Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Mondelez zainwestuje w Polsce w centrum badawczo-rozwojowe
Koncern Mondelēz International, wiodący producent branży spożywczej planuje stworzenie nowego, strategicznego Centrum Badań i Rozwoju w rejonie Wrocławia.

Będzie to kolejna inwestycja koncernu w tym regionie Polski, gdzie znajdują się już dwie fabryki w Skarbimierzu i jedna w Bielanach Wrocławskich, zatrudniające ponad 1400 osób.


Głównym celem planowanego Centrum Badań i Rozwoju będą badania dotyczące znanych marek czekolady i ciastek, takich, jak: Milka, Oreo, belVita i wiele innych. W nowym centrum R&D będą także prowadzone badania dotyczące jakości, opakowań, analizy preferencji i oczekiwań klientów oraz zgodności naszych wyrobów z wymaganiami prawnymi dot. produktów spożywczych. Nowe Centrum, oprócz przestrzeni biurowej, wyposażone będzie w nowoczesne laboratoria, sprzęty i urządzenia konieczne do prowadzenia badań.


- Polska jest jednym z ważniejszych dla firmy Mondelēz International rynków w Europie Środkowej dlatego planujemy stworzyć tu nowe, globalne Centrum Badań i Rozwoju. Polska, a szczególnie Wrocław to idealna lokalizacja, a tutejsze renomowane, uczelnie techniczne edukują wysokiej klasy specjalistów, których chcielibyśmy pozyskać do nowego Centrum. Wrocław znajduje się blisko innych strategicznych rynków firmy w Europie Środkowej, a międzynarodowe lotnisko i infrastruktura drogowa zapewniają dogodne połączenia. Miasto jest także atrakcyjnym miejscem zarówno dla jego mieszkańców, jak i przedsiębiorców, gdzie władze lokalne wspierają inwestycje. Jestem przekonany, że wspólnie stworzymy Centrum, które będzie idealnym miejscem pracy i rozwoju zawodowego dla zespołu, który go zbuduje - mówi Rob Hargrove, wiceprezes zarządu ds. badań, rozwoju i jakości w Mondelēz International.


Planowane Centrum to nie tylko inwestycja finansowa rzędu 15 mln USD, ale dodatkowe 125 miejsc pracy i wiele możliwości współpracy dla partnerów zewnętrznych.


Nowe Centrum będzie wspierać ambitne plany rozwojowe globalnych marek spółki. Wspólnie z dedykowanymi zespołami zbudowany zostanie potencjał i możliwości rozwoju i innowacji odpowiadające wyzwaniom biznesu, aby już dziś był konkurencyjny i gotowy na wyzwania jutra.


- Plan zlokalizowania jednego z najbardziej strategicznych Centrów Badań i Rozwoju spółki w Polsce potwierdza, jak ważnym jesteśmy rynkiem dla Mondelēz International. W Polsce mamy 7 fabryk, a każda z nich  jest aktywnym członkiem lokalnych społeczności, wśród których działamy – mówi Zoltán Novák, dyrektor generalny Mondelēz International w Polsce.


Inwestycja w nowe Centrum Badań i Rozwoju we Wrocławiu może potrwać 2-3 lata. Będzie to czas na zbudowanie Centrum, przeniesienie tam ekspertów oraz rekrutację dodatkowych współpracowników w taki sposób, aby nie zakłócać toczących się projektów rozwojowo-badawczych.


(Źródło: Portalspożywczy.pl)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij