Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Polaków jest już stać, by nie gotować w domach
Niemal co piąta złotówka wydawana nad Wisłą na usługi gastronomiczne i hotelarskie przypada na katering. Korzystają z niego chętnie nie tylko firmy, ale także klienci indywidualni.

5,2 mld zł sięgnie w tym roku wartość rynku kateringu w Polsce - prognozuje firma badawcza PMR. Będzie o ponad 6 proc. wyższa niż w 2015 roku. Już niemal co piąta złotówka wydawana przez nas na usługi HoReCa - hotele, restauracje, katering - przypada na posiłki dostarczane pod wskazany adres.

 

Rynek kateringowy w Polsce rośnie zarówno za sprawą usług dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych - mówi „Rzeczpospolitej" Jarosław Frontczak, główny analityk handlu detalicznego w PMR. - Po stronie klientów instytucjonalnych słabnie wprawdzie popyt ze strony szkół czy szpitali, które w większości korzystają już z zewnętrznych dostaw posiłków, ale drugi oddech po kryzysie z 2008 r. złapały firmy. Ponownie rośnie liczba organizowanych przez nie imprez dla klientów i pracowników. Trudno znaleźć biurowce, które nie byłyby obsługiwane niekiedy nawet przez kilka firm dostarczających kanapki czy przekąski. Jarosław Frontczak zwraca też uwagę, że szczególnie w dużych miastach modny się stał katering dietetyczny. - Zapotrzebowanie na codzienny katering jest wypadkową rosnącej świadomości żywieniowej Polaków oraz doceniania wygody. Trudno o lepszą alternatywę dla osób, które chcą się zdrowo odżywiać, a zarazem nie mają czasu na samodzielne przygotowanie posiłków - uważa Grzegorz Łaptaś, dyrektor w dziale doradztwa PwC. Polacy zamawiają także jedzenie do domów.


Więcej w: Rzeczpospolita 18/04/2016


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij