Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Nowe gusta Chińczyków szansą dla polskich eksporterów
Nie tylko polska żywność wpłynie na wzrost obrotów polskiego biznesu na rynku chińskim. Szansę mają nowe technologie

Rynek chiński jest bardzo konkurencyjny, ale jednocześnie chłonny. Polskie produkty bardzo dobrej jakości są w stanie skutecznie zawalczyć o uznanie tamtejszej rosnącej klasy średniej - przekonuje resort spraw zagranicznych przed oficjalną wizytą ministra Grzegorza Schetyny w Chińskiej Republice Ludowej. Towarzyszyć jej będzie rozpoczynająca się dziś kilkudniowa misja gospodarcza z udziałem polskich przedsiębiorców. Minister otworzy w Pekinie i Chengdu dwa fora gospodarcze. Celem wydarzeń biznesowych jest promocja polskiej gospodarki, szczególnie w dziedzinie nowych technologii i tradycyjnych towarów eksportowych, jak polska żywność. 


Eksport żywności to jeden z najbardziej perspektywicznych kierunków dla biznesu - przyznano w raporcie banku HSBC i Grant Thornton o prognozach gospodarczych dla tego kraju i szansach dla polskich firm. Wraz ze wzrostem zamożności społeczeństwa Państwa Środka coraz więcej tamtejszych konsumentów będzie chciało korzystać z bogatszej oferty żywności, w tym pochodzenia zwierzęcego. Ich gusta zmieniają się, a do zakupów produktów z importu, np. mleka w proszku, skłaniają dodatkowo skandale wywołane wykryciem szkodliwych substancji w krajowych produktach.


Według raportu, w 2009 r. polski eksport spożywczy na tamten rynek był wart ok. 18 mln EUR, w ubiegłym roku prawie 170 mln EUR. To 10 proc. całkowitej wartości eksportu z Polski do Chin.


Więcej w: Puls Biznesu 

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij