Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Resort rolnictwa pracuje nad platformą do sprzedaży towarów rolnych
Ministerstwo rolnictwa pracuje nad koncepcją utworzenia platformy żywnościowej, za pomocą której można byłoby gromadzić i sprzedawać duże jednorodne partie towarów rolnych - poinformował zastępca dyrektora departamentu rynków rolnych resortu Marian Borek.

Działania koncepcyjne zostały już zakończone; teraz trzeba wypracować konkretne rozwiązania, a więc przedstawić studium wykonalności, wypracować zasady i wzory dokumentów, dostosować istniejące oprogramowanie do handlu produktami rolno-spożywczymi, uzyskać zgodę Komisji Nadzoru Finansowego i na koniec wdrożyć projekt - wyliczał Borek.


Zaznaczył, że na realizację tych planów potrzebne są środki finansowe. "Podjęliśmy decyzje, żeby złożyć projekt w ramach GOSPOSTRATEG. Liczymy, że za uzyskane pieniądze będziemy mogli sfinansować analizy rynku, dobrać produkty" - powiedział wicedyrektor.


GOSPOSTRATEG to konkurs ogłaszany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych. Projekty są przyjmowane do końca października, a na ich dofinansowanie przeznaczono 150 mln zł.


Jeżeli projekt zostanie zaakceptowany, do jego realizacji utworzone zostanie konsorcjum. Wydaje się, że jest duże zainteresowanie, istnieje też pewne zaplecze instytucjonalne - dodał Borek.


Więcej informacji: PAP.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij