Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Przewodnicząca Ursula von der Leyen inicjuje dialog strategiczny na temat przyszłości rolnictwa UE
W ostatni czwartek Przewodnicząca European Commission Ursula von der Leyen zainicjowała dialog strategiczny na temat przyszłości rolnictwa – nowe forum, którego zadaniem będzie kształtowanie wspólnej wizji przyszłości rolnictwa i systemu żywnościowego UE.

Dialog strategiczny, zapowiedziany przez przewodniczącą w orędziu o stanie Unii w 2023 r., będzie dotyczył wyzwań i możliwości, na które zwrócą uwagę uczestnicy dialogu, takich jak odpowiedni poziom życia rolników i społeczności wiejskich, wspieranie rolnictwa z uwzględnieniem ograniczeń naszej planety i jej ekosystemów, wykorzystanie ogromnych możliwości oferowanych przez wiedzę i innowacje technologiczne oraz promowanie pomyślnej przyszłości systemu żywnościowego UE w konkurencyjnym świecie.

Celem dialogu strategicznego jest uwzględnienie wszystkich aspektów polityki dotyczącej rolnictwa i produkcji żywności, aby lepiej zrozumieć aktualne i oczekiwane w przyszłości wyzwania. Dialog będzie okazją do zapoznania się z perspektywami, ambicjami, obawami i rozwiązaniami przedstawianymi przez rolników i inne najważniejsze zainteresowane strony reprezentujące cały łańcuch rolno-spożywczy. Umożliwi to konkretną i ukierunkowaną dyskusję mającą na celu znalezienie wspólnej płaszczyzny dla przyszłości unijnego sektora rolno-spożywczego.

Dialog strategiczny łączy główne zainteresowane strony z całego łańcucha rolno-spożywczego, w tym rolników, spółdzielnie, przedsiębiorstwa rolno-spożywcze i społeczności wiejskie, jak również organizacje pozarządowe i przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego, instytucje finansowe i środowiska akademickie.

Cieszymy się, że w spotkaniu inaugurującym reprezentowali nas przedstawiciele FoodDrinkEurope, którzy przekazali mocny sygnał w imieniu branży żywności i napojów: Dialog strategiczny to wyjątkowa okazja do całkowitego wzmocnienia europejskiego systemu rolno-spożywczego poprzez przeniesienie współpracy publicznej i prywatnej na wyższy poziom.

Rada i Parlament Europejski będą zaangażowane w ten proces, a jego przewodniczący – prof. Strohschneider – będzie regularnie informował obie instytucje i dyskutował na temat dialogu.

Po posiedzeniu inauguracyjnym zorganizowany zostanie szereg spotkań tematycznych, które odbędą się w pierwszej połowie 2024 r.

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij