Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Nawet 1,5 miliona sztuk lodów dziennie produkowanych jest w fabryce w Namysłowie
Już tylko zła pogoda może przeszkodzić Nestlé w osiągnięciu rekordowych wyników w segmencie lodów. Koncern do końca lipca wypełnił 85% zaplanowanego na ten rok w Polsce celu biznesowego, a w fabryce w Namysłowie produkowanych jest nawet 1,5 mln sztuk lodów dziennie!

Ciepłe lato sprzyja wysokiej sprzedaży zimnych deserów. Produkcja w fabryce lodów Nestlé w Namysłowie idzie pełną parą. Bywają dni, że z linii produkcyjnej schodzi blisko 1,5 mln sztuk lodów. Jak wskazują szacunki, do końca czerwca zakład w Namysłowie wyprodukował już około 14 mln litrów lodów. Ta ilość wypełniłaby prawie 5 basenów olimpijskich!

 

– Do końca lipca udało nam się wypełnić 85% zaplanowanego na ten rok celu. Dzięki tak dobremu wynikowi mamy szansę w tym roku przekroczyć nasze prognozy. Wszystko jest uzależnione od pogody w sierpniu, choć to nie jedyny czynnik naszego sukcesu– mówi Witold Michalik, Dyrektor Działu Lody w Nestlé Polska S.A.

 

Dobra, lodowa passa to również wynik wprowadzonych przez Nestlé w tym roku nowości, takich jak Kaktus z długą polewką i Princessa Zebra w rożku. Obie marki przekroczyły prognozy sprzedaży i to aż dwucyfrowo.

 

Fabryka lodów Nestlé Schöller jest jednym z głównych pracodawców w Namysłowie. Obecnie produkowane są tu lody w rożkach Kit Kat, Lion, Princessa, lody na patyku Cortina, Kaktus, Pirulo, Nesquik, a także lody familijne Manhattan i dla gastronomii pod markami Schöller i Mövenpick. Dużą część namysłowskiej produkcji stanowią wyroby trafiające na eksport. W 2015 roku w Namysłowie ruszyła również produkcja lodów koszernych.

 

 

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

Edyta Iroko

Koordynator ds. Mediów

Email: edyta.iroko@pl.nestle.com

Telefon: +48 22 607 32 54

Mobile: +48 600 204 870


Marta Gryglewicz

Account Manager
Email: m.gryglewicz@partnersi.com.pl
Telefon: 22 858 74 58 wew. 83
Mobile: +48 504 640 360

 

 


O Nestlé

Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia z portfolio ponad 1500 produktów i prawie 90 marek, w tym m.in.: NESCAFĒ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA, MANHATTAN oraz PURINA. Nestlé działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Firma zatrudnia aktualnie 4500 pracowników w 8 lokalizacjach. W 2015 roku sprzedaż Nestlé w Polsce osiągnęła ponad 3 mld zł.     

 

Lody_Nestle_s

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij