Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Szwajcaria nie wprowadziła zakazu importu wieprzowiny z Polski
Nie ma zakazu importu polskiej wieprzowiny do Szwajcarii. Taka informacja pojawiła się dziś na stronie internetowej szwajcarskiego Ministerstwa Weterynarii i Bezpieczeństwa Żywności.

Pełniący obowiązki głównego lekarza weterynarii Krzysztof Jażdżewski wyjaśniał w rozmowoe z IAR, że Szwajcarzy wprowadzili jedynie ograniczenia dla polskiego mięsa wieprzowego. Oznaczają one możliwość wwożenia wieprzowiny nawet ze strefy buforowej, w której odnotowano przypadki występowania afrykańskiego pomoru świń, ale po wcześniejszym jej przebadaniu. 


Polski inspektorat weterynarii podaje, że Szwajcaria obecnie nie posiada kontroli weterynaryjnej na granicy z Unią i zgodnie z porozumieniami zawartymi ze Wspólnotą, respektuje wszystkie przyjęte przez Komisję Europejską regulacje, wdrażając je do własnego systemu prawnego.


- Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje:


Główny lekarz weterynarii Szwajcarii Hans Wysf zaprzeczył dziś w rozmowie z p.o. głównego lekarza weterynarii Polski Krzysztofem Jażdżewskim wprowadzeniu jakichkolwiek restrykcji dotyczących importu polskiego mięsa wieprzowego, które wykraczałyby poza opublikowaną Decyzję Komisji 2014/178.


Polskie mięso wieprzowe dopuszczone jest do handlu na rynek UE i władze weterynaryjne Konfederacji Szwajcarskiej traktują je tak samo, jak państwa Wspólnoty.


Szwajcaria obecnie nie posiada kontroli weterynaryjnej na granicy z UE i zgodnie z porozumieniami zawartymi z Unią Europejską respektuje wszystkie przyjęte przez Komisję Europejską regulacje, wdrażając je do własnego systemu prawnego.


Źródło: biznesonet


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij