Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Marek Posobkiewicz rezygnuje z funkcji szefa GIS
W piątek Ministerstwo Zdrowia na swojej stronie internetowej podało, że Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz zrezygnował ze stanowiska.

W piątek Ministerstwo Zdrowia na swojej stronie internetowej podało, że Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz zrezygnował ze stanowiska.

Został ogłoszony konkurs na to stanowisko.

Resort zdrowia podał także, że M. Posobkiewicz będzie wykonywał swoje dotychczasowe obowiązki do momentu powołania następcy.

Do konkursu na stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego może przystąpić osoba, która jest obywatelem polskim, lekarzem i uzyskała, w trybie przewidzianym w odrębnych przepisach, specjalizację w dziedzinie medycyny mającej zastosowanie w realizacji zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej, ma wiedzę z zakresu spraw należących do właściwości Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Kandydat musi mieć kompetencje kierownicze, co najmniej 6-letni staż pracy, w tym, co najmniej 3-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym. Musi mieć także pełnię praw publicznych. Nie może być skazany prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Źródło: MZ.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij