Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Andrzej Gantner na EEC 2018: Protekcjonizm w Unii Europejskiej to fakt, a nie bajka
- Czechy nie spadły z 3 miejsca na 5 wśród największych odbiorców polskiej żywności, bo przestaliśmy tam sprzedawać. A postępowanie KE w sprawie protekcjonistycznych aktów prawnych trwa 5 lat nie licząc odwołań. Czeska strona internetowa prezentująca produkty "o niewystarczającej jakości" działa od 5 lat i nikt z tym nic nie robi - mówił Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności na Europejskim Kongresie Gospodarczym EEC 2018.

W części dyskusji poświęconej protekcjonizmowi Andrzej Gantner zwrócił uwagę, że w UE mamy do czynienia z połączeniem czarnego PR z wprowadzaniem aktów prawnych.


- Czechy nie spadły z miejsca 3 na 5 wśród największych odbiorców polskiej żywności, bo przestaliśmy tam sprzedawać. A zaskarżenie tego rodzaju aktów prawnych to 5 lat nie licząc odwołań. Czeska strona internetowa prezentująca produkty "o niewystarczającej jakości" działa od 5 lat i nikt z tym nic nie robi. Dlatego w ramach programu Single Europe Varied Food postulujemy szereg rozwiązań: m.in. krótsze procedury i zmiany w systemie RASFF, który niestety często bywa wykorzystywany jako instrument w działaniach protekcjonistycznych - dodał.


Dyrektor PFPŻ zwrócił uwagę, że należy walczyć o wspólny rynek UE, ponieważ konkurowanie na rynkach krajów trzecich jest bardzo trudne.


Więcej informacji: Portalspożywczy.pl


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij