Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
SGS Polska serdecznie zaprasza na darmowe spotkanie online poświęcone tematowi śladu węglowego, uwzględniające najnowsze przepisy i normy w tej dziedzinie
17 czerwca br. ekspert SGS Polska Mateusz Krawczuk zapozna słuchaczy z tematem śladu węglowego organizacji, w tym z wymaganiami dotyczącymi jego szacowania i weryfikacji. Przekaże najważniejsze informacje potrzebne do rozpoczęcia szacowania śladu węglowego własnej organizacji oraz pomagające określić i zrozumieć potrzeby organizacji w tym zakresie.

Link do rejestracji:

https://event.on24.com/wcc/r/4597809/4C10E8DB7DED6CD932A612943F3335AD?_ga=2.73100634.878986627.1717680202-1858078785.1694003493


Agenda

  • Powitanie i kilka słów o SGS
  • Podstawowe definicje związane z śladem węglowym
  • Szacowanie śladu węglowego organizacji a ESG
  • Kluczowe etapy szacowania śladu węglowego organizacji (zgodnie z GHG Protocol)
  • Omówienie zakresów emisji GHG
  • Weryfikacja śladu węglowego organizacji
  • Q&A

Kontekst


Organizacje stają przed coraz większą presją, aby przeciwdziałać zmianom klimatycznym. Ta presja pochodzi zarówno od wewnątrz - przywództwo i zaangażowanie pracowników - jak i od zewnętrznych interesariuszy, takich jak inwestorzy, decydenci, regulatorzy, klienci i konsumenci. W zależności od wewnętrznych umiejętności organizacji i jej zrozumienia wymagań zewnętrznych, może to stworzyć wiele wyzwań.

Istotne jest dokładne zrozumienie zagadnień związanych z klimatem w kontekście danej organizacji, obowiązujących wymogów i standardów, oraz podejmowanie konkretnych działań w celu skutecznego zarządzania głównymi problemami związanymi ze śladem węglowym. Firmy, które podejmą te działania, mogą nie tylko zminimalizować ryzyko związane z bezczynnością, ale także wykorzystać możliwości wynikające z pomiaru śladu węglowego oraz dostarczanych przez niego informacji i spostrzeżeń.


Grupa docelowa


Organizacje każdej wielkości i z każdej branży, które z różnych powodów stanęły przed potrzebą przedstawienia informacji o śladzie węglowym organizacji.


O SGS


Jesteśmy SGS – światowym liderem w dziedzinie badań, inspekcji i certyfikacji. Jesteśmy uznawani za globalny punkt odniesienia w zakresie zrównoważonego rozwoju, jakości oraz uczciwości. 99 600 naszych pracowników obsługuje sieć biur i laboratoriów na całym świecie.


SGS webinar

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij