Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Konsumentom brak wiedzy o dodatkach do żywności
Obawy konsumentów wynikają w znacznej mierze z niedostatecznej wiedzy o dodatkach do żywności i ich roli w produkcji żywności - mówi Mateusz Kowalewski, prezes Hortimex Plus.

- Strach potęgowany jest przez popularne media, które poszukując sensacji, chwytają się spektakularnych wątków z różnych dziedzin życia. Jako że to, co spożywamy ma istotny wpływ na nasze zdrowie, wszelkie tematy wskazujące na zagrożenia w tej dziedzinie mogą liczyć na zainteresowanie i dlatego są intensywnie eksploatowane, często niestety bez jakiejkolwiek weryfikacji źródeł. Dodatkowo tę dezinformację potęgują różnego rodzaju portale czy aplikacje, często tworzone przez osoby nie mające dogłębnej wiedzy, które próbują dzielić surowce na "szkodliwe" bądź nie, "sztuczne" bądź nie, itp. - komentuje prezes Hortimex-Plus, która jest przedstawicielem światowych producentów dodatków i składników żywności.


Zdaniem Piotra Czarniaka, PR Managera Hoop Polska, należy przede wszystkim położyć duży nacisk na rzetelne edukowanie konsumentów, o tym w jakim celu dodatki są używane oraz jakie korzyści przynoszą produktowi, jak i kupującemu go konsumentowi. - Konsument przy sklepowej półce powinien posiadać komplet informacji, opartych na fachowych opiniach i rzetelnych przykładach na podstawie których, będzie podejmował ostateczną decyzję zakupową. Mity na temat dodatków są od wielu lat „solą w oku" producentów. Problem jest na tyle złożony i poważny, że organizacje branżowe np.: PFPŻ stworzyła stronę internetową dedykowana kwestii rzetelnego informowania konsumentów o tym co jest prawda, a co nie w tym szerokim dyskursie (link do strony>>) - dodaje Piotr Czarniak. 


(Źródło: Portalspożywczy.pl) 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij