Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Prezydent dziękuje rolnikom za tegoroczne zbiory
Słowa wsparcia i uznania za ciężką pracę skierował w Spale w województwie łódzkim do rolników Andrzej Duda. Prezydent spotkał się z producentami żywności na dorocznych Dożynkach Prezydenckich.

"Praca rolników jest niezwykle ważna dla polskiego państwa i społeczeństwa, wymaga wielkiego wysiłku" - powiedział prezydent. Podkreślił, że polska żywność jest powodem do dumy.

 

"To zaszczyt dla prezydenta Rzeczypospolitej, że może zaprosić do siebie polskich rolników po to, żeby im podziękować i otrzymać od nich wspaniałe dary. Ogromnie za to dziękuję w imieniu całego polskiego narodu, całego naszego społeczeństwa" - przekonywał Andrzej Duda.

 

Dla prezydenta polska wieś jest miejscem, gdzie tradycja ma szczególną wartość i jest kultywowana. Nowoczesność – w jego opinii – przyszła na wieś w postaci rozwoju mechanizacji, technologii produkcji rolnej, przechowywania płodów, w postaci nowych dróg i odnowionych gospodarstw. „Przychodzi nowe, ale tradycja ducha jest zachowana i za to także jako prezydent chciałbym podziękować” - zaznaczył.

 

Prezydent wyraził nadzieję, że w niedługim czasie powstanie ustawa, która zabezpieczy rolników przed skutkami klęsk żywiołowych, niszczących plony. Zdaniem Dudy, w takich sytuacjach niezbędne jest wsparcie państwa.

 

Duda wspomniał o hodowcach, których dotyka klęska afrykańskiego pomoru świń i podziękował ministrowi rolnictwa Krzysztofowi Jurgielowi za szybką reakcję na ich problemy. „Została przygotowana specjalna ustawa, która ma pomóc rolnikom, których klęska ta dotknęła. Ustawa została w bardzo szybkim tempie przeprowadzona w parlamencie przy zgodzie politycznej – co chcę mocno podkreślić – została błyskawicznie przyjęta w senacie i trafiła na moje biurko w piątek. W tym samym dniu została przeze mnie podpisana, a że ma termin wejścia w życie z chwilą ogłoszenia, więc jest możliwość, że wejdzie w życie już w poniedziałek” - dodał.

 

Prezydent zadeklarował, że symboliczny bochen chleba upieczony z tegorocznego ziarna, będzie dzielony sprawiedliwie - tak, by w Polsce go nie zabrakło i dla wszystkich starczyło. Jednocześnie życzył rolnikom by byli zadowoleni ze swojej pracy.

 

PFPZ/pap/iar/ ksem/

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij