Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Danone zrobi jogurty dla Starbucksa
Sieć Starbucks porozumiała się z firmą Danone w celu wypuszczenia specjalnej linii jogurtów, które będzie można nabyć w amerykańskiej sieci kawiarni. Nowe produkty będą sprzedawane pod marką Evolution Fresh. Starbucks już teraz sprzedaje pod nią m.in. wyciskane soki - czytamy na stronie internetowej The New York Times.

Owocem współpracy Danone'a i Starbucksa ma być linia jogurtów greckich. Na opakowaniu każdego z nich, oprócz marki, znajdzie się także napis "inspired by Danone".


Dyrektor generalny Danone'a Franck Riboud uważa, że Stany Zjednoczone to perspektywiczny rynek dla jogurtów. Ich konsumpcja na jednego mieszkańca jest znacznie niższa niż w Europie, jednak wpływy z ich sprzedaży ostatnio szybko rosną. Aktualnie Amerykanie zjadają rocznie 6 kg jogurtu, podczas gdy np. Francuzi konsumują 33 kg produktu na rok. Jednak rynek jogurtów w Stanach Zjednoczonych w 2012 roku urósł o 6,6 proc. i wart jest aktualnie 7,3 mld dolarów.


Jogurt Danone'a wyprodukowany dla Starbucksa ma trafić do sieci kawiarni na wiosnę przyszłego roku. Od 2015 roku będzie sprzedawany również w amerykańskich sklepach detalicznych.


Starbucks markę Evolution Fresh kupił w 2011 roku. W tym roku sieć kawiarni przejęła piekarnię La Boulange, której produkty również mają wkrótce zastąpić część standardowego menu Starbucksa. W Stanach Zjednoczonych nastąpi to jeszcze w tym roku.


(Źródło: nytimes.com).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij