Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
PepsiCo wycofuje z rynku wodę Górska Natura i wprowadza markę Krystaliczne Źródło
Firma PepsiCo podjęła decyzję o zmianie źródła oraz zastąpieniu marki Górska Natura marką Krystaliczne Źródło.

Jak tłumaczy przedstawiciel spółki celem zmiany jest "zapewnienie jeszcze lepszych walorów produktowych oferowanej wody źródlanej".


- Dostępna w sprzedaży od maja br. nowa woda posiada wyższy stopień mineralizacji, przy czym dalej pozostaje w kategorii wód źródlanych. Woda źródlana Krystaliczne Źródło jest pozyskiwana ze źródła o tej samej nazwie, znajdującego się w miejscowości Aleksandria w woj. łódzkim. Woda jest pozycjonowana w segmencie premium - tłumaczy Bartłomiej Kubacki, Marketing Manager kategorii napojów niegazowanych, PepsiCo Poland.


Przypomnijmy, niskozmineralizowana woda Górska Natura wydobywana była w Sudetach, paśmie górskim położonym na granicy polsko-czeskiej.


Nowa woda Krystaliczne Źródło jest dostępna na rynku w dwóch wariantach: gazowanym i niegazowanym i pojemnościach 0,5 l i 1,5 l. Rekomendowana cena produktu to odpowiednio 1,79 zł za opakowanie 0,5 l i 2,19 zł za opakowanie 1,5 l.


Woda źródlana Krystaliczne Źródło będzie dostępna w szerokiej dystrybucji, zarówno w handlu nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Produkt będzie wspierany działaniami taktycznymi w punktach sprzedaży.


Górska Natura zadebiutowała na rynku w 2009 roku. PepsiCo kilkakrotnie próbowało mocno wypromować markę. Przy jej wprowadzaniu na rynek twarzą brandu była Joanna Brodzik. Od 2011 roku Górska Natura praktycznie była w ogóle nieaktywna reklamowo.

(Źródło: PM, portalspozywczy.pl).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij