Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Nagrody w ramach programu „Trzymaj Formę!” rozdane!
Wczoraj w siedzibie Polskiego Radia odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców dwóch Konkursów realizowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny i Polską Federację Producentów Żywności w ramach tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj Formę!” - Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia oraz Konkursu na projekt edukacyjny. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Programu Pierwszego Polskiego Radia.

"Trzymaj Formę!" jest realizowanym przez GIS i PFPŻ ZP programem promującym zdrowy styl życia wśród młodzieży szkolnej o największym w Unii Europejskiej zasięgu. Nadrzędnym celem programu jest kształtowanie prozdrowotnych nawyków, w oparciu o odpowiedzialność indy­widualną i wolny wybór jednostki.

 

Co roku, w celu zwiększenia atrakcyjności Programu „Trzymaj Formę!” Główny Inspektorat Sanitarny i Polska Federacja Producentów Żywności organizują dodatkowe inicjatywy mające na celu zachęcić młodzież do zmiany nawyków w zakresie stylu życia. W ramach tegorocznej edycji programu „Trzymaj Formę!” zorganizowany został Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia oraz Konkurs na projekt edukacyjny

 

Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!” jest wydarzeniem ogólnopolskim skierowanym do uczniów gimnazjów, którego celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie wśród młodzieży gimnazjalnej. Konkurs jest działaniem cyklicznym – w bieżącym roku szkolnym zrealizowana została już piąta edycja. Konkurs ten cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem. Do udziału w tegorocznej V edycji zgłoszonych zostało łącznie 2020 uczniów z 225 szkół z których do finału zakwalifikowanych zostało 20 uczestników. Spośród nich, w dniu 16 czerwca br. zostało wyłonionych trzech zwycięzców tegorocznej edycji Konkursu:
I. miejsce - Paulina Zegarska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Żorach,
II. miejsce - Gabriela Jamroż z Publicznego Gimnazjum w Tarnowatce,
III. miejsce - Natalia Grubba z Samorządowego Gimnazjum im. Korpusu Ochrony Pogranicza z Bolszewa.

 

Konkurs na projekt edukacyjny miał na celu wzmocnienie zaangażowania i uczestnictwa uczniów w działania programowe poprzez promowanie realizacji programu „Trzymaj Formę!” metodą projektu. Konkurs na projekt był wydarzeniem ogólnopolskim, skierowanym do szkół podstawowych oraz gimnazjów uczestniczących w Programie. W trakcie finału w dniu 16 czerwca zostały przedstawione i nagrodzone trzy najlepsze prace wyłonione spośród projektów nadesłanych przez 489 placówek realizujących program. Zwycięzcami zostali:
I. miejsce - grupa projektowa z Zespołu Placówek Oświatowych w Tucznie za projekt: „Aktywnie po zdrowie”,
II. miejsce – grupa projektowa z Gimnazjum Publicznego nr. 2 im. Henryka Sienkiewicza w Świnoujściu za projekt „10 kroków prawidłowego żywienia”,
III. miejsce – grupa projektowa z Zespołu Szkół nr. 13 w Gorzowie Wielkopolskim za projekt „Moda na zdrowie”.

 

Nagrody dla zwycięzców wręczali: Jarosław Pinkas – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Marek Posobkiewicz – Główny Inspektor Sanitarny, Andrzej Wojtyła – Senator RP oraz Andrzej Gantner - Dyrektor Generalny PFPŻ ZP.

 

Wszystkim zwycięzcom oraz finalistom konkursów jeszcze raz serdecznie gratulujemy!


Więcej informacji: www.trzymajforme.pl

PFPŻ ZP, GIS

13415650_1138890372827679_7180235744124741026_o

13475062_1138890242827692_5441880598592958302_o

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij