Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Product placement w polskich serialach
W lutym marki na zasadzie product placementu pojawiły się w kilku polskich serialach telewizyjnych – wynika z badania Pentagon Research. Promowane w ten sposób były zarówno produkty FMCG, jak i brandy z rynku mediowego- pisze serwis Wirtualne Media.

 W lutym bardzo wyraźnie w jednym z odcinków serialu „Klan” eksponowane były płatki Nestle Frutina – intensywnie zielone opakowanie, trzymane przez pierwszoplanową bohaterkę mocno wyróżniało się na tle stonowanych, pastelowych kolorów kuchni. Natomiast w „Plebanii” pojawiły się chipsy Lays, co mogło być przypadkowe, ponieważ reszta produktów jest w tym serialu zasłonięta. W „M jak miłość” Lucjan Mostowiak czytał w jednym z odcinków prawicowe czasopismo „Myśl Polska”.Z kolei w „Majce” pojawił się magazyn „Tele Tydzień”, który czyta tytułowa bohaterka, oraz przesyłka dostarczona przez firmę InPost. W wielu serialach nadawanych w TVN promowane były marki Onet.pl, przede wszystkim Onet Skype, który był eksponowany w „W11”. Natomiast główni bohaterowie emitowanego w Polsacie „Samego życia” zaparzają sobie i piją herbatę Saga.

Ponadto w kilku polskich serialach promują się miasta – dzięki scenom rozgrywającym się w charakterystycznych lokalizacjach oraz w siedzibach instytucji publicznych. Jak do tej pory w taki sposób najbardziej zaistniały w produkcjach telewizyjnych Warszawa i Kraków.

 (Źródło: WirtualneMedia.pl)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij