Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Konieczność korekty ustawy o systemie kaucyjnym!
Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowuje się do korekty przepisów o systemie kaucyjnym. W marcu resort chce przeprowadzić konsultacje społeczne na temat ustawy - poinformowała wiceministra resortu klimatu Anita Sowińska.

PFPŻ ZP cieszy się z tej deklaracji i stwierdzenia Wiceministry: „Analizując ustawę już w pierwszych miesiącach zobaczyliśmy pewne ryzyka związane z tą ustawą i widzimy (…) pole do poprawy”.

Jak podkreśla wiceprezes, dyrektor generalny PFPŻ ZP Andrzej Gantner na branży napojowej i piwnej oraz handlowej spoczywają wszystkie obowiązki finansowe, organizacyjne i środowiskowe wynikające z ustawy. "To oni, a nie producenci maszyn mają stworzyć ogólnokrajowy, bezpieczny finansowo, wydajny środowiskowo i przyjazny dla konsumentów system".

Bez zmiany ustawy i korekty przepisów z obecnymi lukami prawnymi nie będzie możliwe uruchomienie efektywnego (!) systemu. Pierwszy optymistyczny termin to 1 stycznia 2026.

"Producenci recyklomatów doskonale wiedzą, że im większa presja terminu tym więcej zarobią. Czy to ma być priorytet we wdrażaniu systemu?" - pyta retorycznie Wiceprezes PFPŻ ZP.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij