Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Rosja zagroziła wprowadzeniem embarga na eksport polskiej żywności. Wysyłamy tam żywność za 1 mld EUR
W 2012 r. Polska wyeksportowała do Rosji żywność za blisko 1 mld EUR. Gdyby Rosja wprowadziła embargo na eksport polskiej żywności polscy producenci musieliby zmierzyć się z nadpodażą towarów, spadkiem cen i wyhamowaniem inwestycji - czytamy w Pulsie Biznesu.

Problemy polskiej żywności w Rosji zaczęły się kiedy wykryto przemyt hiszpańskiej słoniny ukrytej za polskim tłuszczem, która jechała na samochodzie z towarem z Wierzejek. Później Rosjanie wstrzymali import z Polmleku, który miał sprzedawać sery z zakładów nieposiadających prawa eksportu na rosyjski rynek.

Jak informuje Puls Biznesu zdaniem analityków Rosja jest rynkiem, który napędza polskie mleczarstwo. Do tego jest czołowym obdbiorcą serów i dużym rynkiem zbytu dla masła. Blisko 4 proc. serów wyprodukowanych w Polsce w pierwszej połowie 2013 r. trafiło właśnie na rosyjski rynek. Z kolei producenci jabłek wysyłają do Rosji blisko połowę swojej produkcji. Trafia ntam 600-700 tys. z 1,5 mln ton jabłke deserowych.


Analitycy i eksperci ze spożywczej branży są zgodni co do jednego, że gyby Rosja wprowadziła embargo na eksport polskiej żywności polscy producenci musieliby zmierzyć się z nadpodażą towarów, spadkiem cen i wyhamowaniem inwestycji  


(Źródło: Puls Biznesu).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij