Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
ZT Kruszwica zwarły umowę z Lotos Biopaliwa na ponad 500 mln zł
Zakłady Tłuszczowe Kruszwica zawarły trzyletnią umowę dostaw ze spółką Lotos Biopaliwa na około 519 milionów złotych.

Przedmiotem umowy jest surowy olej rzepakowy, który spółka zobowiązała się dostarczać do firmy Lotos Biopaliwa z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach w okresie od sierpnia 2015 do lipca 2018 roku.


- Wartość trzyletniej umowy oszacowana została na ok. 519 mln zł i uznana za znaczącą, tj. przekroczyła 10 proc. kapitałów własnych spółki, których wartość na dzień 31.03.2015 roku wynosiła 843,1 mln zł – podała w raporcie ZT Kruszwica.


Umowa obowiązuje od daty jej podpisania do dnia 31 lipca 2018 roku, z możliwością jej przedłużenia, o ile strony umowy wyrażą taką wolę.


W umowie określona została kara umowna w wysokości 10 proc. wartości brutto, nie dostarczonego/nie odebranego towaru, w stosunku do ilości ustalonej w harmonogramie dostaw w danym miesiącu kalendarzowym.

- Zawarta w dniu dzisiejszym umowa jest kolejną wieloletnią umową współpracy pomiędzy spółkami w zakresie dostaw biomasy, tj. surowego oleju rzepakowego do produkcji biokomponentów, stosowanych w paliwach ciekłych i biopaliwach - podano.


Zakłady Tłuszczowe Kruszwica, to największy w Polsce i jeden z największych w Europie Środkowej, przetwórca nasion oleistych i producent tłuszczów roślinnych. Spółka specjalizuje się w produkcji olejów konfekcjonowanych, margaryn oraz tłuszczów dla potrzeb przemysłowych. Oferuje także produkty dla potrzeb przemysłu spożywczego, paszowego i biopaliwowego. 


Jest częścią Grupy Bunge, światowego lidera w przetwórstwie nasion oleistych i największego na świecie producenta olejów roślinnych, prowadzącego swoją działalność w ponad 40 krajach świata.  


(Źródło: Z.T. Kruszwica).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij