Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Bojkot Facebooka?
Niemiecki rząd i organizacje konsumenckie odradzają korzystanie z portalu społecznościowego Facebook. Popularnemu serwisowi zarzucają braki w ochronie danych osobowych.

Minister ochrony konsumentów Ilse Aigner skrytykowała plany autorów Facebooka, którzy zamierzają przekazywać dane użytkowników portalu innym firmom i stronom internetowym. Pani minister napisała w tej sprawie list do szefa Facebooka Marka Zuckerberga, w którym domaga się zagwarantowania, że dane osobowe internautów nie będą udostępniane bez ich zgody osobom trzecim. Zagroziła, że jeżeli tak się nie stanie, to zamknie swój profil na Facebooku.

Jeszcze dalej poszedł Federalny Związek Central Konsumenckich, który zalecił intenautom bojkot portalu. "Radzimy użytkownikom, aby wyrazili sprzeciw wobec przewidywanych zmian i poszukali innego serwisu" - napisał w wydanym oświadczeniu szef związku Gerd Billen.

Kontrowersje budzi ogłoszony przez Facebook w końcu marca zamiar automatycznego udostępniania danych osobowych użytkowników portalu innym odbiorcom. Plany te nie przewidują uzyskiwania od użytkowników zgody na przekazywanie ich danych.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij