Danone podpowiada polskim mamom jak skutecznie kształtować dobre nawyki u dzieci już od najmłodszych lat. Jedzenie 1 jogurtu dziennie to chyba jedno z najprostszych i najsmaczniejszych pozytywnych przyzwyczajeń, jakich można nauczyć dziecko.


28.05.2013
KUP GUMĘ ORBIT „CHROŃ DZIECIĘCE UŚMIECHY”
1 czerwca na terenie całej Polski rusza nowa kampania wspierająca realizację programu edukacyjnego „Chroń Dziecięce Uśmiechy”. 1%* ze sprzedaży wszystkich bezcukrowych gum do żucia OrbitŸ w okresie od 1 czerwca do 31 lipca 2013 roku będzie przeznaczony na wsparcie programu, którego realizacja rozpocznie się we wrześniu. W trakcie akcji „Chroń Dziecięce Uśmiechy” dzieci w wieku 6-12 lat z najbiedniejszych województw w Polsce, będą mogły skorzystać z darmowych przeglądów dentystycznych. Specjaliści zawitają do najbardziej potrzebujących szkół w województwach lubelskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim, świętokrzyskim i opolskim. Dodatkowo dzięki współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem – w wybranych szkołach podstawowych w całej Polsce zostaną przeprowadzone lekcje edukacyjne, w czasie których, dzieci dowiedzą się jak skutecznie dbać o swoje zęby.


27.05.2013
Nestlé Polska S.A. wyróżnione złotym listkiem CSR „Polityki”!
Nestlé Polska S.A. znalazło się w prestiżowym gronie przedsiębiorstw wyróżnionych złotym listkiem CSR Listy 500 „Polityki”. Firmę nagrodzono za odpowiedzialne podejście do prowadzenia biznesu oraz spełnianie najwyższych standardów CSR w odniesieniu do normy społecznej odpowiedzialności ISO 26000.


21.05.2013
Unilever oszczędza setki milionów euro dzięki zrównoważonemu rozwojowi
Unilever, światowy producent żywności, kosmetyków i środków czystości, w ciągu ostatnich kilku lat zaoszczędził na projektach związanych z CSR ok. 300 mln euro. Celem firmy jest podwojenie wielkości biznesu, przy jednoczesnym ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz zwiększenie pozytywnego wpływu społecznego.


13.05.2013
The Coca-Cola Company zobowiązuje się wspierać walkę z otyłością.
8 maja 2013 roku w Atlancie The Coca-Cola Company ogłosiła zobowiązania, których celem jest wspieranie walki z epidemią otyłości poprzez cztery strategiczne działania realizowane we wszystkich 207 krajach, w których firma prowadzi działalność:


06.05.2013
Nestlé w trosce o konsumentów wspiera rozwój przyszłych żywieniowców!
W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby polskich konsumentów, którzy coraz częściej sięgają po rady specjalistów ds. żywienia i dietetyków, firma Nestlé już drugi rok z rzędu wspiera rozwój przyszłych żywieniowców. Studenci i absolwenci zainteresowani zdrowym żywieniem i stylem życia, biorąc udział w II edycji projektu żywieniowego, mają możliwość wygrania praktyk w Nestlé i zdobycia cennego doświadczenia. Termin przesyłania zgłoszeń mija już 19. maja!


12.04.2013
20 lat Nestlé w Polsce – solidna podstawa do dalszego zrównoważonego rozwoju
Nestlé Polska S.A. – z okazji 20 lat działalności w Polsce – podsumowuje swoje zaangażowanie w rozwój biznesu i społeczeństwa oraz wyznacza cele strategiczne na przyszłość. Tylko w ostatnim 10-leciu firma odnotowała ponad dwukrotny wzrost przychodów netto ze sprzedaży – z 1,62 do 3,5 mld zł. Wartość inwestycji zrealizowanych przez Nestlé w ciągu 20 lat działalności wyniosła 1,6 mld zł. Zróżnicowane portfolio, stale prowadzone inwestycje oraz renowacje i innowacje produktowe oparte na szczegółowej analizie potrzeb żywieniowych Polaków, są gwarancją stabilnego i zrównoważonego rozwoju firmy.


11.04.2013
Coca-Cola: Ponad 1,6 mln euro na programy CSR
Miarą naszego zaangażowania w rozwój lokalnego biznesu jest między innymi skala naszego zaangażowania w życie społeczne naszego kraju poprzez m.in. realizowanie strategii zrównoważonego rozwoju. W samym tylko 2011 roku w sumie na programy w ramach społecznej odpowiedzialności, w tym zrealizowane z lokalnymi społecznościami, zainwestowaliśmy - jako system - 1,66 mln euro - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Tomir Kaczmarek, dyrektor marketingu, Coca-Cola Poland Services.


27.03.2013
Nestlé pomaga studentom zdobyć doświadczenie
Aż 94,4% młodych osób uważa, że praktyki związane z kierunkiem studiów są ważne podczas poszukiwania pracy[1]. Dlatego Nestlé Polska S.A. już po raz trzeci wspiera młodych pasjonatów zdrowego stylu życia w ich pierwszych doświadczeniach zawodowych. W tym roku zadaniem, jakie czeka studentów i absolwentów, jest zaprojektowanie inicjatywy, która zachęci kobiety w ich najbliższym otoczeniu do refleksji nad swoim codziennym żywieniem oraz aktywnością fizyczną i być może skłoni do zmian. Trzech autorów najlepszych pomysłów odbędzie staż w Nestlé Polska S.A. Patronem honorowym akcji jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.


05.03.2013
Wygraj praktykę w Nestlé – weź udział w II edycji konkursu żywieniowego!
od młodych osób, rozpoczynających swoją karierę zawodową, oczekuje się nie tylko wiedzy teoretycznej, ale także doświadczenia. Firma Nestlé już po raz drugi pomaga skutecznie łączyć zdobytą na studiach teorię z praktycznymi umiejętnościami, zapraszając studentów i absolwentów, którzy interesują się zdrowym odżywianiem i stylem życia do wzięcia udziału w II edycji konkursu żywieniowego. Tworząc plan prawidłowego odżywiania i zdrowego stylu życia 4-osobowej rodziny, nie tylko sprawdzą swoją wiedzę i umiejętności, ale także będą mieli szansę na otrzymanie merytorycznych nagród.


04.02.2013
Trwa nabór do 3. edycji konkursu Nestlé w dziedzinie Tworzenia Wspólnej Wartości
Do 31 marca 2013 roku osoby fizyczne, prywatne firmy, organizacje non-profit oraz instytucje akademickie z całego świata, które prowadzą innowacyjne projekty społeczne, mogą składać aplikacje do konkursu Tworzenia Wspólnej Wartości 2014 (Nestlé Prize in Creating Shared Value) organizowanego przez Nestlé. Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 500 000 franków szwajcarskich (ok. 530 000 dolarów) na ich rozwój. Do konkursu można zgłaszać inicjatywy prowadzone w jednej z trzech dziedzin: walki z problemami żywienia, dostępu do wody pitnej lub rozwoju obszarów wiejskich. Więcej informacji znajduje się na www.nestle.com.


30.11.2012
Danone podsumowuje program Podziel się posiłkiem
Ponad 479 607 ton zebranej żywności, 40 000 wolontariuszy, 2500 zaangażowanych sklepów w całym kraju, blisko 25 000 nowych fanów na Facebooku i jak zwykle niezawodni - ludzie dobrej woli, którzy wspierali program na każdym etapie jego realizacji. Dzięki wszystkim działaniom udało się ufundować do tej pory 959 786 posiłków, które trafiły do potrzebujących dzieci. Tak wygląda program społeczny Podziel się Posiłkiem organizowany przez firmę Danone oraz Partnera Strategicznego - Banki Żywności.


12.11.2012
„Wspólne wartości, by tworzyć wartość” – prezentacja trzeciego Raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Ferrero International
Już po raz trzeci Ferrero International zaprezentowało swój Raport Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Po raz pierwszy Grupa pokazała dokument także w Polsce, podczas oficjalnej uroczystości 9 listopada w Warszawie. Zgodnie ze światowa tradycją wywodzącej się z Włoch Grupy Ferrero, raporty CSR prezentowane są w Ambasadach Republiki Włoch w krajach, w których Ferrero jest obecne. Honorowym Ambasadorem polskiej prezentacji Raportu CSR jest pan Jaś Gawroński, były senator i poseł do Parlamentu Europejskiego.


09.11.2012
Innowacyjne finansowanie energii odnawialnej
PKO Bank Polski współfinansuje projekt dwóch odrębnych, lądowych farm wiatrowych zlokalizowanych w północnej Polsce, w Tychowie i Kukini. Na mocy podpisanej umowy udzielił realizującej inwestycję spółce Megawatt OMS kredytu w konsorcjum z EBOiR. Projekt ten jest jednocześnie pierwszą w kraju inwestycją funduszu Marguerite, w który Bank jest zaangażowany kapitałowo jako jeden z tzw. „core sponsorów”.


29.10.2012
Nestle wspiera przyszłych dietetyków
Nestle kieruje do przyszłych dietetyków specjalny program. Teraz jego laureaci wezmą udział w największej w Polsce, cyklicznej konferencji żywieniowej w Rogowie, by tam pogłębić swoją wiedzę i zaprezentować nabyte umiejętności przed najlepszymi specjalistami w kraju.


24.09.2012
Dziesiąta edycja akcji Podziel się Posiłkiem
W tym roku, po raz kolejny, zachęcamy wszystkich do udziału w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności, która jest organizowana w ramach Programu Podziel się Posiłkiem. 21.08.2012
UNILEVER I CHEP WPROWADZAJĄ PROGRAM CAŁKOWITEGO WYELIMINOWANIA EMISJI DWUTLENKU WĘGLA W PROCESIE ZARZĄDZANIA PALETAMI W HISZPANII
Dbałość o środowisko naturalne i wprowadzanie programów ograniczających zużycie zasobów jest często wpisane w strategię wielu firm na świecie. Firma CHEP specjalizująca się w rozwiązaniach w zakresie zarządzania paletami przeprowadziła we współpracy z firmą Unilever pilotażowy program mający na celu zneutralizowanie emisji dwutlenku węgla w procesie zarządzania drewnianymi nośnikami.


20.08.2012
Edukacja i promocja, czyli piąta odsłona „Jedz smacznie i zdrowo” firmy Nestlé
Czy Polacy odżywiają się zdrowo? Dla ponad 41% z nich regularne jedzenie śniadania, obiadu i kolacji to podstawa odpowiednio zbilansowanej diety. Prawidłowo, czyli pięć posiłków dziennie je zaledwie 13% Polaków. W odpowiedzi na ten problem powstał pomysł na tegoroczną edycję akcji „Jedz smacznie i zdrowo” firmy Nestlé, która będzie edukować Polaków o znaczeniu regularnego spożywania pięciu posiłków dziennie. Akcja trwać będzie od 20 sierpnia do 14 października, a w jej ramach zaplanowano ciekawą kampanię promocyjną.


03.08.2012
Pepsi rozdaje wejściówki na rockowy koncert
15 sierpnia br. odbędzie się druga część cyklu Rock in Summer 2012. Gwiazdą wieczoru będzie metalowy zespół Korn. Bilety na imprezę można wygrać korzystając z aplikacji Biletomat Pepsi dostępnej dla wszystkich fanów Pepsi na Facebook'u.


19.07.2012
Coca-Cola w Polsce kończy 40 lat
360 mln Euro zainwestowanych w Polsce, ponad 2700 pracowników, 3 zakłady produkcyjne, ponad 120 tysięcy punktów sprzedaży - to bilans 40-letniej działalności firm systemu Coca-Cola w Polsce. Przedstawiamy historię tego popularnego napoju w naszym kraju.


09.07.2012
Sukces II edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Jedz smacznie i zdrowo”
29 czerwca zakończyła się druga edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Jedz smacznie i zdrowo” marki WINIARY we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności. Przez ponad 6 miesięcy nauczyciele z niemal 23 % szkół gimnazjalnych z całej Polski wyedukowali na temat zdrowego żywienia 85 000 gimnazjalistów! Twórcy programu pokazali, że nauka i zdobywanie wiedzy nie musi być nudną i monotonną czynnością, ale ciekawą przygodą pełną wyzwań i dobrej zabawy.


09.07.2012
Pepsi wspiera piłkarskie talenty
Marka Pepsi została oficjalnym Partnerem Fundacji Akademia Piłkarska Legii Warszawa. Pierwszym elementem współpracy jest inicjatywa „Wspieraj piłkarskie talenty”,
w ramach której do sklepów trafiła specjalna, limitowana edycja puszek Pepsi. 10% zysków uzyskanych z ich sprzedaży zostanie przekazane na rzecz Fundacji.


28.06.2012
Coca-Cola ma 50 proc. polskiego rynku napojów gazowanych
Mocne zaangażowanie koncernu Coca-Cola w mistrzostwa EURO2012 przełożyło się na wyniki sprzedażowe firmy. Według danych firmy Nielsen (styczeń-marzec 2012) połowa rynku napojów gazowanych w Polsce należy do Coca-Coli.


21.06.2012
Ruszyła kampania edukacyjna PepsiCo
Puszka do napojów – lekka, wygodna, ale również przyjazna środowisku. To właśnie ona jest przedmiotem kampanii edukacyjnej skierowanej do pracowników PepsiCo. Pomysłodawcami akcji są: producent puszek do napojów – firma Ball Packaging Europe oraz Fundacja na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach Recal.


21.06.2012
Najwięcej na spoty telewizyjne na Euro wydały Coca-Cola i McDonalds
Telewizja Polska wyemitowała dotąd 3 tys. spotów reklamowych w czasie rozgrywek Euro 2012, za które zainkasowała brutto 83 mln zł. Najwięcej na reklamy wydały: Coca-Cola (9 mln zł) i McDonalds (8,3 mln zł) - informuje Dziennik Gazeta Prawna.


20.06.2012
Konkurs żywieniowy Nestlé rozstrzygnięty! 10 młodych dietetyków zdobędzie nowe doświadczenie zawodowe
1038 stron zaleceń żywieniowych i ponad 80 zgłoszeń z aż 11 województw od studentów kierunków związanych z żywieniem i zdrowiem człowieka – tak w telegraficznym skrócie można podsumować ogólnopolski konkurs dietetyczny Nestlé, którego 10 zwycięzców poznaliśmy 18 czerwca 2012. Wśród uczelni wyróżnienie otrzymała warszawska SGGW, której studenci zdobyli łącznie najwięcej punktów z prac konkursowych. Wszyscy laureaci dostaną merytoryczne nagrody, pomocne w rozwoju kariery zawodowej oraz realizacji pracy dydaktycznej.


18.06.2012
Coca-Cola jedną z marek najbardziej kojarzonych z emocjami sportowymi
Jak wynika z badania przeprowadzonego w maju br. przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych, Coca-Cola jest jedną z marek, które konsumenci w największym stopniu kojarzą z emocjami sportowymi.


15.06.2012
PepsiCo wręczyło nagrodę Ring Of Honour
Menadżerowie PepsiCo Polska, Michał Stańczyk i Krzysztof Ząbek, zostali uhonorowani nagrodą PepsiCo Ring of Honour dla najlepszych pracowników sprzedaży na całym świecie. Laureatów zaproszono do głównej siedziby PepsiCo w Nowym Jorku, gdzie wzięli udział w uroczystej ceremonii rozdania nagród.


08.06.2012
Dzieci i mamy kochają naturę - Danonki też!
W dzisiejszych czasach rodzice coraz bardziej zwracają uwagę na prawidłową dietę dziecka i z chęcią sięgają po zdrowe, naturalne, wartościowe produkty. Danonki podążają za tymi trendami i starają się spełniać oczekiwania wymagających rodziców. Dlatego serek Danonki jest przekąską stworzoną specjalnie dla dzieci, która nie zawiera barwników, sztucznych aromatów ani konserwantów a codzienna porcja wapnia i witaminy D pomaga przedszkolakom zdrowo rosnąć. A teraz dodatkowo, już od połowy czerwca w promocyjnych opakowaniach Danonków można znaleźć nasionka sałaty, papryki, rzodkiewki lub koperku. Do kubeczka po Danonkach wystarczy nasypać ziemię, zasadzić nasionka, regularnie podlewać i czekać aż wyrosną z nich roślinki. Czas założyć Danonkowy Ogródek!


06.06.2012
Unilever z sukcesem wdraża plan "Życie w sposób zrównoważony
W lipcu 2011 roku Unilever ogłosił plan "Życie w sposób zrównoważony". Jego celem jest poprawa zdrowia i samopoczucia ludzi, a także ograniczenie o połowę śladu środowiskowego związanego z prowadzoną działalnością i używaniem produktów Unilevera przez konsumentów, oraz pozyskiwanie wszystkich surowców rolnych z upraw zarządzanych w sposób zrównoważony. Unilever Food Solutions, dział Unilevera skierowany do branży gastronomicznej, również podjął to wyzwanie i osiągnął na tym polu sukcesy.


04.06.2012
ZT Kruszwica ma już nowego prezesa
Zarząd Zakładów Tłuszczowych Kruszwica SA poinformowała o powołaniu byłego prezesa Tommy Jensena na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej. Prezesem zarządu został WojciechGrzegorzi Jachimczyk.


29.05.2012
PARTNERSTWO DLA ZDROWIA DOBROCZYŃCĄ ROKU 2011
Partnerstwo dla Zdrowia zostało nagrodzone w XV edycji konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku 2011” w kategorii „Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy" za konsekwentną realizację projektów społecznych. Konkurs organizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii jest największym w Polsce programem promującym społeczne zaangażowanie przedsiębiorstw. W tegorocznej edycji do tytułu w tej kategorii nominowano 23 instytucje.


22.05.2012
Kraft Foods ma nowego dyrektora na region Europy Środkowo-Wschodniej
Kraft Foods ogłosił nominację Phila Chapmana na stanowisko nowego szefa dywizji kategorii czekolady w Europie Środkowo i Wschodniej. Chapman objął stanowisko na początku tego miesiąca, jego biuro mieści się w Wiedniu.


21.05.2012
Przetarg na obsługę kampanii promocyjnej „Przetwory zbożowe - podstawa naszej diety” rozstrzygnięty!
Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców (PFPŻ ZP) reprezentująca przemysł żywnościowy w Polsce wybrała agencje Word Media Corporation Sp. z o.o., do realizacji kampanii promującej "Przetwory zbożowe - podstawa naszej diety".


16.04.2012
Przedłużenie przetargu na obsługę kampanii promocyjnej „Przetwory zbożowe - podstawa naszej diety”
Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców informuje o przedłużeniu procesu wyboru agencji PR lub reklamowej do realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego pod hasłem „Przetwory zbożowe - podstawa naszej diety” i zaprasza do udziału w konkursie.


05.04.2012
Marka WINIARY na Pinterest
Na kilka dni przed Wielkanocą, marka WINIARY uruchomiła swój profil: Moje WINIARY, na jednym z największych portali społecznościowych na świecie - Pinterest. To pierwszy oficjalny pinboard polskiej marki kulinarnej w tym kanale. A w nim: apetyczne pomysły na wielkanocne żurki i barszcze, pyszne sałatki, soczyste mięsa oraz wyśmienite mazurki i paschy, zaprezentowane przy pomocy znakomitych zdjęć oraz licznych filmów. Krótko mówiąc mnóstwo inspiracji na Wielkanoc!


27.03.2012
Zbigniew Jagiełło - Prezesem Roku według Gazety Giełdy Parkiet
Podczas wczorajszej gali rozdania nagród „Byki i Niedźwiedzi " oraz „Złote Portfele” zorganizowanej przez Gazetę Giełdy Parkiet, Zbigniew Jagiełło odebrał statuetkę Prezesa Roku. W konkursie wyróżniono także Dom Maklerski PKO Banku Polskiego.


15.03.2012
89 podwójnych biletów na Euro 2012 czeka w loterii Coca-Cola i Powerade
W piłkarskiej loterii Coca-Cola i Powerade, codziennie do wygrania są bilety na mecze Piłkarskich Mistrzostw Europy UEFA EURO 2012 oraz 10 milionów kolekcjonerskich puszek napoju Coca-Cola. Do tej pory 79 szczęśliwców odebrało swoje podwójne zaproszenia na mecze UEFA EURO 2012TM. Loteria jest już na półmetku.


07.03.2012
Marka WINIARY po raz kolejny z tytułem Superbrand 2012
Do licznych wyróżnień i nagród przyznanych w tym roku marce i produktom WINIARY dołączył prestiżowy tytuł Superbrand Polska. Celem plebiscytu jest wyłonienie najsilniejszych marek na polskim rynku. Marka WINARY została po raz kolejny uhonorowana tym wyjątkowym wyróżnieniem.


01.03.2012
Start globalnej kampanii marketingowej Coca-Cola
Coca-Cola prezentuje elementy swojej globalnej, zintegrowanej kampanii marketingowej, związanej z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. Obejmuje ona również imprezy, które odbędą się w Europie, aby uczcić 100 dni do rozpoczęcia rozgrywek w Polsce i na Ukrainie.


01.03.2012
Żywiec Zdrój sadzi nowe lasy w Polsce
Od 2009 roku firma Żywiec Zdrój S.A. wspólnie z Fundacją Nasza Ziemia oraz Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach realizują program „Po stronie natury" . Program którego celem jest kształtowanie świadomości ekologicznej Polaków oraz zachęta do sadzenia drzew i ochrona środowiska naturalnego.


24.02.2012
Nowy zakład Nestle będzie dostarczał wkłady z kawą na rynek wschodnioeuropejski
Nestle zamierza wybudować w Szwerinie, we wschodnich Niemczech główny zakład produkcyjny kawy na rynki: niemiecki, skandynawski i wschodnioeuropejski - informuje Pb.pl, za agencją Reuters. Wartość inwestycji szacowana jest na łącznie 220 mln euro.


22.02.2012
PepsiCo ujawnia szczegóły kampanii na Euro 2012
Koncern PepsiCo przygotowuje kampanię reklamową na Euro 2012. Jak zdradza koncern, główny spot będzie kontynuacją reklamy z mundialu w RPA w 2010 roku - informuje Onet.pl, za Presserwis.


22.02.2012
Pepsi została oficjalnym Partnerem Fundacji Legii Warszawa
Marka Pepsi została oficjalnym Partnerem Fundacji Akademia Piłkarska Legii Warszawa. Pierwszym elementem współpracy jest inicjatywa „Wspieraj piłkarskie talenty", w ramach której do sklepów trafiła specjalna, limitowana edycja puszek Pepsi. 10 proc. zysków uzyskanych z ich sprzedaży zostanie przekazane na rzecz Fundacji.


06.02.2012
PREZES ZARZĄDU PKO BANKU POLSKIEGO LAUREATEM PLEBISCYTU „ZŁOTY BANKIER 2011”
Zbigniew Jagiełło otrzymał nagrodę w kategorii specjalnej „Osobowość Roku 2011”. Kapituła w trzeciej edycji plebiscytu po raz pierwszy postanowiła przyznać to wyróżnienie.


20.01.2012
Dziewięć Najlepszych Produktów 2012 od Nestlé
Aż 9 kategorii produktów firmy Nestlé Polska S.A. – kluczowego producenta żywności w Polce oraz lidera na rynku światowym – zyskało uznanie konsumentów w badaniu „Najlepszy Produkt 2012”. Tym samym wyroby Nestlé znalazły się w elitarnym gronie blisko 200 najbardziej cenionych produktów polskiego rynku FMCG.


13.01.2012
Nowa akcja Unilevera i Tesco
Robiąc codzienne zakupy często nie zdajemy sobie sprawy, iż dokonujemy wyborów, które mogą wpływać na środowisko naturalne i nasze zdrowie. Tymczasem wybierając odpowiednie produkty, możemy dołożyć swoją „cegiełkę" do ochrony środowiska i zadbać o zdrowie swojej rodziny.


05.01.2012
Coca-Cola bryluje na Facebooku
Coca-Cola ma najwięcej fanów na Facebooku jeśli chodzi o strony globalnych marek - podaje serwis wirtualnemedia.pl.


23.12.2011
Coca-Cola HBC Polska wspiera inicjatywy ekologiczne
Coca-Cola HBC Polska jako partner projektu przekazała kilka tysięcy pustych opakowań do budowy rePlazu w warszawskiej dzielnicy Wilanów, w tym butelki PET i puszki aluminiowe. Grupa artystów z Polski i Holandii przygotowała nowatorską instalację artystyczną, wytworzoną z nieprzetworzonych odpadów. RePlaz został otwarty 18 grudnia br. i można z niego korzystać do kwietnia 2012 r.


22.12.2011
Kampania „Mamo, tato, wolę wodę!” wzorem dla Europy
Realizowany przez firmę Żywiec Zdrój program „Mamo, tato, wolę wodę!” zaprezentowano jako wzorcowy projekt edukacyjny podczas konferencji „Diet, Physical Activity and Health – an European Platform For Action”, zorganizowanej w Brukseli przez Komisję Europejską.


16.12.2011
WINIARY z tytułem Najmocniejsza Marka Roku 2011
Redakcja „Rzeczpospolitej” ogłosiła listę laureatów ósmego „Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek”. Marka WINIARY zajęła pierwsze miejsce i zdobyła tytuł Najmocniejszej Marki Roku 2011 w kategorii żywność.


28.11.2011
Danone w gronie zwycięskich firm konkursu „Ekoodpowiedzialni w biznesie”!
Firma Danone otrzymała wyróżnienie w pierwszej edycji konkursu „Ekoodpowiedzialni w biznesie”, organizowanego przez miesięcznik „Ecomanager”. Konkurs miał na celu wyróżnienie przedsiębiorstw, które prowadzą szeroką działalność – inwestycyjną, edukacyjną i informacyjną z zakresu ochrony środowiska. Kapituła konkursu oceniła nadesłane wnioski, zawierające szczegółowy opis prowadzonych działań na rzecz ochrony środowiska, działań edukacyjnych skierowanych do pracowników i klientów oraz inwestycji ekologicznych.


27.10.2011
WINIARY inspiratorem Nowej Kuchni Polskiej
Marka WINIARY od wielu lat obserwuje zmiany zachodzące w polskiej kuchni: od tradycyjnych potraw, poprzez dania lekko zmodyfikowane, aż do tych inspirowanych składnikami i przyprawami pochodzącymi z innych kultur. Postanowiliśmy zbadać to zjawisko i sprawdzić czy Polacy podzielają nasze zdanie. Marka WINIARY przeprowadziła badanie opinii publicznej Nowa Kuchnia Polska , które ujawnia kuchenne inspiracje, wskazuje innowacyjne kierunki rozwoju oraz definiuje zmiany zachodzące w polskiej kuchni.


21.10.2011
Nestle zanotował po 3 kw. 61 mld CHF sprzedaży
Koncern Nestle zanotował po dziewięciu miesiącach 2011 roku 60,1 mld CHF przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost organiczny na poziomie 7,3 proc. Najsilniej wzrosła sprzedaż w Azji, Oceanii i Afryce - o ponad 13 proc. Sprzedaż w Europie wyniosła 11,1 mld CHF i wzrosła o 5 proc.


19.10.2011
Coca-Cola miała w trzecim kwartale 2,2 mld USD zysku netto
Koncern Coca-Cola osiągnął w trzecim kwartale 2221 mln USD zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej. Przed rokiem firma zanotowała wynik na poziomie 2055 mln USD - informuje ISB.


11.10.2011
Zysk koncernu PepsiCo wyższy od prognoz
Zysk PepsiCo w III kw. 2011 r. wyniósł 1,31 USD na akcję - podała spółka w środę w raporcie kwartalnym. Analitycy spodziewali się 1,3 USD na akcję.


06.10.2011
Delecta Top Marką 2011 w rankingu „Press”
Delecta została wiceliderem zestawienia najczęściej wymienianych w mediach marek spożywczych w ostatnim roku. To czwarty rok obecności marki w czołówce rankingu i drugi raz z rzędu na obronionej, drugiej pozycji.


05.10.2011
Marka WINIARY i Bauer wybiorą ulubioną zupę Polaków
Marka WINIARY realizuje wspólną akcję promocyjną z grupą Bauer Media. Projekt o charakterze cross mediowym prowadzony jest w tytułach Wydawnictwa Bauer, portalu Interia.pl oraz przy wsparciu radia RMF FM i RMF Classic. Działania obejmują akcję konkursową oraz kampanię reklamową. To już druga tego typu wspólna akcja.


15.09.2011
W hipermarketach Carrefour rusza akcja Nestle "Jedz smacznie i zdrowo"
Już 21 września br. w 85 hipermarketach Carrefour w całej Polsce rusza jesienna edycja akcji "Jedz smacznie i zdrowo", która potrwa do 3 października. Po raz kolejny firma Nestle będzie promować wśród konsumentów modę na zdrowe odżywianie.


05.09.2011
Zaskocz swoje dziecko kanapką na szóstkę
Podręczniki, zeszyty i przybory szkolne, a obok nich smaczna i pożywna kanapka – oto zestaw, który od początku września znajdzie się w plecaku każdego ucznia. Wraz z pierwszym dzwonkiem marka WINIARY uruchomiła nową odsłonę serwisu kanapkowego: www.winiary.pl/SwiatKanapek, który podsuwa rodzicom wiele ciekawych pomysłów na niebanalne kanapki i przekąski.


05.09.2011
Kraft Foods zbuduje fabrykę ciastek na Ukrainie
Kraft Foods ogłosił, że do końca roku zainwestuje 36 mln dolarów w budowę nowej fabryki ciastek w centralnej części Ukrainy.


02.09.2011
Pepsico angażuje się w projekty ekologiczne i ogranicza zużycie wody w polskich zakładach
Do 2015 r. Pepsico zobowiązało się się ograniczyć zużycie wody w polskich zakładach o 20 proc., a już w tym roku prognozuje redukcję o 34 proc. w Grodzisku i Tomaszowie Mazowieckim.


02.09.2011
Delecta odświeża stronę www
Delecta stawia na interaktywność, dopuszcza do głosu konsumentów, rozbudowuje bazę przepisów, wprowadza dział poradniczy i aktywności dla dzieci. Wszytsko na nowej, odświeżonej graficznie i przebudowanej stronie internetowej.


24.08.2011
Kaliski zakład Nestlé inwestuje w rozwój
24 sierpnia 2011 roku w kaliskim zakładzie Winiary, wchodzącym w skład firmy Nestlé, został oficjalnie otwarty nowy wydział produkcyjny. Łączna wartość inwestycji wyniosła ponad 50 milionów złotych. Otwarcia nowego obiektu dokonał Pan Janusz Pęcherz, Prezydent Miasta Kalisza.


16.08.2011
Coca-Cola będzie dystrybuować napoje na PGE Arenie w Gdańsku
Coca-Cola podpisała z klubem piłkarskim Lechia Gdańsk kontrakt sponsorski na trzy lata. W ramach umowy na nowym stadionie - PGE Arenie - będą dystrybuowane napoje produkowane przez Coca-Cola Poland Services.


16.08.2011
Rusza III edycja kampanii "Mamo, tato, wolę wodę!"
Kampania "Mamo, tato, wolę wodę!" została zainicjowana przez Żywiec Zdrój w 2009 roku. Jej celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie dziecka oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych.


05.08.2011
Coca-Cola organizuje ekologiczną akcję w ramach festiwalu
19 i 20 sierpnia br. w Krakowie odbędzie się szósta edycja Coke Live Music Festival. Na tegorocznym festiwalu występią: Kanye West, Interpol, The Kooks, White Lies, Editors, czy Kid Cudi.


03.08.2011
Napoje Pepsico na Legii. Firma liczy na wzrost sprzedaży Gatorade
W związku z umową sponsorską podpisaną pomiedzy PepsiCo a Legią Warszawa, napój izotoniczny Gatorade stał się oficjalnym napojem klubu. Firma liczy na wzrost sprzedaży.


25.07.2011
Komentarz Nestlé: Pogoda dla żywności
Temperatura, światło czy wilgoć nie są sprzymierzeńcami żywności, zwłaszcza w letnie, upalne dni. Pod ich wpływem zmianom ulega skład mikrobiologiczny, chemiczny i fizyczny produktów spożywczych, co wpływa na walory smakowe, strukturę i właściwości np. warzyw czy owoców. O tym jak zachować na dłużej jakość, a w efekcie pierwotny smak oraz wartości odżywcze żywności opowiada Agnieszka Piskała, Specjalista ds. Żywienia z Nestlé Polska S.A.


22.07.2011
Podziel się PomysłoDaniem z marką WINIARY
Masz pomysł na nowy produkt lub udoskonalenie już istniejącego? Podziel się nim. Chcesz poprawić smak, dodać nowy składnik, a może zmienić…? Teraz masz szansę wyrazić swoją opinię. Marka WINIARY zaprasza wszystkich konsumentów do współtworzenia jej produktów. Na stronie www.winiary.pl powstał nowy dział PomysłoDanie. Jest to miejsce, w którym każdy może umieścić swój autorski pomysł dotyczący nowego produktu, zmian w serwisie internetowym, a nawet udoskonaleń dotyczących komunikacji marki.


19.07.2011
UNILEVER ogłasza plan oddzielenia wzrostu firmy
Warszawa, 19 lipca 2011 – Dziś w warszawskiej Fabryce Trzciny firma Unilever zaprezentowała strategiczny, długofalowy plan działań zatytułowany „Życie w sposób zrównoważony”. Firma przedstawiła także plan dla polskiej organizacji Unilevera. Zawiera on informacje na temat tego, co do tej pory udało się firmie w kraju na tym polu osiągnąć i jakie stawia sobie cele na najbliższą przyszłość.
W spotkaniu uczestniczyli reprezentanci organizacji pracodawców, organizacji pozarządowych, środowisk akademickich i opiniotwórczych, mediów, firm doradczych oraz klientów Unilevera.


13.07.2011
Road Show Truck na mecie – zakończył się program „Jedz smacznie i zdrowo
50 odwiedzonych szkół w całej Polsce, 10.000 przejechanych kilometrów i ponad 5.000 wyedukowanych uczniów. Tak wygląda podsumowanie trwającego trzy miesiące Road Show Trucka. Jego odwiedziny były nagrodą w konkursie zorganizowanym w ramach programu edukacyjnego marki WINIARY „Jedz smacznie i zdrowo”. Celem akcji było przekazanie i utrwalenie wśród młodzieży wiedzy na temat zdrowego odżywiania, niemarnowania żywności, a także nauka samodzielnego gotowania i spożywania posiłków w rodzinnym gronie. Druga edycja programu ruszy już we wrześniu tego roku.


12.07.2011
Marka WINIARY zdobywa kolejne nagrody
Rok 2011 obfituje w nagrody i wyróżnienia dla marki WINIARY. Podobnie jak w ubiegłych latach, konsumenci i detaliści wyrazili swoje uznanie dla produktów marki. Tym razem Pomysł na… Soczystą karkówkę z ziemniakami zdobył wyróżnienie za innowację w plebiscycie Perły Rynku FMCG, organizowanym przez miesięcznik „Wiadomości Handlowe”, w kategorii fixy. To już piąta w tym roku nagroda dla marki WINIARY. W ubiegłych miesiącach Laur Konsumenta został przyznany przyprawie WARZYLION, zaś Rosół drobiowy, Barszcz Czerwony oraz Budyń o smaku śmietankowym zostały docenione w plebiscycie Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich.


07.07.2011
Nowy serwis internetowy marki Winiary
Należąca do Nestle marka Winiary stworzyła nowy serwis "Świat Kanapek". Każdy odwiedzający serwis internauta może wziąć udział w konkursie fotograficznym "kanapka dla niejadka" i wygrać nagrody.


04.07.2011
Nestle Waters prowadzi program motywacyjny dla przedstawicieli hurtowni
"Nie przegap korka" to 3-miesięczny program dystrybucyjno-wolumenowy, jaki na zlecenie Nestle Waters prowadzi agencja trade & shopper marketingu - MS Connect. Program motywacyjny skierowany do przedstawicieli hurtowni Nestle Waters obejmuje sklepy w kanale tradycyjnym. Jest to druga edycja programu dla Nestle Waters.


30.06.2011
Społeczna odpowiedzialność Nestlé. Publikacja Raportu „Tworzenie Wspólnej Wartości 2010”
Firma Nestlé opublikowała kolejny globalny raport z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu – „Creating Shared Value Report 2010” („Tworzenie Wspólnej Wartości – Raport za 2010 rok”). Przewodnim tematem tegorocznej publikacji jest wpływ aktywności biznesowej Nestlé na rozwój obszarów wiejskich, zwłaszcza w krajach rozwijających się. Szczegółowe informacje oraz dokument do pobrania dostępne są na stronie www.nestle.com w zakładce Creating Shared Value.


28.06.2011
Światowy Dzień Ochrony Środowiska w Nestlé Polska S.A.
Nestlé Polska S.A. zakończyło obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska. W tym roku w proekologiczne inicjatywy zaangażowane były: Biuro Główne Nestlé Polska S.A. w Warszawie oraz Oddziały Nestlé Polska S.A. w Kaliszu i Kargowej. Dzięki proekologicznym aktywnościom miejskie tereny zielone w Kaliszu zasiliło 50 lip drobnolistnych, a z lokalnego jeziora Liny (woj. lubuskie) i otaczającego je lasu wywieziono ponad 300 kg śmieci. W siedzibie firmy w Warszawie odbywały się warsztaty na temat efektywnego gospodarowania odpadami opakowaniowymi oraz przeciwdziałania zaśmiecaniu lasów.


27.06.2011
Świat sałatek WINIARY dostępny za jednym kliknięciem
Poszukujesz letniej, kulinarnej inspiracji na świeże dania, wykorzystujące bogactwo warzyw? Chcesz cieszyć się eksplozją rozmaitych smaków i zapachów? Zajrzyj na nowo powstały portal www.PyszniePomyslowoSalatkowo.pl i znajdź swój sposób na wykorzystanie dobrodziejstwa naturalnych i zdrowych składników. Serwis został stworzony przez markę WINIARY i powstał specjalnie z myślą o osobach poszukujących kulinarnych inspiracji.


20.06.2011
1% dochodu na sprzęt sportowy dla szkół – akcja Danone Nations Cup!
Ruszyła ogólnopolska akcja promocyjna „Stań murem za szkołą twojego dziecka” w sklepach Carrefour, która ma na celu upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci, właściwego żywienia, a także wsparcie szkół podstawowych w zakupie sprzętu sportowego. Akcja trwa od 15 czerwca do 12 lipca 2011r.


15.06.2011
PepsiCo ogłasza konkurs dla nowych firm technologicznych
Rusza druga edycja konkursu „PepsiCo10". Celem programu jest odkrycie i wspieranie nowych firm technologicznych, których innowacyjne pomysły mogą okazać się przydatne w działalności biznesowej PepsiCo.


15.06.2011
Wyróżnienie „Raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu”
Partnerstwo dla Zdrowia założone przez firmy Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytut Matki i Dziecka, otrzymało wyróżnienie w ósmej edycji „Raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu” za projekt „Mleczny Start”, promujący zdrowe odżywianie, jako podstawę rozwoju fizycznego i intelektualnego dzieci w wieku szkolnym. Wyróżnienie przyznawane przez tygodnik „Gazeta Finansowa” wręczono na uroczystej gali 14 czerwca 2011 r. w Warszawie.


08.06.2011
Koalicja Partnerstwo dla Zdrowia wyznacza nowy kierunek społecznej odpowiedzialności biznesu
Prezesi firm wchodzących w skład Partnerstwa dla Zdrowia – Danone, Lubella, Biedronka oraz Dyrektor Instytutu Matki i Dziecka wzięli udział w dn. 3.06.2011 r. w debacie zatytułowanej „Dzieci mają głos i Grube Ryby też!”.


07.06.2011
Podziel się posiłkiem z grantobiorcą!
Ruszyła nowa aplikacja Programu Podziel się Posiłkiem, dzięki której użytkownicy Facebooka zdecydują, do kogo trafi 10 000 realnych posiłków zebranych wirtualnie jesienią ubiegłego roku. Akcja potrwa do 27 czerwca 2011 roku.


07.06.2011
Młode Lwy Gdańsk zwycięzcą Piłkarskiego Pucharu dzieci Danone!
Finał jednego z największych turniejów piłkarskich dla dzieci w Polsce rozstrzygnięty.


07.06.2011
Marka WINIARY podjęła współpracę z Euro RSCG Sensors
Marka WINIARY wybrała nową agencję strategiczną, świadczącą usługi public relations. W drodze przetargu została nawiązana współpraca z agencją Euro RSCG Sensors.


07.06.2011
Komentarz Nestlé: Zaburzenia smaku źródłem otyłości
Odsetek dzieci z nadwagą i otyłością w Polsce rośnie w alarmującym tempie. Coraz większe jest również zainteresowanie krajowymi programami społecznymi ułatwiającymi młodym ludziom dostęp do specjalistów, uzyskanie fachowej diagnozy i porad w zakresie diety oraz wsparcie przy odchudzaniu. Tymczasem z badań australijskich naukowców wynika, że przyczyna nadmiernej wagi dzieci leży nie tylko w złych nawykach żywieniowych. Jej źródłem mogą być także problemy z rozpoznawaniem smaków. Dotyczy to nawet co dziesiątego dziecka w wieku 8-12 lat*.


06.06.2011
Produkty Nestlé najlepsze na rynku FMCG
Produkty firmy Nestlé Polska S.A. – kluczowego producenta żywności w Polce oraz lidera na rynku żywności na świecie – otrzymały 4 „Złote Paragony 2011 – Nagrody Kupców Polskich” oraz 3 wyróżnienia w konkursie organizowanym przez miesięcznik HURT & DETAL. Tym samym zostały zaliczone do grona najlepszych wyrobów rynku FMCG w Polsce. O zwycięstwie zadecydowali sami czytelnicy magazynu, uczestnicząc w ogólnopolskim głosowaniu, realizowanym pod nadzorem Instytutu Badawczego Pentor Research International.


02.06.2011
Coca-Cola planuje debiut na chińskiej giełdzie
Koncern napojowy Coca-Cola - największy na świecie producent napojów rozważa wejście na chińską giełdę. Taka informacja znalazła się w wypowiedzi rzecznika firmy na rynku azjatyckim dla gazety "Hong Kong Economic Journal". Według niego krok ten miałby służyć "zwiększeniu obecności koncernu na tym rynku".


20.05.2011
Danone zwycięzcą konkursu "Mama w pracy"
Firma Danone została zwycięzcą IV edycji konkursu "Mama w pracy" w kategorii duże firmy. Konkurs porusza ważną problematykę łączenia macierzyństwa z rozwojem zawodowym kobiet. Laureaci zostali wyłonieni na podstawie ankiet wypełnionych przez pracownice firmy.


10.05.2011
Coca-Cola świętuje swoją 125 rocznicę!
Dokładnie 8 maja tego roku mija 125 lat, odkąd Coca-Cola - jedna z najbardziej znanych marek świata – orzeźwia świat.


02.05.2011
Coca-Cola zainwestowała w Polsce ponad 500 mln USD
Od 1991 r. firmy z systemu Coca-Cola wydały w naszym kraju na inwestycje ponad 500 mln USD. Amerykański gigant napojowy jest obecny w Polsce za pośrednictwem spółek Coca-Cola Poland Services oraz Coca-Cola HBC Polska. Koncern obchodzi właśnie 125 lat działalności na światowym rynku napojowym.


02.05.2011
Sprzedaż właścicela marek Knorr i Hellmanns wzrosła w I kw. o 7 proc.
Silny popyt na rynkach wschodzących pomógł firmie Unilever osiągnąć w I kw. br. wzrost sprzedaży na poziomie 7 proc. Jednocześnie wyższe niż oczekiwanie koszty surowców uderzyły w marże brytyjsko-holenderskiego koncernu.


30.04.2011
Nestlé: Będziemy przyglądać się kategorii dań gotowych w Polsce
Nestlé Polska, do którego należy m.in. marka Winiary rozwija dział kulinariów. Prezes firmy, Stuart Irvine przyznaje w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl, że Nestlé będzie przyglądać się także kategorii dań gotowych.


28.04.2011
Kraft Foods wyda 150 mln USD na inwestycje
Kraft Foods planuje zwiększenie inwestycji w Afryce, gdzie zainwestuje 150 mln USD w ciągu trzech lat - informuje just-food.com.


28.04.2011
Nestlé nie wyklucza przejęć w Polsce
- Jesteśmy bardzo otwarci na propozycje, szczególnie, że w Polsce jest wiele małych bardzo prężnie działających firm - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Stuart Irvine, prezes Nestlé Polska. Wskazuje, że firma przygląda się zwłaszcza sektorowi health and wellness.


28.04.2011
Zysk PepsiCo w I kw. 2011 lekko powyżej prognoz
Zysk skorygowany PepsiCo w I kw. 2011 r. wyniósł 74 centy na akcję - podała spółka w czwartek w raporcie kwartalnym.


27.04.2011
Zysk Coca-Cola mniejszy od oczekiwanego
Coca-Cola Co. zanotowała w I kw. 2011 r. skorygowany zysk na akcję w wysokości 86 centów - podała spółka we wtorkowym raporcie.


27.04.2011
Nestle będzie promowało płatki śniadaniowe w "wirtualnym świecie"
Dom mediowy MEC na zlecenie Nestlé realizuje nową kampanię promującą płatki śniadaniowe z wykorzystaniem technologii Augmented Reality. Płatki śniadaniowe Nestlé to już nie tylko pyszny pomysł na śniadanie, ale również na rozrywkę. Producent wyrobów śniadaniowych oferuje swoim klientom nowatorską formę zabawy - interaktywną grę 3D, dzięki której można przenieść się w wirtualny świat.


26.04.2011
Nestlé rozważa wejście w kategorię wód funkcjonalnych
W Polsce coraz większą popularnością cieszą się wody funkcjonalne. Zarówno polskie spółki jak i międzynarodowe koncerny coraz częściej wprowadzają wody mające np. korzystnie działać na urodę bądź wzbogacane dobroczynnymi minerałami. Prezes Nestlé Polska - Stuart Irvine nie wyklucza, że także Nestlé wpisze się w ten trend.


23.04.2011
Nestle przejmuje chińską firmę Yinlu Foods
Dnia 18 kwietnia 2011 roku przedstawiciele szwajcarskiej grupy Nestle ogłosili przejęcie 60 proc. udziału w chińskiej firmie zajmującej się produkcją żywności i napojów, Yinlu Foods, której sprzedaż osiągnęła w 2010 roku wartość 837,2 mln USD. Yinlu Foods już wytwarza dla Nestle tzw. produkty RDR (gotowe do picia) pod marką Nescafe przeznaczone do dystrybucji na rynku chińskim - informuje FAMMU/FAPA.


19.04.2011
Działania firm z systemu Coca-Cola podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii
Warszawa, 18 kwietnia 2011 r. W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii, pracownicy firm z systemu Coca-Cola w Polsce posadzili 15 000 drzewek.


16.04.2011
Nestlé w Polsce zwiększyło sprzedaż o 5 proc.
W 2010 r. firma Nestlé rosła w Polsce szybciej niż w całej Europie - ujawnia w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Stuart Irvine, prezes Nestlé Polska. W bieżącym roku jego firma chce, by wzrosty były jeszcze większe.


15.04.2011
Nestlé miało 20,3 mld CHF sprzedaży w I kwartale
W I kwartale we wszystkich kategoriach zanotowaliśmy wzrost sprzedaży – podkreśla CEO Nestlé, Paul Bulcke. Łącznie grupa osiągnęła 20,3 mld CHF sprzedaży, czyli 6,4 proc. organicznego wzrostu.


12.04.2011
Komentarz Nestlé: Jej wysokość czekolada – jedzmy na zdrowie!
12 kwietnia obchodzony jest Dzień Czekolady – niekwestionowanej królowej słodyczy, pokusy, której nie mogą się oprzeć nawet najwytrwalsi w swoich dietetycznych postanowieniach. Pysznie intensywna, rozpływająca się w ustach, niebiańska, gorąca, z mlekiem, w tabliczkach, nadziewana… O jej historii, powodach popularności, bogactwie w składniki odżywcze, a tym samym jej olbrzymim wpływie na nasze zdrowie i samopoczucie opowie Agnieszka Piskała, Specjalista ds. Żywienia z Nestlé Polska S.A.


07.04.2011
Komentarz Nestlé: Diety pod lupą, czyli profilaktyka zdrowotna Europejczyka
Wiosna w pełni, a wraz z nią – jak co roku – sięgamy po mniej lub bardziej sprawdzone diety. Tymczasem nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo realizowane przez nas plany żywieniowe mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. O tym kto kontroluje kwestie odżywiania się Polaków, czy jest to kontrola wystarczająca i skąd tyle zagrożeń w stosowanych powszechnie dietach mówi Agnieszka Piskała, Specjalista ds. Żywienia z Nestlé Polska S.A.


25.03.2011
Pepsico zainwestuje w chipsy bez sztucznych substancji
Frito-Lay, firma produkująca znaną markę chipsów Lay's chce, aby do końca roku połowa produkowanych przez nią chipsów, chrupek i innych przekąsek powstawała tylko przy użyciu naturalnych produktów, bez użycia chemii i sztucznych utrwalaczy - pisze Wyborcza.biz.


21.03.2011
Delecta komunikuje nowy wizerunek
21 marca br. wystartowała największa w historii marki, wizerunkowa kampania reklamowa Delecty. Celem kampanii, realizowanej w telewizji i prasie, pod nowym hasłem: „Delecta. Wszytsko co kochasz”, jest komunikacja repozycjonowania marki i nasycenia jej nowymi atrybutami.


20.03.2011
Nestle inwestuje w Brazylii
Nowa fabryka produkcji wyrobów mlecznych Nestle zostanie wybudowany w stanie Rio de Janeiro w Brazylii. Inwestycja pochłonie 83 mln franków szwajcarskich (CHF).


07.03.2011
Coca-Cola przejmuje Honest Tea
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Coca-Cola poinformowała dzisiaj o objęciu wszystkich pozostałych udziałów w firmie Honest Tea i obejmuje w ten sposób pełną kontrole nad tą firmą.
Honest Tea będzie nadal kontynuowała działalność w stanie Maryland jako niezależna firma, a kierował nią będzie Seth Goldman, jej dotychczasowy szef. Coca-Cola objęła 40% udziału w Honest Tea w lutym 2008 r. W ciągu ostatnich 3 lata firma bardzo się rozwinęła w związku ze współpracą z firma Coca-Cola.
Honest Tea jest jednym z wiodących producentów herbaty i napojów ekologicznych. Nie ujawniono warunków finansowych transakcji.


28.02.2011
AugmentedReality w akcji społecznej marki WINIARY
Marka WINIARY wykorzysta AugmentedReality – rozszerzoną rzeczywistość – w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Jedz smacznie i zdrowo”. Technologia łącząca obraz rzeczywisty z komputerowymi, wirtualnymi elementami zostanie użyta w trakcie Road Show. Truck z mobilną kuchnią odwiedzi pięćdziesiąt gimnazjów od 14 marca do 17 czerwca 2011 r.


24.02.2011
Trzy certyfikaty jakości dla Rieber Foods Polska S.A. - wg standardów ISO 9001, ISO 22000 i PAS 220
Rieber Foods Polska S.A., polska jednostka biznesowa norweskiego koncernu Rieber&Son, uzyskała trzy certyfikaty, potwierdzające spełnienie wymagań norm ISO 9001:2008, ISO 22000:2005 i specyfikacji PAS 220:2008.


22.02.2011
Przeżyj sportową przygodę! Zgłoś się do Piłkarskiego Pucharu Dzieci Danone 2011!
Już po raz 12. ruszyły zapisy do kolejnej edycji Piłkarskiego Pucharu Dzieci Danone 2011 - jednego z największych turniejów piłkarskich dla dzieci w Polsce. W Pucharze biorą udział chłopcy i dziewczynki w wieku od 11 do 12 lat urodzeni pomiędzy 1. stycznia 1999 a 31. grudnia 2000 roku. Turniej ma już swoją 12-letnią tradycję na świecie, będąc integralną częścią Piłkarskiego Pucharu Dzieci Danone Nations Cup, międzynarodowych rozgrywek organizowanych przez Danone w 40 państwach. Co roku 2,5 mln dzieci z klubów sportowych i szkół na całym świecie uczestniczy w tym wydarzeniu. Ambasadorem i przyjacielem Danone Nations Cup jest jeden z najlepszych piłkarzy świata - Zinedine Zidane. Rozgrywki odbywają się zgodnie z regułami światowej federacji piłkarskiej - FIFA.


21.02.2011
Nagrodzeni za jedzenie smacznie i zdrowo
Znamy już zwycięzców ogólnopolskiego konkursu programu edukacyjnego „Jedz smacznie i zdrowo”. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: plakat społeczny i film reklamowy. Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy konkursowej na temat: Kampania społeczna promująca zdrowe odżywianie, gotowanie, niemarnowanie pożywienia oraz wspólne spożywanie posiłków. Nadeszło blisko 120 filmów i ponad 700 plakatów uczniów z całej Polski. Nauczyciele z 458 gimnazjów w Polsce zgłosili blisko 23 000 uczniów z 1014 klas.


17.02.2011
Sprzedaż Grupy Nestle wzrosła w 2010 r. o 6,2 proc.
Koncern Nestle zanotowała w 2010 r. 6,2-proc. organiczny wzrost sprzedaży do 109,7 mld CHF, co oznacza 4,6-proc. realnego wewnętrznego wzrostu. Zysk netto Grupy był na poziomie 34,2 mld CHF.


16.02.2011
Danone spodziewa się w tym roku wzrostu rentowności i sprzedaży
Danone, największy światowy producent jogurtów, zapowiada poprawę rentowności w 2011 roku. Spółka szacuje, że wzrost sprzedaży na rynkach wschodzących oraz redukcja kosztów zniwelowały negatywny efekt wzrostu cen surowców - pisze agencja Bloomberg.


11.02.2011
Winiary WARZYLION wykorzystuje marketing rekomendacji
WARZYLION to najnowsza pozycja w portfolio marki Winiary (Nestlé Polska). Unikalne połączenie poszatkowanych suszonych warzyw i lekkiego bulionu stało się inspiracją do nazwy produktu.


10.02.2011
DANONE JEDNYM Z CZŁONKÓW ZAŁOŻYCIELI WPROWADZANEGO W POLSCE MODELU MIERZENIA EFEKTYWNOŚCI DZIAŁAŃ SPOŁECZNYCH FIRM – LONDON BENCHMARKING GROUP
Od lutego tego roku polskie firmy mają możliwość korzystania z modelu London Benchmarking Group (LBG) – jednej z najbardziej rozpowszechnionych i sprawdzonych na świecie metodologii zarządzania, mierzenia i raportowania efektywności zaangażowania społecznego przedsiębiorstw.


10.02.2011
10,5 mld dol. przychodów Coca-Coli w IV kw.
Coca Cola zanotowała w IV kwartale 2010 r. przychody wysokości 10,5 mld zł, co oznacza wzrost o 40 proc. rdr.


04.02.2011
Nestle planuje budowę kilku nowych fabryk
W czwartek otworzono pierwszy afrykański zakład Nestle w Nigerii. Kolejne powstaną m.in. w Angoli, Kongu, Mozambiku - podaje Gazeta Wyborcza.


27.01.2011
Dofinansowanie na dożywianie. Rusza VII edycja Programu Grantowego Danone 'Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!'
Już po raz siódmy dzieci w polskich miastach i wsiach będą mogły otrzymać posiłki, uczyć się prawidłowych nawyków żywieniowych oraz wszechstronnie rozwijać się dzięki ciekawym zajęciom przygotowanym z myślą o nich.


03.01.2011
Gala 10-lecia Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Forum Odpowiedzialnego Biznesu obchodzi w tym roku swoje dziesiąte urodziny. Wzrost poziomu wiedzy o CSR wśród polskiego społeczeństwa i coraz większe zaangażowanie polskich firm w działania społecznie odpowiedzialne jest najlepszą miarą sukcesu FOB.


22.12.2010
Raport CSR Danone najlepszy w Konkursie Raporty Społeczne 2010!
21 grudnia 2010 r. Jury konkursu ogłosiło, że najlepszym raportem uznało Raport Odpowiedzialności Społecznej i Środowiskowej 2006-2009 firmy Danone. Jury doceniło, że zwycięski raport jest bardzo interesującym zapisem realizacji strategii odpowiedzialności firmy w czterech obszarach: rynku, miejscu pracy, wobec społeczności lokalnych i środowiska naturalnego. Pozwala czytelnikowi w przyjaznej formie spojrzeć na całość działań firmy. Dostrzeżono udział interesariuszy w tworzeniu zawartości raportu. Jest to już druga nagroda firmy Danone za najlepszy raport społeczny w Polsce – pierwszy raport otrzymał ten tytuł w 2007 roku.


21.12.2010
Banki Żywności apelują, by nie marnować żywności w święta
Polacy wyrzucą w tym roku do śmieci roku blisko 4 mln ton jedzenia - taka jego ilość wystarczyłaby do trzykrotnego wypełnienia warszawskiego Stadionu Narodowego. Banki Żywności zachęcają, by przed świętami zapoznać się ze sposobami na niemarnowanie żywności - informuje PAP.


13.12.2010
Firma Tchibo Warszawa otrzymała Certyfikat Zielone Biuro
Biuro Tchibo Warszawa otrzymało Certyfikat Zielonego Biura przyznawany przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska, potwierdzający, że spełnia ono standardy ekologicznego miejsca pracy.


10.12.2010
Zgłoś dobrą praktykę
Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprasza wszystkie firmy realizujące działania z zakresu odpowiedzialnego biznesu (CSR) do zgłaszania swoich inicjatyw do dziewiątej edycji Raportu Odpowiedzialny biznes w Polsce - jedynej w naszym kraju publikacji zawierającej kompleksowe podsumowanie działań z zakresu CSR w mijającym roku oraz zbiór dobrych praktyk biznesowych.


10.12.2010
Pepsico przejmuje mleczarnię Wimm-Bill-Dann w Rosji
Amerykański gigant PepsiCo ogłosił, że przejmuje większościowe udziały (66 %) największego producenta żywności i napojów w Rosji, jednego z największych producentów przetworów mlecznych w Europie, Wimm-Bill-Dann z siedzibą w Moskwie za 3,8 mld USD - informuje FAMMU/FAPA.


08.12.2010
Nestle zainwestuje w Chile
Nestle zainwestuje 100 mln USD w budowę nowej fabryki mleka w proszku, która będzie zlokalizowana w miejscowości Osorno na południu Chile. Jest to największa inwestycja w sektorze mleczarskim w Chile od 50 lat - informuje FAMMU/FAPA


19.11.2010
10 000 000 posiłków w ramach Programu Podziel się Posiłkiem!
Polacy dzielą się sobą!
Od początku działalności Programu Podziel się Posiłkiem razem przekazaliśmy 10 000 000 posiłków potrzebującym dzieciom!
Rekordowe 488 ton zebranej żywności, 30 000 wolontariuszy, setki tysięcy widzów Koncertu Gwiazd, dziesiątki tysięcy klientów, którzy wsparli zbiórkę żywności – tak Polacy podzielili się posiłkiem w tym roku!


03.11.2010
10 000 posiłków dla dzieci dzięki aktywności fanów na Facebooku!
Dzięki aktywności użytkowników Facebooka, firma Danone przekaże potrzebującym dzieciom aż 10 000 dodatkowych posiłków w ramach 8. edycji Programu Podziel się Posiłkiem.


29.10.2010
Zakończyły się Targi Dobrych Praktyk CSR
28 firm i organizacji zaprezentowało swoje działania w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) w ramach Targów Dobrych Praktyk CSR, które odbyły się 20 października w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach Targów zorganizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu odbyły się seminaria tematyczne, wykład eksperta z Wielkiej Brytanii oraz szereg wydarzeń towarzyszących.


28.10.2010
Właściciel Delecty poprawia zysk operacyjny, maleją przychody koncernu
Rieber & Son's, właściciel polskiej marki Delecta w czwartym kwartale z rzędu poprawia zysk operacyjny. III kw. br. zakończył EBIT w wysokości 128 mln NOK, o 45 proc. wyższym niż w analogicznym okresie ub.r.


28.10.2010
Coca-Cola Hellenic Bottling zwiększyła zyski w III kw. 20101 r.
Coca-Cola Hellenic odnotowała wzrost zysku w III kw. 2010 r. i tak zysk netto zwiększył się o 3 proc. osiągając 216 mln EUR. Zysk operacyjny wyniósł 300 mln EUR co oznacza wzrost o 7 proc., natomiast wartość sprzedaży wzrosła o 6 proc. do poziomu 1,99 mld USD. Ilośc sprzedanych napojów powiększyła się o 5 proc. osiągając 611 mln skrzynek.


27.10.2010
Czterdziesty pierwszy sklep Tchibo
Tchibo otworzyło w październiku czterdziesty pierwszy sklep w Polsce. Sklep zlokalizowany jest w City Forum w Gdańsku – w centrum handlowym położonym w samym centrum miasta. Jest to trzeci sklep Tchibo w Gdańsku.


25.10.2010
Mocna pozycja firm spożywczych w rankingu najcenniejszych marek
W klasyfikacji najsilniejszych marek na polskim rynku aż 7 w pierwszej dziesiątce należy do firm reprezentujących sektor spożywczy. Na pierwszym miejscu uplasował się Lipton, na trzecim Delicje. Na dalszych pozycjach znalazły się: Mieszanka Wedlowska, Tymbark, Ptasie Mleczko, Alpen Gold, Hochland.


22.10.2010
Danone podtrzymuje prognozy
Francuski koncern spożywczy Danone ostrzegł, że kryzysy gospodarczy i społeczny w Europie nadal będzie odbijał się na konsumpcji, mimo że sam zanotował większy od prognozowanego, 15-procentowy wzrost sprzedaży w trzecim kwartale.


20.10.2010
Prezes CocaColi: Nie wykluczam akwizycji na rynku polskim
Dan Nistor, prezes polskiego oddziału koncernu Coca Cola Hellenic pytany o konkurencję na polskim rynku powiedział, że z roku na rok jest ona coraz ostrzejsza, dlatego jego firma nie wyklucza w Polsce akwizycji, o ile pojawią się ciekawe propozycje w dobrej cenie.


20.10.2010
Hoop Polska rusza z nowym projektem ukierunkowanym na wiedzę
Trenerzy firmy Hoop Polska zainaugurowali dziś działalność Akademii Wiedzy Hoop. Studenci oraz absolwenci uczelni wyższych w Poznaniu, Bielsku Podlaskim oraz Łodzi poznają zagadnienia związane z marketingiem i różnymi obszarami funkcjonowania firmy.


19.10.2010
Dyrektor Danone: Chcemy pomagać rolnikom rozwijać produkcję mleka
Danone chce zaproponować rolnikom program, w ramach którego koncern wspomagałby rozwój gospodarstw, a rolnik spłacałby kredyt mlekiem. - Chcemy z takim programem wyjść na województwo śląskie i być może świętokrzyskie. Podstawową sprawą jest znalezienie wśród rolników takich, którzy nie będą się obawiać i chcą się rozwijać - powiedział serwisowi portalspożywczy.pl Jerzy Sroga, dyrektor ds. zakupu mleka Danone.


12.10.2010
PepsiCo chwali się poprawą wyników sprzedaży, także w Polsce
Przychody netto amerykańskiego giganta spożywczego wzrosły w III kw. br. o 12 proc. sięgając 1,92 mld USD. Taki wynik to m.in. efekt przejęcia dwóch firm rozlewniczych, czyli Pepsi Bottling Group i PepsiAmericas, a także znacznej poprawy sprzedaży w Europie Wschodniej, w tym w Polsce.


07.10.2010
Coca-Cola najlepszą marką spożywczą
Wizerunkowy prym na polskim rynku artykułów spożywczych wiedzie Coca-Cola. Doniesienia medialne na temat koncernu miały największy zasięg, a ich wartość wyniosła 215 milionów złotych - podał Press-Service Monitoring Mediów, który opublikował badanie we współpracy z miesięcznikiem Press III edycję badania Top Marka.


07.10.2010
Dobre wyniki koncernu PepsiCo w III kw. 2010 r.
Amerykański gigant spożywczy PepsiCo osiągnęło w III kw. 2010 r. dobre wyniki, w znacznym stopniu dzięki przejęciu swoich dwóch największych botlerów; Pepsi Bottling Group i PepsiAmericas. Zysk netto zwiększył się o 12 proc. osiągając 1,92 mld USD.


02.10.2010
Hoop Polska ma nowego prezesa
Od 1 listopada prezesem spółki Hoop Polska jest Martin Mateáš, dotychczasowy Commercial Unit Director Kofola Holding, do którego należy polski producent napojów. O tym, że poprzedni prezes Krzysztof Grudziński, został odwołany ze stanowiska serwis portalspozywczy.pl informował jako pierwszy już pod koniec października.


28.09.2010
440 TON ŻYWNOŚCI - wielki sukces Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Podziel się Posiłkiem!
24 i 25 września 30 000 wolontariuszy Banków Żywności zbierało żywność w ponad 2 000 sklepów na terenie całej Polski. Dzięki ofiarności ludzi udało się zebrać rekordową ilość żywności ponad 440 ton, która zostanie przekazana organizacjom i instytucjom zajmującym się dożywianiem dzieci. Dziękujemy Wam za okazane serce! Jednocześnie przypominamy, że jeszcze przez tydzień można wziąć udział w Internetowej Zbiórce Żywności Podziel się Posiłkiem.


28.09.2010
Unilever przejmie znanego producenta
Koncern Unilever za 3,7 mld USD przejmie Alberto Culver, amerykańską firmę produkującą kosmetyki do włosów. Do portfela giganta trafią takie marki, jak V05, TRESemme i Nexxus - informuje Puls Biznesu.


27.09.2010
Coca-Cola chce bardzo mocno inwestować w Afryce
W wypowiedzi dla kanału informacyjnego CNBC Muchtar Kent, CEO firmy The Coca-Cola, poinformował, że Coca-Cola zainwestowała już na kontynencie afrykańskim 6 mld USD w ciągu ostatnich 10 lat i planuje zainwestowanie dalszych 12 mld USD w nadchodzącej dekadzie.


21.09.2010
PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM, PODZIEL SIĘ SOBĄ!
24 i 25 września w ponad 2000 sklepów w całej Polsce odbędzie się Ogólnopolska Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem. Na wszystkich, którzy pragną podzielić się posiłkiem z niedożywionymi dziećmi, czekać będzie ponad 30 000 wolontariuszy Banków Żywności.
Każdy z nas może pomóc i przyłączyć się do zbiórki.


20.09.2010
Nagroda Ministra Rolnictwa Rozwoju Wsi Marka Sawickiego dla SM Gostyń
Podczas Targów w Poznaniu Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu otrzymała nagrodę Ministra Rolnictwa Rozwoju Wsi Marka Sawickiego w konkursie „Najciekawsza promocja na targach Polagra-Food 2010” za atrakcyjną prezentację produktów mleczarskich oraz profesjonalną i miłą obsługę.


17.09.2010
Coca-Cola nadal jest najdroższą marką na świecie
Eksperci firmy Interbrand wycenili wartość światowych marek. Liderem rankingu pozostaje Coca-Cola, której wartość wynosi blisko 70,5 mld USD. Kolejne dwa miejsca również pozostały bez zmian. Zajmują je kolejno IBM (64,7 mld dol.) oraz Microsoft (60,8 mld dol) - informuje Gazeta Wyborcza.


17.09.2010
Ruszył ogólnopolski program edukacyjny dla gimnazjalistów prowadzony przez markę WINIARY...
Ruszył ogólnopolski program edukacyjny dla gimnazjalistów prowadzony przez markę WINIARY pt. „Jedz smacznie i zdrowo”. Partnerem społecznym akcji jest Federacja Polskich Banków Żywności, a patronat honorowy objął Minister Edukacji Narodowej oraz Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych


16.09.2010
Nestle ma nowy magazyn płatków śniadaniowych
Panattoni Europe dodał do portfolio swoich inwestycji nowy park - Panattoni Park Toruń. Obiekt zlokalizowany na północny-wschód od Torunia w miejscowości Grębocin będzie składał się z dwóch budynków o łącznej powierzchni przemysłowej 62 tys. mkw.


15.09.2010
Unilever i Unimills podpisały duży kontrakt na dostawę surowca do produkcji żywności
Koncern Unimills podpisał długoterminową umowa na dostawy tłuszczów twardych typu „hardstocks" do fabryk firmy Unilever. Surowiec będzie wykorzystywany do produkcji artykułów spożywczych. To kolejna umowa pomiędzy przedsiębiorstwami.


13.09.2010
Kraft Foods stawia na Chiny
Kraft Foods Inc, chce w ciągu dwóch lat podwoić liczbę chińskich miast, w których dystrybuuje produkty Cadbury, powiedziała w poniedziałek szefowa firmy na Chiny.


09.09.2010
Po przejęciu Unimilku Danone chce notować 10-proc. wzrosty w Rosji i krajach Europy Wschodniej
Danone spodziewa się wzrostu sprzedaży swoich produktów nabiałowych, które w 2009 r. stanowiły 57 proc. przychodów koncernu. Priorytetowy dla firmy w 2011 r. będzie rynek rosyjski, białoruski, ukraiński i amerykański.


07.09.2010
Nestle i Pepsico zarabiają w Rosji
Pomimo niesprzyjających warunków makroekonomicznych, ubiegły rok był dla wielu firm działających na rosyjskim rynku wyjątkowo udany. Przykładem może być Nestle, które zanotowało rekordowe wyniki. Obroty tego szwajcarskiego giganta wyniosły w 2009 roku 57 mld rubli (1,2 mld funtów), a sprzedaż w ujęciu ilościowym wzrosła o ponad 10 proc. w stosunku do poprzednich 12 miesięcy - podaje Detal Dzisiaj.


05.09.2010
Danone będzie przejmować producentów wody
Danone poważnie rozważa serię przejęć producentów wód butelkowanych na rynkach rozwijających się, a zwłaszcza w Chinach.


02.09.2010
Rekordowa sprzedaż wody butelkowanej. W tym roku wartość tego rynku może wzrosnąć o 400 mln zł
Sprzedaż wody butelkowanej w Polsce rośnie w zaskakującym tempie. W czerwcu i lipcu tego roku jej sprzedaż wzrosła o kilkadziesiąt procent rok do roku. Specjaliści z Nestle Waters Polska szacują, że wartość rynku wody butelkowanej w tym roku wzrośnie o ok. 15 proc. z 2,5 mld zł w 2009 r. W ostatnich latach rynek ten rósł w tempie 4-8 proc. rocznie - czytamy w Pulsie Biznesu.


02.09.2010
Nestle Waters umocni pozycję w zachodniej Polsce. Nie wyklucza także przejęć
Koncernu Nestle Waters chce dynamicznie zwiększać udziały w polskim rynku wody butelkowanej, ktorego wartość szacowana jets na 2,5 mld zł. Na razie producent Nałęczowianki m ok. 10 proc. tego rynku i goni należącą do Danone markę Żywiec Zdrój, która kontroluje niemal 30 proc. polskiego rynku wody butelkowanej - informuje Rzeczpospolita.


03.08.2010
Raport Odpowiedzialności Społecznej Coca-Cola HBC Polska 2009
Trzeci już, roczny Raport Odpowiedzialności Społecznej Coca-Cola HBC Polska, dokumentujący postępy firmy w dziedzinie społecznie odpowiedzialnego biznesu został podzielony na rozdziały tematyczne, odpowiadające kluczowym kwestiom odpowiedzialności społecznej, środowiskowej i ekonomicznej firmy. Obszary te (zdrowie konsumentów; troska o zasoby wodne; energia i ochrona klimatu; odpady i recykling; rozwój pracowników; współpraca z partnerami; relacje ze społecznościami lokalnymi) zostały zidentyfikowane przez Komisję ds. CSR przy zarządzie Grupy Coca-Cola Hellenic w Atenach m.in. w wyniku panelowego spotkania interesariuszy; były też inspirowane przyjętymi przez całą Grupę Coca-Cola Hellenic zobowiązaniami Global Compact.


20.07.2010
Konkurs Nestle na wakacyjny blog wellness
Jakie jest Twoje wakacyjne postanowienie? Więcej ruchu i zdrowsze posiłki? A może od razu chęć zmiany nawyków żywieniowych całej rodziny? Podziel się swoimi wakacyjnymi perypetiami i wygraj nagrody! Zacznij pisać bloga o tematyce „wellness”. To może być zdrowsza dieta, nowy sport, a nawet wakacyjne podróże. Pokaż innym, że zdrowsze życie jest na wyciągnięcie ręki!


19.07.2010
Letnia edycja ogólnopolskiej akcji „Jedz smacznie i zdrowo” dobiegła końca
Bezpłatne konsultacje z dietetykiem, przewodnik po zasadach zdrowego żywienia, degustacje produktów oraz konkurs sms dla konsumentów – to elementy zakończonej w czerwcu, letniej edycji kampanii edukacyjnej „Jedz smacznie i zdrowo” prowadzonej przez Nestlé w hipermarketach Tesco. Już od trzech lat kampania zwraca uwagę Polaków na potrzebę zdrowego odżywiania się i komponowania zbilansowanej diety dla całej rodziny.


06.07.2010
Coca-Cola sponsorem Juliady 2010
Dziesięć dyscyplin sportowych, trzydzieści jeden wakacyjnych dni, tysiące młodych krakowian, mnóstwo emocji i pozytywnej energii
- 1 lipca rozpoczęła się w Krakowie dwunasta edycja "Juliady" - Młodzieżowego Festiwalu Sportu, organizowanego od 1999 roku przez Stowarzyszenie "U Siemachy" i Urząd Miasta Krakowa.


22.06.2010
Społeczna odpowiedzialność biznesu – realne zobowiązanie przedsiębiorców?
- Budowanie wiarygodności firmy oraz jej relacje z otoczeniem to dziś obok kwestii finansowych istotny element kształtowania przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw - powiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak podczas konferencji nt. społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Spotkanie odbyło się 21 czerwca 2010 r. na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.


18.06.2010
Mleczny Start wspiera Super Mamy
Mleczny Start wspiera Super Mamy" to ogólnopolski program edukacyjny zainicjowany przez Koalicję Partnerstwo dla Zdrowia, której członkami są Instytut Matki i Dziecka oraz Danone, Lubella i Biedronka.


26.05.2010
Forum 2010 poświęconeme Tworzeniu Wspólnej Wartości - obejrzyj na żywo
Firma Nestlé oraz Międzynarodowe Forum Liderów Biznesu (IBLF) wraz z Biurem ds. Współpracy Wielostronnej w ONZ zapraszają Państwa do udziału w Forum 2010 poświęconemu Tworzeniu Wspólnej Wartości poprzez transmisję internetową na żywo w dniu 27 maja.


19.04.2010
Godło Jakość Obsługi 2009 dla sklepów Tchibo
Konsumenci, głosami na portalu www.jakoscobslugi.pl, przyznali sklepom Tchibo Godło Jakość Obsługi 2009. Tym samym sklepy Tchibo znalazły się, w gronie stu Najprzyjaźniejszych firm w Polsce. To drugie z rzędu wyróżnienie przyznane przez konsumentów w ramach programu „Jakość Obsługi”.


12.04.2010
Ambitne cele PepsiCo w zakresie żywienia, ekologii i rozwoju środowiska pracy
Warszawa, 7 kwietnia 2010 r. PepsiCo, drugi co do wielkości producent żywności i napojów
na świecie, przedstawił globalny program w zakresie żywienia, ekologii i rozwoju środowiska pracy. Cele te są elementem strategii „Performance with Purpose” realizowanej przez PepsiCo.


07.04.2010
Coca Cola w Polsce zmniejsza wagę swoich opakowań.
Od kilku lat koncern prowadzi - także w Polsce- prace mające na celu sukcesywne zmniejszenie wagi swoich butelek PET i co za tym idzie oznaczające potrzebę zużywania mniejszej ilości tworzywa sztucznego. Niedawno zredukował wagę dwóch swoich opakowań PET o pojemności jednego litra, odpowiednio o 11 proc. i 5 proc. Dodatkowo zmniejszeniu uległ ciężar butelki dwulitrowej. W tym przypadku było to o 8 proc. Mniej waży też ostatnia wersja butelek dla serii Lift. Tutaj te dwulitrowe opakowania straciły w porównaniu z wcześniej używanymi 9 proc. swojej wagi.


25.03.2010
Danone promuje Mały Głód na Facebooku
Bohater kampanii serków Danio firmy Danone ma już na Facebooku ok. 45 tys. fanów.


16.03.2010
Szósta edycja Funduszu Kropli Beskidu
Szósta edycja Funduszu Kropli Beskidu - Firmy z systemu Coca-Cola oraz Fundacja "Fundusz Partnerstwa" ogłosiły dziś szóstą edycję programu dotacyjnego Fundusz Kropli Beskidu. Celem projektu jest wspieranie finansowe i merytoryczne inicjatyw obywatelskich na rzecz poszanowania i ochrony zasobów wodnych jednego z najpiękniejszych regionów Polski - Beskidu Sądeckiego.


13.03.2010
Jak czytać etykiety - nowa kampania edukacyjna Nestlé
Większość Polaków nie sprawdza etykiet produktów, które wkładają do swoich koszyków. Nie porównują produktów między sobą, aby wybrać te, które są najlepsze dla nich i ich rodzin. Często nie wiedzą nawet, jakich informacji powinni szukać i co one oznaczają. Specjaliści firmy Nestlé, w ramach realizowania przyjętej strategii, opracowali 7 złotych zasad czytania etykiet. Z tymi wytycznymi decyzje zakupowe stają się niezwykle proste!


26.02.2010
IV edycja Coke Live Fresh Noise
Rozpoczęła się kolejna, czwarta edycja programu marki Coca-Cola-Coke Live Fresh Noise, dzięki któremu młodzi producenci, muzycy, didżeje i wokaliści mają wyjątkową możliwość pracy w studiu nagraniowym oraz spotkania się na scenie z najbardziej uznanymi postaciami polskiej muzyki.


25.02.2010
Coca-Cola sponsorem Euro 2012
Coca-Cola podpisała umowę z UEFA na sponsorowanie Euro 2012, czyli mistrzostw Europy w piłce nożnej, które mają odbyć się w Polsce i na Ukrainie- pisze Pressserwis.


21.02.2010
Lava Group/The House of Elegance partnerem konferencji "Prawne i etyczne aspekty reklamy żywności"
Lava Group/The House of Elegance jest członkiem grupy międzynarodowych firm dystrybucyjnych specjalizujących się w produktach luksusowych, eleganckich oraz premium. Firma jest wyłącznym przedstawicielem francuskich marek Ungaro®, Charles Jourdan®, Smalto®, Jean - Louis Scherrer® oraz niemieckiej marki Titan®.


18.02.2010
Firma Danone została zwycięzcą V edycji plebiscytu Firma Przyjazna Mamie
Firma Danone została zwycięzcą V edycji plebiscytu Firma Przyjazna Mamie, organizowanego przez miesięczniki: „Dziecko” i „Poradnik Domowy”. W plebiscycie nagrodzono trzech pracodawców, którzy ułatwiają młodym rodzicom łączenie rodzicielstwa z pracą zawodową.


15.02.2010
Europejski sukces programu Trzymaj Formę
Robert Madelin, – Dyrektor Generalny Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia i Ochrony Konsumentów (DG SANCO) Komisji Europejskiej stwierdził, że program Trzymaj Formę w pełni odzwierciedla założenia realizacji programów edukacyjnych na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego przy szerokim zaangażowaniu strony rządowej, świata nauki oraz sektora prywatnego.


12.02.2010
Dobre wyniki Danone
Danone mimo kryzysu zanotował poprawę przychodów i zysków. W Polsce o 1,4 punkty proc. wzmocnił swoją pozycję na rynku galanterii mlecznej.
W 2009 r. zysk netto wzrósł o 11,4 proc. osiągając 1,41 mld euro. Zysk operacyjny zwiększył się o 7,4 proc. do 2,3 mld euro. Przychody koncernu wyniosły 14,98 mld euro. Nie uwzględniając kursów wymiany walut i akwizycji, to wynik o 3,2 proc. wyższy niż rok temu.


11.02.2010
Nowe kategorie produktów PepsiCo
Firma zapowiada zmiany i nowości w ofercie w związku z rosnącymi oczekiwaniami konsumentów w dziedzinie zdrowia i walorów dietetycznych żywności.


09.02.2010
Danone sprzedaje swoją siedzibę w Warszawie
Firma Danone sprzedała budynek biurowy o powierzchni ok. 5 tys. mkw. przy ul. Redutowej w Warszawie, będący siedzibą spółki, funduszowi typu „private equity". Jednocześnie - zgodnie z umową typu „sale & leaseback" - spółka podpisała z nowym nabywcą umowę o długoterminowym wynajmie nieruchomości.


08.02.2010
Coca-Cola Cup po raz pierwszy z osobną kategorią dla dziewczęcych drużyn piłkarskich!
W całej Polsce rozpoczęłą się rekrutacja do tegorocznej, dwunastej już edycji największego piłkarskiego turnieju dla młodzieży szkolnej - Coca-Cola Cup. Szkoły gimnazjalne z całego kraju mogą zgłaszać swoje reprezentacje piłkarskie do 21 lutego. Tegorocznym rozgrywkom towarzyszyć będzie wiele nowości.


08.02.2010
Lorenz Snack-World rozpoczyna współpracę z firmą Unilever, światowym gigantem branży FMCG
Doświadczenie i wysoka pozycja na polskim rynku, lidera rynku słonych przekąsek firmy Lorenz Snack-World zostały docenione przez potentata branży FMCG na świecie, firmę Unilever. Niemiecki oddział koncernu powierzył firmie Lorenz budowanie w Polsce marki popularnych w Zachodniej Europie mięsnych przekąsek BiFi. Dla Lorenz Snack-World to duże wyróżnienie oraz możliwość poszerzenia działalności o nową i innowacyjną na polskim rynku kategorię przekąsek. Sprzedaż ruszy na początku 2010 roku.


05.02.2010
Nowe centrum dystrybucyjne Cereal Partners Poland Toruń-Pacific,
Panattoni Europe, lider rynku powierzchni magazynowej w Polsce, poinformował o sfinalizowaniu umowy na obiekt build-to-suit (BTS) z firmą Cereal Partners Poland Toruń-Pacific (CPP), produkującej płatki śniadaniowe, należącą do Nestle oraz General Mills Inc. Deweloper zbuduje dla Klienta magazyn o łącznej powierzchni ok. 30 tys. m2 niedaleko Torunia.


02.02.2010
Kawa Tchibo "Towarem Roku 2009"
Kawa Tchibo została uznana przez detalistów „Towarem Roku 2009” w kategorii „Kawa” w 13. edycji ogólnopolskiego badania organizowanego przez dwutygodnik „Detal Dzisiaj”.
W konkursie „Towar Roku 2009” organizowanym przez dwutygodnik „Detal Dzisiaj” zostały nagrodzone marki i produkty, które w opinii detalistów uznane zostały za najbardziej dochodowe w minionym roku.


01.02.2010
"Moje Silne Drzewo" - druga edycja programu Żywiec Zdrój S.A.
Sadzimy kolejny milion drzew. Każdy może zdecydować, gdzie będzie jego drzewo. Ty też. Dla siebie. Dla innych.


22.01.2010
Nowy Rok u dyplomatów ds. Rolnych
W dniu 21 stycznia 2010 odbyło się Tradycyjne Przyjęcie Noworoczne zorganizowane przez Dyplomatów ds. Rolnych oraz Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.


20.01.2010
15-lecie Związku Polskie Mięso
15 stycznia 2010 Związek "Polskie Mięso" obchodził piętnastolecie działalności. Związek został utworzony przez wiodące firmy przemysłu mięsnego, w celu reprezentowania interesów polskiej branży mięsnej w kraju i Unii Europejskiej.


16.12.2009
Etykieta musi mówić prawdę. Relacja z konferencji szkoleniowej ZPPM
Konferencja szkoleniowa skierowana do specjalistów branży mleczarskiej, która odbyła się 2 grudnia 2009roku
Organizatorem konferencji był Związek Polskich Przetwórców Mleka


25.11.2009
Konferencja Dobrowolne inicjatywy przemysłu na rzecz poprawy jakości i informacji skierowanej do konsumentów - systemu PQS i GDA", 03.12.2009, Sosnowiec
Związek Polskie Mięso oraz miesięcznik "Rzeźnik Polski" zapraszają do udziału w konferencji pt. "Dobrowolne inicjatywy przemysłu na rzecz poprawy jakości i informacji skierowanej do konsumentów - systemu PQS i GDA", która odbędzie się w dniu 3 grudnia br. w ramach targów Meat Meeting 2009 organizowanych w Expo Silesia w Sosnowcu.


00.00.0000
Komentarz Nestlé: Twoje dziecko też może zostać Małym Szefem Kuchni!
System kwalifikacji „Home Cooking Skills” Jamiego Oliver’a pomagający dzieciom w nauce gotowania, Nigella Lawson przygotowująca programy kulinarne wraz ze swoimi pociechami czy "Junior MasterChef" Gordona Ramsey'a – to tylko jedne z nielicznych przykładów zaangażowania ikon światowego przemysłu kulinarnego w poszerzanie świadomości z zakresu odżywiania wśród dzieci. Nie jest niespodzianką, że to właśnie wczesne edukowanie maluchów w tym temacie wpływa na ich przyszłe wybory żywieniowe. Potwierdzają to badania Nestlé Research Center (NRC)[1] – znaczenie mają już krótkie zajęcia!


00.00.0000
Zarządzanie czystością i higieną w zakładach spożywczych
Higiena i czystość to jedne z najważniejszych czynników gwarantujących bezpieczną i zdrową żywność. Obowiązujące w Polsce przepisy prawa nakładają na przedsiębiorstwa spożywcze obowiązek wdrażania systemu HACCP, którego elementem jest Dobra Praktyka Produkcyjna (GMP). GMP reguluje i opisuje systemy utrzymania czystości i higieny na odpowiednim poziomie, zapewniającym produkcję bezpiecznej żywności.


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij