Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Polskie jabłka mają szansę trafić do Wietnamu
Trwają rozmowy dotyczące warunków dopuszczenia eksportu polskich jabłek na rynek wietnamski - informuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa (PIORiN).

Zastępca Głównego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa Dariusz Wiraszka, w dniach 18-19 marca 2015 r. uczestniczył w delegacji do Wietnamu wraz z przedstawicielami Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, Związku Sadowników RP oraz Stowarzyszenia Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa".


W trakcie spotkań z władzami fitosanitarnymi Wietnamu omówiono raport strony wietnamskiej, oceniający zagrożenie fitosanitarne związane z eksportem jabłek z Polski. Strony uzgodniły, iż po przekazaniu przez stronę polską formalnych uwag do przedmiotowego raportu, strona wietnamska przygotuje propozycję wymagań importowych dla polskich jabłek - informuje PIORiN w komunikacie.


Przedstawiciele służby fitosanitarnej Wietnamu złożą wizytę w Polsce, aby zapoznać się z systemem produkcji jabłek oraz przygotowania owoców na eksport, a także zasadami certyfikacji fitosanitarnej przesyłek. Wyrażono nadzieję, iż w wyniku tych działań zostaną ostatecznie uzgodnione warunki i możliwe będzie dopuszczenie eksportu polskich jabłek na rynek wietnamski od października br.


Podczas wizyty doszło również do spotkania z przedstawicielami wietnamskich handlowców, którzy wyrazili duże zainteresowanie nawiązaniem relacji handlowych z polskimi producentami i eksporterami. Wskazano, że wietnamscy klienci preferują owoce duże, kolorowe (intensywnie wybarwione), słodkie i kruche. Zaproszono również polskich producentów i eksporterów do udziału w tragach Food Expo, które odbędą się w połowie maja br. w mieście Ho Chi Minh.


(Źródło: PIORiN / Portalspozywczy.pl)

·          


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij