Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Nestle chce zawrzeć sojusz z europejskimi dostawcami
estle ogłosiło Europejską Inicjatywę na rzecz Zatrudniania Młodych Ludzi (ang. Youth Employment Initiative). Zapowiedziało, że w ciągu trzech lat zatrudni w Europie 10 tys. młodych ludzi, a drugie tyle wesprze przez praktyki, staże i warsztaty. Ponadto firma chce wpłynąć na partnerów biznesowych (dostawców), zachęcając ich do udziału w inicjatywie na rzecz zatrudnienia młodych - pisze "Rzeczpospolita".

Laurent Freixe, dyrektor zarządzający Nestle na Europę i wiceprezes, powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", że osobiście napisał listy do 63 tys. dostawców w Europie, by zachęcić ich do przyłączenia się do akcji. Wielu zadeklarowało już chęć współpracy. Nestle planuje, że w każdym z państw, w którym firma działa, utworzy otwarty sojusz z dziesięcioma firmami, a na poziomie europejskim - alians z 15 najwiekszymi dostawcami.


Jak powiedział wiceprezes, Nestle w Europie widzi duże możliwości wzrostu na wielu rynkach i w wielu obszarach biznesu. Jego zdaniem, rośnie wszystko co ma związek ze zdrowym odżywianiem. Firma stawia też na nowoczesne rozwiązania do przygotowywania posiłków oraz na produkty dla zwierząt, które są dynamicznie rosnącą kategorią. Również duże możliwości Nestle widzi na rynku kawy, w tym w segmencie systemów do zaparzania - pisze "Rzeczpospolita".


(Źródło: Rzeczpospolita/www.portalspozywczy.pl)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij