Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Spotkanie z pracodawcami o dostępie do polskiego rynku pracy
Minister Marlena Maląg uczestniczyła w wideokonferencji z przedstawicielami organizacji pracodawców, agencji zatrudnienia oraz związków zawodowych, poświęconej dostępowi Ukraińców do polskiego rynku pracy.

Podczas wideokonferencji zostały omówione możliwości i ułatwienia dotyczące wspierania przez pracodawców obywateli Ukrainy w zakresie podejmowania pracy w Polsce.


Praca ma być godna


Większość przyjezdnych stanowią kobiety z dziećmi. – Zależy nam, by główne wsparcie po okresie adaptacji polegało na otwarciu dla nich rynku pracy – mówiła minister Maląg. Dodała, że legalizacja pobytu w Polsce oznacza prawo do pracy, a dla dzieci objęcie ich systemem świadczeń rodzinnych.


Minister Maląg podkreśliła, że praca ma być godna, z respektowaniem przepisów kodeksu pracy i równym traktowaniem wszystkich zatrudnionych.


Dyrektorzy urzędów pracy zostali już poproszeni, aby wszelkie kwestie administracyjne związane z legalizacją zatrudnienia obywateli Ukrainy załatwiane w urzędach pracy rozpatrywane były zbędnej zwłoki.


Powstaje specjalna ustawa


Minister Marlena Maląg przypomniała, że powstaje specjalna ustawa, regulująca tymczasowo zasady wjazdu i pobytu cudzoziemców uciekających przed zagrożeniem spowodowanym wojną na Ukrainie. Będzie ona zawierać również przepisy dotyczące ułatwienia cudzoziemcom dostępu do rynku pracy.


Podczas spotkania przypomniano o działających i aktualizowanych na bieżąco źródłach przydatnej wiedzy, takich jak strony internetowe: www.pomagamukrainie.gov.plwww.praca.gov.pl, portalu i infolinii Zielona Linia (tel. 19 524) czy aplikacji e-praca. Przedsiębiorcy mogą tam zgłaszać oferty pracy, a obywatele Ukrainy szukać zatrudnienia.


źródło: MRiPS


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij