Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
„Okrągły stół” PARP - premiera wyników I edycji badań BBKL
14 grudnia br. odbyło się spotkanie z cyklu „Okrągły stół” organizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, w trakcie którego miała miejsce premiera wyników I edycji badań Branżowego Bilansu Kapitału Ludzkiego II – Żywność wysokiej jakości realizowanych przez PARP we współpracy z Sektorową Radą ds. Kompetencji sektora żywności wysokiej jakości i PFPŻ ZP.

Wydarzenie było doskonałą okazją do podzielenie się wiedzą nt. bieżących i przyszłych potrzeb kompetencyjnych w branży spożywczej.


W trakcie debat zaproszeni przedstawiciele branży - przedsiębiorcy, przedstawiciele środowiska edukacji i inni eksperci - podejmowali dyskusję m.in. na temat współpracy przedsiębiorstw z branży z edukacją, zapotrzebowania na zawody rzemieślnicze oraz stanowiska związane z innowacyjnością i R&D. Szczególna uwaga poświęcona została ocenie przygotowania systemu edukacji na nowe wyzwania, wpływu trendów gospodarczych, technologicznych i społecznych na branżę, a także scenariuszom rozwoju branży.


Biorąc pod uwagę, iż branżowe badania wskazują, że w firmach branży żywności, najczęściej poszukiwani byli pracownicy tradycyjnych zawodów (piekarze (21%), cukiernicy (20%), masarze (13%)), podczas I panelu eksperckiego „Zapotrzebowanie na stanowiska i zawody – czy system edukacji i branża sprosta wyzwaniom?” panelistki zastanawiały się, jak sprawić, by zawody rzemieślnicze były atrakcyjne dla młodzieży, stojącej przed wyborem ścieżki kariery zawodowej. Ekspertki wymieniły się swoimi spostrzeżeniami i dobrymi praktykami w tym zakresie oraz wskazywały na wyzwania towarzyszące poszukiwaniu pracowników o odpowiednich kwalifikacjach.


debata I


W trakcie drugiego panelu „Jak trendy gospodarcze, technologiczne i społeczne będą wpływać na scenariusze rozwoju branży?oceniano, które z trendów wskazanych w raporcie w największym stopniu wpłyną na samą branżę w perspektywie 3 najbliższych lat a które w perspektywie długoterminowej. Eksperci byli w tym zakresie zgodni wskazując na cele zrównoważonego rozwoju oraz potrzebę dążenia do zrównoważonego systemu żywnościowego. Paneliści debatowali również, w jaki sposób doświadczenie COVID-19 wpłynęło na branżę spożywczą.


Debata II


W debacie „Jak trendy gospodarcze, technologiczne i społeczne będą wpływać na scenariusze rozwoju branży?” udział wzięli przedstawiciele PFPŻ ZP: 
  • Andrzej Gantner, wiceprezes i dyrektor generalny PFPŻ ZP,
  • Jacek Czarnecki, członek zarządu PFPŻ ZP, Nestlé
  • Marta Kutyna Bakalarska, członek Komisji PFPŻ, Grupa Maspex.

Transmisja z wydarzenia dostępna jest na stronie:  www.parp.gov.pl  


Okragly stol

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij