Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Firmy mają dość oczekiwania na przelewy!
Nowoczesnego przedsiębiorcę wyróżnia dzisiaj to, że aktywnie korzysta z dostępnych narzędzi do finansowania swojej firmy. Jednym z nich jest niewątpliwie faktoring, z którego korzysta już kilkanaście tysięcy firm w całej Polsce.

Czego oczekuję jako konsument od telefonu komórkowego? Żeby działał! Dzwonił, wysyłał sms-y, a jeśli jestem bardziej wymagającym użytkownikiem – żeby informował, jaka będzie dziś pogoda, czy udostępnił mi dostęp do mojego konta w banku. Skąd wiem, że dana aplikacja jest mi potrzebna? Nie wiem, dopóki jej nie spróbuję.


To dlaczego twierdzę, że z góry wiem, jakiej formy finansowania moja firma potrzebuję? Co więcej, dokładnie wiem, czego nie potrzebuję? A skąd ta pewność?


Nowoczesnego przedsiębiorcę wyróżnia dzisiaj to, że aktywnie korzysta z dostępnych narzędzi do finansowania swojej firmy. Jednym z nich jest niewątpliwie faktoring, z którego korzysta już kilkanaście tysięcy firm w całej Polsce.


Zastanawiasz się jak sprawić by firma działała płynnie, pozbyła się zatorów płatniczych, zdobywała nowe kontrakty i nie traciła energii na działania takie jak dyscyplinowanie niesolidnych dłużników? Skorzystaj z faktoringu. Bądź nowoczesnym przedsiębiorcą.


Faktoring, do niedawna dostępny tylko dla dużych firm, obecnie jest nieodłącznym elementem funkcjonowania nawet jednoosobowych działalności gospodarczych. Co więcej, daje możliwość dopasowania oferty finansowania  dla producentów żywności czy też rolników.


Wiele firm zwłaszcza producentów, dystrybutorów, hurtowników korzysta obecnie z faktoringu, ponieważ to rozwiązanie umożliwia im pozyskanie nowego odbiorcy oraz zwiększenie skali działalności. Jak? Przede wszystkim poprzez możliwość wydłużenia terminów płatności swoim odbiorcom. Korzystając z takiej formy utrzymania płynności finansowej, termin 90 czy 150 dni nie jest już dla przedsiębiorcy problemem. Gotówkę z faktury otrzymuje tuż po zgłoszeniu jej do firmy faktoringowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu wielu klientów pozyskało odbiorców wcześniej niedostępnych (takich jak duże hurtownie czy sieci handlowe), a skala zamówień znacznie wzrosła.


Producenci żywności oraz rolnicy mogą liczyć na specjalne warunki w związku ze specyfiką branży i fluktuacjami z nią związanymi (np. sezonowość). To dla nich przede wszystkim niemal natychmiastowa decyzja o przyznaniu limitu faktoringowego, czyli możliwości przyznania finansowania, indywidulane podejście do każdej transakcji, a także atrakcyjna wysokość wypłacanej zaliczki z faktury oraz możliwość finansowania faktur walutowych wystawionych na kontrahentów zagranicznych.


Co więcej, faktoring daje również zarobić. Wystarczy skorzystać z faktoringu tzw. dłużnego. Co to oznacza?


Dzięki takiemu rozwiązaniu firma faktoringowa finansuje faktury w terminie ich płatności, a przedsiębiorcy zyskują nawet do 2 miesięcy dodatkowego czasu na zgromadzenie pieniędzy oraz bardzo często rabat u dostawcy za płatność na czas.


Dodatkowo, współpraca z niektórymi firmami faktoringowymi to kompleksowa obsługa wierzytelności, m.in. możliwość zlecenia windykacji przeterminowanych faktur. Zespół profesjonalistów szybko i skutecznie odzyskuje należności, dzięki czemu klienci nie tracą czasu oraz środków na prowadzenie własnych działań dyscyplinujących nierzetelnych płatników, a przede wszystkim podnoszą skuteczność odzyskiwania tych kwot.PFPŻ

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij