Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Bezpłatne seminarium dla branży spożywczej "Hongkong - brama do rynku chińskiego", Warszawa, Hotel Sheraton, 14 marca 2013 r.
Rada Rozwoju Handlu Hongkongu (HKTDC) i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zapraszają do udziału w Seminarium Biznesowe w dniu 14 marca 2013 w hotelu Sheraton w Warszawie organizowanym pod hasłem "Hongkong jako centrum logistyczne i brama do rynku chińskiego dla branży spożywczej i alkoholowej".

W programie znajdą się prezentacje ekspertów na temat aktualnych możliwości biznesowych i perspektyw dla polskich producentów żywności i napojów. Podczas seminarium dowiedzą się Państwo jak wejść na chiński rynek i się na nim utrzymać, jak wykorzystać zaplecze logistyczne, prawne i finansowe Hongkongu, jakie są preferencje konsumenckie w Chinach i na które towary jest zapotrzebowanie, a także w jaki sposób wypromować swój produkt i chronić znak towarowy. Wreszcie, jak skorzystać z rządowego wsparcia dla eksporterów i wziąć udział w misji handlowej.

Na seminarium wystąpi przedstawiciel jednej z największych sieci dystrybucji żywności w Hongkongu. Firma specjalizuje się we wprowadzaniu zachodnich produktów na lokalne rynki (ponad 98% importowanej do Hongkongu żywności przeznaczone jest do ponownego eksportu, głównie do Chin i Wietnamu). Zagadnienia związane z optymalizacją kosztów transportu i magazynowania omówione zostaną przez jednego z szefów międzynarodowej firmy logistycznej. Kwestie dotyczące prowadzenia biznesu i zakładania firmy w Hongkongu, ochrony patentu i praw autorskich wyjaśni ekspert z renomowanej kancelarii prawniczej. Przedstawiciele polskich firm, które już prowadzą działalność w Hongkongu i w Chinach podzielą się swoim doświadczeniem i doradzą, jak wypromować markę, znaleźć wiarygodnego partnera handlowego i odnieść sukces w Hongkongu, najbardziej liberalnej gospodarce na świecie.

Hong Kong Trade Development Council jest półrządową organizacją zajmującą się promocją międzynarodowej współpracy gospodarczej. Poprzez platformę handlową hktdc.com, usługę Business Matching, targi i konferencje branżowe łączy miliony kupców i producentów na całym świecie.

Seminarium odbędzie się 14 marca,  w godz. 9.30 – 14:00 w Hotelu Sheraton przy ul. Bolesława Prusa 2 w Warszawie. Udział w seminarium jest bezpłatny. Zgłoszenia prosimy nadsyłać do dnia 7 marca 2013 na adres e-mail:warsaw.consultant@hktdc.org lub fax: 22 830 0711. Ilość miejsc ograniczona.

Do pobrania:
Zaproszenie na seminarium
Program seminarium i formularz zgłoszeniowy

Szczegółowe informacje dostępne są również na stronie: http://info.hktdc.com/dm/CP1132472/index_en.html

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij