Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Almette Chroni Łąki - rusza kolejna edycja 2022
W ubiegłym roku rozpoczęto program „Almette Chroni Łąki”. Kolejna edycja wystartowała w kwietniu, kiedy to obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło - Inwestujemy w naszą planetę – zainspirowało organizatorów programu „Almette Chroni Łąki” do siania łąk.

Cel programu „Almette Chroni Łąki” jest ambitny: do 2024 roku zaplanowano zasiać 150 000 m2 łąk, które wyżywią ok. 1 000 000 zapylaczy. Na rok 2022 przygotowano kolejne akcje siania łąk oraz eventy i materiały edukacyjne, które uświadomią, jak ważna jest rola łąki w ochronie środowiska!

 

Akcja łączy we wspólnym działaniu pracowników, konsumentów, influencerów oraz ekspertów: profesora Piotra Tryjanowskiego i Macieja Podymę z Fundacji Łąka. Łąki kwietne to przystań i pożywienie dla dzikich zapylaczy –  wzbogaca bioróżnorodność, pomaga również w bio-retencji poprzez magazynowanie wody. Pielęgnacja łąki kwietnej jest mniej kosztowna i znacznie bardziej korzystna dla środowiska, gdyż łąki kosimy rzadziej niż trawnik, łąka nie wymaga środków chemicznych i nawozów. Łąka wzbogaca estetykę terenu i urozmaica krajobraz dzięki dużemu zróżnicowaniu barw kwitnących kwiatów, których wygląd zmienia się.

 

Dzień Ziemi to doskonała okazja do nagłośnienia globalnych problemów ziemi, ale też do refleksji. Akcja sadzenia drzew i siania łąk idealnie wpisuje się także w strategie zrównoważonego rozwoju . Uczestnicy akcji odebrali przygotowane woreczki z nasionami kwiatów, ziół oraz traw i ruszyli do wysiewania łąki. Na łąkę przeznaczono teren o powierzchni 5000 m2. Wspólnie ukwiecono teren przy zakładzie produkcyjnym w Kaźmierzu pod Poznaniem, a  każdy z uczestników spotkania doświadczenia z zakładania łąki kwietnej zabrał ze sobą, aby promować zakładanie łąk wśród znajomych, przyjaciół i sąsiadów.

 

Relacje i materiały video są już dostępne na dedykowanej stronie: Almette chroni łąki 2021 - Almette.
Zapraszamy do śledzenia akcji na stronie!


LakiKazik2022newone

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij