Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Hindusi chcą jeść po polsku
PAIIZ chce, by polski miód, owoce, warzywa i nabiał na stale zagościły na indyjskich stołach – podaje Puls Biznesu.

W marcu przedstawiciele Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIIZ) razem z ministrem rolnictwa Markiem Sawickim i polskimi przedsiębiorcami pojadą na targi do Agry.


 Będzie to już trzeci wyjazd do Indii, którego celem jest promocja polskiej żywności. Agencja chce, by Indie dołączyły do krajów, które już otworzyły się na polskie produkty - na import polskich jabłek zgodziły się w ubiegłym roku Kanada i Wietnam. Według zapewnień PAIIZ Hindusi zainteresowani są również szerszą współpracą z Polakami - tworzeniem joint venture i realizacją wspólnych przedsięwzięć na terenie Indii. - W ubiegłym roku udało nam się otworzyć rynki kanadyjski i wietnamski na eksport polskich jabłek. Kończymy procedury dotyczące otwarcia rynku indyjskiego dla polskiej żywności. Na pewno będziemy kontynuować działalność na tych trzech rynkach w sektorze spożywczym - zapowiada Monika Piątkowska. 


W przedsięwzięciach joint venture polskie firmy mają oferować know-how i kadry, a Hindusi je współfinansować. Warto powalczyć o kubki smakowe mieszkańców Indii, Kraj ten importuje ok. 200 tyś. ton jabłek rocznie, głównie ze Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii i Australii. Są one jednak bardzo drogie, a duża część własnej produkcji tych owoców psuje się, bo w kraju nie ma technologii ich przechowywania. Jak informuje PAIIZ, na początku 2015 r. spodziewana jest pozytywna decyzja urzędu fitosanitarnego Indii dotycząca możliwości sprowadzenia do tego kraju polskich jabłek.


(Więcej w: Puls Biznesu 19.02.2015)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij