Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Danone wprowadza na polski rynek pierwsze jogurty słodzone stewią
- Od 17 stycznia br. na polskim rynku dostępne są jogurty Activia Light w wersji truskawkowej i brzoskwinia-marakuja, które są słodzone stewią. Activia Light ma 0 proc. tłuszczu oraz o 35 proc. mniej cukru niż wariant tradycyjny - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Ewa Zacharewicz, kierownik ds. relacji zewnętrznych i komunikacji w spółce Danone Polska.

Są to pierwsze dostępne na polskim rynku produkty słodzone stewią. Roślina ta została dopuszczona do stosowania na rynkach europejskich na przełomie listopada i grudnia 2011 r.

- Dla firmy Danone była to doskonała wiadomość, ponieważ substancje słodzące pochodzące ze stewii mogą, ze względu na swoje zalety, zrewolucjonizować rynek produktów "light". Glikozydy stewiolowe są do 450 słodsze niż cukier i mają zerową wartość kaloryczną, co jest ogromną zaletą dla konsumentów szukających produktów naturalnych i jednocześnie niskokalorycznych - komentuje Ewa Zacharewicz.

 

 

Danone025689_240

 

 

Nie ujawnia jednak planów dotyczących promocji Activii Light jako produktu słodzonego stewią. Jak dodaje, najważniejsza jest możliwość zaoferowania konsumentom liczącym kalorie coraz szerszego portfolio produktów.

Nie udało nam się dowiedzieć jakie kolejne produkty z portfela Danone Polska będą słodzone stewią.

Pierwszy słodzony stewią jogurt w Europie Danone wprowadził w połowie 2010 r. we Francji, gdzie stewia była dopuszczona (na podstawie unijnych przepisów) dwa lata wcześniej niż wejście na pozostałe rynki UE.

 

(Źródło: www.portalspozywczy.pl)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij