Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Nestlé i EpiGen badają wpływ diety matki na zdrowie i geny dziecka
To pierwsza tego typu kliniczna próba, podczas której Centrum Badawcze Nestlé przeanalizuje czy spożywanie określonej mieszanki składników odżywczych i probiotyków w trakcie i przed ciążą może wpłynąć na poprawę jakości zdrowia matek i ich dzieci. Badania te są pierwszym wspólnym projektem Centrum Badawczego Nestlé i Międzynarodowego Konsorcjum Badawczego EpiGen.

Istnieje coraz więcej dowodów na to, że sposób odżywiania matki na początku ciąży ma ogromny wpływ na wzrost i rozwój dziecka, a właściwa dieta podczas ciąży zmniejsza ryzyko powikłań ciąży oraz ryzyko metabolicznych chorób u noworodka. Naukowcy cały czas dążą do poprawy zdrowia matek i ich dzieci. Dlatego specjaliści Nestlé wspólnie z EpiGen podjęli próbę sprawdzenia jak żywieniowa, starannie dobrana mieszanka pomaga matce zachować odpowiedni poziom cukru, witamin i minerałów we krwi, utrzymać zdrową ciążę i wspierać równomierny rozwój dziecka. Badanie pozwoli również ustalić w jaki sposób dieta wpływa na geny dzieci.


W badaniu udział weźmie 1800 kobiet z Wielkiej Brytanii, Singapuru i Nowej Zelandii. Określona, starannie dobrana mieszanka składników odżywczych i probiotyków zostanie przetestowana w badaniach klinicznych w wybranych ośrodkach. Uczestniczki zostaną poproszone o stosowanie mieszanki dwa razy dziennie przed zajściem w ciążę i będą kontynuowały dietę w czasie ciąży.


W sytuacji, gdy wyniki analizy pokażą znaczny wpływ diety na zmniejszenie komplikacji ciążowych i zaburzeń metabolicznych u noworodków, argument za zapewnieniem doradztwa żywieniowego dla kobiet przed zajściem w ciążę może nabrać jeszcze silniejszego znaczenia.


Projekt jest częścią programów Nestle: „Umacnianie pozycji eksperta w zakresie żywienia dzieci” (Build knowledge leadership in children’s nutrition) oraz „Zaangażowanie przemysłu w badania nad zdrowiem i żywieniem poprzez współpracę” (Lead the industry in nutrition and health research through collaboration).


Więcej informacji na temat epigenetyki oraz prowadzonego badania:
http://www.research.nestle.com/newscenter/news/study-health-impact-nutrients-pregnancy-mother-babies.


Więcej informacji znajduje się w naszym biurze prasowym.Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij