Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Dyrektor Danone o programie Zrównoważone Rolnictwo Danone
Patrząc na to, co się dzieje na rynku, obserwujemy coraz większą zmienność kosztów produkcji czy cen mleka. To jest to duża destabilizacja dla rolników i dla naszej firmy, bo my także nie jesteśmy zainteresowanie częstymi zmianami cen. Z tych przyczyn powstał program Zrównoważone Rolnictwo Danone, który ma zbudować długoterminowe relacje z naszymi dostawcami - powiedziała serwisowi portalspożywczy.pl Anna Rynkiewicz, dyrektor ds zakupu mleka Danone.

- Kolejną sprawą, która przesądziła o powstaniu tego programu, jest jakość naszych produktów, na co z kolei ma wpływ jakość mleka. Konsumenci oczekują informacji o składnikach, o etapach produkcji, o jakości mleka. Chcemy mówić konsumentom o tym więcej - mówi Anna Rynkiewicz.


Program ma działać w czterech kierunkach: dobrostanu zwierząt i jakości mleka, budowanie społeczności, ekonomii oraz środowiska naturalnego, co ma to duże znaczenie, bo produkcja rolnicza ma ogromny wpływ na środowisko. W tych obszarach chcemy działać z naszymi producentami. - Chcemy zachęcać rolników do wprowadzania konkretnych działań i chcemy im w tym pomagać. Chcemy pomagać tworzyć gospodarstwa stabilne i takie, które mają długofalową perspektywę rozwoju. Oferujemy doradztwo, szkolenia, program środowiskowe, czy elementy pomocy finansowej - wymienia szefowa skupu mleka Danone.


W pierwszym kwartale tego roku firma przeprowadziła spotkania z producentami mleka, odbyło się 8 spotkań w różnych regionach kraju. - Odbiór rolników był bardzo pozytywny. Teraz jesteśmy jeszcze na początku drogi, która jest bardzo trudna, bo wymaga wielu konkretnych działań.


Rolnicy, którzy patrzą długofalowo rozumieją, że to jedyna droga, aby być w zgodzie z prawem, i móc również w przyszłości produkować mleko - mówi Anna Rynkiewicz.


Unikalność tego programu to jego kompleksowość, nie mówimy tylko o jakości mleka, a program obejmuje szerokie obszary działalności rolniczej - zaznacza.


Danone Polska jest pionierem we wdrażaniu tego programu w całej grupie Danone. To podejście całej grupy, ale polska jest krajem pilotażowym.


(Źródło: www.portalspozywczy.pl). 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij