Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > Działania > Współpraca międzynarodowa > Członkostwo w FoodDrinkEurope

Seminaria i Konferencje
Aktualności
Współpraca krajowa
Współpraca międzynarodowa
Członkostwo w FoodDrinkEurope
Członkostwo w SNE
Członkostwo w UNESDA
Publikacje
Członkostwo w FoodDrinkEurope

Polska Federacja Producentów Żywności od 1999 r. jest członkiem europejskiej organizacji przemysłu żywnosciowego FoodDrinkEurope (dawna nazwa CIAA); przed wstąpieniem Polski do UE - na prawach członka obserwatora, obecnie w ramach pełnego członkostwa.


FoodDrinkEurope jest najważniejszą organizacją reprezentującą sektor przetwórstwa żywnościowego w Brukseli. Jej członkami są narodowe federacje producentów żywności, stowarzyszenia branżowe na poziomie UE oraz duże firmy spożywcze. FoodDrinkEurope prowadzi działania zarówno w zakresie kształtowania unijnych przepisów, jak i w obszarze oddziaływania na kwestie handlu  wewnątrzwspólnotowego orazz państwami spoza UE i ich organizacjami. FoodDrinkEurope jest także aktywna w kwestiach związanych z polityką ochrony środowiska oraz zrównoważonym rozwojem światowego rolnictwa, a w ostatnich latach - w sprawach diety, aktywności fizycznej i zdrowia.


PFPŻ uczestniczy w pracach Zarządu FoodDrinkEurope, a prezes Federacji zasiada w Komitecie Wykonawczym, będącym ścisłym prezydium tego Zarządu. Eksperci PFPŻ uczestniczą w posiedzeniach komitetów FoodDrinkEurope oraz grup roboczych i eksperckich.


Dzięki członkostwu w FoodDrinkEurope PFPŻ może uczestniczyć w opracowywaniu stanowisk przemysłu na poziomie Wspólnoty, a także z większą skutecznością oddziaływać na decyzje podejmowane w ośrodkach decyzyjnych UE: Parlamencie Europejskim, Radzie UE oraz Komisji Europejskiej.

  Członkowie PFPŻ ZP

  Dołącz do nas!
  Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
  Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
  Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
  zamknij