Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Rośnie popyt, rosną ceny zbóż w Polsce
Utrzymujący się popyt na zboża przyczynił się do wzrostu cen zbóż. Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach 12-18.11.2012 r. przeciętna cena skupu pszenicy konsumpcyjnej ukształtowała się na poziomie 981 zł/t, tj. o 1,1 proc. wyższym niż w poprzednim tygodniu oraz o ponad 4 proc. wyższym niż przed miesiącem. W porównaniu z cenami sprzed roku pszenica jest o 26 proc. droższa.

Średnia cena żyta konsumpcyjnego w krajowym skupie wynosiła 703 zł/t. Była ona o 1,7 proc. wyższa niż w poprzednim tygodniu i o blisko 2 proc. wyższa niż miesiąc wcześniej. Zboże to było jednak o 16 proc. tańsze niż w porównywalnym okresie 2011 r.

Podmioty rynkowe podwyższyły cenę skupu jęczmienia paszowego średnio do 876 zł/t. Cena ta była o 2,2 proc. wyższa od notowanej w poprzednim tygodniu i o 4 proc. wyższa niż przed miesiącem. Jednocześnie jęczmień był o 19 proc. droższy niż przed rokiem.

Za kukurydzę przeciętnie w kraju płacono 877 zł/t, tj. o 0,4 proc. więcej niż w poprzednim tygodniu. Cena ta była o ponad 4 proc. wyższa od notowanej przed miesiącem i o 33 proc. wyższa niż rok wcześniej.


(Źródło: PAP).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij