Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Paweł Kurtasz nowym prezesem PAIH
Od 23 stycznia br. funkcję prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu pełni Paweł Kurtasz.

Przed Panem wielkie wyzwanie. PAIH to instytucja o szczególnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Tylko w ubiegłym roku zagraniczne firmy przy wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu zainwestowały w Polsce ponad 3,7 mld euro. Życzę Panu i nam wszystkim, aby w 2023 roku udało się ten rekordowy wynik jeszcze poprawić. Serdecznie gratuluję i życzę sukcesów w nowej roli - powiedział minister Waldemar Buda.


Paweł Kurtasz, przed dołączeniem do PAIH, pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.  Ukończył Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej. Jest absolwentem studiów podyplomowych Master of Business Administration (MBA), ukończonych z wyróżnieniem.


Paweł Kurtasz jest byłym prezesem INVEST-PARK DEVELOPMENT - spółki wchodzącej w skład grupy kapitałowej Wałbrzyskiej SSE.


To manager z wieloletnim doświadczeniem i doktor nauk technicznych.


Polska Agencja Inwestycji i Handlu


Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) zajmuje się zwiększeniem napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz ułatwia współpracę międzynarodową polskich przedsiębiorstw. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez Zagraniczne Biura Handlowe (ZBH).


PAIH oferuje szybki dostęp do kompleksowej informacji dotyczącej otoczenia gospodarczo-prawnego projektów biznesowych firm. Pomaga również w pokonywaniu procedur administracyjnych dotyczących konkretnych przedsięwzięć, opracowaniu rozwiązań prawnych, znalezieniu odpowiedniej lokalizacji oraz wiarygodnych partnerów i dostawców.


Polska Agencja Inwestycji i Handlu zapewnia też dostęp do instrumentów finansowych, w tym ubezpieczeń oferowanych przez instytucje zrzeszone w Grupie Polskiego Funduszu Rozwoju.


Źródło: MRiT


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij